این روز ها ما ورزش های زیادی داریم که به صورت گروهی و یا دو نفره قابل انجام است، یکی از این ورزش ها پدل می باشد که دو نفره و یا چهار نفره انجام می شود. این ورزش از پرطرفدارترین ورزش های جهان در رده ورزش های با راکت می باشد. این ورزش علاقه مندان زیادی در کشور های اسپانیا، هندوستان، کانادا و برخی کشور های دیگر دارد، در ایران نیز تا حدودی شناخته شده می باشد. این ورزش در طی سال ها اخیر تغییراتی نیز داشته است و اکنون تا حدودی کامل شده است، در ادامه بیشتر به این ورزش خواهیم پرداخت تا به طور کامل با آن آشنا شوید.

  • با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به بهترین سایت شرط بندی ایرانی که بازی پدل را ارائه کرده است هدایت خواهید شد.
معرفی ورزش پدل

معرفی ورزش پدل

ورزش پدل از ترکیب چند رشته ورزشی که با راکت همراه است چون تنیس، بدمینتون و اسکواش به وجود آمده است، این ورزش را به ورزش قرن بیست و یک می شناسند. پدل ورزشی نو ظهور می باشد که لازمه آن تمرکز زیادی می باشد. این ورزش را گاهی با تفکیک جنسیتی و گاهی به صورت مختلط برگزار می کنند. از تجهیزات این ورزش می توان به راکت پدل، توپ پدل و زمین پدل اشاره کرد، این ورزش در زمینی مستطیلی شکل با ابعاد 20 در 10 برگزار می کنند و بین دو بازیکن حاضر در مسابقه توری با ارتفاع 88 متر و عرض 10 متر وجود دارد.

پدل چه قوانینی دارد؟

همان طور که در بالا گفتیم این ورزش به صورت دو نفره یا گروهی چهار نفره انجام می شود، پدل معمولا در دو نوع سه ست و یا پنج ست انجام می شود، برای برد شما باید حداقل چهار امتیاز داشته باشید و دو امتیاز از رقیب جلو باشید. از دیگر قوانین این بازی باید به نگه داشتن توپ با دست یا راکت اشاره کرد که خطا می باشد، هم چنین در این بازی اجازه این که دوبار به توپ ضربه بزنید ندارید و این کار هم خطا به حساب می آید. اگر توپ داخل زمین خود فرود آید و یا در زمین حریف روی خط و خارج از محدود بازی به زمین بخورد و هم چنین توپ با تور برخورد کند، همه این ها خطا محسوب می شود، برا آشنایی بیشتر با این ورزش می توانید در کلاس هاس پدل شرکت کرده و آموزش ببینید.

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

ورزش پدل با این که ورزشی جدید می باشد اما در کشور های مختلف بسیار محبوب و پر طرفدار است، پدل مانند دیگر ورزش ها می باشد و شما بعد از آموزش کامل آن می توانید در مسابقات شرکت کنید. این رشته هم برای خانم ها و هم برای آقایان می باشد، پدل ورزشی شبیه به تنیس با قوانینی مشابه است. هم چنین وجود پدل آبی نیز این ورزش را گسترده تر کرد است بنابراین مسابقات آن نیز هر سال مانند بازی تنیس و در رده بندی بازی های همراه با راکت قرار می گیرد.

تاریخچه بازی پدل

تاریخچه بازی پدل

این ورزش در ابتدا سال 1969 توسط دو دوست به نام های الفونسو دئو نلوئه و انریکو کور کوئه ابداع و معرفی شد و بعد از آن نخستین زمین این بازی در شهر مارابلا تاسیس شد. این ورزش به سرعت مورد توجه کشور های زیادی قرار گرفت و افراد زیادی در آن فعالیت می کردند تا این که بالاخره بعد از چند سال انجمن ورزش پدل آمریکا تاسیس شد و این اتفاق خوبی برای طرفداران ورزش پدل بود چرا که بعد از آن این ورزش با سرعت بیشتری در بین مردم دنیا شناخته شد.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

نحوه امتیاز گیری در این مسابقه تا حدودی همانند بازی تنیس می باشد با تفاوت های خیلی کم، به این گونه که شما اگر یک ست سه تایی بازی کنید باید حداقل دو امتیاز و اگر در یک ست پنج تایی بازی کنید باید حداقل سه امتیاز از حریف بیشتر داشته باشید یعنی باید همیشه کم کم دو امتیاز از رقیب جلو باشید تا امتیاز کل بازی را به دست بیاورید. هر خطایی در بازی که در بالا توضیح دادیم باعث می شود امتیاز به تیم رقیب برسد، هم چنین اگر هر کدام از بازیکن ها ده دقیقه تاخیر داشته باشند امتیاز کل آن بازی در همان ابتدا به تیم مقابل می رسد. با خرید راکت پدل و هم چنین توپ آن می توانید در کلاس های آن شرکت کنید و یا با اجاره زمین پدل و تمرین این ورزش را تجربه کنید.

فیلم های مسابقات بازی پدل را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده بازی ها همانند دیگر مسابقات راه های زیادی وجود دارد، از جمله می توان به شبکه های تلوزیونی اشاره کرد، شبکه های ورزشی تلویزیونی داخل و یا خارج ایران این مسابقات را پوشش می دهد. از دیگر راه های مشاهده مسابقات این ورزش یوتیوب می باشد، هم چنین با یک سرچ ساده در گوگل می توانید به تمام این فیلم های مسابقات دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

قیمت راکت پدل چقدر می باشد؟

برای اطلاع از قیمت راکت پدل می توانید به فروشگاه های ورزشی مراجعه کنید.

فواید ورزش پدل چیست؟

پدل نیز مانند دیگر ورزش ها متابولیسم بدن را تنظیم کرد و باعث نشاط و حال خوب می شود.

عکس های ورزش پدل را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این ورزش به طور گسترده در گوگل، اینستاگرام و دیگر برنامه ها وجود دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :