در چند ماه گذشته صحبت های بسیار زیادی درباره اخراج سر مربی تیم ملی یعنی دراگان اسکوچیچ که از سرمربی های برتر جهان در سال 2022 بوده، به وجود آمده است. اما اخراج اسکوچیچ در برهه‌ ای از زمان به واقعیت پیوست به همین دلیل فدراسیون فوتبال ایران به دنبال جذب یک سر مربی حاضر و بهتر از او بود کارنامه این سر مربی در زمان هدایت تیم ملی بسیار فوق‌ العاده بود اما به دلیل ضعف مدیریتی او در هدایت تیم و نداشتن اعتبار فوتبالی در گذشته سر مربی گری بسیاری از منتقدان او را برای مربی گری تیم ملی مناسب نمی دانستند.

  • البته طبق شایعات تنها دلیل اخراج اسکوچیچ بازگشت کی روش می باشد. به صورت کامل در این باره بحث کرده ایم.
آیا اسکوچیچ از سرمربی گری تیم ملی اخراج شده است؟

آیا اسکوچیچ از سرمربی گری تیم ملی اخراج شده است؟

دراگان اسکوچیچ یکی از گران ترین سرمربی های دنیا می باشد؛ او سرمربی بسیار پر تلاش و با اندیشه تیم ملی بود که در سالیان گذشته کمتر سر مربی توانست آمار و ارقام او را داشته باشد. او از زمانی که هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده گرفت تا الان یک باخت را در کارنامه داشته است اما بسیاری از افراد به این باور بودند که اسکوچیچ در قد و قامت تیم ملی نیست و بازی هایی که آو برده است بازی های بسیار ساده ای بوده اند. و در نظر دارند او در جام جهانی این ضعف را کاملاً برملا می کند برخی دیگر نیز اعتقاد داشتند که اسکوچیچ از تیم‌ هایی مانند عراق برده است عراقی که برای ایران دردسر های بسیاری درست کرده است به همین دلیل بحث اخراج این سر مربی در صدر اخبار فوتبالی ایران بود و پس از گذشت چند ماه در نهایت فدراسیون تصمیم به ابقای او گرفت.

علت ایجاد حواشی مربوط به اخراج اسکوچیچ چه بود؟

اگر شما بخواهید آخرین اخبار تیم ملی فوتبال ایران با اسکوچیچ را ببینید در نهایت دلایل اخراج اسکوچیچ از تیم ملی را پیدا می کنید. این سرمربی قبل از جام جهانی دچار حاشیه های بسیاری شد و سر منشا این حاشیه‌ ها بازی با کره جنوبی بود که ایران در مقابل این تیم دو به صفر بازی را واگذار کرد در این بازی بسیاری بر این باور بودند که او مقابل یک تیم بزرگ دچار ضعف می‌ شود و نمی‌ تواند مقابل این تیم‌ ها به خوبی بازی کند. به همین دلیل بسیاری از منتقدان قصد داشتند که او از سمت سر مربی گری اخراج شود و مربی با کیفیت تری برای تیم ملی انتخاب شود در نهایت با وجود این کش و قوس ها و صحبت‌ های فراوان دراگان اسکوچیچ سر مربی هدایت تیم ملی را در جام جهانی به عهده گرفت.

واکنش ها به اخراج اسکوچیچ چه بود؟

واکنش ها به اخراج اسکوچیچ چه بود؟

هنگامی که بحث اخراج سر مربی فعلی ایران یعنی دراگان اسکوچیچ بالا گرفت منتقدان به دو دسته تقسیم شدند دسته ای که از او حمایت می کردند و دسته ای که از او به شدت انتقاد می‌ کردند. از لحاظ آماری سر مربی به خوبی توانسته بود تیم ملی را یک دست و ه مدل کند و در ۱۶ بازی اخیر تنها یک باخت را در کار نامه داشت با وجود این آمار بسیار خوب بسیاری از منتقدان قصد داشتند که او را از سمت خود اخراج کنند زیرا فکر می‌ کردند که این سر مربی مقابل تیم‌ های بزرگ در جام‌ جهانی ضعف بسیار زیادی دارد و نمی‌ تواند بازیکنان را در این بازی های بسیار سخت کنترل کند.

واکنش فدراسیون فوتبال به اخراج اسکوچیچ چه بود؟

زمانی که فدراسیون فوتبال ایران انتقاد از سر مربی فعلی تیم ملی را بالا گرفته دانست تصمیم به اخراج این سر مربی گرفت و واکنش او در این مورد اخراج بود. اما پس از یک ماه و گشت و گذار فدراسیون فوتبال برای انتخاب سر مربی جدید در نهایت آن ها این تصمیم را گرفتند که در فاصله کمی که تا جام جهانی مانده است عوض کردن یک مربی کار عاقلانه ای نیست و باید تیم ملی را تحت هدایت این سر مربی نگه داریم تا بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم و در نهایت فدراسیون تصمیم به نگهداری سر مربی فعلی ایران گرفت.

کدام بازیکنان تیم ملی با اخراج اسکوچیچ موافق بودند؟

کدام بازیکنان تیم ملی با اخراج اسکوچیچ موافق بودند؟

زمانی که بحث ها در رابطه با اخراج این سر مربی به اوج خود رسید و اخراج اسکوچیچ و گزینه های جدید جانشینی بسیار جذاب شد. بازیکنان و اعضای کادر فنی نیز به دو دسته تقسیم شدند که بعضی از آن ها مخالف و بعضی از آنه ا موافق اخراج این سر مربی بودند. البته بسیاری دیگر از بازیکنان بودند که با اخراج سر مربی فعلی تیم ملی موافق نبودند که آن ها را در چندین سطح ممکن می توان تقسیم کرد و شاید بهتر باشد که بدانیم هر کدام از آن ها در اروپا نیز بازی می کنند

مهدی طارمی

مهدی طارمی یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی می باشد که در راه رسیدن به جام جهانی تیم ملی را بسیار کمک کرده است او با اخراج این سر مربی موافقت کرده بود.

کریم انصاری فرد

یکی از بازیکنان دیگر که برای استخراج دراگان اسکوچیچ اعلام حضور کرده بود و با این کار موافق بود کریم انصاری فرد مهاجم نوک تیم ملی بود

احسان حاج صفی

احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی و یکی از بازیکنان بسیار قدیمی که سابقه حضور در جام جهانی را با تیم ملی تجربه کرده است نیز با احراج این سرمربی موافق بود.

کدام بازیکنان تیم ملی مخالف اخراج اسکوچیچ بودند؟

کدام بازیکنان تیم ملی مخالف اخراج اسکوچیچ بودند؟

بر خلاف انتظار بسیاری از بازیکنان بزرگ با اخراج دراگان اسکوچیچ مخالف بودند و قصد داشتند که او در تیم ملی بماند زیرا او تیم ملی را در بد ترین شرایط ممکن تحویل گرفته بود و به بهترین نحو تیم ملی را کنترل کرده بود. اگر بخواهیم قضیه را منطقی نگاه کنیم می توانیم حق آن را به بازیکنانی دهیم که با اخراج سر مربی تیم ملی مخالفت می کردند زیرا او نتایج بسیار فوق العاده با تیم ملی گرفته بود و مستحق این نبود که جام جهانی را در کنار تیم ملی نباشد و شاید لایق ترین فرد برای همراهی تیم ملی در این جام جهانی دراگان اسکوچیچ بود که خوشبختانه او نظر فدراسیون را بار دیگر جلب کرد.

سردار آزمون

سردار آزمون بازیکن حال حاضر بایرلورکوزن با اخراج دراگان اسکوچیچ مخالف بود و در نظر داشت که او تیم ملی را به خوبی هدایت می کند.

میلاد سرلک

یکی دیگر از بازیکنانی که با اخراج این سر مربی بسیار مخالف میلاد سرلک هافبک دفاعی تیم باشگاهی پرسپولیس بود و بارها در این رابطه صحبت کرد.

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند سنگر بان تیم پرسپولیس و تیم ملی در این رابطه صحبت های بسیار فراوانی کرد و در نظر داشت که این سرمربی برای تیم ملی می تواند بسیار مفید باشد.

گزینه های جانشینی اسکوچیچ چه کسانی بودند؟

گزینه های جانشینی اسکوچیچ چه کسانی بودند؟

منتقدانی که با اخراج دراگان اسکوچیچ از سمت سر مربی گری تیم ملی بسیار موفق بودند. در نظر داشتند که پس از بر کناری این سر مربی گزینه های بهتری روی کار بیایند بسیاری از آن ها گزینه‌ هایی چون کارلوس کی روش جواد نکونام و مربیان دیگری را پیشنهاد کردند که در نتیجه با دفاع ذوالفقارنسب از اخراج اسکوچیچ در فدراسیون فوتبال و دیگر اعضای فدراسیون اخراج این سر مربی در دستور کار قرار نگرفت و در نهایت این سر مربی به کار خود در تیم ملی ادامه داد و ایران را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همراهی کرد.

علت مخالفت فدراسیون فوتبال با اخراج اسکوچیچ چه بود؟

پس از بالا گرفتن بحث اخراج سر مربی تیم ملی ایران بسیاری از تیم های حاضر در جام جهانی از این قضیه خوشحال بودند علی الخصوص هم گروه های ایران زیرا اخراج اسکوچیچ به سود آمریکا و دیگر تیم‌ ها بود و از آن استقبال می‌ کردند. اگر به فوتبال علاقه داشته باشید می دانید که اخراج یک سر مربی چند ماه قبل از جام جهانی می تواند بزرگ ترین صدمه را به این تیم برساند با این حال فدراسیون با این وضعیت به شدت مخالفت کرد و او را در جایگاه خود نگه داشت تا ایران را در جام جهانی همراهی کند و هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد. این تصمیم فدراسیون باعث شد که بسیاری از افراد با سر مربی گری اسکوچیچ طعنه های بسیار زیادی را به جامعه فوتبال ایران وارد کنند. شاید واضح باشد که بسیاری از افراد داخل ایران خوشحال باشند که تیم ملی در مسابقات جام جهانی نتیجه مناسب را نگیرد و از این نتیجه خوشحال باشند که حرف خود را به کرسی بنشانند.

سوالات متداول

  1. اخراج اسکوچیچ چه سودی برای تیم ملی به ارمغان می آورد؟

    اخراج اسکوچیچ در این برهه از زمان نه تنها باعث از بین رفتن ثبات بازیکنان بلکه از بین رفتن اتحاد و همدلی بین آن ها می شد در واقع اسکوچیچ آمار بسیار خوبی را از خود به جای گذاشته است و باید دید که در جام جهانی چه عملکردی را خواهد داشت.

  2. اخراج اسکوچیچ چه کسانی را به سمت نیمکت تیم ملی می کشاند؟

    اخراج اسکوچیچ افراد بسیار زیادی را به سمت نیمکت تیم ملی می کشاند و باعث می شد که افراد بسیار زیادی برای این صندلی با یک دیگر به اختلاف برسند.

  3. اخراج اسکوچیچ باعث موفقیت تیم ملی در جام جهانی می شد؟

    اخراج این سر مربی باعث از بین رفتن ثبات تیم ملی و بازیکنان می شد به همین دلیل می توان گفت که ماندن این سر مربی بسیار خوب بود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :