هاکی روی یخ یکی از پرطرفدارترین ورزش های جهان می باشد که با اسکیت روی یخ انجام می‌ شود، معمولاً در یک پیست اسکیت روی یخ با خطوط و نشانه ‌های مخصوص این ورزش را بازی می کنند. در این ورزش جذاب دو تیم مقابل از چوب هاکی روی یخ برای کنترل، پیشروی و قطعه لاستیکی به نام پاک به سمت دروازه تیم دیگر استفاده می کنند.

  • تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به معتبرترین سایت شرط بندی با امکانات ویژه برای هاکی روی یخ در دسترس است.
ورزش هاکی روی یخ چگونه است؟

ورزش هاکی روی یخ چگونه است؟

هاکی روی یخ یکی از ورزش های بسیار جذاب است که کشور های مختلف بازی می کنند. این بازی جذاب روی یخ انجام می شود. این ورزش محبوب در کشور های سرد و یخبندان بسیار طرفدار دارد. این ورزش خطرناک است و می توان گفت فقط افراد حرفه ای می توانند این بازی را انجام دهند. این ورزش در آمریکا و کانادا طرفداران خیلی زیادی دارد. همچنین در سال 1994 این ورزش جذاب به طور رسمی به عنوان ورزش ملی زمستانی کانادا شناخته شد و به سرعت در کانادا توسعه یافت، به ویژه در مونترال، جایی که اولین بازی سرپوشیده در 3 مارس 1875 انجام شد. لیگ های آماتور این رشته در دهه 1880 شروع شد و نوع حرفه ای آن در حدود سال 1900 شروع شد. ایر هاکی و اسکی روی یخ ورزش بسیار جذابی است که می توان از آن به عنوان یک سرگرمی استفاده کرد.

ورزش هاکی روی یخ چه قوانینی دارد؟

قوانین این ورزش هم مانند همه ورزش های دیگر قوانین خاص خودش را دارد و می توان گفت که این بازی باید با سرعت خیلی زیادی انجام شود و قانون مهم آن این است که گرفتن بازیکن تیم حریف، تنه زدن، پشت پا زدن، و یا انداختن او جریمه دارد و همچنین بازیکن های این رشته ورزش نمی توانند برای ضربه زدن به پوک از پای خود استفاده کنند و اگر چنین کاری را انجام دهند جزء خطا های بسیار بزرگ محسوب می شود. زمان این ورزش بیشتر در فصل زمستان انجام می شود.

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

جام استانلی، نماد برتری باشگاه این ورزش، در ابتدا در سال 1892 به عنوان جام چالش هاکی روی یخ راه اندازی شد و اولین بار در سال 1893 به رسمیت شناختن این جام اهدا شد. قهرمان آماتور کانادا جام قهرمانی لیگ ملی NHL شد. در پاریس، پیشرو فدراسیون بین المللی هاکی روی یخ به تصویب رسید. این ورزش برای اولین بار در المپیک تابستانی 1920 بازی شد.

آموزش بازی هاکی روی یخ

آموزش بازی هاکی روی یخ

برای آغاز این بازی به دو تیم شش نفره باید تقسیم شوید که در این تیم باید یک دروازه بان و پنج بازیکن باشند و و هدف از این بازی مهم این است که از طریق چوب هاکی، توپ را پیش ببرید و برای کسب امتیاز، آن را به سمت دروازه تیم رقیب ضربه بزنید و هر کسی بیشترین توپ بیشتری به داخل دروازه رقیب بفرستد امتیاز بیشتری می گیرد. در این ورزش در هر تیم باید شش بازیکن داشته باشد که سه نفر مهاجم، دو نفر آن ها مدافع و یک دروازه بان است. معرفی این رشته ورزشی مانند هاکی روی چمن را می توانید در یوتیوب پیدا کنید.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

در این ورزش جذاب هر گل یک امتیاز دارد. تیمی که بیشترین گل را بزند در این ورزش بزند برنده اعلام می شود. در یک بازی رسمی، هر تیم شش اسکیت باز در یک زمان روی یخ دارد که از پنالتی جلوگیری می کند که یکی از آن ها دروازه بان است. بهترین تیم هاکی روی یخ جهان بسیار زیاد هستند که روز به روز قدرت بیشتری پیدا می کنند.

فیلم های مسابقات هاکی روی یخ را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

فیلم هاکی را می توانید در سایت های مختلف و یا در یوتیوب و یا در پیج های مختلف ورزشی مشاهده کنید. حتی بسیاری از بازیکن های معروف این مسابقات را در پیج های خود منتشر می کنند تا طرفداران از آن ها استفاده کنند. جدول لیگ هاکی روی یخ آمریکا و نتایج زنده آن را می توانید در یوتیوب پیدا و دنبال کنید قطعاً می توانید این بازی را به راحتی یاد بگیرید.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا ورزش هاکی روی یخ فقط در آمریکا انجام می شود؟

این ورزش در آمریکا و کانادا بیشتر انجام می شود.

زمان مناسب برای هاکی روی یخ چه موقع می باشد؟

این ورزش در فصل های زمستان انجام می شود و البته در مواقع دیگر در زمین های مخصوص که از یخ پوشیده است بازی می شود.

آیا در ایران هاکی روی یخ بازی می شود؟

این بازی بسیار سخت است و در ایران افراد کمی بازی می کنند.

آیا قوانین هاکی روی یخ سخت است؟

این بازی به دلیل اینکه خطرناک است کمی قوانین آن مشکل است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :