اسکواش از پرطرفدارترین ورزش های جهان است که فواید زیادی دارد از فواید ورزش اسکواش برای بدن می توان به موارد مختلفی نظیر سرعت عمل و انعطاف پذیری اشاره کرد. همچنین این بازی در سلامت قلب و عروق و در سلامت روان و کاهش استرس و اضطراب نیز نقش دارد. این ورزش در ایران طرفداران و علاقمندان خاص خودش را دارد و هزینه آن بسیار زیاد است. می توان این را ورزش در دسته ورزش های گران در کشور ما قرار داد.

  • همین حالا و تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به تنها وب سایت شرط بندی که بازی اسکواش را در اختیار شما قرار می دهد؛ هدایت خواهید شد.
معرفی ورزش اسکواش

معرفی ورزش اسکواش

اسکواش یا دیوارتوپ ورزشی راکتی است که به صورت تک نفره با دو بازیکن یا دونفره با چهار بازیکن در زمینی که کاملاً با دیوارهای شیشه ای نشکن احاطه شده است بازی می‌شود چون دیوار های شیشه ای این قابلیت را دارند که تماشاگران بتوانند بازی را تماشا کنند. زمین آن مسطیل شکل است و ابعاد زمین آن خصوصیات و انواع متفاوت دارد که شما می توانید با سرچ و مطالعه بیش تر ان ها را بشناسید همچنین می توانید با سرچ عبارت زمین بازی اسکواش در جدول از اسم های مختلف آن مطلع شوید. جالب است بدانید این ورزش برای لاغری و تناسب اندام بسیار مفید و تاثیر گذار است.

راکت اسکواش در گذشته از چوب درخت زبان گنجشک ساخته می شد اما این راکت ها امروزه بیش تر از جنس گرافیت، فلزیا فیبر کربن هستند و طول آن ۶/۶۸ سانتی متر و عرض آن ۵/۲۱ سانتی متر است و بیش ترین وزن مجاز این راکت ها دویست و پنجاه و پنج گرم بوده اما معمولا وزن ان ها بین صد و ده تا صد و پنجاه گرم متغیر است. توپ اسکواش قطری بین ۳۹/۵ و ۴۰/۵ میلی متر دارد و وزن این توپ ها بین بیست و سه تا بیست و پنج گرم است، این توپ ها که تو خالی هستند از دو لایه پلاستیک فشرده به وجود آمده اند و دمای هوای محیط بر میزان پرش توپ تاثیر می گذارد که در اغلب موارد قبل از شروع بازی به توپ چند بار ضربه می زنند تا گرم شود بخاطر این که هر چه توپ گرم تر باشد بالاتر و بیش تر می پرد. شاید شما توپ های مختلفی در بازی های آن دیده باشید که همه این توپ ها بسته به رنگ و تعداد خال هایشان پرش های متفاوتی دارند.

اسکواش چه قوانینی دارد؟

قوانین اسکواش به صورتی است که با زدن سرویس توسط یکی از بازیکن ها بازی شروع می شود و پس از برخورد به دیوار وارد زمین سرویس می شود، هر یک از بازیکن ها به طور یکی در میان به توپ با راکت هایشان به یک دیوار که دیوار رو به روی بازیکن ها است، ضربه می زنند سرعت و زاویه توپ باید به صورتی باشد که نفر مقابل توان برگشت توپ به همان دیوار را نداشته باشد. این بازی از سه یا پنج ست تشکیل شده که هر ست دارای یازده امتیاز است. بعضی از خطاهای بازی اسکواش به گونه ای است که به حریف امتیاز تعلق می گیرد.

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

این حرفه جزو رشته های ورزش های مهیج و پر طرفداری است که مسابقات جهانی دارد و در المپیک هم سهیه دارد و گونه‌ های مختلفی نیز از این ورزش وجود دارد که برای گسترش آن طراحی شده‌ اند مثل مینی اسکواش، ساحلی و اسکواش باز.

تاریخچه بازی اسکواش

این ورزش اولین بار در مدارس انگلستان در سال ۱۸۳۰ به وجود امد و در سال ۱۸۴۷ در انگلستان به رسمیت شناخته شد و در سال ۱۹۱۱ ظوابط و قوانین این بازی مهیج توسط انگلستان گذاشته شد. و در نهایت فدراسیون اسکواش با شرکت کردن هفت کشور در جهان تاسیس شد.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

نحوه امتیاز گیری در اسکواش این گونه است که با هر بار ضربه زدن به توپ و برگشت توپ قبل از اینکه بازیکن مقابل شما بتواند یا حتی نتواند به آن ضربه بزند شما یک امتیاز را دریافت کرده اید.

فیلم های مسابقات اسکواش را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

فیلم بازی اسکواش را می توانید در سایت ها یا شبکه های مختلف ورزشی مشاهده کنید و همچنین عکس اسکواش را در سایت های مربوط می توان دید. این بازی بسیار شبیه به بازی راکت بال می باشد که شما باید در سرچ های خود به صصورت دقیق ان را از دیگر ورزش های شبیه به خودش تمایز دهید.

سوالات متداول

سوالات متداول

چند نوع اسکواش وجود دارد؟

سه نوع از این بازی وجود دارد که با نام های مینی اسکواش، ساحلی و باز شناخته می شوند.

راکت های اسکواش از چه جنسی هستند؟

راکت های اسکواش بیش تر از جنس گرافیت، فلز و یا فیبر کربن می باشند.

آیا توپ های این بازی یک رنگ هستند؟

توپ های این بازی بسته به رنگ و تعداد خال هایشان پرش های متفاوتی دارند.

ورزش اسکواش چه فوایدی دارد؟

این ورزش باعث افزایش سرعت عمل و انعطاف پذیری می شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :