باسبال یکی از پرطرفدارترین ورزش های جهان است که از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و توسط مردم کشور اسپانیا و بلژیک به طور مشترک با هم در سال دو هزار و چهار اختراع شده و بعد از آن به عنوان یکی از رشته های ورزشی که ترکیبی از بازی های فوتبال و ژیمناستیک و والیبال شناخته شده است. زمین بازی این رشته ورزشی روی ترامپولین در سایز بزرگ برای بازیکن ها ساخته شده است و بازیکن ها باید در تعداد سه تا پنج نفر با هم به رقابت کنند و در دو طرف زمین توسط یک تور از هم جدا شده اند. پیشنهاد می‌ کنیم اگر در رابطه با این بازی کنجکاو هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه مطلب همراه ما باشید تا در رابطه با قوانین آن و نحوه یادگیری و آموزش این بازی اطلاعات زیادی در اختیارشما بگذاریم و شما را با بازی باسبال آشنا سازیم.

  • با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” و دانلود اپلیکیشن معتبرترین سایت شرط بندی ایرانی بیش از 50% بونوس مخصوص برای بازی باسبال دریافت خواهید کرد.
باسبال چیست؟

باسبال چیست؟

رشته ورزشی باسبال اسم یک رشته ورزشی می باشد که توسط مردم دو کشور بلژیک و اسپانیا به صورت اشتراکی با هم معرفی و اختراع شده و در سال دو هزار و چهار این بازی به همه جهان عرضه شده و به عنوان یکی از بازی هایی که ترکیبی از سه رشته ژیمناستیک و فوتبال و والیبال ، به جهان معرفی شد. زمین بازی بر روی ترامپولین وجود دارد و در اندازه های بزرگ ساخته و آماده شده است و هر تیم در این بازی سه تا پنج بازیکن دارند و هر تیم در دو طرف زمین بازی قرار می‌گیرند و با هم رقابت می کنند. بازیکن شروع کننده در نقطه ی وسط زمین قرار می گیرد و توپ را به مقابل و تیم حریف پرت می کند و تیم حریف همینطور باید ضربه بعد را در کمتر از هشت ثانیه برگرداند. اگر توپ در زمین رقیب قرار بگیرد، یک امتیاز برای تیم ضربه زننده در نظر گرفته می شود.

باسبال چه قوانینی دارد؟

در این بازی هر تیم از سه تا پنج نفر تشکیل شده و بازیکن مهاجم باید بر روی ترامپولین بایستند و دیگر بازیکن ها همینطور مانع های بازی را در نزدیکی آن قرار بدهند. تیم مهاجم همینطور به تیمی اطلاق می شود که سعی می کند حمله را آغاز کند و توپ را در اختیار دارد تا ضربه اول را پرت کند.

آموزش این ورزش را در کجا فرا گیریم؟

این ورزش و قوانین مربوط به آن به شدت شبیه به رشته ورزشی والیبال می باشد. همینطور مقررات ورزش ژیمناستیک و فوتبال همچنین در ساخت قوانین آن دخالت داشته اند. در هر طرف از زمین بازی یک زمین ترامبولین قرار گرفته که در طرف بازیکن مهاجم هم چند مانع بادی وجود دارد.برای یاد گرفتن آموزش های این بازی پیشنهاد می کنیم چندین بار در این بازی شرکت کنید تا تجربه و مهارت به دست آورید.

تاریخچه بازی باسبال

تاریخچه بازی باسبال

باسبال یکی از رشته های ورزشی می باشد که توسط کشورهایی مثل بلژیک و اسپانیا اختراع شد که در سال دو هزار و چهار عرضه آن به جهان انجام شد. این رشته ورزشی هم اکنون در کشورهای گوناگونی مثل برزیل، آرژانتین، ترکیه، اسپانیا، آلمان، فرانسه، مجارستان، جمهوری چک، رومانی، مصر، عربستان سعودی، برگزار شده است ولی به علت نوظهور بودن آن نیز به مسابقات جام جهانی و المپیک راه پیدا نکرده است.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

وقتی که توپ مهاجم از مدافع تیم مقابل عبور می کند و به سطح میدان برخورد می‌ کند، تیمی که توپ را پرت کرده، یک امتیاز می گیرد. برخورد توپ به زمین ترامپولین حریف دارای سه امتیاز است و اصابت توپ به مانع بادی همینطور یک امتیاز را به همراه دارد. همینطوردر حالتی که توپ به دیواره باسبال برخورد کند، بازی قطع نمی شود.

فیلم های مسابقات باسبال را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

فیلم های مسابقات باسبال را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

عکس از ورزش باسبال و مواردی از تحقیق در رابطه با ورزش باسابال و همینطور قوانین ورزش باسبال در قالب کلیپ ها و فیلم هایی در سایت های آموزشی قرار گرفته و می توان با جستجو کم در رابطه با رشته ورزشی باسبال در ایران و تاریخچه ورزش باسبال در جهان و چگونگی یادگیری آن و قوانین آن اطلاعات کاملی کسب کنید. از این جهت می توان با جستجو اسم این بازی فیلم های متعددی را از آن مشاهده کنید.

سوالات متداول

باسبال چیست؟

باسبال یکی از رشته های ورزشی پر هوادار است که در سال دو هزار و چهار ساخته شد.

باسبال از کدام رشته های ورزشی تشکیل است؟

باسبال متشکل از رشته والیبال و ژیمناستیک است.

باسبال با چند بازیکن برگزار می شود؟

باسبال با سه الی پنج نفر بازیکن برگزار می شود.

باسبال در چه زمینی برگزار می شود؟

باسبال در زمین ترامپولین برگزار می شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :