تیم نیو اورلئانز پلیکانز از تیم های کنفرانس غرب ان بی ای و اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است. این تیم در ایالت لوئیزینا قرار گرفته است و رئیس این تیم لوئیس روشا می باشد. سالن سرپوشیده این تیم سالن اسموتی کینگ سنتر می باشد.

تاریخچه تیم پلیکانز

تاریخچه تیم پلیکانز

تیم New Orleans Pelicans در سال 2002 بنیان گذاری شده است و این تیم خارجی تیمی نسبتا جدید محسوب می شود و از تیم های منطقه جنوب غرب کنفرانس غرب ان بی ای می باشد. نام این تیم از ابتدای تأسیس تا کنون دو بار تغییر کرده است و در کارنامه این تیم تا به حال عنوان قهرمانی لیگ ان بی ای ثبت نشده است.

تیم پلیکانز چه بازیکنانی دارد؟

بازیکنان حال حاضر تیم نیو اورلئانز پلیکانز به شرح زیر است:

 • نایکل الکساندرا واکر
 • جوز آلواردو
 • دوتن گراهام
 • جاش هارت
 • جکسون هایز
 • ویلی هرننگومز
 • تری مورفی
 • برندون اینگرام
 • هربت جوناس
 • کیرا لویز
 • دیدی لوزادا
 • ناجی مارشل
 • توماس ستورانسکی
 • گرت تمپل
 • جوناس والاسیوناس

پرحاشیه ترین بازی تیم پلیکانز چه بود؟

در تاریخچه بازی های تیم نیو اورلئانز پلیکانز بازی ای با حاشیه زیاد و غیر معمول به چشم نمی خورد و این تیم از تیم های نسبتا بی حاشیه ان بی ای محسوب می شود.

رنگ های پیراهن این تیم

رنگ های پیراهن تیم New Orleans Pelicans شامل رنگ های طلایی، سورمه ای و قرمز می شود و در بازی هایی که این تیم میزبان باشد لباس با رنگ زمینه سفید و در بازی هایی که مهمان باشد لباس با زنگ زمینه سورمه ای و لباس با رنگ زمینه قرمز لباس سوم این تیم می باشد.

رقیب تیم پلیکانز

رقیب تیم پلیکانز

با توجه به نتایج بازی های این فصل تا کنون تیم نیو اورلئانز پلیکانز در جدول لیگ ان بی ای در میان تیم های کنفرانس غرب با 6 برد و 18 باخت در رتبه 14 ام جدول قرار دارد. قبل از این تیم، تیم تاندر در رتبه سیزدهم قرار گرفته است و می توان نتیجه گرفت رقیب فعلی تیم نیو اورلئانز پلیکانز تیم تاندر می باشد.

اسم قدیمی تیم نیو اورلئانز پلیکانز چه بود؟

این تیم از ابتدای تأسیس در سال 2002 تا کنون دوبار تغییر نام داده است، نام ابتدایی این تیم نیو اورلئانز هورتنز بود و تا سال 2005 نیز به همین نام سناخته می شد و از سال 2005 تا 2007 به نام نیو اورلئانز سیتی هورتنز تغییر نام داد. این تیم مجدد از سال 2007 تا 2013 به نام قدیمی خود یعنی نیو اورلئانز هورتنز بازگشت و از سال 2013 تا کنون به نام نیو اورلئانز پلیکانز شناخته می شود.

سرمربی فعلی تیم نیو اورلئانز پلیکانز چیست؟

در حال حاضر سرمربی این تیم الوین جنتری می باشد.

چه بازیکنان قدیمی معروفی در این تیم حضور داشته اند؟

از آنجایی که تیم نیو اورلئانز پلیکانز از تیم های نسبتا جدید محسوب می شود؛ شمار زیادی بازیکن قدیمی و بازنشسته ندارد و تنها 1 بازیکن بازنشسته در این تیم بازی کرده است که این بازیکن آنتونی دیویس می باشد.

آخرین بازی تیم پلیکانز با کجا بود؟

آخرین بازی تیم نیو اورلئانز پلیکانز در تاریخ پنج شنبه 11 آذر 1400 در مقابل تیم ماوریکس برگزار شده است که تیم نیو اورلئانز پلیکانز با نتیجه 139-107 این بازی را باخته است.

این تیم چه افتخاراتی کسب کرده است؟

تیم نیو اورلئانز پلیکانز تا کنون موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ ان بی ای نشده است و در کارنامه این تیم تنها یک عنوان قهرمانی بخشی به چشم میخورد که این عنوان را در سال 2008 کسب کرده است.

اخبار تیم پلیکانز را از کجا دنبال کنیم؟

اخبار تیم پلیکانز را از کجا دنبال کنیم؟

می توان برای دنبال کردن اخبار تیم نیو اورلئانز به سایت رسمی لیگ ان بی ای مراجعه کرد یا با سرچ کردن در موتور جستجو گوگل به راحتی به سایت های اخبار ورزسی فارسی یا انگلیسی دسترسی پیدا کرد. همچینن با دنبال کردن صفحات ورزشی مربوط به ورزش بسکتبال در شبکه های اجتماعی به راحتی می توان به آخرین اخبار این تیم دسترسی پیدا کرد.

این تیم چندبار قهرمان ان بی ای شده است؟

تیم نیو اورلئانز پلیکانز تا کنون موفق به کسب قهرمانی لیگ ان بی ای نشده است و فقط یک قهرمانی بخشی در کارنامه این تیم وجود دارد.

سوالات متداول

 1. نام بازیکنان قدیمی معروفی که در این تیم بازی می کرده اند چیست؟

  تیم نیو اورلئانز پلیکانز از تیم های نسبتا جدید محسوب می شود، شمار زیادی بازیکن قدیمی و بازنشسته ندارد و تنها 1 بازیکن بازنشسته در این تیم بازی کرده است که این بازیکن آنتونی دیویس می باشد.

 2. این تیم در چه سال هایی موفق به کسب مقام قهرمانی لیگ ان بی ای شده است؟

  این تیم تا کنون موفق به کسب قهرمانی لیگ ان بی ای نشده است.

 3. مقر تیم پلیکانز کجا قرار دارد؟

  تیم New Orleans Pelicans در ایالت لوئیزونا قرار دارد.

 4. تیم پلیکانز در این فصل در چه موقعیتی در جدول لیگ ان بی ای قرار دارد؟

  این تیم در جدول لیگ ان بی ای در میان تیم های کنفرانس غرب با 6 برد و 18 باخت در رتبه 14 ام جدول قرار دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :