در این مطلب قصد داریم در رابطه با یکی از شاخه های ورزش پرتاب دیسک به نام دیسک گلف اطلاعاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. این بازی با الهام از بازی گلف طراحی شده است و شیوه انجام آن نیز تقریبا شباهت زیادی به بازی گلف دارد. با این تفاوت که بازیکنان به جای پرتاب توپ از صفحه ای به نام دیسک استفاده می کنند. این ورزش از پرطرفدارترین ورزش های جهان علاقه مندان زیادی در سراسر دنیا دارد و روز به روز به تعداد آن نیز افزوده می ‌شود. چرا که خاستگاه آن در کشور کانادا بوده اما شاهد انجام این ورزش در دیگر کشورها از جمله ایران هستیم و در حال حاضر حدود ۷۷ کشور عضو فدراسیون جهانی گلف هستند.

  • به دنبال معتبرترین سایت شرط بندی دیسک گلف هستید؟ همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” برای هدایت شدن به این سایت کلیک کنید.
معرفی ورزش دیسک گلف 
Cherie Knox helps her son Colton Knox as they play disc golf game at the new Bob Rodgers Memorial Disc Golf Course at Sam Houston Jones State Park near Lake Charles, La.

معرفی ورزش دیسک گلف 

برای آشنایی بیشتر با ورزش دیسک گلف بهتر است بدانید که این ورزش شاخه ‌ای از ورزش های پرتاب دیسک است. برای انجام این بازی مهیج باید به مکان ها و فضاهای باز که موانع مختلف مثل درختان داشته باشد بروید به همین خاطر معمولاً این بازی را در پارک ها و نواحی جنگلی انجام می دهند. دیسکی که در این بازی مورد استفاده قرار می ‌گیرد معمولاً از جنس پلاستیک است. بازیکنان باید سعی کنند این دیسک را در سبد های مخصوصی که در ارتفاع ۱۴۰ سانتی متری از زمین تعبیر شده اند بیاندازد. تعداد این سبد ها در یک محدوده حدود ۹ تا ۱۸ سبد در نظر می ‌گیرند که معمولاً در فاصله های طولانی از یکدیگر قرار می دهند. نحوه انجام بازی این است که بازیکنان باید از فاصله های مشخص دیسک را با پرتاب های مکرر به درون سبد بیاندازند و هرچه با پرتاب کمتری این عمل را انجام دهند امتیاز بیشتری کسب می کنند.

دیسک گلف چه قوانینی دارد؟

با توجه به اینکه ساختار و نحوه انجام بازی دیسک گلف دقیقا مشابه بازی گلف طراحی شده است، لذا قوانین و اصولی که در این بازی مطرح است دقیقاً برگرفته از قوانین بازی گلف می باشد. لذا برای اطلاع از این قوانین می ‌توانید قوانین مربوط به بازی گلف را مورد بررسی قرار دهید.

آیا این رشته مسابقات جهانی دارد؟

بازی دیسک گلد برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ در کشور کانادا به عنوان یک ورزش به رسمیت شناخته شد و پس از مدتی یعنی در سال ۱۹۸۲ نیز به عنوان یک ورزش در کشور آمریکا مطرح شد. از آن زمان تاکنون مسابقات آن به صورت ملی و بین المللی بین کشورهای عضو فدراسیون جهانی دیسک گلف اجرا می ‌شود و با توجه به اینکه افراد زیادی به این بازی علاقه مند هستند روز به روز به تعداد بازیکنان و علاقه ‌مندان به این ورزش افزوده می شود. لازم به ذکر است که فدراسیون ورزش دیسک گلف در کشور ایران در سال ۱۳۸۷ در سال راه اندازی شد و در سال ۱۳۹۶ به عضویت فدراسیون جهانی درآمد.

تاریخچه بازی دیسک گلف

تاریخچه بازی دیسک گلف

به اعتقاد بسیاری از افراد این ورزش ابتدا در کشور کانادا ابداع و طراحی شده است و تاریخ آن به حدود سال ۱۹۰۰ برمی گردد. در آن زمان افراد با استفاده از صفحه هایی به انجام این ورزش می پرداختند. اما مانند امروز چندان منتج و قانونمند نبود که در سال ۱۹۶۰ در کشور کانادا به عنوان یک ورزش به صورت قانونمند و مدرن به رسمیت شناخته شد. بعدها این بازی به کشور ایالات متحده راه یافت و خیلی زود مورد توجه بازیکنان آمریکایی قرار گرفت. در سال ۱۹۷۶ اولین سبد های مربوط به این بازی توسط یک مخترع آمریکایی به نام اد هدریک طراحی و ساخته شد. امروزه نیز ورزش دیسک گلف به عنوان شاخه ای از ورزش های پرتاب دیسک یکی از ورزش های محبوب و پرطرفدار محسوب می شود.

نحوه امتیاز گیری در این بازی چگونه است؟

در این بازی باید هر کدام از بازیکنان شرکت کننده سعی کنند دیسک های خود را در سبد های مشخص پرتاب کنند. با توجه به اینکه معمولاً این سبد ها در فاصله های طولانی قرار می گیرند لذا بازیکنان باید با چندین پرتاب سعی می کنند دیسک ها را به درون سبد بیاندازند. هر چه این پرتاب ها کمتر باشد امتیاز بیشتری به بازیکن تعلق خواهد گرفت. به همین خاطر است که معمولاً بازیکنان ابتدا با یک پرتاب بلند سعی می کنند دیسک خود را به محدوده سبدها نزدیک کنند و سپس پس با پرتاب های هدف دار به درون سبد ها جای دهند.

فیلم های مسابقات دیسک گلف را در کجا مشاهده بازی کنیم؟

بهتر است بدانید که یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین فیلم هایی که در شبکه های آپارات و یوتیوب به اشتراک گذاشته می شود فیلم های مربوط به مسابقات این بازی می باشد. طوری که گاهی اوقات تعداد این بازدید کنندگان در شبکه یوتیوب به حدود ۲۰۰ هزار نفر هم می رسد. لذا به خاطر این استقبال زیاد فیلم های زیادی از این مسابقات در این شبکه ها به اشتراک گذاشته شده است و شما نیز در صورت تمایل می توانید به تماشای آن بنشینید. لازم به ذکر است که اطلاعات و آمار در رابطه با تاریخچه و اصول انجام این ورزش بسیار گسترده است که برای اطلاع از آن می ‌توانید به صفحه مربوط به دیسک گلف در ویکی پدیا وارد شوید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

سوالات متداول

سوالات متداول

ورزش دیسک گلف در چه سالی و در کدام کشور به رسمیت شناخته شد؟

ورزش دیسک گلف برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ و در کشور کانادا به عنوان ورزش به رسمیت شناخته شد.

ورزش دیسک گلف جز کدام دسته از ورزش ها قرار گرفته است؟

ورزش دیسک گلف شاخه ‌ای از ورزش های پرتاب دیسک تلقی می شود.

دیسکی که در این ورزش مورد استفاده قرار می گیرد از چه موادی ساخته می شود؟

معمولاً این دیسک ها از جنس پلاستیک ساخته شده اند‌.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :