بوکس از سال ها پیش همواره در بین مردم محبوب بوده است. در بازه های زمانی مختلف با حضور ورزشکارانی با استعداد در بوکس، آن را به ورزشی با جذابیت وهیجان بیشتر تبدیل می کرد. در ادامه برخی از ورزشکاران این رشته به اسطوره هایی در دنیای ورزش تبدیل شده اند. یکی از این دسته افراد، روی جونز می باشد. روی که یکی از بهترین بوکسور های تاریخ می باشد، به عنوان برترین بوکسور که در وزن های مختلف مبارزه می کند، شناخته می شود. او از سنین کودکی بوکس را توسط پدرش فرا گرفت. در ادامه با تلاش و کوشش بسیار در المپیک نوجوانان درخشید و قهرمانی هایی کسب کرد. در ادامه توانست به قهرمانی های دیگری برسد و که تاکنون هیچ بوکسور دیگری نرسیده است. امروز ما نگاهی به سر گذشت و زندگی رون جونز خواهیم داشت. پس برای آشنایی بیشتر با جونز با ما همراه باشید.

در واقع باید بگوییم که برای ورود به سایت شرط بندی بوکس نیاز به این دارید که یک شناخت خوبی از قهرمانان این ورزش داشته باشید. در واقع دلیل بررسی دقیق ما از این قهرمان ها و الخصوص روی جونز آماده کردن بیشتر شما می باشد.

بیوگرافی روی جونز

بیوگرافی روی جونز

روی جونز تا به امرورز به عنوان یکی از بزرگ ترین بوکسر های تاریخ شناخته می شود. او با شرکت در مسابقات در وزن های متفاوت به عنوان بهترین بوکسور درچندین وزن در دنیا شهرت دارد. او با شرکت در مسابقات مختلف، مقام های بسیاری کسب کرد، بطوری که دارای كلكسيون بزرگی از كمربند های قهرمانی می باشد. او در دوران حرفه ای خود توانست عناوین قهرمانی در بخش های میانی ، فوق العاده میانه، سنگین و سنگین وزن را به دست آورد. جونز در سری مسابقات المپیک سئول یک بوکسور آماتور بود، اما در ادامه در این سری مسابقات درخشید و توانست به عنوان بهترین بوکسور رقابت ها انتخاب شود.

روی جونز جونیور در 16 ژانویه 1969 در شهری به نام پنساکولا، واقع در ایالت فلوریدا آمریکا به دنیا آمد. پدر روی یک جانباز از جنگ های ویتنام بود. او پس از جنگ در یک پایگاه دریایی در نزدیکی پنساکولا مشغول به کار بود. مادر روی، کارول نام داشت و زنی مهربان بود که به خانه داری می پرداخت. همچنین خانواده جونز صاحب یک مزرعه کوچک و ورزشگاه بوکس بودند. خانواده جونز به در آن دوران به کودکان فقیر بسیاری کمک می کردند، اما با فرزند خود رفتار بی رحمانه ای داشتند.

پدر روی جونز، در زمینه بوکس فعالیت داشت و یک بوکسور نسبتا حرفه ای بود. او با توجه به خوب بودن در رشته بوکس، نتوانست برای خود شهرتی کسب کند. از همین رو آرزو داشت، به چیزی که خود نرسیده، فرزندش برسد. او در ادامه وقتی روی 10سال داشت بوکس را به او آموخت. او در آن سن تنها 32 کیلوگرم وزن داشت اما توانست رقیب هایی با 1.5 برابر وزن خود را شکست دهد. او در ادامه در 11 سالگی برای اولین بار پیروزی در یک مسابقه را کسب کرد.

حضور جونز در المپیک
WASHINGTON D.C – MAY 22,1993: Roy Jones Jr is hit with a punch from Bernard Hopkins during the fight at RFK Stadium in Washington, District of Columbia. Roy Jones Jr won the vacant IBF middleweight title by UD 12. (Photo by: The Ring Magazine/Getty Images)

حضور جونز در المپیک

روی جونز پس با تمرین های بسیاری توانست به المپیک نوجوانان 1984 ایالات متحده راه پیدا کند. او در آن سال تئانست پیروز مسابقات شود و دستکش طلایی ملی را کسب کند. او در سال های 1986 و 1987 برای دو بار دیگر به طور متوالی پیروز مسابقات شد و دستکش طلایی را کسب کرد. پس از آن جونز در سال 1988 در مسابقات المپیک سئول شرکت کرد . او در این مسابقات درخشید و تمام رقیب های خود را از سر راهش بر می داشت.

روی جونز در این مسابقات حریف های خود را یکی پس از دیگری شکست می داد و پیروزی او در حتمی بود. اما در ادامه اتفاقی رخ داد که باعث رسوایی های بسیاری شد. جونز در یکی از رقابت های خود در رقیب خود که متعلق به کره جنوبی بود، برتری کامل داشت؛ اما با تصمیم داوران این ورزشکار کره ای پیروز میدان شد. از همین رو جونز در این رقابت ها به مدال نقره دست یافت.

در ادامه داوران کره ای به دلیل قضاوت نامناسب با رسوایی مواجه شدند واز قضاوت کنار گذاشته شدن. همچنین روی جونز با این اتفاق تصمیم که دیگر در خارج از ایالات متحده در رقابت هایی شرکت نکند، تا مبادا دوباره با تعصب و قضاوت ناعادلانه سقوط کند. همچنین او در ادامه تصمیم بر فعالیت حرفه ای در این رشته ورزشی گرفت.

شروع جدی روی جونز

اولین مربی روی جونز پدرش بود. پدر او برای از آنجایی که نگران پسرش بود، برای روی رقیب‌های نه چندان ماهر انتخاب می‌کرد. اما روی هیچگاه دوست نداشت به راحتی پیروز میدان شود. از همین رو با پدرش اختلاف پیدا کرد و برای خود مربی جدیدی پیدا کرد. او التون مرکنزون را به عنوان مربی جدید خود انتخاب کرد و با مربیگری او تا سال 1992 هیچ شکستی را تجربه نکرد. همچنین تا به آن زمان به 20 پیروزی دست یافت.

روی جونز در ادامه در سال 1993، با شکست دادن برونارد هاپکینز توانست در وزن IBF قهرمانی جهان را کسب کند. او پس از مدتی با جیمز تونی بدون شکست، رو به رو شد. این مبارزه تا لحظه اخر ادامه یافت، اما روی با برتری امتیازهای پیروز میدان شد. به لطف این مبارزه ، در سال 1994 روی عنوان مبارز سال را دریافت کرد.

روی در ژوئن 1996 یک روز قبل از دفاع از عنوان خود مشغول به بازی در یک تیم بسکتبال بود. در فردای آن روز با غلبه بر اریک لوکاس از عنوان قهرمانی دفاع کرد. همچنین وزن متوسط دوم تحت فشار قرار گرفت و جونز به اردوگاه وزنه برداران سبک حرکت کرد. او پس از مدتی با کنار زدن تمام رقبایه خود توانست به قهرمانی در این وزن برسد. او به دلیل پیروزی‌های پی در پی خود توانست در جایگاه نخست لیست رتبه بندی بهترین بوکسورها جهان بدون در نظر گرفتن رده وزن قرار بگیرد.

روی جونز در سال 1997 برای اولین بار شکست خورد. مبارزه او در برابر مونتل گریفین، قهرمان سنگین وزن WBC بود. مونتل در دور نهم مسابقه تسلیم شد. اما جونز که متوجه این موضوع نشده بود، به او حمله کرد. در ادامه داور این اتمام جونز را رد صلاحیت کرد. از همین رو جونز اولین شکست خود را متحمل شد.

مبارزه روی جونز با مایک تایسون

مبارزه روی جونز با مایک تایسون

از مدت های پیش اخباری در ارتباط با مبارزه روی جونز و مایک تایسون پخش شده بود. بر اساس شواهد قرار بود مسابقه ای بین این دو ستاره بوکس با اهداف خیرخواهانه برگزار شود. البته در واقع مبارزه این تایسون و جونز شروع یک سری از رقابت های ورزشی به نام لیگ اسطوره ها می باشد. این رقابت‌ها تنها مختص رشته های رزمی نیست و بسیاری از رشته های دیگر ورزشی را هم شامل می شود.

همه ورزشکاران از سراسر دنیا حق حضور در این سری رقابت ها را دارد، اما ورزشکاران برای شرکت در این مسابقات، باید یک شرط را دارا باشند. آن شرط این است که باید در رشته ورزشی خاص خود جزو بهترین ورزشکاران در آن زمینه باشند. همچنین ستاره هایی که در ورزش های تیمی فعالیت دارند می توانند بصورت یک به یک به مبارزه بپردازند. از همین رو از انفرنی پنی هارداوی و آلن آیورسن، دو اسطوره‌ بسکتبال آمریکا هم خواسته شده تا برای یک بازی به لیگ اسطوره‌ ها ملحق شوند.

زمان مبارزه مایک تایسون و روی جونز از مدت ها پیش مشخص شده بود. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد. همچنین شرایط این مسابقه براساس گفته‌های رئیس کمیسیون ورزش ایالتی کالیفرنیا، اندی فاسترمتفاوت خواهد بود. او اعلام کرد این مبارزه در 8 راند و با کلاه ایمنی و دستکش‌‌های 12 اونسی بجای دستکش‌های استاندارد 10 اونسی برگزار خواهد شد.

در ادامه مایک تایسون در مورد شرایط این مسابقه گفت : «مطمئن باشید موردی برای ترس و نگرانی وجود ندارد. ما سال‌ ها در رینگ مبارزه و افتخارات زیادی کسب کرده‌ایم. ما می‌توانیم از خودمان محافظت کنیم و این کار را انجام خواهیم داد.» همچنین در ادامه افزود: « من نمی‌توانم ضربات ضعیف بزنم. من فقط یک راه برای مبارزه بلدم و آن حمله است. داشتن و نداشتن کلاه، مشکل روی جونز است.»

زندگی شخصی روی جونز

روی جونز بوکسور معروف آمریکایی علاوه بر بوکس به زمینه های دیگری هم علاقه دارد و به برخی از علایق خود می پردازد. از جمله فعالیت های او در زمینه های دیگر می توان به موسیقی و بازیگری اشاره کرد. او همچنین تا به امروز از دنیا بوکس خداحافظی نکرده است و هنوز در این رشته ورزشی فعالیت دارد.

روی جونز همیشه عاشق موسیقی بود، از همین رو البومی در سال 2001 از خود منتشر کرد. در ادامه در سال 2004 گروهی در سبک رپ تشکیل داد و به فعالیت در این عرصه پرداخت. او همچنین در چندین فیلم سینمایی هم حضور یافت. او در سال 2013 در گروه Grudge Match فعالیت کرد و در سال 2003 در فیلم ماتریس Reloaded بازی کرد. او با بازی در فیلم های بسیاری که اکثرا در نقش خود بازی می کرد، به عنوان یک بازیگر مطرح شد. روی همچنین در سال های پس از به شهرت رسیدنش با ناتلین جونز ازدواج کرد. روی جونز و همسرش در ادامه صاحب چندین فرزند شدند و تا به امروز رابطه عاشقانه آن ها ادامه داشته است.

سوالات متداول

روی جونز در کجا به دنیا آمد ؟

او شهری به نام پنساکولا، واقع در ایالت فلوریدا آمریکا به دنیا آمد.

مبارزه روی جونز و مایک تایسون چه زمانی برگزار می شود ؟

این مبارزه از مدت ها پیش به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده است.

همسر روی جونز کیست ؟

همسر او ناتلین جونز می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :