دراین قسمت از مقاله می خواهیم برای ورود حرفه ای تر به سایت شرط بندی بوکس به یکی از جالب ترین بحث ها یعنی بهترین بوکسور بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بهترین بوکسور حال حاضر جهان

بهترین بوکسور حال حاضر جهان

جالب است که بدانید بوکس مدرن از کشور آمریکا سرچشمه گرفته است، هم چنین آمریکا یکی از کشور هایی است که مردمش علاقه زیادی به این مسابقه دارند. بوکس یکی از ورزش های جذاب و هیجان انگیز است که در میان مردم بسیار مورد استقبال قرار گفته است. در آمریکا این ورزش بسیار رایج است و طرفداران زیادی نیز دارد، برخی از بازیکنان این ورزش بسیار حرفه ای هستند و طرفداران زیادی نیز دارند، برای دانستن بهترین بوکسور جهان تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بهترین بوکسور جهان 2020

امروزه ورزش بوکس در سرتاسر جهان بسیار محبوب شده است و طرفداران و هم چنین هوادارن زیادی را بدست آورده است که شامل ایران نیز می باشد. بهتر است که بگوییم در حال حاضر بهترین بوکسور ایران در خارج از کشور به حرفه ی خود ادامه می دهد. هم چنین کشور ایران نیز دارای بوکسور های خوب و حرفه ای است و در هنگام مبارزات و زمانی که برنده مسابقه می شوند، پرچم ایران را بالای سر خود می برند. یکی از این بازیکنان حسن باشت باوی دیگر بوکسور است که همه او را با عنوان پدر بوکس ایران می شناسند.

بهترین بوکسور زن جهان

جالب است که بدانید بهترین بوکسور تاریخ فقط مردان نیستند و خانم هایی هم هستند که در این زمینه فعالیت می کنند، گفته شده است که امروزه در این ورزش خانم های زیادی نیز به طور حرفه ای فعالیت می کنند و هم چنین مسابقات بوکس خانم ها یکی از مسابقات جذاب در سرتاسر جهان می باشد. هم چنین بهتر است که بدانید خیلی از مدل های مطرح و معروف جهان مانند ایرینا شایک برای این که به اندام ایده آل خود برسند و آن را حفظ کنند،از ورزش بوکس استفاده می کنند و در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت می کنند.

اگر بخواهیم 10 نفر از بهترین بوکسور های زن در جهان را در یک لیست قرار بدهیم این زنان شامل: میا سنت جان، کریستی مارتین، رجینا هالمیچ، آماندا سرانو، سیسیلیا براکهوس، کیت تیلور، کلارسا شیلدز، لیلا علی، آن ولف، لوسیا رایکر می باشند. علاوه بر این 10 نفر، گینا جوی کارانو نیز یکی ازبوکسر های معروف جهان می باشد، او علاوه بر این حرفه در زمینه ی بازیگری فعالیت می کند و هم چنین یکی از مدل های مطرح آمریکایی نیز می باشد.

بهترین بوکسور های ایران
Robbie Lawler, right, hits Carlos Condit during a welterweight championship mixed martial arts bout at UFC 195, Saturday, Jan. 2, 2016, in Las Vegas. (AP Photo/John Locher)

بهترین بوکسور های ایران

مردم ایران از زمان های گذشته تا به الان یکی از ورزش های محبوب آن ها بوکس به شمار می رفته است و در این حرفه بازیکنان بسیار خوب و قدری داشته و هم چنین دارد که در این قسمت به معرفی برخی از آن ها می پردازیم.

صدف خادم

صدف خادم یکی از بهترین بوکسور های زن ایرانی است که در این زمینه در خارج از ایران به فعالیت خود ادامه می دهد، او اولین مبارزه بین‌المللی خود را مقابل آن شووَن در فرانسه برگذار کرد و هم چنین توانست او ار شکست دهد. بعد از آن بسیار مورد توجه رسانه‌ های فرانسوی و هم چنین بین‌المللی قرار گرفت و از یک کانال تخصصی و سه کانال منطقه ‌ای بازی او به‌ طور مستقم پخش شد.

بهادر کرمی

بهادر کرمی یکی دیگر از بازیکنان خوب کشور است، هم چنین او بیش از 13 سال سابقه فعالیت در رشته بوکس و قهرمانی در مسابقات کشوری، ملی و بین‌المللی را دارد. بهادر در سن 13 سالگی به علت علاقه زیاد وارد رشته بوکس شده‌ است. از افتخارت او می توان به دریافت مدال برنز تورنمنت بین‌المللی سیمون تریستان اوکراین، قهرمانی در چندین رقابت چند جانبه داخلی، دو دوره قهرمان مسابقات بین‌المللی، قهرمان منطقه یک کشور و خیلی از موارد دیگر اشاره کرد.

سالار غلامی

سالار غلامی یکی از برترین و هم چنین بهترین بوکسور های ایرانی می باشد، او هم اکنون ساکن تورنتو در کانادا است. از افتخارات سالار می توانیم به دریافت مدال طلای رقابت ‌های دستکش طلا، دریافت مدال برنز کاپ باکو، دریافت مدال نقره در رقابت ‌های بوکس آسیا، دریافت مدال طلای رقابت‌ های بین‌المللی کاپ، دریافت مدال نقره رقابت‌ های بین‌المللی کاپ و خیلی از موارد دیگر اشاره کرد.

رحیم سپهوند

رحیم سپهوند یکی از افراد حاذق در این حرفه می باشد که افتخارات زیادی در این زمینه بدست آورده است، او در سال 1375 توانست کسب اولین مدال برنز مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان را بدست آورد. هم چنین از دیگر افتخارات او می توانیم به دریافت مدال برنز مسابقات قهرمانی کشور بزرگ سالان، دریافت مدال طلا مسابقات بین‌المللی دهه فجر، دریافت مدال نقره قهرمانی کشور بزرگ سالان ساری، دریافت مدال نقره قهرمانی کشور بزرگ سالان در سنندج، دریافت مدال نقره مسابقات بین‌المللی در کشور ترکیه و خیلی از موارد دیگر اشاره کرد.

مسعود حاج‌ رسولی

مسعود حاج‌ رسولی

مسعود حاج‌ رسولی در سال 1329 در شهر سنندج به دنیا آمده است، او یکی از بهترین بوکسور های ایرانی بوده است که توانسته افتخارات زیادی در این حرفه بدست آورد، متاسفانه او در 23 فروردین 1399 به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

بهترین بوکسور سنگین وزن حال حاضر جهان

بهترین بوکسور سنگین وزن حال حاضر جهان

در این قسمت به 5 نفر از بازیکنان حرفه ای این رشته می پردازیم که شامل:

محمد علی کلی

محمد علی کلی که یکی از بهترین ها در این ورزش می باشد، هم چنین بزرگان بوکس به او لقب برترین و برترین بوکسور تاریخ را داده اند. افرادی که مبارزات محمد علی را از نزدیک دیده اند، گفته اند: در صورتی که حریفش هم وزن محمدعلی بود به هیچ وجه نمی توانسته است در مقابل او مقاومت کند.

جورج فورمن

جورج فورمن که طرفدارانش او را جرج بزرگ صدا میزنند و در 81 مبارزه حرفه ای که انجام داده است، توانسته در 76 عدد از آن ها به پیروزی برسد، هم چنین او دو بار به جایگاه قهرمانی جهان در رده سنگین ‌وزن رسیده است. هم چنین او در سن 45 ساگی در یکی از مسابقات توانست مایکل مورر 26 ساله را به راحتی شکست بدهد، بعد از این مسابقه و پیروزی او، مردم به آن لقب شیر درنده را دادند.

روی جونز

روی جونز  لقب های گوناگونی مانند سوپرمن به او داده اند، اما رایج ترین لقب او (کاپیتان هوک) بوده است، به این دلیل است که هوک های وحشتناک و سنگینی که به حریف های خود می زد.

 فلوید می ودر

هم چنین به فلوید می ودر لقب مرد آهنین شکست ناپذیر را داده اند، چرا که در هیچ مسابقه ای شکست نخورده است و در رینگ مسابقات هیچ وقت به حریف خود رحم نکرده است، او از 50 مسابقه خود 50 پیروزی دارد و در هیچ کدام از آن ها شکست نخورده است.

جو لوییس

نکته ی بسیار بحث برانگیز از او این است که 26 تا از مسابقه خود به مدت 140 ماه سلطان بلامنازع بوکس جهان بوده است و هم چنین یکی از برترین و حاذق ترین بوکسورهای تمامی دوره ها شناخته می‌ شود.

شناخت بوکسورهای سنگین وزن جهان

کارشناسان بوکس با تحقیقاتی که در این حرفه انجام داده اند توانسته اند که بهترین این افراد در این حرفه را در سال های گذشته تا اکنون در یک لیست قرار بدهند و ufc در سایت خود نام آن ها را قرار داده است، که شامل افرادی مانند: محمد علی کلی، مانی پاکیائو، راکی مارسیانو، جو لوییس،  فلوید می ودر، روی جونز، جورج فورمن، سانی لیستون، هنری آرمسترانگ، شوگر ری رابینسون، مایک تایسون، جولیو سزار چاوز، ویلی پپ، روبرتو دوران هستند. بهتر است که بدانید برای اولین بار ورزشکاری به نام جان ال سالیوان بوده است که توانسته است عنوان وایلدر قهرمان بوکس را به خود اختصاص دهد که به همین جهت نیز به پسر قوی بوستون معروف شده است.

بهترین بوکسور سبک وزن

قهرمان بوکس سنگین وزن ایران کیست ؟

در کشور ایران نیز ورزش بوکس بسیار محبوب است و در سال های گذشته این ورزش توانسته است که طرفداران زیادی بدست آورد. بهترین بازیکنان ایرانی در این زمینه شامل: مسعود حاج‌ رسولی، رحیم سپهوند، سالار غلامی و بهادر کرمی می باشد، البته بهتر است که به غیر از این افراد، ورزشکاران دیگری نیز هستند که در این زمینه و خارج از ایران در این حرفه به فعالیت پرداخته اند و هم چنین اکثر این ورزشکاران در شهر کشور کانادا و هم چنین ترکیه ساکن هستند.

بهترین بوکسور سبک وزن

شاید خیلی از افراد ندانند که بهترین بوکسور سبک وزن جهان چه کسی است، در این باره باید بگوییم که فلوید‌ می‌ودر او قهرمان پیشین و بدون شکست سبک وزن دنیا است و هم چنین هیچ تردیدی وجود ندارد که بهترین بوکسور تاریخ این حرفه می باشد. بهتر است که بدانید می‌ودر سن 43 سالگی در سال 2018 بعد از مبارزه با کانر مک ‌گرگور قهرمان پیشین ام ام ای (mma چیست) با رکورد 50 پیروزی و بدون حتی یک شکست، اعلام بازنشستگی کرد.

سوالات متداول درباره بهترین بوکسور

جورج فورمن کیست؟

جورج فورمن، که طرفدارانش او را جرج بزرگ صدا میزنند و در 81 مبارزه حرفه ای که انجام داده است، توانسته در 76 عدد از آن ها به پیروزی برسد، هم چنین او دو بار به جایگاه قهرمانی جهان در رده سنگین ‌وزن رسیده است. هم چنین او در سن 45 ساگی در یکی از مسابقات توانست مایکل مورر 26 ساله را به راحتی شکست بدهد، بعد از این مسابقه و پیروزی او، مردم به آن لقب شیر درنده را دادند.

محمد علی کلی کیست؟

محمد علی کلی که یکی از بهترین ها در این ورزش می باشد، هم چنین بزرگان بوکس به او لقب برترین و برترین بوکسور تاریخ را داده اند. افرادی که مبارزات محمد علی را از نزدیک دیده اند، گفته اند: در صورتی که حریفش هم وزن محمدعلی بود به هیچ وجه نمی توانسته است در مقابل او مقاومت کند.

صدف خادم کیست؟

صدف خادم یکی از بهترین بوکسور های زن ایرانی است که در این زمینه در خارج از ایران به فعالیت خود ادامه می دهد، او اولین مبارزه بین‌المللی خود را مقابل آن شووَن در فرانسه برگذار کرد و هم چنین توانست او ار شکست دهد. بعد از آن بسیار مورد توجه رسانه‌ های فرانسوی و هم چنین بین‌المللی قرار گرفت و از یک کانال تخصصی و سه کانال منطقه ‌ای بازی او به‌ طور مستقم پخش شد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :