در بازی پوکر اصطلاحات و ترفند های بسیار زیادی وجود دارد که با یادگیری آن ها بازیکن ها می توانند در این بازی ها شرکت کنند و با برنده شدن در بازی، پول بسیاری را به دست آورند. یکی از نکات مهم، مفهموم ست و تریپس در بازی پوکر است که در این مقاله فرق ست و تریپس را برای شما توضیح خواهیم داد.

 • پس از فهمیدن فرق ست و تریپس، در صورتی که تمایل به بازی کردن پوکر دارید؛ می توانید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا وارد معتبرترین سایت شرط بندی پوکر شوید.
ست در پوکر به چه معناست؟

ست در پوکر به چه معنا است؟

در بازی نولیمیت هولدم موقعیت های بسیار زیادی به وجود می آید که جالب ترین و بهترین آن ها بازی کردن روی فلاپ تری- آف- کایند (Three of a Kind) می باشد. زمانی که روی فلاپ ست یا تریپس باشید نکته جالبی اتفاق می افتد. در این هنگام این مسئله هدف اصلی است که چگونه می توان پول بیش تری را از حریف خود دریافت کرد و به او فرصت بازی کردن نداد. ست در بازی پوکر به زمانی گفته می شود که بازیکن پاکت پیر دارد و روی زمین کارت مشابه او وجود دارد. برای مثال بازیکن کارت های 9 و 9 دارد و فلاپ K-9-3 می‌خورد. ست با تریپس فرق دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوکر، آموزش بازی پوکر را دنبال کنید.

تریپس در پوکر چیست؟

تریپس در پوکر چیست؟

تریپس هم زمانی اتفاق می افتد که یکی از کارت های بازیکن برای دو مرتبه روی زمین قرار می گیرد. مثلا بازیکن کارت A8 دارد و در زمین K-8-8 قرار دارد. بسیاری از بازیکن ها در بازی خود برای هر دو مورد از کلمه ست انتخاب می کنند که این درست نمی باشد. ست و تریپس با هم فرق دارند. بازیکن ها باید بدانند که استفاده از این ترفندها در چه مواقعی درست می باشد.

فرق ست و تریپس در پوکر چیست؟

فرق بین set و trips در این است که در ست بازیکن در دست خود دو کارت مشابه داشته باشد و یکی از کارت های مشابه روی زمین باشد اما در تریپس بازیکن در دست خود کارت های متفاوت دارد؛ اما روی زمین از یکی از کارت های او دو بار تکرار شده است.

فرق ست و تریپس از نظر شانس بردن در دست های بازی

فرق ست و تریپس از نظر شانس بردن در دست های بازی

بازی پوکر یکی از بازی‌ های جذاب در میان قماربازان به شمار می‌ رود. حال در ابتدا در خصوص فرق ست و تریپس در دست های پوکر بهتر است بدانید که برای تریپس 2 کارت کاملا متفاوت وجود دارد. حال یکی از کارت ها در دست بازیکن بر روی زمین قرار داشته باشد و به اندازه دو بار تکرار شود گفته می شود شخص تریپس شده است. در رابطه با ست نیز بهتر است بدانید که دو عدد کارت مشابه یکدیگر در دست بازیکن وجود دارد که یکی از آن ها بر روی زمین است به این گونه آن بازیکن ست زده است.

حال این موضوع را هم باید افزود که ست دست بسیار قوی‌ تر از تریپس است. چرا که مبدل است و هیچ خطری وجود ندارد که بازیکن دیگری نیز همان دست را با یک ضربه زن بهتر داشته باشد. به همین دلیل برخی از بازیکنان بازی پوکر بر این باورند که شانس بردن در دست های بازی در ست بیشتر است. به هر حال اگر به طور کامل آموزش ست و تریپس را فراگیرید. می توانید در خصوص فرق ست و تریپس در بازی پوکر از نظر شانس بردن اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

تفاوت احتمال روی دادن ست و تریپس

در قسمت قبل در خصوص ست و تریپس و هم چنین فرق ست و تریپس صحبت پرداختیم. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رخ دادن trips در دست بازیکنان تنها یک درصد احتمال دارد. اما بازیکن ها برای به دست آوردن دست set تقریبا ده درصد شانس دارند. به عنوان مثال کارت ها 9 و 9، سرباز و سرباز و غیره باعث شده اند تا درصد آن بیشتر شود. حال با توجه به این موضوع خیلی کم پیش می‌ آید تا در دست یک بازیکن trips رخ دهد. اما با این حال این احتمال برای دست set بیشتر است. فرق ست و تریپس در احتمال روی دادن نیز آشکار است.

ست و تریپس از چه نظر های فرق دارند؟

ست و تریپس از چه نظر های فرق دارند؟

این دو از نظر جایگاه مانند هم هستند. اما از لحاظ قدرت، فرق دارند و ست قوی تر است چرا که زمانی که بازیکن ست است احتمال کم تری دارد که بازیکن دیگری نیز ست زده باشد اما در تریپس این احتمال زیاد می شود که بازیکن دیگری با کارت بالا تری همان کارت را داشته باشد.

بررسی ست و تریپس از منظر تعاریف

بررسی ست و تریپس از منظر تعاریف

برخی اصطلاحات در بازی پوکر وجود دارند که اکثر بازیکن‌ ها حتی بازیکنان حرفه‌ ای هم شاید این اصطلاحات را اشتباه یاد بگیرند و به کار ببرند. حال دو تا از اصطلاحاتی که در بازی پوکر وجود دارد و بسیار کاربردی است اصطلاحات ست و تریپس می‌ باشد.

حال در ابتدا در مورد تریپس (trips) می توان این گونه توضیح داد که شما در دستتان AK دارید و روی فلاپ A ،A ،8 قرار گرفته باشد. تریپس زمانی اتفاق می‌ افتد که یکی از کارت‌ های بازیکن برای 2 مرتبه بر روی زمین قرار می‌ گیرد. این بدین معناست که یک بازیکن سه کارت یکان را در دست خود دارد. هم چنین دو کارت با ارزش مشابه از همان مقدار بر روی میز نیز قرار دارد. به طور مثال اگر بازیکن دو کارت A-9 داشته باشد و روی میز کارت‌ های K-9-9 باشد آنگاه او به تریپس رسیده است.

حال در خصوص ست (set) نیز می توان این گونه توضیح داد که شما در دستتان AA دارید و روی فلاپ A ،8 ،2 قرار گرفته باشد. ست (set) در پوکر به زمانی گفته می‌ شود که یک بازیکن دو کارت از همان مقدار در دست خود داشته باشد و روی میز هم یک کارت مشابه با ارزش دست بازیکن وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر بازیکن دو کارت 8-8 داشته باشد و روی میز کارت‌ های K-8-5 باشد او به ست رسیده است. با همین توضیحات می توانید فرق ست و تریپس را نیز متوجه شوید.

استراتژی مناسب تریپس در پوکر چگونه است؟

بازیکنان عموما فکر می کنند چون دیگر بازیکنان می توانند فول هاوس باشند و او را به راحتی شکست بدهند، پس تریپس از ست ضعیف تر است. زمانی می توان نگران شد که بازیکن دیگر دقیقا تریپس مشابه اما با کیکر قوی تری داشته باشد. برای مثال بازیکنی ست آس شود و کیکر او باعث باختش می شود. در این شرایط با داشتن یک کیکر ضعیف بهتر است که از ریز و بت استفاده شود. اگر دست بازیکن خیلی قوی باشد بازیکنان دیگر فولد می دهند. اما اگر دست بازیکن ضعیف باشد احتمالا ریز می دهد. ریز دادن جالب نیست اما در این اوضاع بهترین حالت است چرا که بدون یک پات سنگین می تواند از بازی خارج شود.

استراتژی مناسب برای ست در پوکر

استراتژی مناسب برای ست در پوکر

بسیاری از افرادی که به بازی پوکر مشغول هستند معمولا با دست ست خود روی فلاپ اسلو پلی می کنند. اسلو پلی در فلاپ به این معنا است که بازیکن به آرامی بازی می کند تا قدرت کارت هایی که دارد فاش نشود. این رفتار بازیکن ها تا حدی منطقی و درست می باشد چرا که دست های ست عموما تا شو داون بسیار قوی می باشد. اما چیزی که در پوکر وجود دارد این است که گاهی ممکن است با تمام قدرت خود بازی کرد و یا گاهی به صورت تهاجمی حمله کرد و در مواقع لازم نیز آرام بازی کرد. استراتژی ست و ترپیپس در بازی تگزاس هولدم بسیار اهمیت دارد.

احتمال رخ دادن ست و تریپس چه فرقی دارند؟

شرایط و فرق ست و تریپس در سبک های متفاوت پوکر

همان طور که می‌ دانید بازی پوکر دارای سبک ‌های متعددی است که هر کدام از این سبک‌ ها دارای ویژگی‌ های خاصی می باشند. حال در ادامه قرار است به بررسی این که شرایط ست و تریپس در کدام سبک های بازی پوکر وجود دارند بپردازیم.

پوکر هولدم

پوکر هولدم (Texas Hold’em) یکی از محبوب ترین انواع بازی پوکر است. این بازی به این گونه است که دو کارت که به عنوان کارت های سوراخ شناخته می شوند به هر بازیکن رو به پایین داده می شود. پس از آن پنج کارت مشترک در سه مرحله رو به بالا پخش می شود. مراحل شامل یک سری از 3 کارت، بعد از آن یک کارت تک اضافی و یک کارت نهایی است. حال این موضوع را هم باید افزود که شرایط ست و تریپس در سبک پوکر هولدم وجود دارد و مشاهده شده است.

پوکر اوماها

پوکر اوماها (Omaha hold’em) یکی دیگر از سبک های بازی پوکر کارتی است که مشابه بازی پوکر هولدم نیز می باشد که در آن به هر بازیکن چهار کارت داده می‌ شود. حال پس از آن بازیکن می بایست بهترین دست خود را دقیقاً با استفاده از 2 کارت به علاوه دقیقاً 3 کارت از پنج کارت مشترک انجام دهد. حال گفتنی است در این سبک از پوکر که شباهت زیادی هم به پوکر اوماها دارد شرایط ست و تریپس هم وجود دارد. در پوکر اوماها فرق ست و تریپس نیز همان گونه ای است که توضیح داده ایم.

پوکر 5 کارتی

از یکی دیگر از سبک های پوکر که شرایط ست و تریپس در آن وجود دارد می توان به پوکر 5 کارتی اشاره کرد. در پوکر 5 کارتی بهترین پنج تایی از میان هفت کارت (دو کارت در دست هر بازیکن و پنج کارت زمین که متعلق به تمام بازیکنان است) برنده اعلام خواهد شد. بهتر است بدانید که به ترتیب بهترین دست یعنی (تاپ استریت (ردیف) فلاش) (Royal Flush) تا بدترین دست ممکن (بش) (High Card) است که در پوکر مورد استفاده قرار می‌ گیرد. حال باتوجه به سبک پوکر 5 کارتی شرایط ست و تریپس نیز در آن مشاهده شده است.

پوکر ایرانی

پوکر ایرانی یکی از انواع سبک‌ های بازی پوکر می‌ باشد که در میان مردم ایران از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و توانسته طرفداران فراوانی را به سمت خود جلب کند. جالب است بدانید که پوکر ایرانی نیز با توجه به سبکی که دارد شرایط ست و تریپس در آن وجود دارد.

سوالات متداول

 1. فرق ست و تریپس روی چه فلاپی نشان داده می شود؟

  تریپس و ست بر روی فلاپ تری آو ا کایند اتفاق می افتد.

 2. فرق ست و تریپس در چیست؟

  در ست بازیکن دو کارت مشابه دارد؛ اما در تریپس بازیکن کارت مشابهی ندارد.

 3. آیا فرق ست و تریپس در جایگاه آن ها نیز مشاهده می شود؟

  ست و تریپس از نظر جایگاهی مانند یک دیگر هستند اما از نظر قدرتی ست قوی تر از تریپس می باشد.

 4. در ست و تریپس باید نگران چه چیزی بود؟

  در دست ست معمولا بازیکن نگرانی ندارد و برنده می شود اما در دست تریپس بازیکن دائم نگران است که بازیکن دیگری بتواند با همان تریپس اما با کارت های بالا تری تریپس انجام دهد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :