استادیوم 974 یکی از استادیوم های جام جهانی قطر می باشد که ما در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

استادیوم 974 کجا واقع شده است؟

استادیوم 974 کجا واقع شده است؟

در رابطه با معرفی استادیوم 974 قطر می توان این گونه بیان کرد که این استادیوم یکی از 8 استادیوم هایی است که برای میزبانی جام جهانی 2022 قطر ساخته شده است. حال این موضوع را هم باید افزود که این استادیوم واقع در شهر دوحه کنار سواحل زیبای قطر است و از این رو چشم انداز فوق العاده ای را برای هر تماشاگری به وجود آورده است. این استادیوم با 974 کانتینر بازیافتی ساخته شده است. نام این ورزشگاه 974 است که برگرفته شده از کد بین الملی قطر است. این موضوع را هم بهتر است که بدانید این ورزشگاه حدود هشت کیلومتر تا مرکز شهر فاصله دارد و برخی از بازی‌ های مهم قرار است در این ورزشگاه برگزار شود.

این ورزشگاه چقدر ظرفیت دارد؟

دولت قطر تمام استادیوم های خود را با ظرفیت بسیار بالایی ساخته است، چرا که قرار است مردم از سراسر جهان برای مشاهده مسابقات جام جهانی 2022 به کشور قطر سفر کنند و به این استادیوم ها بروند. حال استادیوم 974 یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین استادیوم های این کشور به شمار می‌ رود که 40 هزار نفر ظرفیت دارد. هم چنین باید افزود که برای این استادیوم بانک چمن نیز در نظر گرفته شده است که در صورت آسیب بتوانند از این بانک استفاده کنند. صندلی های این استادیوم نیز قابلیت جا به جایی دارند و پس از اتمام جام جهانی 2022 قرار است تا این صندلی ها به کشور های در حال توسعه اهدا شود.

  • اطلاعات دقیق تر در مورد ظرفیت این ورزشگاه را می توانید از ویکی پدیا Stadium 974 دریافت کنید.
استادیوم 974 میزبان کدام بازی های جام جهانی است؟

استادیوم 974 میزبان کدام بازی های جام جهانی است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، این استادیوم قرار است میزبان برخی از مسابقات مهم جام جهانی 2022 باشد. حال در ادامه به معرفی برخی از مسابقاتی که در این استادیوم برگزار می شود، خواهیم پرداخت به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

گروه H

در 24 نوامبر ساعت 19:00 تیم غنا در مقابل تیم پرتغال که در گروه H قرار دارند در این استادیوم به بازی خواهند پرداخت.

گروه G

در 28 نوامبر ساعت 19:00 تیم برزیل در مقابل تیم سوئیس که در گروه G قرار دارند در این استادیوم به بازی خواهند پرداخت.

گروه C

در 30 نوامبر ساعت 22:00 تیم لهستان در مقابل تیم آرژانتین که در گروه C قرار دارند در این استادیوم به بازی خواهند پرداخت.

عکس های ورزشگاه 974 را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های ورزشگاه 974 را در کجا مشاهده کنیم؟

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تمایل به مشاهده عکس های این ورزشگاه را دارید، می توانید به شبکه‌ های مجازی مانند اینستاگرام مراجعه کنید، چرا که برخی از پیج هایی در اینستاگرام فعالیت می کنند، عکس های متعددی از این ورزشگاه را برای کاربران خود به اشتراک گذاشته اند. هم چنین علاوه بر آن اگر به اینترنت مراجعه کنید و نام این ورزشگاه را جستجو کنید، عکس های بی شماری از این ورزشگاه برای شما نمایش خواهد یافت. هم چنین در اینترنت علاوه بر عکس می توانید اطلاعاتی در رابطه با احداث استادیوم قابل باز‌سازی و انتقال در جام جهانی قطر و روند ساخت استادیوم منحصر به فرد 974 قطر برای جام جهانی 2022 را نیز به دست آورید.

استادیوم 974 در چه سالی افتتاح شد؟

استادیوم 974 در چه سالی افتتاح شد؟

ساخت ورزشگاه از سال 2018 شروع شد و در 30 نوامبر 2021 یعنی سه سال بعد به صورت رسمی افتتاح شد. این ورزشگاه میزبان پنج بازی از دوره اول گروهی و بازی مرحله یک هشتم نهایی خواهد بود و یکی از جدیدترین و تازه ساز ترین استادیوم های قطر به شمار می رود که دارای امکانات و ویژگی های زیادی نیز می باشد.

استادیوم 974 چه امکاناتی دارد؟

همان‌ طور که در قسمت قبل بیان کردیم استادیوم راس ابو عبود با استفاده از 974 کانتیر باری ساخته شده است که تاریخ غنی آن منطقه را به‌ خوبی به تصویر می‌ کشد. بهتر است که بدانید این استادیوم با خلاقیت خوبی که دارد تجارت بین‌المللی و حتی دریانوردی این کشور را نشان می‌ دهد. این ورزشگاه از ظرفیت بالایی برخوردار است و هم چنین صندلی های آن امکان جا به جایی دارند. هم چنین این ورزشگاه چشم انداز بی نظیر را نیز برای تماشاگران به وجود آورده است.

معماری استادیوم 974 چگونه است؟

طرفداران این مسابقات در حالی که به این استادیوم می روند، شاهد مناظر خیره کننده آسمان خراش های دوحه از آن طرف خلیج خواهند بود. این استادیوم فوتبال شبیه به هیچ کدام از استادیوم های دیگر نیست، چرا که این استادیوم با استفاده از کانتینر های حمل و نقل و حتی عناصر فولادی مدولار ساخته شده است که نشان دهنده تاریخ طولانی دریایی دوحه می باشد. این ورزشگاه از بلوک های ساختمانی مدولار همچون کانتینر های حمل و نقل ساخته شده است که بعد از جام جهانی، به طور کامل تغییر کاربری خواهد داد. این استادیوم به صورت جسورانه و با رنگ های مختلف و کاملاً مدرن و جدید ساخته شده است تا جایی که به نظر می رسد از بلوک های ساختمانی در این ورزشگاه استفاده شده است.

بعد از مسابقات، قرار است تا خیلی از قسمت ‌های این استادیوم مانند کانتینرها، صندلی‌ ها و حتی سقف این ورزشگاه برای مکان‌ های دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

سوالات متداول

  1. استادیوم 974 واقع در کجاست؟

    این استادیوم یکی از هشت استادیوم هایی است که برای میزبانی جام جهانی 2022 قطر ساخته شده است و واقع در شهر دوحه کنار سواحل زیبای قطر است و چشم انداز فوق العاده ای نیز دارد.

  2. آیا استادیوم 974 از کانتینر های حمل و نقل ساخته شده است؟

    این استادیوم از بلوک های ساختمانی مدولار مانند کانتینر های حمل و نقل ساخته شده است و از رنگ های مختلف و مدرن و به روز در این استادیوم استفاده شده است.

  3. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم 974 پرداخت؟

    اگر تمایل به مشاهده تصاویر این استادیوم را دارید، پیشنهاد می کنیم تا به شبکه های مجازی و یا حتی اینترنت مراجعه کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :