فوتوالی یکی از پرطرفدارترین ورزش های جهان در میان افراد علاقه مند به بازی های با توپ و تور می باشد. این بازی شباهت بسیار زیادی به رشته ورزشی والیبال دارد و قوانین آن نیز مشابه این رشته ورزشی می باشد. ارتفاع تور در زمین آن به ۲ متر و ۲۰ سانتی متر می رسد. بازیکنان در این بازی باید برای کسب امتیاز با تیم حریف خود به رقابت بپردازند و در این راستا تمام قوانین بازی را رعایت کنند. از این رو دانستن تمام قوانین بازی برای این بازیکنان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای کسب اطلاعات درباره این بازی نیاز است که فیلم های آموزشی متعددی را مشاهده نمایید و با مشاهده تمام فیلم های منتشر شده از مسابقات این بازی اطلاعات لازم را از آن به دست بیاورید. بازیکنان در این بازی هیچگونه کفشی برپا ندارند و با پاهای پیاده و برهنه بر روی ماسه های روان قدرت خود را به نمایش می‌ گذارد. در ادامه مطلب درباره این بازی اطلاعاتی را در اختیارتان خواهیم گذاشت تا شما را با این بازی آشنا نماییم و اطلاعات بیشتری در اختیارتان بگذاریم.

  • همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ کلیک کنید تا به بهترین سایت شرط بندی فوتوالی هدایت شوید.
فوتوالی چیست؟

فوتوالی چیست؟

برای انجام این بازی نیاز به هیچ گونه ابزار خاصی نیست. بازیکنان بدون داشتن کفش و ابزار و تجهیزات خاصی در این بازی می‌ توانند به رقابت با تیم مقابل بپردازند. با توجه به آنکه قوانین بازی شبیه رشته والیبال است و بازیکنان باید به قوانین آن مسلط باشند تا بتوانند در مدت زمان بازی به امتیاز لازم دست پیدا کنند. هر فرد اجازه این را دارد که یک بار به توپ ضربه بزند و نمی‌ تواند مانند فوتبال و رشته‌ های دیگر به تو‌پ بیش از یک بار ضربه بزند و همانند رشته والیبال تنها اجازه ضربه به توپ و اندازه یک بار را دارد.

فوتوالی چه قوانینی دارد؟

تمام قوانین بازی مشابه والیبال ساحلی است ولی تفاوتی که این بازی با بازی والیبال ساحلی دارد در توپ فوتبال آن است. بازیکنان نمی‌ توانند با دست به توپ ضربه بزند و تنها می‌ توانند هر ضربه را با توپ فوتبال انجام بدهند. سرویس ها هم پشت خط عرضی زمین ارسال می شود.

آموزش این ورزش را در کجا فرا گیریم؟

آموزش این ورزش را در کجا فرا گیریم؟

این بازی که شباهت بسیار زیادی به بازی والیبال دارد یک ورزش بین‌المللی می‌ باشد که با سرویس آغاز می شود و فردی که سرویس را شروع می کند، می تواند یک تپه بر روی ساحل درست کند و توپ را بر روی آن قرار دهد و سرویس را با پا بزند. هر تیم تنها می‌ تواند به توپ حداکثر سه ضربه بزند و حداقل نیز با یک ضربه توپ را به زمین حریف ارسال کند. زمانی هر تیم موفق به کسب امتیاز می شود که توپ را در زمین حریف خود بر روی زمین ارسال نماید.

تاریخچه بازی فوتوالی

در کشور ایران در اواسط سال ۱۳۸۷ این بازی به رسمیت شناخته شد و شروع آن از سال ۱۳۸۷ در مسابقات ملی این کشور بوده و بازیکنان زیادی سعی در کسب امتیاز در سطح آسیایی در تیم ملی ایران داشتند و حتی در سال ۱۳۸۷ تیم ایران پس از تیم تایلند دومین کشوری بود که این رشته را به طور جدی دنبال کرد.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

نحوه امتیاز گیری در این بازی به شکل والیبال است و بازیکنان باید در هر راند به کسب امتیاز بیشتر بپردازند و تنها می توانند یک بار به توپ ضربه بزنند در غیر این صورت خطا می کنند و امتیاز از دست می دهند.

فیلم های مسابقات فوتوالی را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

تفاوت فوتوالی و سپک تاکرا به دلیل شباهت بسیار این دو بازی قابل تشخیص نیست و تنها بازیکنانی که نسبت به آن دو کنجکاو اند باید مسابقات فوتوالی را مشاهده کنند تا قوانین داوری فوتوالی و این بازی را مقایسه کنند. انجمن فوتوالی جمهوری اسلامی ایران به این بازی بها زیادی داده و تمام تجهیزات این بازی همچون توپ فوتوالی را در اختیار بازیکنان حرفه ای این رشته ورزشی قرار داده است. فوتوالی ایران تا کنون پا به پا کشور های دیگر پیش امده و پیشرفت زیادی داشته است. برای مشاهده فیلم های این بازی می توانید در سایت های معتبر به جستجو بپردازید و تمام فیلم های مسابقات این بازی را مشاهده نمایید.

سوالات متداول

فوتوالی چیست؟

فوتوالی یکی از رشته های ورزشی پر طرفدار در ایران است‌.

فوتوالی مشابه کدام رشته ورزشی است؟

فوتوالی مشابه رشته ورزشی فوتبال و والیبال است.

فوتوالی در چه زمینی برگزار می شود؟

فوتوالی در زمین ساحلی برگزار می شود.

فوتوالی در چه سالی در ایران مورد توجه قرار گرفت؟

فوتوالی نخستین بار در ایران در سال ۱۳۸۷ به طور جدی دنبال شد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :