بازی بیلیارد طرفداران بسیار زیادی در تمام دنیا دارد. این بازی توسط افراد زیادی انجام می شود و در هر میز چند بازیکن می توانند با هم بازی کند. اما برای انجام آن، چندین وسیله نیاز است که یکی از آن ها گچ بیلیارد است. در مورد این وسیله توضیحاتی را بیان می کنیم.

گچ بیلیارد چیست؟

گچ بیلیارد چیست؟

گچ بیلیارد را مانند گچ های تخته سیاه درست می کنند و شباهت زیادی به آن ها دارد. در ساخت گچ بییلیارد از سنگ های معدنی گچ استفاده می کنند و آن را پودر می کنند. این پودر را با اکسید های آلومینیوم مخلوط می کنند. سپس تمام مواد پودری را به یک چسب مخصوص آغشته کرده و درون یک قالب بسیار بزرگ مکعبی می ریزند. سپس یک دستگاه پرس بسیار بزرگ با فشار 15 تن بر روی این مواد فرود می آید و به وسیله فشار هوا این گچ ساخته می شود. پس از تولید و خشک شدن، آن را به مکعب های بسیار کوچکی تقسیم می کنند.

رنگ اصلی این گچ ها سفید است اما در هنگام تولید رنگ هایی را به آن ها اضافه می کنند و رنگ های سبز، آبی و قرمز را در این محصول ایجاد می کنند. بر روی همه گچ ها یک گودی بسیار کوچک ایجاد می کنند که بازیکن ها نوک چوب خود را با آن بسابند. همه گچ ها را درون پوشش های کاغذی قرار می دهند تا مواد ساینده ای که درون آن ها وجود دارد، به پوست دست بازیکن ها آسیبی وارد نکند. نوع دیگری از گچ های بیلیارد وجود دارد که به آن تالک می گویند. این گچ بسیار نرم است و به رنگ سفید وجود دارد. در گچ های سخت و سفت، با ساییدن نوک چوب در گچ، اصطکاک بین آن چوب و توپ بیش تر می شود و توپ ضربه بیش تری را می گیرد و پر قدرت حرکت می کند اما در تالک، اصطکاک توپ و چوب کم می شود و توپ به آرامی حرکت می کند. هر کدام از این گچ ها در موقعیت های خاص استفاده می شوند.

قیمت گچ بیلیارد چقدر است؟

قیمت گچ بیلیارد چقدر است؟

قیمت هر گچ با دیگری متفاوت است. گچ های سفت طرفدار بیش تری دارند و قیمت آن ها با توجه به برند های تولیدی، متفاوت است. گچ های برنزویک دارای قیمت 22 هزار تومان تا 1 میلیون و 150 هزار تومان هستند. گچ لونگونی از 230 هزار تومان تا 650 هزار تومان قیمت گذاری شده است. گچ اسنوکر گلد استار هم از 70 هزار تومان تا 700 هزار تومان به فروش می شرد.

گچ بیلیارد را چگونه خریداری کنیم؟

برای خرید گچ بیلیارد می توان به صورت حضوری به فروشگاه های لوازم بیلیارد مراجعه کرد و محصول را با توجه به استفاده خود، تهیه کرد. کسانی که قصد صرفه جویی در زمان خود را دارند نیز می توانند آنلاین شاپ های این محصول را پیدا کرده و پس از اطمینان از سایت، سفارش خود را ثبت کرده و در اولین فرصت درب منزل خود تحویل بگیرند.

عکس گچ بیلیارد

اگر تمایل به دیدن تصویر گچ بیلیارد دارید می تواند نام این وسیله را در گوگل نوشته و سرچ نمایید. پس از انجام این کار تصاویر بسیاری از این محصول را مشاهده خواهید کرد. البته در این سایت و در سایت هایی که در مورد لوازم بیلیارد مطالبی را نوشته اند نیز این عکس ها وجود دارد. با مراجعه کردن به پیج های اینستاگرامی بیلیارد بازان هم می توانید این تصاویر را مشاهده کنید.

این وسیله چه کاربردی دارد؟

این وسیله چه کاربردی دارد؟

این محصول برای نوک چوب های بیلیارد استفاده می شود. به این ترتیب که بازیکن ها باید قبل از هر ضربه ای که به توپ می زنند، نوک چوب خود را به آن بسایند تا اصطکاک لازم به وجود آید. با انجام این کار توپ ضربه بیش تری را می گیرد و با سرعت و قدرت بیش تری حرکت می کند. اما اگر بازیکن این کار را انجام ندهد، چوب نمی تواند انرژی لازم را به توپ منتقل کند و بر روی سطح توپ می لغزد. که در نتیجه توپ با سرعت کم تری حرکت می کند. پس از استفاده از این گچ ها، باید میز را تمیز کرد تا ذرات گچ از روی آن تمیز شود و توپ ها بتوانند به درستی حرکت کنند.

سوالات متداول

  1. گچ بیلیارد از چه سنگی ساخته شده است؟

    گچ بیلیارد از سنگ های معدنی گچ ساخته می شوند.

  2. گچ بیلیارد از نظر ساختاری شبیه به چیست؟

    گچ بیلیارد از نظر ساختاری شبیه به گچ های تخته سیاه است.

  3. گچ بیلیارد در چه رنگ هایی موجود است؟

    گچ بیلیارد در رنگ های سبز، آبی و قرمز وجود دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :