بازی رولت (roulette betting) یکی از پرطرفدارترین و پرسودترین بازی‌های کازینویی است که دو نوع آمریکایی و اروپایی دارد. یادگیری بازی رولت آسان است و شما با مطالعه این مطلب، قوانین و روش انجام آن را به خوبی متوجه خواهید شد. برای برنده شدن و کسب درآمد میلیونی در بازی رولت، علاوه بر قوانین بازی، نکات دیگری نیز وجود دارند که آن‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.

روش انجام بازی رولت

در بازی رولت یک چرخ یا گردانه وجود دارد که در اصل نام “رولت” هم از همین چرخ (در زبان فرانسوی) گرفته شده است. دیلر بازی (فردی که مسئول انجام بازی است) چرخ رولت را می‌چرخاند و یک توپ کوچک را در خلاف جهت چرخش چرخ، به حرکت درمی‌آورد. این چرخ اعداد مختلف (1تا36) با دو رنگ مختلف (مشکی و قرمز) را در دور خود دارد، که درنهایت توپ در خانه یکی از این اعداد خواهد ایستاد.

نحوه تعیین برنده در بازی رولت

در بازی رولت هریک از شرکت‌کنندگان باید به مقدار مبلغ موردنظر ژتون دریافت کرده و روی یک حالت خاص درمورد عددی که خواهد آمد شرط ‌بندند. شما به عنوان یک بازیکن رولت می‌توانید روی خود عدد، رنگ عدد، زوج و فرد بودن عدد و یا حالت‌های دیگری شرط ببندید، که هرکدام از این حالت‌ها یک قانون برای سودی که درصورت برنده شدن به شما می‌رسد دارند. انواع این شرط‌ها و قوانینشان را در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم.

انواع شرط در بازی رولت

در بازی رولت یک صفحه شرط وجود دارد که شما با قرار دادن ژتون روی هر بخش از آن، مقدار و نوع شرط خود را تعیین می‌کنید. دو نوع شرط اصلی در رولت وجود دارد؛ شرط داخلی که در آن ژتون در خانه‌های داخلی صفحه شرط قرار می‌گیرد و شرط خارجی که در آن ژتون در خانه‌های خارجی (دور) قرار می‌گیرد. با مطالعه ادامه حالات، این مفهوم را بهتر متوجه خواهید شد.

شرط‌های داخلی در بازی رولت:

شرط مستقیم یا تک عدد (Straight up / Single number bet):

این نوع شرط بیشترین سود را در بین انوع شرط دارد و البته احتمال رخ دادن آن هم کمتر است. در این شرط شما دقیقا یک عدد را انتخاب می‌کنید و ژتون خود را روی آن قرار می‌دهید. اگر واقعا توپ روی عددی که شما انتخاب کرده بودید بیفتد شما 35 برابر مبلغ شرط خود را خواهید برد.

آموزش بازی رولت

شرط قیچی (Split bet):

در این شرط شما ژتون خود را بین دو عدد (روی خط جدا کننده دو عدد) قرار می‌دهید و اگر هر یک از آن دو عدد بیاید، شما 17 برابر مبلغ شرط خود را برنده می‌شوید. یعنی در این حالت شما روی دو عدد شرط می‌بندید.

آموزش بازی رولت

شرط جاده (Street bet):

در این حالت شما ژتون را روی خط ابتدای یک ردیف عمودی قرار می‌دهید و روی سه عددی که در آن ردیف هستند شرط می‌بنیدید. اگر یکی از آن سه عدد بیاید شما 11 برابر مبلغ شرط را برنده می‌شوید.

آموزش بازی رولت

شرط گوشه (Corner bet):

در این حالت ژتون در وسط خانه‌های چهار عدد که به‌صورت مربعی کنار هم قرار گرفته‌اند گذاشته می‌شود و شما روی آن چهار عدد شرط می‌بندید. درصورت آمدن یکی از آن چهار عدد، مبلغ جایزه شما 8 برابر مبلغ شرط خواهد بود.

آموزش بازی رولت

شرط خطی (Line bet):

برای بستن شرط خطی، ژتون وسط خط ابتدایی دو ردیف عمودی کنار هم قرار می‌گیرد و روی 6 عدد آن دو ستون شرط بسته می‌شود. درصورت آمدن یکی از آن 6 عدد شما 5 برابر مبلغ شرط را می‌برید.

آموزش بازی رولت

در شرط‌هایی که گفته شد، ژتون در خانه‌های وسط جدول قرار می‌گرفت؛ اما در این حالت یعنی شرط‌های خارجی از خانه‌های خارجی صفحه شرط استفاده می‌شود که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

شرط ستون (Column bet):

در این شرط ژتون روی خط ابتدایی یک ستون افقی قرار می‌گیرد و روی 12 عدد موجود در آن ستون شرط بسته می‌شود. درصورت آمدن یکی از آن 12 عدد شما 2 برابر مبلغ شرط را برنده می‌شوید. یعنی خود مبلغ شرط را به‌علاوه دو برابر آن که جایزه شرط است را دریافت می‌کنید.

آموزش بازی رولت

شرط دوجین (Dozen bet):

در این حالت شما ژتون را روی مستطیل زیر یکی از سه بخش 12 تایی از صفحه شرط می‌گذارید و روی آن 12 عدد که در یکی از 3 بخش اصلی قرار دارند شرط می‌بندید. اگر یکی از آن 12 عدد بیاید شما مشابه حالت قبل، 2 برابر مبلغ شرط را برنده خواهد شد.

آموزش بازی رولت

شرط پول برابر (Even money bet):

در پایین جدول شرط، خانه‌هایی وجود دارند که با قرار دادن ژتون روی آن‌ها، در صورت برنده شدن شما برابر با مبلغ شرط برنده خواهید شد.

  • شرط زوج و فرد:

در این حالت شما روی زوج یا فرد بودن عدد شرط می‌بندید و ژتون خود را روی یکی از خانه‌های EVEN  (زوج) یا ODD (فرد) قرار می‌دهید. اگر حالتی که شما روی آن شرط بسته بودید رخ بدهد، شما برابر با مبلغ شرط برنده می‌شوید.

آموزش بازی رولت

  • شرط قرمز و مشکی:

شرط قرمز و مشکی همان‌طور که از اسمش مشخص است، بر سر رنگ عددی که خواهد آمد بسته می‌شود و باز هم جایزه‌ای برابر با مبلغ شرط دارد.

آموزش بازی رولت

  • شرط 1-18 یا 19-36:

در این حالت شما روی این‌که عدد در کدام نیمه از اعداد قرار داشته باشد و بین 1 تا 18 و یا 19 تا 36 شرط می‌بندید. جایزه شما مشابه با حالت‌های قبلی برابر با مبلغ شرط خواهد بود.

آموزش بازی رولت

پیشنهاد میکنیم بررسی کنید: آموزش پیش بینی فوتبال و میلیونر شدن

 

نکات مهم در بازی رولت:

همان‌طور که گفته شد تنها دانستن قوانین بازی، برای برنده شدن در بازی رولت کافی نیست. شما برای به حداقل رساندن ریسک و بیشتر کردن سود خود بهتر ست نکات زیر را هم رعایت کنید:

  • برای شروع سعی کنید رولت اروپایی بازی کنید نه آمریکایی؛ چراکه رولت اروپایی فقط یک صفر دارد و بقیه خانه‌های آن اعداد 1 تا 36 هستند. اما رولت آمریکایی علاوه بر آن، یک خانه دوصفر (00) هم دارد و طبیعتا احتمال وقوع هریک از اعداد را کاهش خواهد داد. پس واضح است که احتمال برد در رولت اروپایی در مجموع از رولت آمریکایی بیشتر است.

آموزش بازی رولت

  • سعی کنید ترجیحا شرط‌های خارجی ببندید؛ چراکه احتمال رخ دادن آن‌ها بیشتر است و باوجود این‌که نسبت جایزه آن‌ها کمتر است اما ریسک کمتری هم دارند.
  • در بازی رولت، فکر شده تصمیم بگیرید، نه از روی استرس و هیجان! حتما در بین راندها به خود استراحت دهید و با آمادگی کافی و ذهنی آرام درمورد شرط خود تصمیم‌گیری کنید تا شرط شما اصولی‌تر و منطقی‌تر باشد.
  • درمورد مبلغ شرط هم سعی کنید منطقی عمل کنید و اگر هنوز حرفه‌ای نیستید، با بستن شرط با مبالغ خیلی بالا ریسک نکنید.

امیدواریم با رعایت کردن مطالبی که ذکر شد و این آموزش تصویری رولت، بتوانید در بازی رولت سود زیادی کسب کنید و بازی مهیج و مفرحی داشته باشید.

0 / 5