بازی سودوکو یکی از بازی های فکری مهیج می باشد. اگر می خواهید راهی را برای تقویت حافظه، بالا بردن آی کیو و هم چنین بالا بردن درجه هوش به دست آورید، بهترین روش استفاده از این جدول می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به صورت اختصاصی به آموزش این بازی و هم چنین قوانین این بازی در کنار یک دیگر بپردازیم.

برای شرط بندی این بازی می توانید به سایت های تاینی بت، انفجار تایم و البته هات بت مراجعه کنید. این سایت ها بهرتین شرایط را برای شما در دسترس قرار می دهند.

سودوکو چیست؟

سودوکو چیست؟

سودوکو یکی از بهترین بازی های فکری می باشد. اگر می خواهید بدانید که این بازی از چه طریقی ساخته شد، باید بگوییم که سازنده این بازی در کشور چین بود. این بازی به نام سوجی وا دوکوشین نی کاگیرو در کشور چین ساخته شد. اگر می خواهید بدانید چرا نام این بازی در حال حاضر سودوکو می باشد، لطفا به ابتدا خط بازگردید و اول کلمات اسم چینی این بازی را نگاه کنید. با در کنار هم قرار دادن این کلمه ها می توانید کلمه سودوکو را مشاهده کنید. این بازی جزء بهترین بازی های اعداد می باشد که انجام آن می تواند 10 سال مغز را جوان تر کند.

اولین کشوری که این بازی را در خود ارائه داد، کشور آمریکا بود. این کشور با ارائه این بازی در مجله ها و روزنامه های خود در سال 1979 توانست ذهن شهروندان خود را به سمت سلامت زیستن سوق دهد. پس از آن، در سال 2005 ما شاهد این موضوع بودیم که سودکو به یکی از بهترین بازی های مطرح عددی تبدیل شد. اگر بخواهیم به این موضوع اشاره کنیم که این بازی در چه زمانی وارد کشور ایران شد، باید به سال 1385 برگردیم. در این سال روزنامه همشهری در چاپ روزانه خود همواره این بازی را قرار می داد.

آموزش بازی سودوکو

بازی سودوکو یکی از انواع بازی هایی می باشد که همان طور که اشاره کردیم به راحتی می تواند به تقویت فکر و آیکیو فرد بپردازد. فردی که برای اولین بار بدون دانستن اطلاعات درمورد این بازی صفحه با ی سودوکو را مشاهده می کند، ممکن است برای او بسیار سخت باشد که بداند چگونه باید این جدول را حل کند اما با آموزش هایی که به وی داده شود می تواند به راحتی در زمانی بسیار کم این بازی را انجام دهد.
بازی سودوکو از این قرار است که شما مربع هایی را در این بازی می بینید که در هر کدام مربع های کوچک تری قرار دارند که در آن های اعدادی بین ۱ تا ۹ قرار دارند. برخی از مربع های موجود در این جدول خالی هستند که شما باید با توجه به مواردی این اعداد را در جای خالی قرار دهید. به این صورت که شما باید در هر ردیف، عددی را قرار دهید که در ردیف افقی و عمودی آن وجود نداشته باشد‌. هم چنین عدد نباید در مکعب های موجود که در آن ها اقدام به عدد گذاری می کنید نیز دیده شوند.

بازی سودوکو ساخت کدام کشور است؟

اگر بخواهیم به این موضوع اشاره داشته باشیم که بازی سودکو از چه کشوری آمده است و چگونه تا به امروز انقد محبوب شده است، باید به این موضوع اشاره کنیم که این بازی از کشوری می آید که در آن جا علم حرف اول را می زند. بازی سودوکو ساخت چین است و این بازی آنقدر در دهه ۷۰ میلادی به اوج خود رسید که برای اولین بار این کشور آمریکا بود که توانست این بازی را در مجله ها و روزنامه های خود قرار بدهد. معمولا بازی هایی که ساخت کشور چین می باشند جزء دسته بازی های فکری ای هستند که در ابتدا شاید بسیار سخت به نظر برسند و یا افراد فکر کنند که این بازی ها می تواند انجامش برای آن ها کمی سخت و پیچیده باشد اما بعد ها پس این که مقدار زمانی را بر روی این بازی قرار می دهید متوجه می شوید که بسیار آسان و در عین حال برای تقویت مغز بسیار خوب می باشد.

یا این بازی به صورت آنلاین هم وجود دارد؟

یکی از بهترین راه هایی که شما می توانید این بازی را با تمامی افراد در سراسر جهان انجام داده و به اشتراک بگذارید، این است که شما می توانید به راحتی آن را به صورت آنلاین انجام داده و رکورد خود را با جهانیان به اشتراک بگذارید. این کار باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی با تلفن همراه خود این بازی را در اپلیکیشن ها و سایت های مورد نظر مشاهده کرده و سپس اقدام به انجام این بازی کنید. این کار باعث می شود تا شما علاوه بر حل این جدول محشر به کسب رکورد نیز بپردازید. بازی کردن سودوکو به صورت آنلاین این امکان را به شما می دهد تا در هر زمان و مکان بتوانید به تقویت و آیکیو و مغز خود بپردازید. پس بهترین روش این است که شما این بازی را برای خود داشته باشید و به فعالیت در این زمینه بپردازید.

بازی سودوکو را چگونه دانلود کنیم؟

بازی سودوکو را چگونه دانلود کنیم؟

اگر به دنبال راهی برای دانلود کردن بازی سودوکو به راحتی می باشید، بهترین روشی که در این زمینه به شما پیشنهاد می شود این است که اگر قصد دارید این بازی را برای کامپیوتر دانلود کرده و نصب کنید، پیشنهاد می شود از انواع سایت های معتبر این کار را انجام دهید. اما اگر قصد دارید این بازی را برای تلفن های همراه خود داشته باشید، بهتر است از طریق انواع اپلیکیشن هایی که درون تلفن همراه مانند گوگل پلی، اپل استور، بازار و یا مایکت قرار دارد این بازی را دانلود کرده و سپس نصب کنید. البته می توانید در گوگل نیز برای دانلود این بازی ها به جست و جو بپردازید اما روش اولی که به شما ارائه دادیم بهتر شما را به مقصد می رساند و راحت تر نیز انجام می شود. با دانلود کردن این بازی می توانید در هر زمان به تقویت آیکیو خود بپردازید و برای این که از بیماری های مغزی مربوط به کهولت سن دوری کنید یکی از بهترین روش ها انجام بازی سودکو می باشد.

تعداد نفرات مورد نیاز برای این بازی چقدر است؟

سودوکو یک بازی تک نفره است. یعنی شما در تمامی زمان بازی تنها خودتان هستید که به انجام آن می پردازید. این بازی نیازمند یک فضای خاص و یا امکاناتی خاصی ندارد‌. تنها موضوعی که این بین مد نظر می باشد این است که شما برای این که بخواهید این جدول را حل کنید نیازمند فضایی آرام برای تمرکز و یک عدد مداد و خودکار هستید. شما البته می توانید در ابتدا به صورت دو نفری این جدول را حل کنید اما به صورت کلی این بازی برای یک نفر طراحی شده است. همین موضوع شاید یکی از نکات مثبت در این بازی می باشد و آن هم این است که شما به تنهایی خود برای بازی تصمیم می گیرید و آن را انجام می دهید نه به همراه همفکری فرد دیگر.

تاریخچه بازی سودوکو

تاریخچه بازی سودوکو

بازی سودوکو همان طور که به آن اشاره شد از یک کلمه ژاپنی به نام سوجی وا دوکوشین نی کاگیرو 数字は独身に限る نام گرفته است. ابتدا این کلمات در واقع سودوکو را میسازنند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که بازی سودوکو یک نوع پازل چهارخانه ای است و این پازل چهارخانه ای برای کشور آمریکا و چین توانست غوغای بسیاری را برپا کند. این بازی بسیار مطرح در سال ۱۹۷۹ وارد کشور آمریکا شد و آنقدر از این بازی با خوبی استقبال شد که از سال ۱۹۸۶ تا به امروز شاهد چاپ این بازی در روزنامه ها و مجله ها می باشیم. بازی سودوکو یکی از بهترین بازی هایی می باشد که کشور چین آن را ساخته است و در حال حاضر در کشور ایران به عنوان یکی از بهترین بازی ها برای کودکان در کتاب های درسی آن ها قرار می گیرد.

نام قدیمی بازی سودوکو چه بود؟

بازی سودوکو جزء دسته بازی هایی می باشد که با گذر زمان نام این بازی تغییر کرد و نام ساده تری به خود گرفت. شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که نام این بازی چه بوده است. باید بگوییم که این بازی نام سوجی وا دوکوشین نی کاگیرو برای خود داشته است. این نام به زبان چینی بوده و این معنا را داشته که اعداد باید مجرد باشند‌. البته این نام بیشتر به نوع بازی مربوط بوده که تا این اندازه طولانی نوشته شده است. پس از این که این بازی به کشور های دیگر سرایت کرد، کلمات اول این بازی در کنار هم قرار گرفتند و سپس نام سودوکو برای این بازی قرار گرفته شد.

این بازی چه قوانینی دارد؟

شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد که آیا بازی سودوکو دارای قوانین بسیار است یا خیر. باید بگوییم که بازی سودوکو قانون مورد توجه ندارد اما تعداد این قوانین آنقدر زیاد نیست که بخواهیم بگوییم بالا بودن تعداد این قانون ها باعث می شود تا افراد از انجام این بازی دوری کنند. تنها قانون بسیار مهمی که در این بازی وجود دارد، تکرار نکردن اعداد در ردیف ها می باشد. یعنی در ردیف های افقی و عمودی و هم چنین در مربع ها نباید اعدادی که می خواهید قرار دهید دوبار یا بیشتر تکرار شده باشند.

عکس بازی سودوکو را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس بازی سودوکو را در کجا مشاهده کنیم؟

اگر بخواهید به راحتی عکس های این بازی را مشاهده کنید تا بتوانید از این بازی اطلاعات خوبی را کسب کنید، توصیه می شود بهترین راه برای انجام این کار جست و جو نام این بازی در گوگل می باشد. زمانی که شما بتوانید عکس های یک بازی را قبل از انجام آن مشاهده کنید می توانید به درستی تصمیم بگیرید که آیا این بازی برای شما دارای جذابیت است یا خیر. البته فضای بازی سودوکو طوری است که شما با مشاهده کردن عکس های آن اطلاعات بسیاری را از این بازی دریافت نمی کنید و صرفا فقط با فضای این بازی آشنا می شوید. می توانید با جست و جو نام این بازی در قسمت تصاویر گوگل و هم چنین استفاده از انواع اپلیکیشن های موجود که مربوط به تصاویر هستند، عکس های این بازی را مشاهده کنید.

قیمت بازی سودوکو چقدر است؟

اگر می خواهید یک بازی فکری جذاب به همراه یک قیمت بسیار عالی برای خود داشته باشید، همواره به شما سودوکو را پیشنهاد می کنیم. بازی سودوکو یکی از بهترین بازی های فکری می باشد که انجام آن نه تنها هزینه ای را برای شما در بر نخواهد داشت بلکه کاملا رایگان است و حتی نیازی نیست که آن را خریداری کنید، کافیست تنها در کتاب های درسی گذشته خود، در مجله ها و روزنامه ها جست و جو کنید و تعداد بسیاری از این بازی را مشاهده کنید.این جدول به دلیل این که برای کودکان و بزرگسالان کاملا مناسب می باشد، همواره در هر جایی به چشم می خورد و برای انجام دادن ارائه می شود.

بازی سودوکو را چگونه خریداری کنیم؟

یکی از بهترین روش های خرید سودوکو، سودوکو آنلاین می باشد‌. شما می توانید به راحتی با خرید این بازی به صورت آن و تحویل آن درب منزل به انجام این بازی در خانه بپردازید‌. هم چنین می توانید به راحتی این بازی را از تمامی فروشگاه های مربوط برای خود خریداری کرده و سپس به انجام آن ها بپردازید. البته که می توانید مجله ها و روزنامه هایی که این بازی در آن ها قرار دارند را بخرید تا در کنار انجام سودوکو از اخبار روز جهان نیز مطلع شوید.

سوالات متداول
Sudoku (Shutterstock)

سوالات متداول

 1. چگونه می توان این بازی مطرح را انجام داد؟

  به راحتی می توانید به صورت آنلاین و یا به صورت دستی انجام دهید و از آن لذت ببرید.

 2. چه کشوری در ابتدا این بازی را ارائه داد؟

  کشور چین در ابتدا سازنده این بازی بود و این بازی از این کشور به دیگر کشورهایی نظیر آمریکا و ایران ارائه شد.

 3. آیا این بازی در حال حاضر در کشور ایران انجام می شود؟

  این بازی فکری بسیار مطرح از سال ۱۳۸۵ تا به امروز در کشور ایران انجام می شود و طرفداران بسیاری دارد.

 4. چگونه می توان عکس های این بازی را مشاهده کرد؟

  به راحتی می توانید از طریق جست و جو تصاویر در گوگل یا استفاده از انواع اپلیکیشن های تصویری مانند پینترس این تصاویر را مشاهده کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :