برای این که راهنمای شرط بندی ذوب آهن را به صورت جامع پشت سر بگذارید توصیه می کنیم ابتدا به مقاله آموزش پیش بینی فوتبال توجه داشته باشید و بعد از آن هم به بررسی دقیقی که از این تیم ارائه کرده ایم بپردازید.

ذوب آهن یکی از باشگاه های ایرانی است که بواسطه اینکه تحت مالکیت شرکت ذوب آهن است به این نام در آمده و در رشته های ورزشی متفاوتی مشغول به فعالیت می باشد. این باشگاه دارای رده های سنی متفاوتی در بخش زنان و مردان است که با توجه به اینکه رشته های فعالیتی متفاوتی هم دارند ، ذوب آهن را به یکی از باشگاه های بزرگ فرهنگی ورزشی کشور تبدیل کرده است. آنها از حیث ورزشی دارای افتخارات گوناگونی در رقابت های داخلی و خارجی هستند که از این حیث در میان تیم های شهرستانی جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده اند.

باشگاه فوتبال ذوب آهن

باشگاه فوتبال ذوب آهن

باشگاه فوتبال ذوب آهن یکی از باشگاه های خصوصی و صنعتی ایران است که متعلق به شرکت ذوب آهن اصفهان و تحت مالکیت آن شرکت در حال فعالیت است؛ تاسیس ذوب آهن به قبل از انقلاب اسلامی ایران بر میگردد، این باشگاه در سال 1347 در شهر اصفهان بنیان گذاری شد و تا به امروز متعلق به آن شهر بوده و به غیر از فوتبال مردان، در دیگر رشته ها حضوری فعال داشته است. حوزه فعالیتی باشگاه فقط مختص به مردان نبوده و آنها در رشته های ورزشی بانوان نیز دارای تیم هستند.

باشگاه ذوب آهن به غیر از فوتبال مردان و زنان در رشته های دیگری همچون بسکتبال مردان، والیبال مردان، تکواندو مردان، شنای مردان، فوتسال مردان، فوتبال بانوان، بسکتبال بانوان و تکواندو بانوان مشغول به فعالیت می باشد که از این حیث می توان آن را یک باشگاه بزرگ قلمداد کرد و بیان نمود که این باشگاه همانند بسیاری از باشگاه های کشور فعالیت خود را منحصر به فوتبال مردان نکرده و پا را فراتر از این رشته گذاشته است.

همچنین باشگاه فوتبال ذوب آهن یکی از باشگاه خوب و درجه یک در حوزه استعداد یابی فوتبال است و تیم های پایه آن از سراسر ایران به جذب بازیکن های نونهال، نوجوان، جوان و امید می پردازند و در زمینه استعداد یابی فوتبال یکی از بهترین ها و موفق ترین ها در این حوزه بوده که استعداد های بسیاری را به فوتبال کشور معرفی کرده است.

لباس باشگاه ذوب آهن از ابتدا تا کنون تغییرات نسبتا زیادی داشته است اما معمولا لباس آنها از ترکیب رنگ سفید و سبز طراحی می شود.

تاریخچه تیم ذوب آهن

تاسیس این تیم به سال 1347 بر می گردد، جایی که محمد علی تقی زاده یک تاسیسات ورزشی را برای کارخانه صنعتی و بزرگ ذوب آهن اصفهان بنیان می نهد و پس از آن ذوب آهن شکل می گیرد که در تمام ادوار جام تخت جمشید حضور پیدا می کند. ذوب آهن به واسطه شرکت بزرگ و صنعتی ای که پشتوانه او بود، توانست با این سرمایه بازیکنان خوب و زیادی را از همشهری خود یعنی سپاهان خریداری بکند.

اوضاع آنها پس از انقلاب اسلامی دچار دگرگونی هایی می شود و بازگشت مجدد آنها به لیگ برتر به سال 1372 بر می گردد، جایی که با خرید امتیاز تیم تام به لیگ کشور باز گشته و در همه ادوار آن بجز یک دوره که به لیگ دسته دوم می روند در بقیه ادوار حضوری فعال و قدرتمند داشته اند.

این باشکاه هم اکنون در لیگ برتر ایران حضور داشته و خود را برای رقابت های فصل جدید آماده می کند.

موفقیت های باشگاه ذوب آهن

موفقیت های باشگاه ذوب آهن

باشگاه ذوب آهن با توجه قدمت نسبتا زیاد خود دارای موفقیت های خوبی در حوزه فوتبال شده است ، موفقیت های آنها بیشتر در جام حذفی کشور بوده است اما این بدان معنا نیست که ذوب آهن را در غیر این جام بی افتخار بدانیم، آنها در سال های نچندان دور، تیم برتر ایران به شمار می آمدند که با حضور قدرتمندانه در لیگ قهرمانان اروپا حتی به فینال این رقابت ها هم رسیده و در نهایت توانسته اند عنوان دومی آسیا را نصیب خود کنند.

در جام حذفی هم آنها یکی از تیم هایی هستند که قهرمانی های زیادی در این جام دارند؛ آنها در تمامی ادوار لیگ برتر حضور داشته اند و این خود یکی از موفقیت هایی است که در بین تیم های شهرستانی تا حدی نایاب بوده است چرا که تیم های شهرستانی غالبا سیری سینوسی داشته و مقطعی با تلاش به لیگ برتر می آیند و پس از مدتی به لیگ دسته پایین تر سقوط می کنند.

افتخارات ذوب آهن

در ویترین افتخارات این تیم جام های متعددی به چشم می خورد، این افتخارات در جام های مختلف داخلی و بین المللی به دست آمده که هر کدام حاصل زحمات فراوان مجموعه این باشگاه شهرستانی است.

افتخارات این تیم در لیگ ها و جام های داخلی به این شرح است: آنها در لیگ برتر صاحب چهار عنوان نایب قهرمانی در سال ها 1384 – 1388 – 1389 و 1397 شده اند که در نوع خود یک رکورد محسوب میشود.

در جام حذفی هم نام ذوب آهن دارای افتخاراتی چند است که مجموع آنها بدین شرح است: کسب چهار عنوان قهرمانی در سال های 1382 – 1388 – 1394 و 1395

اما این هشت قهرمانی و نایب قهرمانی همه کارنامه افتخارات این تیم در رقابت های داخلی نیست، آنها یک قهرمانی دیگر در سوپر جام کشور دارند که به سال 1395 بر می گردد تا به این صورت جمع افتخارات آنها در رقابت های داخلی به بزرگترین عدد یک رقمی یعنی 9 برسد، آنها با دو رقمی شدن در افتخارات داخلی فقط یک قدم فاصله دارند، یک قدمی که می تواند قهرمانی جام حذفی و یا قهرمانی لیگ برتر ایران باشد. باید دید آیا امسال ذوب آهن می تواند این عدد را به اولین عدد دو رقمی تبدیل کند یا خیر.

بهترین بازیکن های ذوب آهن

بهترین بازیکن های ذوب آهن

در هر تیمی بازیکنانی وجود داشته اند که نام آنها همیشه بر تارک باشگاه خواهد درخشید و این بازیکنان تبدیل به اسطوره های آن باشگاه می شوند به طوری که محال است نام و یاد آنها از ذهن و خاطر هواداران پاک شود، یکی از این بازیکنان مهدی رجب زاده کاپیتان سابق باشگاه ذوب آهن است، رجب زاده را می توان بی شک محبوب ترین بازیکن ذوب آهن دانست ، محبوبیت او به حدی است که مدیران تیم تصمیم گرقتند که شماره ای که او در تیم به تن می کرده را به صورت ابدی بایگانی کنند. او هم اکنون در کادر فنی ذوب آهن مشغول فعالیت فوتبالی می باشد.

از دیگر بازیکنان شاخص این تیم علی اکبر استاد اسدی بازیکن با سابقه و قدیمی این تیم نام برد همچنین در تاریخ این باشگاه نام هایی همچون قاسم حدادی فر کاپیتان متعصب فعلی ذوب آهن، رحمان رضایی ، رسول کربکندی و محمدرضا خلعتبری به چشم میخورد که همگی از بازیکنان سرشناس فوتبال ایران می باشند.

ورزشگاه فولاد شهر ورزشگاه ذوب آهن

این باشگاه اصفهانی دارای ورزشگاهی اختصاصی به نام ورزشگاه فولاد شهر است، این ورزشگاه که در حاشیه شهر اصفهان و در پارک ورودی شهرستان فولاد شهر واقع شده است دارای گنجایش 15 هزار نفری بوده و در سال 1377 افتتاح شد. این زمین که دارای چمن مصنوعی است از سال 1386 تا 1395 به دلیل تعطیلی ورزشگاه خانگی سپاهان، دیگر تیم لیگ برتری اصفهانی، میزبان رقابت های هر دو تیم اصفهانی بوده و به نوعی ورزشگاه خانگی هر دو تیم محسوب می شده است به صورتی که بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا که سپاهان یک طرف این فینال بود در سال 1386 به میزبانی این ورزشگاه برگزار شد.

همچنین این ورزشگاه در سال های 1388 و 1395 میزبان قهرمانی ذوب آهن در جام حذفی و سوپر جام ایران بوده و جشن قهرمانی در این ورزشگاه برگزار شده است، همچنین مراسم جشن قهرمانی سپاهان در سال های 1391 و 1394 نیز در این ورزشگاه برگزار شده است تا این ورزشگاه را به میزبان با تجربه ای برای برگزاری جشن های قهرمانی تبدیل کند.

مربی ذوب آهن کیست ؟

سرمربی فعلی این باشگاه، رحمان رضایی مهاجم سابق تیم ملی است که مدتی است سکان هدایت این تیم اصفهانی را بر عهده گرفت و رهبری این تیم را در لیگ برتر امسال بر عهده دارد و قرار است دوباره تیمش را به روزهای اوج گذشته باز گرداند.

قبل از رحمان رضایی، مربیان بنامی بر این مسند تکیه زده اند که هر کدام در نوع خود مسولیت افت و خیز های این تیم را در رقابت های داخلی و خارجی بر عهده داشته اند.

محمود یاوری

محمود یاوری که از بازیکنان قدیمی ایرانی است که پس از دوران فوتبال بازی کردنش رو به مربیگری آورده و به مربیگری تیم ملی و تیم های بسیاری از جمله ذوب آهن هم رسیده است، او در چند دوره سکان دار هدایت این تیم شده و در زمره مربیان با سابقه و محبوب این تیم جای گرفته است.

رسول کربکندی

در تاریخ هر باشگاهی هستند بازیکنانی که پس از اتمام دوره بازی خود به تکاپو می افتند تا در زمینه مربیگری یاری رسان تیم سابق خود شوند، یکی از این بازیکنان رسول کربکندی است که پس از پایان دوران بازی خود به سراغ مربی گری رفته و در چند دوره بر نیکمت مربی گری تیم اصفهانی تکیه زده است، آخرین حضور کربکندی مربوط به سال 1391 است که پس از آن لیگ، دوران حضور کربکندی در تیم ذوب آهن پایان یافت و پس از آن ذوب آهن به سراغ مربیان جوان تر رفت و این رویه را تا کنون ادامه داده است.

منصور ابراهیم زاده

ابراهیم زاده متولد اصفهان است و همانند همه جوانان اصفهانی علاقه مند تیم های شهر خودش شده و برای موفقیت آنها دست به تلاش زد و در نهایت خود را به نیمکت آنها رساند؛ او در دوران مربیگری تیم ذوب آهن توانست در لیگ قهرمانان آسیا به فینال این رقابت ها صعود کند و تبدیل به تنها مربی این تیم شود که دارای افتخار بین المللی و قاره است.

ذوبی ها لقب تیم دوم اصفهان

بر خلاف رویه معمول در سطح فوتبال دنیا، در فوتبال ایران انتخاب لقب برای تیم های فوتبال در ایران معمول نیست به همین سبب کمتر تیمی را در ایران می توان پیدا کرد که لقب قابل ذکری برای آن در بین هواداران فوتبال انتخاب شده باشد، در این بین این باشگاه اصفهانی هم از این قاعده مستثنی نیست و به جز لقب ذوبی ها نمی توان لقب دیگری برای آنها یافت و ذکر کرد؛ دلیل این لقب گزاری هم به واسطه نام باشگاه و مالک آن می باشد.

بررسی دقیق از دربی اصفهان

دربی به فعالیت ورزشی ای که در آن تیم های همشهری به مصاف هم میروند اطلاق می شود؛ شهر اصفهان بواسطه حضور دو تیم قدرتمند ذوب آهن و سپاهان دارای دربی های فراوانی در حوزه های مختلف ورزشی است که هر ساله میزبان چندین دربی پر هیجان است، از دربی های فوتسالی و والیبالی گرفته تا دربی های جنجالی فوتبال بین دو تیم اصفهانی که همیشه فضای شهر را از چندین روز پیش از مسابقه تا روزهای بعد از آن درگیر خود می کند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن ZOB-AHAN-8-1.jpg است

دربی ذوب آهن و سپاهان

دربی نصف جهان دیدنی تر از آن است که بتوان آن را به قلم آورد؛ اصفهانی هایی که در سال دوبار چشم هایشان را به ساق بازیکنان تیم محبوبشان می دوزند تا فردای بازی در محل کار و در کوچه پس کوچه ها مشغول کری خوانی ها و پز دادن های بعد دربی شوند، ترکیب این شوخی و خنده ها با لهجه شیرین اصفهانی همان نمک و ادویه ای است که این دربی را خوشمزه تر از دیگر دربی های جهان می کند.

این شهرآورد تا کنون 65 بار برگزار شده است که سپاهان 26 بار و ذوب آهن 20 بار پیروزی به پیروزی رسیده اند و بقیه بازی ها با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. بهترین نتیجه هر دوتیم در این بازی حساس برد چهار صفر برای هر دو تیم است که نشانگر پرگل و جذاب بودن این رقابت سنتی و حیثیتی است.

لازم به ذکر است که در اصفهان هر چند این تیم تیم موفقی بوده است اما در بین دو تیم اصفهانی بیشتر طرفداران مربوط به سپاهان است و از این حیث تیم دیگر اصفهانی پیشتاز است.

ذوب آهن چند مقام در لیگ قهرمانان آسیا دارد ؟

تنها مقام آسیا ای تیم ذوب آهن مربوط میشود به لیگ 2010 که در آن سال تیم ذوب آهن با گذشت از سد حریفان خود به رقابت پایانی رسید و در آن رقابت حساس در مقابل سئونگنام کره جنوبی قرار گرفت و با نتیجه 3 بر 1 نتیجه را واگذار کرد تا از رسیدن به قهرمانی در این رقابت ها باز بماند؛ ذوب آهن در حالی که در عین شایستگی به یک قدمی اولین قهرمانی خود در آسیا رسید اما نتوانست به این مهم دست یابد تا همچنان که نتوانسته است فاتح لیگ ایران شود در قهرمانی آسیا هم ناکام باشد.

راهنمای شرط بندی ذوب آهن اصفهان

بعد از بررسی توضیحات بالا بدون شک تمایل بالایی برای شرط بندی ذوب آهن دارید. این امر می تواند برایتان سود های خوبی داشته باشید و لازمه آن تنها انتخاب سایت شرط بندی فوتبال معتبر می باشد که بتواند نیاز های شما را بر طرف کند. ما به شمایکی از دو سایت تاینی بت و هات بت را پیشنهاد می کنیم.

سوالات متداول

 1. ذوب آهن یک باشگاه خصوصی است یا دولتی ؟

  مالکیت باشگاه ذوب آهن در اختیار شرکت ذوب آهن اصفهان است و در واقع یک باشگاه خصوصی است اما مالک حقیقی ندارد.

 2. آیا ذوب آهن دارای ورزشگاه اختصاصی است ؟

  این باشگاه از ورزشگاه فولاد شهر به عنوان ورزشگاه اختصاصی خود استفاده می کند.

 3. طرفداران ذوب آهن بیشترند یا سپاهان ؟

  با توجه به شهر اصفهان میتوان گفت طرفداران سپاهان از طرفداران ذوب آهن بیشترند.

 4. آیا ذوب آهن دارای قهرمانی در لیگ برتر است ؟

  خیر ، ذوب آهن تا کنون موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ ایران نشده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :