جام جهانی در هر چهار سال یک بار برگزار می شود. جام جهانی مهم ترین دوره از مسابقات فوتبال به شمار می آید. پیش بینی جام جهانی نیز هموراه در صدر اخبار قرار داشته است. در این تورنمنت 32 تیم حضور دارند که توسط بازی در مرحله مقدماتی انتخاب می شوند. در این مرحله تیم سوییس توانسته است با موفقیت به جام جهانی 2022 راه یابد. در این مطلب در مورد سوییس در جام جهانی اطلاعاتی را حمع آوری کرده ایم و قصد داریم برای آشنایی بیش تر شما با این تیم، آن ها را در اختیار شما قرار دهیم.

  • در صورت تمایل به شرط بندی جام جهانی، می توانید همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در مقاله مشاهده می کنید؛ کلیک کنید تا به معتبرترین سایت پیش بینی فوتبال ایرانی هدایت شوید.
تاریخچه حضور سوییس در جام جهانی

تاریخچه حضور سوییس در جام جهانی

تیم ملی فوتبال سوییس، نماینده کشور سوییس است که در بسیاری از بازی های بین المللی حضور پیدا می کند. این تیم در گذشته در چند جام جهانی حضور داشته است. این تیم تحت نظر اتحادیه فوتبال کشور سوییس می باشد. لقب این تیم A-Team (تیم الف) می باشد و به آن ها صلیب های سرخ هم گفته می شود. لباس های این تیم در بازی های خانگی قرمز و در بازی های مهمان به رنگ سفید می باشد.

بیشترین گل ملی توسط چه کسی ثبت شده است؟

بیش ترین بازی ملی توسط بازیکنی به نام هاینز هرمان انجام شده است که در 118 بازی بین المللی حضور داشته است. بیش ترین گل ملی نیز توسط الکساندر فرای برای این تیم به ثمر رسیده است. او تعداد 42 تیم را به ثمر رسانده است. این تیم تا کنون در 10 جام جهانی حضور داشته است که اولین حضور او در سال 1934 می باشد. این تیم 3 مرتبه در بازی های جام ملت های اروپا نیز حضور داشته است.

افتخارات سوییس در جام جهانی

افتخارات سوییس در جام جهانی

تیم ملی سوییس در سال 1895 ایجاد شده است. در سال 1934 جام جهانی در ایتالیا برگزار شد. تیم ملی برزیل در این رقابت ها در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 3 بر 2 بر تیم هلند پیروز شد. در مرحله یک چهارم نهایی هم با تیم چکسلواکی بازی کرد و با نتیجه 2 بر 3 بر این تیم باخت. در جام جهانی 1938 هم تا مرحله یک چهارم نهایی پیش رفت و در این مرحله با تیم مجارستان به رقابت پرداخت که در نتیجه تیم حریف با نتیجه 2 بر 0 بر تیم سوییس پیروز شد. در جام جهانی 1950 تیم ملی سوییس در مرحله گروهی باقی ماند و نتوانست به مراحل بالا تر صعود کند.

در جام جهانی 1954 سوییس میزبان مسابقات جام جهانی بود. این تیم پس از صعود از مرحله گروهی به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت و در این مرحله با تیم اتریش مسابقه داد که با نتیجه 5 بر 7 از این تیم شکست خورد. این بازی یکی از بازی های پر گل در جام جهانی محسوب می شود. جام جهانی 1962 در شیلی انجام شد. تیم سوییس در مرحله گروهی باقی ماند و با تیم های شیلی، المان غربی و ایتالیا به زمین بازی رفت و شکست خورد. در سال 1966 جام جهانی در انگلستان برگزار شد. تیم سوییس باز هم نتوانست از مرحله گروهی عبور کند.

فعالیت این تیم در سال 1994

جام جهانی 1994 مهمان کشور ایالات متحده آمریکا بودند. در این بازی ها تیم ملی سوییس به مرحله یک هشتم نهایی رسید و با تیم اسپانیا بازی کرد و با 3 گل شکست خورد. در جام جهانی سال 2006 این تیم در مرحله یک هشتم نهایی باقی ماند. جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی برگزار شد که تیم سوییس با تیم های هندوراس، اسپانیا و شیلی بازی کرد و شکست خورد.

عملکرد این تیم در سال 2014

در سال 2014 جام جهانی در برزیل انجام شد. تیم سوییس به مرحله یک هشتم نهایی رسید. در سال 2018 که جام جهانی در روسیه برگزار شد، این تیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. هم اکنون قرار است این تیم در جام جهانی 2022 قطر شرکت کند

مربی این تیم در جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید

مربی این تیم در جام جهانی 2022 را بیشتر بشناسید

مراد یاکین سر مربی تیم ملی سوییس است. او اصالتی ترکی استانبولی دارد. او در تاریخ 15 سپتامبر سال 1974 به دنیا آمده است. زادگاه او شهر بازل می باشد. قد این مربی 1 متر و 86 سانتی متر است. او در گذشته بازیکن فوتبال بوده و از بهترین های دوران خود بوده است. او در تیم های بسیاری بازی کرده است. نام تیم های گراس هاپر زوریخ، اشتوتگارت، فنر باغچه، بازر، کایزر سلاوترن و تیم ملی سوییس در کارنامه او وجود دارند. او در 49 بازی بین المللی تیم سوییس حضور داشته است و توانسته تعداد 4 گل را برای این تیم به ثمر برساند.

بررسی گروه سوییس در جام جهانی 2022

سوییس در گروه G قرار گرفته است. نام تیم های هم گروه در قرعه کشی جام جهانی انتخاب شده است. در این گروه تیم های برزیل، صربستان و سوییس و کامرون حضور دارند. تیم سوییس باید با قوی ترین و آماده ترین تیم جام جهانی یعنی تیم برزیل بازی کند. می توانید در صورت تمایل به تماشای پخش زنده جام جهانی قطر از طریق شبکه های معتبر بپردازید.

آیا سوییس از گروه خود صعود می کند؟

آیا سوییس از گروه خود صعود می کند؟

با وجود تیم قوی برزیل در این گروه، احتمال صعود به مرحله حذفی بسیار دشوار می باشد. به نظر می رسد که این تیم می تواند برای راه یابی به 16 تیم پایانی به مبارزه بپردازد.

لیست بازیکنان سوییس در جام جهانی قطر

دروازه بان سوییس در جام جهانی

یوناس اوملین، یان زومر، گرگور کوبل و فیلیپ کوهن به عنوان دروازه بان های تیم ملی سوییس به زمین بازی خواهند رفت.

مدافعان سوییس در جام جهانی

مانوئل آکانجی، سیلوان ویدمر، ریکاردو رودریگز، نیکو الودی، فابیان شار و ایرای کومرت کسانی هستند که برای این بازی ها دعوت شده اند.

مهاجم های سوییس در جام جهانی

نام های بریل امبولو، کریستیان فاسناشت، روبن وارگاس، هریس سفروویچ و نواه اوکافور مهاجمان این تیم خواهند بود.

هافبک های سوییس در جام جهانی

لیستی از نام های ژردان شکیری ، رِمو فرولر، دنیس زکریا، گرانیت ژاکا، جبرئیل سو، ادیمیلسون فرناندس، فابیان فرِی، میشل اِیبیشر، آردون جاشیری، فابین ریدر و رناتو استفن به عنوان هافبک های سوییس اعلام شده است.

بزرگ ترین غایب های این تیم برای حضور در جام جهانی قطر

بزرگ ترین غایب های این تیم برای حضور در جام جهانی قطر

تیم ملی سوییس سعی کرده است که از تمامی بازیکنان بسیارخوب خود در این بازی ها استفاده کند و نام تمام بازیکنان حرفه ای و با سابقه را در این لیست جای داده اند. می توان گفت که در این بازی ها هیچ غایبی وجود ندارد و هر بازیکنی که از نظر سر مربی این تیم و فدراسیون فوتبال سوییس مورد اعتماد و حرفه ای بوده است را برای بازی های جام جهانی دعوت کرده اند.

کاپیتان تیم ملی سویس در این تورنمنت کیست؟

گرانت ژاکا یک فوتبالیست بسیار حرفه ای است که در تاریخ 27 سپتامبر سال 1992 به دنیا آمده است. زادگاه او شهر بازی در کشور سوییس است. او اصالتی کزوو و آلبانی دارد. قد این بازیکن 1 متر و 85 سانتی متر است. او در زمین بازی به عنوان هافبک حضور دارد. شماره پراهن او 34 است و هم اکنون در تیم آرسنال و تیم ملی سوییس فعالیت دارد. او در تیم های بازل و بروسیا مونشن گلاد باخ حضور داشته است. او در 98 بازی بین المللی سوییس حضور داشته است و توانسته تعداد 12 گل را برای این تیم به ثمر برساند.

بررسی شانس سوییس برای قهرمانی جام جهانی 2022

بررسی شانس سوییس برای قهرمانی جام جهانی 2022

سوییس تیمی است که توانست ایتالیا را برای حضور در جام جهانی 2022 حذف کند و جایگزین او در این رقابت ها شود. این تیم عملکرد بسیار خوبی در بازی مقدماتی جام جهانی 2022 از خود نشان داد. او در بازی های یورو 2020 هم بسیار درخشید. این تیم با هدایت مربی خود به سرعت و به صورت مستقیم بازی می کند و علاقه ای به مالکیت آن ندارد. خط وسط این تیم به دلیل حضور بازیکنان رمو فرولر و گرانیت ژاکا بسیار قوی شده است و کمک بسیاری به تیم می کنند. نقطه قوت این تیم هماهنگی بسیار زیاد با مربی می باشد. البته آن ها سابقه زیادی در بازی های جام جهانی دارند و به خوبی می توانند این بازی را به کنترل خود در آورند. این تیم نقطه ضعف خاصی ندارد و تیم آماده و خوبی است که می تواند مسابقه جذابی را برای شما ایجاد کند.

نظر کارشناسان در مورد عملکرد این تیم در جام جهانی 2022

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که این تیم بازیکنان بسیار خوب و حرفه ای دارد که می توانند بازی ها را به خوبی هدایت کنند. وجود بازیکن های آماده باعث شده است که بسیاری از طرفداران فوتبال گمان کنند که این تیم می تواند به مراحل بالایی در جام جهانی برسد. با توجه به این که تیم سوییس در جام جهانی های گذشته تا مرحله یک چهارم نهایی رسیده است انتظار می رود که این بار با قدرت بیش تری به زمین آمده و بتوانند به مراحل بسیار بالا تری دست پیدا کنند.

سوالات متداول

سوالات متداول

هافبک های تیم سوییس در جام جهانی چه کسانی هستند؟

ژردان شکیری ، رِمو فرولر، دنیس زکریا، گرانیت ژاکا، جبرئیل سو، ادیمیلسون فرناندس، فابیان فرِی، میشل اِیبیشر، آردون جاشیری، فابین ریدر و رناتو استفن به عنوان هافبک های سوییس در جام جهانی معرفی شده اند.

مهاجم های تیم سوییس در جام جهانی چه کسانی هستند؟

مهاجم های تیم سوییس در جام جهانی بریل امبولو، کریستیان فاسناشت، روبن وارگاس، هریس سفروویچ و نواه اوکافور می باشند.

تیم سوییس در جام جهانی 2022 برای چندمین بار حضور خواهد داشت؟

تیم سوییس در جام جهانی 2022، یازدهمین حضور خود را تجربه خواهند کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :