تاریخچه بدمینتون از پرطرفدارترین ورزش های جهان از کشور هندوستان باز می‌ گردد، این ورزش رقابتی جذاب در بین جهانیان بسیار محبوب است که در ادامه با قوانین و چگونگی بازی کردن آن بیش تر آشنا می شویم.

  • در صورتی که تمایل دارید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا به معتبرترین سایت شرط بندی هدایت خواهید شد.
ورزش بدمینتون چگونه است؟
Viktor Axelsen of Denmark hits a return against Kunlavut Vitidsarn of Thailand during their men’s singles final match at the World Badminton Championships in Tokyo on August 28, 2022. (Photo by Philip FONG / AFP)

ورزش بدمینتون چگونه است؟

از فواید بدمینتون می توان گفت حرکات بدمینتون باعث ایجاد تناسب اندام، لاغری و عضله سازی و غیره شده که البته از تاثیر این ورزش جذاب بر روح و روان نمی توان چشم پوشی کرد زیرا باعث کاهش اضطراب و استرس شده واز پرخاشگری و عصبانیت جلوگیری می کند همچنین آرامش را در فرد بیش تر می کند. در حالت کلی دانستنی‌ های ورزش بدمینتون مانند دیگر ورزش ها بسیار زیاد است در صورت علاقه، شما می توانید با مطالعه بیش تر در کتاب ها و مقالات مختلف مرتبط با این رشته ورزشی، بیشتر با آن آشنا شوید.

ورزش بدمینتون چه قوانینی دارد؟

هر ورزشی در دنیا قوانین خاص خود را دارد و ورزش بدمینتون نیز از قاعده مستثنی نیست از قوانین بدمینتون میتوان به چند مورد اشاره کرد که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد. همیشه قبل از شروع شدن بازی قرعه کشی انجام می شود که حق انتخاب زمین برای شروع شدن بازی یا در اختیار گرفتن توپ برای زدن اولین سرویس را شخص برنده در قرعه کشی انتخاب می کند و بازی شروع می شود، در طول مدت بازی هر یک از بازیکنان تنها حق استفاده از یک راکت بدمینتون را دارند و بازیکنان باید همیشه از سمتی به توپ ضربه بزنند که قسمت پلاستیکی ان یا سر چوب پنبه ای آن است و از قسمت پردار توپ به هیچ عنوان نمی توانند ضربه بزنند. اگر در حین بازی توپ به تور برخورد کند امتیاز به طرف مقابل تعلق می گیرد.

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

بدمینتون که یک ورزش داخل سالنی است در اوایل قرن شانزدهم به وجود آمده و نخستین بار در هند با نام مستعار poon این ورزش جذاب ابداع شد همچنین بدمینتون سریع ترین ورزش راکتی جهان معرفی شده و یک بازی زیبا و آسان است که علاقمندان بسیار زیادی در دنیا دارد و این رشته ورزشی نیز در کنار بسیاری از رشته های دیگر در مسابقات جهانی شرکت دارد.

آموزش بازی بدمینتون

آموزش بازی بدمینتون

نحوه انجام این بازی بسیار ساده و راحت است اما این ورزش تمرین سرعت عمل و سریع بودن است. زمین بدمینتون مستطیلی شکل است و طول زمین بازی ۴۰/۱۳ متر است و عرض آن بسته به یک نفره یا دو نفر بوده بازی متغیر است به گونه ای که عرض زمین در بازی یک نفره ۱۸/۵ متر بوده و در بازی دو نفره ۱۰ / ۶ متر است. توپ بدمینتون از مواد مختلف از جمله طبیعی یا مصنوعی ساخته می شود و معمولا سر توپ جنسی چوب پنبه ای دارد. راکت بدمینتون معمولا فلزی بوده. اگر مایل به تهیه وسایل این ورزش پر طرفدار را دارید در فروشگاه های مختلف ورزشی در سطح شهر می توان راکت و توپ آن را خرید.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

در بازی بدمیتون سه ست وجود دارد که هر یک از بازیکنان ۲ ست از ۳ ست بازی را ببرند برنده نهایی محسوب می شوند و امتیاز نهایی برای برنده شدن امتیاز بیست و یک است، اما اگر هر دو بازیکن در امتیاز بیست برابر شدند، هر کدام از آن ها که دو امتیاز پشت سر هم دریافت کند برنده نهایی اعلام می شود.

فیلم های مسابقات بدمینتون را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

بدمینتون بازی بسیار جذابی در دنیا است که در بین علاقه‌مندانش رواج زیادی دارد، فیلم های انواع مسابقات بدمینتون را در سایت ها و شبکه های مختلف خارجی و داخلی می توانید مشاهده کنید. همچنین در صورت علاقمندی عکس ورزش بدمینتون و مستندات زیادی درباره معروف ترین چهره های این ورزش را می توانید در فضا های مختلف مجازی مشاهده کنید.

سوالات متداول
Asian badminton player is hitting in court

سوالات متداول

بازی بدمینتون از چند ست تشکیل شده است؟

بازی بدمینتون از سه ست تشکیل شده که هر کدام از بازیکنان اگر دو ست را ببرند پیروز رقابت خواهند شد.

در ابتدای بازی بعد از قرعه کشی چه حقی برای بازیکن برنده در قرعه کشی درنظر گرفته شده است؟

فرد برنده دو انتخاب دارد یا می تواند زمین بازی را انتخاب کند یا می تواند توپ را برای زدن اولین سرویس در اختیار بگیرد.

اگر در بازی توپ به تور برخورد کند امتیاز به کدام یک از دو بازیکن داده می شود؟

اگر در بازی توپ به تور برخورد کند امتیاز به طرف مقابل داده می شود.

فواید بازی بدمینتون چیست؟

این بازی می تواند به عضله سازی، تناسب اندام، لاغری و یا حتی کمتر شدن استرس و اضطراب و کاهش تحریک پذيری کمک کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :