بازی های متعددی در سراسر جهان وجود دارد که بر روی یخ انجام می شود، یکی از پرطرفدارترین ورزش های جهان و هیجان انگیز ترین آن ها کرلینگ است. این بازی یک بازی گروهی و هیجانی است که در ادامه به توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت.

  • با یک کلیک ساده بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به معتبرترین سایت شرط بندی ایرانی که بونوس های ویژه را برای بازی کرلینگ ارائه کرده هدایت خواهید شد.
معرفی ورزش کرلینگ

معرفی ورزش کرلینگ

بازی کرلینگ یک بازی تیمی و گروهی است که بین دو گروه چهار نفره روی زمین یخی و مسطح انجام می شود. در این بازی جذاب و تفریحی گرده ای بسیار سنگین که سنگ نامیده می شود را به طرف هدف هل می دهند که این هدف نیز خانه نامیده می شود، همچنین جنس گرده نیز از سنگ خارا یا گرانیت است به همین علت سنگین است. دوره های بازی ده تایی است و هر تیم که چهار نفر بازیکن دارد اجازه رها کردن هشت سنگ را دارد. زمین این بازی سطحی بسیار مسطح و یخی دارد و ابعاد زمین کرلینگ ۵/۴۴ در ۳۲/۴ تا ۵ متری می باشد. یخی که در زمین آن استفاده شده اغلب یخ مصنوعی است که به وسیله یخچال های مخصوص و سرد نگه داری می شوند. جاروی آن برای تمیز کردن مسیر حرکت سنگ استفاده می شود کرلینگ روی چمن انجام نمی شود. همچنین این جارو برای حفظ تعادل بازیکنان نیز استفاده دارد. در گذشته بیش تر این جارو ها از ساقه ذرت درست می شد و شبیه به جارو های مورد استفاده در خانه ها بود. شما می توانید برای آموزش و یادگیری این بازی ویدئو های اموزشی بسیاری را دیده و این بازی جذاب را فرا بگیرید.

کرلینگ چه قوانینی دارد؟

در کرلینگ یکی از چهار بازیکن سنگ را به طرف خانه هل می دهد در این مقاله پیش تر در مورد سنگ یا همان صخره و خانه توضیح داده شده. در نهایت با توجه به اینکه سنگ از چه نقطه ای رها شده و در چه فاصله ای با خانه از حرکت ایستاده است امتیاز داده می شود، هر چه فاصله سنگ یا صخره رها شده با خانه یا نقطه هدف کمتر باشد به آن تیم امتیاز بیش تری تعلق می گیرد و بازیکن برای این پرتاب ها باید قدرت و تمرکز بسیار بالایی داشته باشد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که در طی این پرتاب بازیکنان دیگر می توانند با عمل جارو کشیدن، مسیر و سرعت سنگ تغییر دهند تا در کمترین فاصله با خانه قرار بگیرد و بیش ترین امتیاز را کسب کنند.

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

این بازی نیز مانند بسیاری از رشته های ورزشی محبوب در دنیا مسابقات جهانی دارد و این رشته ورزشی نخستین بار در سال ۱۹۲۰ در المپیک حاضر شد و پس از ان به صورت آزمایشی در سال های ۱۹۲۲، ۱۹۸۸، ۱۹۹۲ شرکت کرد و بالاخره این ورزش در المپیک سال ۱۹۹۸ به طور رسمی آغاز به کار کرد. همچنین این بازی در مسابقات پارالمپیک نیز به طور رسمی در سال ۲۰۰۶ به صورت کرلینگ با ویلچر حضور داشت.

تاریخچه بازی کرلینگ

کرلینگ ورزشی تیمی است که در ابتدای قرن ۱۶ ام بازی می شد و خاستگاه این بازی اسکاتلند است و اولین زمینی که برای این بازی ساخته شده صد مترعرض و دویست و پنجاه متر طول را دارا بوده است. امروزه در بسیاری از کشور های دنیا این حرفه مورد استقبال قرار گرفته و بازی می شود اما کرلینگ در ایران رواج زیادی ندارد. تلفظ واژه کرلینگ به صورت Curling می باشد و علاوه بر کرلینگ به آن شطرنج روی یخ یا بازی غریدن نیز می گویند. تجهیزات لازم برای این بازی کفش مخصوص، جاروی کرلینگ، سنگ یا صخره که از سنگ خارا ساخته شده است، می باشد و زمین بازی کرلینگ زمینی یخی و هموار است.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

همان طور که در قسمت قوانین بازی گفته شد هر قدر فاصله سنگ تا خانه کمتر باشد، امتیاز بیش تری به تیم تعلق می گیرد. بازی کرلینگ آنلاین و افلاین در فضای مجازی وجود دارد، این حرفه، بازی و سرگرمی جذاب و زیبایی است که دارای گرافیکی فوق العاده بوده و به طور کاملا سه بعدی طراحی شده است این بازی ها به صورت یک نفره یا دونفره می باشند که بازی کننده ها باید سنگ را بر روی زمین یخی هل دهند و هر سنگ بسته به فاصله ای که از خانه می ایستد امتیاز می گیرند. همچنین بازی کرلینگ اندروید نیز در گوگل پلی قابل دانلود است این بازی ها دارای قابلیت انتخاب سه سطح بازی یعنی اسان متوسط سخت است و انواع شخصیت های مطرح در این بازی قابل انتخاب بوده و حتی طراحی صدای فوق العاده و انیمیشن های گرافیکی دقیق و زیبایی دارد.

فیلم های مسابقات کرلینگ را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

شما می توانید در صورت علاقه، فیلم بازی کرلینگ این ورزش جذاب و هیجانی را در چنل های مختلف یوتیوب یا از طریق سرچ در گوگل و سایت های مختلف داخلی یا خارجی مشاهده کنید. از ورزش شبیه کرلینگ می توان به بولینگ و بوکی اشاره کرد. شما ممکن است در سرچ های خود به واژه زخم کرلینگ برخورد کنید که این واژه به این ورزش ربطی ندارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

جاروی کرلینگ چه استفاده ای دارد؟

جارو کرلینگ برای پاک کردن مسیر سنگ به کار می رود.

سنگ کرلینگ از چه چیزی ساخته شده است؟

از سنگ خارا یا گرانیت ساخته شده است.

در چه صورت امتیاز بیشتری به بازیکنان کرلینگ تعلق می گیرد؟

در صورتی که فاصله سنگ تا خانه کمتر باشد امتیاز بشتری به بازیکنان تعلق خواهد گرفت.

خواستگاه این ورزش کجا است؟

خواستگاه ورزش کرلینگ کشور اسکاتلند است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :