جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بزرگترین رخداد ورزشی در زمینه رشته فوتبال است. تعداد زیادی از مردم در سراسر دنیا اقدام به پیش بینی جام جهانی 2022 می کنند. باید بدانید ۳۲ تیم عضو اتحادیه فیفا در این رقابت‌ ها حضور خواهند داشت و در یک رقابت جدی برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر مقابله خواهند کرد. به همین خاطر تمامی تیم های شرکت کننده تمام تلاش و برنامه ریزی های لازم را برای حضوری موفق در این مسابقات انجام می دهند. علاقه مندان به فوتبال نیز شور و هیجان خاصی برای تماشای این مسابقات چه به صورت حضوری و چه از طریق رسانه ها و شبکه های اینترنتی دارند. بهتر است بدانید که تیم ملی پرتغال یکی از تیم های حاضر در این رقابت ها است. این تیم که متشکل از بازیکنان سرشناس و معروفی از جمله کریستیانو رونالدو می باشد شانس زیادی برای صعود از مرحله گروهی و صعود به مراحل بالاتر دارد. در ادامه بیشتر شما را با این تیم و وضعیت پرتغال در جام جهانی آشنا خواهیم کرد.

  • همین حالا و بدون معطلی بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا به بهترین سایت پیش بینی فوتبال هدایت شوید و از بونوس مخصوص 50% بهرهمند شوید.
تاریخچه حضور پرتغال در جام جهانی

تاریخچه حضور پرتغال در جام جهانی

بهتر است بدانید که تیم ملی پرتغال برای اولین بار در سال ۱۹۱۴ میلادی تشکیل و تاسیس شد. با این حال آنها با وجود تلاش های زیادی که برای حضور در رقابت‌های جام جهانی انجام داده اند در چند دوره ناکام و محکوم به شکست بودند. آن ها در دور مقدماتی در ۱۹۳۴ در مقابل اسپانیا شکست خوردند و این به منزله حذف و عدم صعود آن ها به جام جهانی بود و در دوره های بعد نیز به همین صورت با شکست در مرحله انتخابی موفق به حضور در رقابت ‌های جام جهانی نشدند. تا این که برای اولین بار در سال ۱۹۶۶ بالاخره اولین تجربه حضور این تیم در جام جهانی رقم کرد و در اولین تجربه خود موفق شدند در جایگاه سوم قرار گیرند. پس از آن آنها در ۴ دوره دیگر نیز یعنی در طی سال ‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۲ از حضور در این رقابت ها باز ماندند و سال ۱۹۸۶ دومین تجربه حضور پرتغال در این رقابت ها رقم خورد. تقریبا از سال ۲۰۰۲ به بعد این تیم در هر دوره از رقابت های جام جهانی حضور داشته است با این حساب حضور این تیم در جام جهانی ۲۰۲۲قطر هشتم تجربه آنها در این رقابت ‌ها خواهد بود.

افتخارات پرتغال در جام جهانی

بر اساس آمار و ارقامی که از سابقه حضور این تیم در رقابت ‌های مهم و حساس جام جهانی گزارش شده است. این تیم در ۷ دور از این رقابت ها حضور داشته است که در مجموع حدود سی بازی ملی در آن انجام داده است. از این ۳۰ بازی ۱۴ بازی را پیروز بوده در ده بازی شکست خورد و شش بازی نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. در کارنامه این تیم در هفت بار حضور در جام جهانی، یک بار کسب عنوان سومی و یک بار هم کسب عنوان چهارمی بوده است. همچنین دو بار به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند و در سه دوره نیز در مرحله گروهی از دور رقابت ها حذف شده اند.

مربی این تیم در جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید

در رابطه با مربی این تیم ملی  در رقابت های جام جهانی بهتر است بدانید که در حال حاضر مدیریت این تیم را شخصی به نام فرناندو سانتوس بر عهده دارد. فرناندو سانتوس مربی اهل پرتغال است که از سال ۲۰۱۴ سرپرستی و مدیریت این تیم ملی را برعهده گرفته است و از آن زمان تا کنون عناوین و افتخارات زیادی را برای این تیم ملی به ثمر رسانده است. که از مهمترین آنها می توان اشاره کرد به کسب عنوان قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال ۲۰۱۶ و همچنین در سال ۲۰۱۷ نیز در رتبه سوم جام کنفدراسیون ها قرار گرفت. در سابقه این مربی مدیریت لیگ ۳ پرتغال نیز ثبت شده است و در آن زمان توانست پنج عنوان قهرمانی برای تیم پرتو به دست آورد. لازم به بیان است در صورتی که تمایل دارید می توانید تماشای پخش زنده جام جهانی قطر از طریق اپلیکیشن و یا تلویزیون بپردازید.

بررسی گروه پرتغال در جام جهانی 2022

بررسی گروه پرتغال در جام جهانی 2022

این تیم ملی پس از پیروزی در دور مقدماتی جام جهانی توانست به این رقابت‌ ها راه یابد. بر اساس قرعه کشی که توسط سازمان فیفا صورت گرفته پرتغال در گروه H قرار دارد و بر این اساس او با تیم های ملی غنا، اروگوئه و کره جنوبی همگروه شده است. لذا بازی های این تیم ها در موعد مقرر و در استادیوم های مختلف برگزار می شود. به این ترتیب که بازی اول در برابر تیم غنا در تاریخ سوم آذر ماه و در ورزشگاه ۹۷۴ دوحه برگزار می شود. مسابقه پرتغال و اروگوئه در هفتم آذرماه و در ورزشگاه لوسیل و همچنین مسابقه آخر رو در دور مقدماتی در یازدهم آذر ماه در برابر کره جنوبی خواهد بود که این مسابقه نیز در ورزشگاه آموزش و پرورش الریان برگزار می شود.

آیا پرتغال از گروه خود صعود می کند؟

نقد و بررسی ها و تجزیه تحلیل های زیادی توسط کارشناسان و اهالی فوتبال در رابطه با تیم های حاضر در جام جهانی صورت گرفته است. به این صورت که بر اساس سوابق و بازیکنان حال حاضر هر کدام از تیم ها شانس آن ها را برای صعود به مراحل بالاتر ارزیابی می کنند. همان طور که گفته شد این تیم ملی با تیم های غنا، اروگوئه و کره جنوبی هم گروه شده است. با توجه به این که تیم غنا رقیب جدی برای پرتغال محسوب نمی‌ شود و به احتمال زیاد به راحتی در مقابل آن پیروز خواهد شد. اما تیم کره جنوبی یک تیم سرسخت و حرفه ‌ای به نظر می رسد چرا که یکی از تیم‌های مطرح آسیا محسوب می ‌شود و بازیکنان حرفه‌ای در این تیم بازی می کنند. همچنین تیم ملی اروگوئه نیز در چند سال گذشته بسیار شگفتی ‌ساز ظاهر شده و با وجود اینکه بسیاری از کارشناسان تیم ملی اروگوئه رقیب جدی نمی‌ دانستند اما در بازی های اخیر بسیار قوی و پر قدرت ظاهر شده است. بنابراین رقیب های پرتقال در دور مقدماتی جدی و حرفه ای به نظر می ‌رسند. با این حال بسیاری از کارشناسان معتقدند که این تیم ملی با وجود ستاره هایی که دارد به احتمال زیاد از مرحله مقدماتی صعود خواهد کرد.

لیست بازیکنان پرتغال در جام جهانی قطر 

لیست بازیکنان پرتغال در جام جهانی قطر 

در فاصله چند روز باقی مانده به رقابت ‌های جام جهانی فرناندو سانتوس مربی تیم اسامی ۲۶ بازیکن حاضر در این رقابت ها را به صورت رسمی اعلام کرده است. بنابراین این تیم ملی با ۲۶ بازیکن در این رقابت ‌ها حضور خواهد یافت که در ادامه نام هر کدام از این بازیکنان و پست های آنها را برای شما شرح می دهیم:

دروازه بان پرتغال در جام جهانی 

دروازه بان اصلی تیم روی پاتریسیو خواهد بود و دیگو کاستا و ژوزه سا هر دو دروازه بان کمکی در ترکیب تیم هستند.

مدافعان پرتغال در جام جهانی 

در ترکیب اصلی این تیم هشت مدافع حضور دارند که برخی از آنها بر روی نیمکت و برخی دیگر به میدان خواهند رفت که البته این امر به ترتیب تیم بستگی دارد. مدافعان این شامل په په، دنیلو پریرا، ژوائو کانسلو، دیگو دالو. نونومندز، رافائل گوریرو، آنتونیو سیلوا و روبن دیاز هستند.

مهاجم های پرتغال در جام جهانی 

بازیکنانی که به عنوان مهاجم در ترکیب این تیم ملی قرار دارند شامل کریستیانو رونالدو، ژوائو فلیکس، رافائل لیائو، ریکاردو هورتا، آندره سیلوا، گونسالو و راموس هستند.

هافبک های پرتغال در جام جهانی 

بازیکنان هافبک حاضر در تیم ملی پرتغال در جام جهانی ۲۰۲۲ ویلیام کاروالیو، روبن نوس، ژوائو پالینیا، برونو فرناندز، ویتینیا، اوتاویو، ماتئوس نونز، برناردو سیلوا، ژوائو ماریو هستند.

بزرگ ترین غایب های این تیم برای حضور در جام جهانی قطر

بزرگ ترین غایب های این تیم برای حضور در جام جهانی قطر

با ۲۶ بازیکن حاضر در ترکیب تیم ملی پرتغال در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آشنا شدید. لازم به ذکر است که دیه گو ژوتا از دیگر مهاجمان سرشناس این تیم ملی است که متاسفانه به دلیل مصدومیت از ناحیه ساق پا از همراهی تیمش در قطر بازمانده است و در حال استراحت می باشد. همچنین پدرو نتو نیز دیگر بازیکن ۲۲ ساله این تیم است که به دلیل مصدومیت باید مچ پایش را عمل کند و او نیز از همراهی تیمش به قطر بازمانده است. این دو بازیکن بزرگترین غایب تیم ملی خود به شمار می روند.

کاپیتان تیم ملی پرتغال در این تورنمنت کیست؟

اما معروف ترین و سرشناس ترین بازیکن این تیم ملی قطعاً کریستیانو رونالدو خواهد بود که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. او به عنوان بهترین و با سابقه ترین بازیکن این تیم ملی محسوب می شود که در ۱۹۱ بازی ملی حضور داشته است و بیشترین آمار گل ملی نیز متعلق به او می باشد. مطابق دوره های قبل کریستین رونالدو کاپیتان تیم ملی خود خواهد بود و هدایت بازیکنان در زمین مسابقه را بر عهده خواهد داشت.

بررسی شانس پرتغال برای قهرمانی جام جهانی 2022

بررسی شانس پرتغال برای قهرمانی جام جهانی 2022

تیم ملی پرتغال با برخورداری از بازیکنان سرشناس و صاحب نامی همچنین کریستینو رونالدو یک تیم قدرتمند و حرفه ‌ای در این رقابت ‌ها خواهد بود. با نمایش و عملکردی که این تیم در مرحله مقدماتی و انتخابی جام جهانی از خود به نمایش گذاشته این احتمال وجود دارد که او به مراحل بالاتر و حتی مراحل نیمه نهایی نیز راه یابد. با این حال جام جهانی تورنمنتی غیرقابل پیش ‌بینی و شگفتی ساز است که با قطعیت نمی توان در رابطه با آن اظهار نظر کرد.

نظر کارشناسان در مورد عملکرد این تیم در جام جهانی 2022

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و نشریه های مختلف تیم ملی فرانسه را مدعی قهرمانی جام جهانی معرفی کرده اند. تیم ملی پرتغال نیز به دلیل عملکرد خوبی که از خود به نمایش گذاشته نیز شانس رسیدن به مرحله فینال را خواهد داشت.

اسپانسر این تیم کدام کمپانی است؟

اسپانسر تیم ملی پرتقال در این دوره از رقابت ها مطابق دوره های قبل برند نایکی خواهد بود و این کمپانی لباس و تجهیزات مورد نیاز این تیم را تامین می کند.

سوالات متداول

سوالات متداول

تیم پرتقال در جام جهانی در برابر کدام تیم ها بازی خواهد کرد؟

تیم پرتقال در جام جهانی به مصاف تیم های غنا، اروگوئه و کره جنوبی می رود.

مربی تیم پرتقال در جام جهانی چه کسی است؟

فرناندو سانتوس مربی پرتقالی هدایت این تیم را برعهده خواهد داشت.

این تیم سابقه چند دوره حضور در رقابت های جام جهانی را دارد؟

تا کنون هفت دوره تیم پرتقال در جام جهانی حضور یافته است.

بهترین بازیکن این تیم کدام فوتبالیست است؟

به نظر می رسد بهترین بازیکن این تیم کریستیانو رونالدو باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :