تیم دالاس ماوریکس (Dallas Mavericks) یکی از تیم های کنفرانس غرب است که در سال ۱۹۸۰ در بخش جنوب غربی تشکیل شد. این تیم تمامی بازی های خود را در ورزشگاه امریکن ایرلاینز سنتر برگزار می‌ کند که مالک این تیم مارک کیوبن و مدیر کل ان دانی نلسون می باشد. تیم Dallas Mavericks درشهر دالاس ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

تاریخچه تیم دالاس ماوریکس

تاریخچه تیم دالاس ماوریکس

تیم Dallas Mavericks در سال ۲۰۰۰ مارک کیوبن یک میلیاردر مشهور آمریکایی از صاحب سابق آن یعنی هندری راست پرو به قیمت ۲۸۵ میلیون دلار خرید. مارک کیوبن در حال حاضر هم صاحب این تیم می باشد. این تیم در سال ۲۰۰۶ به عنوان مقام نایب قهرمانی در سال ۲۰۱۱ به قهرمانی دست پیدا کرد. از میان افراد مشهور جسیکا سیمپسون و دیوید هاسلهوف از هواداران این تیم به شمار می ‌روند.

تیم دالاس ماوریکس چه بازیکنانی دارد؟

از بازیکن های تیم دالاس ماوریکس(Dallas Mavericks) می‌ توان به لوکا دانچیچ در پست پوینت، کریستاپس پورزینگس در پست پاور فوروارد، بوبان ماریانوویچ در پست سنتر، موزز براون در پست سنتر، فرانک نیلیکینا در پست پوینت گارد، جیلن برانسون در پست پوینت گارد، رجی بولک در پست اسمال فوروارد اشاره کرد.

پرحاشیه ترین بازی دالاس ماوریکس چه بود؟

از بازی های تیم Dallas Mavericks به بازی او با تیم لس آنجلس کلیپرز اشاره کرد. در این بازی یکی از بازیکنان تیم (Dallas Mavericks) به نام لوکا توانست با بازی خوبش این تیم را پیروز این بازی بسیار جنجالی کند.

رنگ های پیراهن این تیم

رنگ های پیراهن لباس های این تیم (Dallas Mavericks) به رنگ مشکی، نقره ای، سورمه ای و آبی می باشد.

رقیب تیم دالاس ماوریکس

تیم Dallas Mavericks در رده بندی جدول اتحادیه ملی بسکتبال در نتیجه چهارم قرار دارد و با تیم یوتا جاز که در رده سوم این رده بندی قرار دارد بر سر جایگاه رقابت می کند. تیم دالاس ماوریکس در ایران رده بندی در قهرمانی و تیم چهارده قهرمانی را از آن خود کرده است.

اسم قدیمی تیم دالاس ماوریکس چه بود؟

اسم قدیمی تیم دالاس ماوریکس چه بود؟

این تیم از سال ۱۹۸۰ تا کنون با نام Dallas Mavericks شناخته می شود.

سرمربی فعلی تیم دالاس ماوریکس چیست؟

سرمربی در حال حاضر تیم Dallas Mavericks ریک کارلایل می باشد. ریچارد پریستون کارلایل در تاریخ ۲۷ اکتبر سال ۱۹۵۲ در نیویورک به دنیا آمد. او بازیکن سابق ان بی ای و مربی این تیم می باشد. این مربی با سابقه بازی در تیم های مختلفی از جمله ایندیانا پیسرز، دیترویت پیستونز و بوستان سلتیک را دارد.

چه بازیکنان قدیمی معروفی در این تیم حضور داشته اند؟

از بازیکنان قدیمی تیم دالاس ماوریکس می ‌توان به لوکا دانچیچ و کریستاپس پورزینگس اشاره کرد. لوکا دانچیچ در تاریخ ۲۸ فوریه سال ۱۹۹۹ در اسلوونی به دنیا آمد. این بازیکن معروف بسکتبال در پست گارد و مهاجم ریز تک بازی می کند. لوکا دانچیچ از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ در تیم رئال مادرید و از سال ۲۰۱۸ تا کنون در تیم Dallas Mavericks بازی می کند. او توانست به نمایندگی از تیم سلونی مدال طلای مسابقات بسکتبال مردان را در سال ۲۰۱۷ کسب کند. او در سال های مختلف عنوان با ارزش ‌ترین بازیکن را کسب کرده است.

کریستاپس پورزینگیس در تاریخ ۲۲ اوت سال ۱۹۹۵ در لیبی پایا لتونی به دنیا آمد. این بازیکن مشهور بسکتبال در پست فوروارد قدرتی و سنتر بازی می کند و سال ۲۰۱۵ از بازیکنان تیم Dallas Mavericks می باشد.

آخرین بازی تیم دالاس ماوریکس با کجا بود؟

آخرین بازی تیم Dallas Mavericks در ۲۹ نوامبر سال ۲۰۲۱ با تیم کاوالیرز ان بی ای برگزار شد و در این بازی تیم کاوالیرز توانست با ۱۱۴ امتیاز بر ۹۶ امتیاز تیم ماوریکس شکست خورد و نتیجه بازی را به تیم مقابل واگذار کرد.

این تیم چه افتخاراتی کسب کرده است؟

از جمله جوایز و افتخاراتی که تیم Dallas Mavericks توانسته است کسب کند می توان به مقام قهرمانی در سال ۲۰۱۱ ، کسب دو بار عنوان قهرمانی در مسابقات کنفرانس در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ و کسب یک بار عنوان قهرمانی در قهرمانی های بخشی در سال ۱۹۸۷، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ اشاره کرد.

اخبار دالاس ماوریکس را از کجا دنبال کنیم؟

اخبار دالاس ماوریکس را از کجا دنبال کنیم؟

شما می توانید برای دنبال کردن اخبار تیم Dallas Mavericks را با جستجوی نام و عناوین کلیدی مانند بازی های Dallas Mavericks، کنفرانس غرب و شرق، دالاس ماوریکس لیکرز، دالاس ماوریکس هیوستون راکتس، پورتلند تریل بلیزرز دالاس ماوریکس، دالاس ماوریکس دنور راکتس در سایت های مختلف بیابید و دنبال کنید.

این تیم چند بار قهرمان ان بی ای شد؟

این تیم تا به حال یک بار و برای اولین در سال ۲۰۱۱ موفق به کسب عنوان قهرمانی در مسابقات ان بی ای شد.

سوالات متداول

 1. تیم Dallas Mavericks در چه سالی تاسیس شد؟

  این تیم در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد.

 2. آخرین بازی تیم دالاس با کدام تیم برگزار شد؟

  آخرین بازی این تیم مقابل تیم کاوالیرز بود که نتوانست پیروز این بازی بشود.

 3. در حال حاضر صاحب تیم مارویکس چه کسی است؟

  مارک کیوبن یک میلیاردر مشهور آمریکایی در حال حاضر صاحب این تیم می باشد.

 4. این تیم چند بار قهرمان ان بی ای شد؟

  این تیم یک بار تا به الان موفق به قهرمانی در ان بی ای شد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :