یوهان کرایف یکی از بهترین بازیکنانی است که تاریخ فوتبال به خود دیده است این بازیکن پس از سپری کردن دوران بازی تصمیم به مربی گری گرفت و در تیم های زیادی نیز مربی گری نکرده و فقط در سه تیم به عنوان مربی کار کرد او یکی از اسطوره های دوست داشتنی تیم ملی هلند می باشد. البته در همین مدت کوتاه توانست به عنوان یکی از 10 مربی برتر جهان اسم خود را به ثبت رساند.

  • در صورت تمایل به شرط بندی لیگ هلند می توانید همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
یوهان کرایف کیست؟

یوهان کرایف کیست؟

هنریک یوهانس کرایف که او را با نام یوهان می‌ شناسند زندگی نامه یوهان کرایوف به قدری پر پیچ و خم است که می‌ توان داستانی کامل از زندگی او بیرون کشید. در واقع بیو گرافی یوهان کرایوف بیانگر زندگی او است. وی در ۲۵ آوریل ۱۹۴۷ در آمستردام هلند به دنیا آمد و پس از ۶۸ سال زندگی در ۲۴ مارس سال ۲۰۱۶ در بارسلونای اسپانیا دیده از جهان فرو بست.

عکس های یوهان کرایف را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن عکس های یوهان کرایف شما می توانید تنها با جست و جوی نامش در گوگل عکس های او را بیابید. عکس هایی چون تاج گذاری یوهان کرایف بر فوتبال جهان در سال ۱۹۷۳ و یا عکس ورزشگاه یوهان کرایف همگی را می توانید تنها با سرچ کردن نام او بیابید. در واقع افراد مشهور عکس های بسیار زیادی را از خود در دنیا به جا می گذارد.

یوهان کرایف در چه سالی فوت کرد؟

یکی از سال هایی که فوتبال جهان غم بسیار بزرگی را به خود دید سال ۲۰۱۶ بود سالی که مرد افسانه ای دنیای فوتبال کسی که در پست هافبک هجومی و فوروارد بازی می‌ کرد کسی که اسطوره میلیون‌ ها نفر از فوتبال دوستان بود را از دست داد. در آن سال غم بزرگی بر فوتبال دوستان جهان حاکم شد و کرایوف دوست داشتنی را دیگر در میان خود نمی دیدند.

یوهان کرایف سابقه مربیگری چه تیم هایی را داشته است؟

از آن جایی که یوهان کرایوف تا سال ۱۹۸۴ بازی می کرد و از سال ۱۹۶۴ استارت فوتبال خود را زده بود یک سال پس از پایان دوره حرفه‌ ای فوتبال خود وارد دوران حرفه‌ ای مربی گری شد و در سال ۱۹۸۵ به عنوان سر مربی تیم آژاکس آمستردام برگزیده شد و سه سال در این تیم مربی گری کرد. و تیم‌ های دیگر که به آن ها می پردازیم.

آژاکس

تیم آژاکس اولین تیمی بود که جوان به عنوان سر مربی بر نیمکت آن تکیه زده بود و سه سال داریم تیم مربی گری کرد.

بارسلونا

پس از آن که نتایج خوبی در تیم آژاکس گرفته شد مسئولان تیم بارسلونا در صدد این تصمیم قرار گرفتند که در سال ۱۹۸۸ کرایوف را به بارسلون بیآورند. پس از ورودش به این تیم توانست ۸ سال بر نیمکت بارسلونا حکم رانی کند و سال های خوبی را با این تیم سپری کند.

تیم ملی کاتالونیا

پس از اتمام دوره مربی گری کرای وف در تیم بارسلونا تا سال ۲۰۰۹ به هیچ تیمی نرفت و در نهایت به تیم ملی کاتالونیا رفت و چهار سال در این تیم بود و دیگر مربی گری نکرد و در سال ۲۰۱۳ به کار خود پایان داد.

یوهان کرایف تا کنون چه افتخاراتی را به عنوان مربی کسب کرده است؟

افتخارات این سر مربی به عنوان بازیکن بسیار بیشتر از افتخارات او به عنوان مربی است در زمان مربی گری توانست لیگ قهرمانان را به دست بیاورد و با تیم ملی هلند در جام جهانی خوش درخشیدند این بازیکن افتخارات فردی بسیار زیادی را کسب کرد. افتخاراتی چون کسب لقب شوالیه که کمتر کسی در هلند آن را به دست می آورد.او به عنوان یک بازیکن آزاد در تیم ملی هلند نقش بسزایی داشت وی در تیم آژاکس ۸ بار توانست لیگ برتر هلند را کسب کند و با بارسلونا در سال ۱۹۷۳ یک بار لالیگا در سال ۱۹۷۸ یک بار کوپا دل ری را بالای سر برد‌. البته او با تیم ملی هلند نایب قهرمان جام جهانی و مقام سوم جام ملت های اروپا را در کارنامه دارد. در کل افتخاراتی که برای یوهان کرایف وجود دارد بسیار بالا است و یکی از بزرگ ترین افتخارات او بهترین فوتبالیست قرن بیست و اروپا در نگاه فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال بود هم چنین حضور او در ترکیب رویایی منتخب تاریخ جام جهانی از نظر فیفا در سال ۲۰۰۲ از جمله افتخاراتش است.

یوهان کرایف از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

یوهان کرایف از چه سالی وارد دنیای مربیگری شد؟

در واقع کرایوف در سال ۱۹۸۵ وارد دنیای مربی گری شد و به عنوان مربی بر روی نیمکت تیم آژاکس نشست دوران مربی گری زیادی را نداشت و علاقه چندانی به این سبک نداشت اما در دوران بازیگریش از سال ۱۹۶۳ تا سال ۱۹۸۴ افتخارات خوبی را به دست آورد.

یوهان کرایف اکنون مربی چه تیمی است؟

کرایوف در کل مربی سه تیم شد و در کل دوران مربی گری فرسایش بسیار زیادی داشت و تنها بر روی نیمکت تیم های آژاکس آمستردام تیم بارسلونا تیم ملی کاتالونیا نشست. دوران مربی گری اش همانند دوران بازیگری فوتبالش موفق نبود این بازیکن در سال های دور در زمانی که فوتبال در هلند بی معنی شده بود دوباره فوتبال را در این کشور احیا کرد و توانست با هلند نایب قهرمان جهان شود.

یوهان کرایف چه حاشیه هایی داشته است؟

یوهان کرایوف مرد بی حاشیه دنیای فوتبال بود که افتخارات بسیار زیادی را به دست آورد. حاشیه های زیادی را درست نکرد و در دوران بازی خود توانست گل های بسیار زیادی را به ثمر برساند هم چنین یکی از گلزن ترین بازیکن های هلند بود که بدون حاشیه همیشه به کار خود ادامه می داد و بدون در نظر گرفتن رسانه ها سعی در بهبود عملکرد خود داشت. اما در زمان مربی گری اش نتوانست جلوی این حاشیه ها را بگیرد و به همین دلیل پس از اتمام دوره خود در هر تیم چند سالی را از مربی گری دور می شد. هر چند که در کل به دلیل حاشیه‌ های زیاد سه تیم را مربی گری کرد و سه سال پایانی عمرش را بدون داشتن هیچ تیمی گذراند.

سوالات متداول

  1. یوهان کرایف در چه سالی فوت کرد؟

    این بازیک و سر مربی مشهور سر انجام در سن 68 سالگی در سال 2016 دیده از جهان فرو بست.

  2. یوهان کرایف اهل چه کشوری بود؟

    این سر مربی سر شناس اهل کشور هلند بود ولی هیچ گاه در این تیم سر مربی نشد.

  3. یوهان کرایف چه افتخاراتی را کسب کرد؟

    یوهان کرایوف افتخارات بسیاری را کسب کرده است که تقسیم به دوران بازیگری و مربی گری اومی شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :