لالیگا تیم حرفه ای کشور اسپانیا است که تیم هایی مانند رئال مادرید با 34 قهرمانی، بارسلونا با 26 قهرمانی، اتلتیکو مادرید با 11 قهرمانی، اتلتیک بیلبائو با 8 قهرمانی، والنسیا با 6 قهرمانی، رئال سوسیداد با 2 قهرمانی و تیم های دپورتیوو لاکرونیا، رئال بتیس و سویا هر کدام با یک قهرمانی در آن حضور دارند.

امروز می خواهیم در این متن در مورد بهترین سرمربی لالیگا، برترین مربی های فوتبال لالیگا و تیم هایی که آن مربی ها برعهده داشتند و پیروزی ها و عنوان هایی که آن ها کسب کردند اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کند. در ادامه به معرفی سرمربی های برتر جهان که در لالیگا فعالیت دارند، می پردازیم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین سرمربی های لالیگا کدامند؟

بهترین سرمربی های لالیگا کدامند؟

پریمِرا دیویژن سا همان لالیگا لیگ حرفه ای کشور اسپانیا می باشد. این لیگ فوتبال با شرکت 20 تیم برگزار شده و در پایان هر فصل سه تیمی که در پایین جدول قرار بگیرند به دسته دوم سقوط کرده و سه تا از تیم های برتر دسته دو جایگزین آن ها می شوند و تیم هایی مانند رئال مادرید، بارسلونا، والنسیا، اتلتیکو مادرید، اتلتیک بیلبائو، رئال سوسیداد، دپورتیوو لاکرونیا، رئال بتیس و سویا در آن حضور دارند.

مربیان هر تیم فوتبال، از تاثیر گذارترین اشخاص هستند. گاهی آن ها با کسب پیروزی و عناوین قهرمانی به محبوبیت می رسند و گاهی هم با تحمل چند شکست مورد انتقاد شدید هواداران قرار می گیرند. حال ۵ مربی برتر تاریخ لالیگا (لیگ برتر اسپانیا) را از نظر کسب پیروزی بررسی کنیم.

اولین مربی لویس آراگونز

اولین مربی لویس آراگونز از بزرگترین مربیان تاریخ اسپانیا و بهترین سرمربی لالیگا است. او در سمت سرمربیگری تیم ملی فوتبال اسپانیا توانست عنوان قهرمانی یورو ۲۰۰۸ را با این تیم به دست آورد. این مربی رکورد دار کسب بیشترین تعداد پیروزی در رقابت های لالیگا است. این مربی توانست با مربیگری تیم های مختلف در لالیگا، ۳۴۴ پیروزی کسب کند. آراگونز سابقه هدایت تیم های فوتبال بارسلونا، اتلتیکو مادرید، سویا، مایورکا، رئال بتیس، والنسیا و اسپانیول را در کارنامه خود دارد. او در سال ۲۰۱۴ پس از تحمل یک بیماری سخت، درگذشت.

میگل مونیوز

دومین مربی برتر تاریخ لالیگا میگل مونیوز است. این مربی ۳۲۳ پیروزی در رقابت های لالیگا کسب کرده است. او دوران مربیگری اش را در سال ۱۹۵۹ از تیم رئال مادرید شروع کرد. یک سال بعد او به عنوان سرمربی تیم اصلی کهکشان ها انتخاب شد. او توانست ۱۴ سال به عنوان سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید باقی بماند و افتخارات زیادی را با این تیم به دست آورد. از جمله این افتخارات او در سمت سرمربیگری کهکشانی ها، کسب ۹ عنوان قهرمانی در لالیگا، ۲ عنوان قهرمانی در کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا) و ۲ قهرمانی جام باشگاه‌ های اروپا است. مونیوز سابقه سرمربیگری تیم‌ های گرانادا، لاس پالماس و سویا را هم در کارنامه خود دارد. او در سال ۱۹۹۰ و در سن ۶۸ سالگی درگذشت.

خاویر ایرورتا

سومین مربی خاویر ایرورتا که با کسب ۲۵۹ پیروزی در رقابت‌ های لالیگا از مربیان برتر شد. او سابقه سرمربیگری در تیم‌ های فوتبال اتلتیک بیلبائو، رئال سوسیداد، سلتاویگو، دپورتیوو لاکرونیا، رئال بتیس و رئال ساراگوسا را در کارنامه خود دارد. او متولد 1 آوریل سال 1948 بوده و اهل اسپانیا می باشد و دوران مربی گری خود را در باشگاه هایی مانند باشگاه فوتبال رئال ساراگوسا، رئال بتیس، دپورتیوو لاکرونیا، رئال سوسیداد و ریسینگ سانتاندر بوده است.

ارنستو والورده

او در 9 فوریه سال 1964 در اسپانیا متولد شد. او بازیکن سابق و مربی کنونی فوتبال اسپانیا بوده که در سال 2020 بعد از شکست در مقابل تیم اتلتیکو مادرید از بارسلونا برکنار شد. باید بگوییم او پنجمین سر مربی تیم لالیگا بوده که توانسته 213 پیروزی را کسب کند. وی همچنین در تیم هایی مانند اتلتیک بیلبائو، بارسلوا، والنسیا، المپیاکوس، ویارئال، المپیاکوس، اسپانیول و اتلتیک بیلبائو حضور داشته و از بهترین سرمربی لالیگا می باشد.

فردیناند دائوییک

مربی برتر تاریخ لالیگا در اختیار فردیناند دائوییک است. این مربی موفق به کسب ۲۳۴ پیروزی در رقابت‌ های لالیگا شده است. او از برترین مربیان تاریخ تیم فوتبال بارسلونا است. دائوییک بین سال‌ های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۴ سرمربی آبی اناری پوشان بوده که موفق به کسب ۲ عنوان قهرمانی در لیگ و ۳ قهرمانی در جام حذفی اسپانیا شده است. از دیگر تیم‌ هایی که دائوییک سابقه سرمربیگری آن‌ ها را داشته است می‌ توان به تیم‌ های اتلیتکو مادرید، اتلتیک بیلبائو، اسپانیول، رئال ساراگوسا، رئال بتیس و سویا اشاره کرد. این مربی اسلواک در سال ۱۹۸۶ و در سن ۷۶ سالگی درگذشت.

بهترین سرمربی لالیگا هدایت کدام تیم را بر عهده داشته اند؟

بهترین سرمربی لالیگا هدایت کدام تیم را بر عهده داشته اند؟

 • لوئیس آراگونز هدایت تیم های فوتبال بارسلونا، اتلتیکو مادرید، سویا، مایورکا، رئال بتیس، والنسیا و اسپانیول را به عهده داشت.
 • میگل مونیوز هدایت تیم های فوتبال رئال مادرید، گرانادا، لاس پالماس و سویا را به عهده داشت.
 • خاویار ایرورتا هدایت تیم های فوتبال اتلتیک بیلبائو، رئال سوسیداد، سلتاویگو، دپورتیوو لاکرونیا، رئال بتیس و رئال ساراگوسا را به عهده داشته است.
 • فردیناد دائوییک هدایت تیم های فوتبال اتلیتکو مادرید، اتلتیک بیلبائو، اسپانیول، رئال ساراگوسا، رئال بتیس و سویا را به عهده داشت.
 • ارنستو والورده هدایت تیم های فوتبال بارسلونا، اتلتیک بیلبائو، ویارئال، والنسیا و اسپانیول را بر عهده داشته است.

بهترین سرمربی لالیگا چه افتخاراتی کسب کرده است؟

اولین مربی لوئیس آراگونز که عنوان قهرمانی یورو ۲۰۰۸ را با تیم ملی فوتبال اسپانیا بدست آورد. این مربی توانست رکورد دار کسب بیشترین تعداد پیروزی در رقابت های لالیگا باشد و توانسته با مربیگری اش در تیم های مختلف در لالیگا ۳۴۴ پیروزی کسب کند. دومین مربی میگل مونیوز است که ۳۲۳ پیروزی در رقابت های لالیگا کسب کرده است. از جمله افتخارات او کسب ۹ عنوان قهرمانی در لالیگا، ۲ عنوان قهرمانی در کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا) و ۲ عنوان قهرمانی جام باشگاه های اروپا است.

سومین مربی خاویار ایرورتا که ۲۵۹ پیروزی در رقابت های لالیگا را کسب کرده است. چهارمین مربی فردیناد دائوییک است که موفق به کسی ۲۳۴ پیروزی در رقابت لالیگا شده است و همچنین موفق به کسب ۲ عنوان قهرمانی در لیگ و ۳ قهرمانی در جام حذفی اسپانیا شده است. پنجمین مربی ارنستو والورده که توانسته ۲۱۳ پیروزی در رقابت های لالیگا کسب کند و با تیم بارسلونا ۲ عنوان قهرمانی لالیگا و یک قهرمانی جام حذفی را کسی کرد.

حال بسیاری منتظر هستند؛ که بدانید مدام سرمربی ها، هدایت 10 تیم برتر لالیگا 2023 را بر عهده خواهند داشت.

عکس های این مربی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این مربی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این مربی های برتر لالیگا را می توان در سایت های معتبر و پیج های اینستای آن ها مشاهده کرد و لذت برد.

این مربی چه حاشیه هایی داشته است؟

برای اطلاع از حواشی هر کدام از این مربی های برتر لالیگا می توانید به صفحه ویکی پدیا آن ها مراجعه کنید و یا اخبار آن ها را پیگیری کنید.

پیج اینستاگرام بهترین سرمربی لالیگا چیست؟

برای دسترسی به پیج اینستاگرام این افراد نام ان ها را در اینستا سرچ کرده و سپس می توانید وارد پیج آن ها شوید.

نامزد های بهترین سرمربی لالیگا 2022 چه افرادی هستند؟

بهترین سرمربی لالیگا ۲۰۲۲ هنوز مشخص نشده است اما به محض این که خبری از این مورد منتشر شود، ما حتما به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند.

بهترین سرمربی لالیگا در فصل 2021 چه کسی بود؟

بهترین سرمربی لالیگا در فصل 2021 چه کسی بود؟

بهترین مربیان فصل 2021 لالیگا افراد زیر می باشند.
زین الدین زیدان که ملیت آن فرانسه و تیم باشگاهی آن رئال مادرید اسپانیا است.
اونای امری که ملیت آن اسپانیا و تیم باشگاهی او ویارئال است.
دیه گو سیموئنه که ملیت آن آرژانتین و تیم باشگاهی آن آتلتیکو مادرید است.

بهترین سرمربی لالیگا تا کنون چند پیروزی کسب کرده است؟

لوئیس آراگونز با مربیگری تیم های مختلف در لالیگا ۳۴۴ پیروزی کسب کرد.
میگل مونیوز که ۳۲۳ پیروزی در رقابت های لالیگا کسب کرده است.
خاویار ایرورتا ۲۵۹ پیروزی در رقابت های لالیگا را کسب کرد.
فردیناند دائوییک که موفق به ۲۳۴ پیروزی در رقابت های لالیگا شده است.
ارنستو والورده که توانسته ۲۱۳ پیروزی در رقابت های لالیگا کسب کند.

بهترین سرمربی های ماه در این فصل لالیگا چه افرادی بودند؟

ژاوی هرناندز به عنوان بهترین مربی این ماه لالیگا انتخاب شد.

سوالات متداول

 1. آراگونز هدایت کدام تیم ها را بر عهده داشت؟

  آراگونز هدایت تیم های فوتبال بارسلونا، اتلیتکو مادرید، سویا، مایورکا، رئال بتیس، والنسیا و اسپانیول بر عهده داشت.

 2. دومین مربی برتر تاریخ لالیگا کیست؟

  دومین مربی برتر تاریخ لالیگا میگل مونیوز است.

 3. پنجمین مربی برتر لالیگا چه کسی می باشد؟

  پنجمین مربی برتر تاریخ لالیگا ارنستو والورده است. او توانسته ۲۱۳ پیروزی در این رقابت‌ ها کسب کند. او در تیم‌ های فوتبال بارسلونا، اتلتیک بیلبائو، ویارئال، والنسیا و اسپانیول مربیگری کرده است. اوج کار او در تیم بارسلونا بود که توانست با این تیم ۲ عنوان قهرمانی لالیگا و یک قهرمانی جام حذفی را کسب کند.

 4. <strong>ارنستو والورده</strong> چه افتخاراتی در دوران مربی گری خود کسب کرده است؟

  از افتخارات او، بهترین سر مربی لالیگا می توان موارد زیر را نام برد:تیم اسپانیول: نایب قهرمانی سال 2006 و 2007 و جام یوفا، تیم المپیاکوس: جام حذفی یونان در سال های 2008 – 2009 و 2011 – 2012 و سوپر جام یونان در سال های 2008 – 2009 و 2010 – 2011 و 2011 – 2012، تیم اتلتیک بیلبائو: برنده سوپر جام اسپانیا در سال 2015، تیم بارسلونا: لالیگا سال های 2017 – 2018 و 2018 – 2019 و گوپا دل ری در سال های 2017 – 2018 و سوپر جام اسپانیا در سال 2018.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :