ورزشگاه تختی تهران یکی از بزرگ ترین استادیوم های ایرانی می باشد که رشته های ورزشی در آن بسیار زیاد است و کلاس های ورزشی نیز در این مجموعه برگزار می شود. شما نیز می توانید در صورت علاقه مندی در کلاس های این ورزشگاه حضور پیدا کرده و از ان ها استفاده کنید. کلاس اسکیت ورزشگاه تختی تهران یکی از کلاس های پر طرفدار این مجموعه می باشد که با مربی های مختلف و کار بلدی می توانید این رشته را آموزش ببینید.

 • آیا به دنبال بهترین سایت پیش بینی فوتبال جهت شرط بندی با بونوس هستید؟ با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” مستقیما به این سایت هدایت خواهید شد.
معرفی ورزشگاه تختی تهران

معرفی ورزشگاه تختی تهران

ورزشگاه تختی تهران در بین دیگر استادیوم های فوتبال معروف ایران هفتمین ورزشگاه بزرگ در ایران می باشد که ظرفیت آن حدود سی هزار و صد و بیست و دو نفر می باشد که مکان جغرافیایی آن در شرق تهران است. این ورزشگاه بزرگ در گذشته میزبان بازی های خانگی راه آهن و نفت تهران بوده است که در سال های حضور این دو تیم در لیگ برتر ایران این میزبانی ها انجام می شده است. ورزشگاه فرح نیز برای میزبانی از بازی های آسیایی در دوران محمد رضا شاه پهلوی ساخته شده بود که پس از انقلاب اسلامی ورزشگاه فرح به ورزشگاه تختی تغییر نام داد و بالاخره این ورزشگاه قسمتی از مجموعه ورزشی تختی تهران شد. سال ۱۳۴۶ شروع به ساخت این ورزشگاه شده است و پس از آن نیز در سال ۱۳۸۶ این ورزشگاه بازسازی شده است. مالک این ورزشگاه وزارت ورزش و جوانان می باشد که گرداننده این ورزشگاه نیز مجموعه ورزشی تختی تهران می باشد، نوع زمین این ورزشگاه چمن می باشد و چمن آن نیز طبیعی است.

ورزشگاه تختی تهران میزبان بازی های کدام تیم است؟

این ورزشگاه اکثرا میزبان تیم های پایتخت نشین می باشد و برای بازی های لیگ برتر فوتبال میزبانی را بر عهده دارد.

آدرس ورزشگاه تختی تهران

آدرس ورزشگاه تختی تهران

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که ورزشگاه تختی تهران کجاست، آدرس دقیق ورزشگاه تختی تهران به این صورت می باشد تهران، بزرگراه بسیج، خیابان شهدای ارتش. این ورزشگاه در یکی از محله های تهران به نام محله قصر فیروزه ۱ واقع شده است که این ورزشگاه به صورت بیست و چهار ساعته و شبانه روزی خدمات خود را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد. این ورزشگاه از نظر موقعیت جغرافیایی به مکان هایی همچون آکادمی فوتبال پرسپولیس و استخر تختی تهران نزدیک می باشد. همان طور که شما نیز می دانید در دنیای فناوری و تکنولوژی امروز بسیاری از اپلیکیشن ها طراحی شده اند که نقشه های دقیق شهر ها و استان های مختلف از جمله نقشه پایتخت ایران، تهران را در خود دارند، که شما نیز به راحتی می توانید با کمک این برنامه ها به مقصد خود به راحتی و در کم ترین زمان برسید و این برنامه ها طوری طراحی شده اند که شما را دقیقا تا رسیدن به مکان موردتان راهنمایی خواهند کرد تا بدون دغدغه و به آسانی مسیر خود را پیدا کنید.

در صورت علاقه شما نیز می توانید این برنامه ها را از سایت های مورد اعتماد و معروف و یا برنامه های مختلف مثل گوگل پلی در تلفن همراه خود دانلود کنید و سپس نقشه دقیق ورزشگاه تختی تهران را با توجه به مکان فعلی خودتان بررسی کنید و به راحتی به آن جا سفر کنید. این اپلیکیشن ها این قابلیت را دارند که نزدیک ترین راه ممکن را به مکان مقصد شما نشان می دهند و شما می توانید در کم ترین زمان ممکن خودتان را به قصد مورد نظرتان برسانید. یکی دیگر از راه هایی که یشما می توانید به این ورزشگاه بروید مترو است که در ایستگاه نزدیک این ورزشگاه نیز مترو فعال می باشد. شماره تلفن ورزشگاه تختی تهران ۰۲۱۳۳۲۲۷۵۱۰ می باشد که شما می توانید در صورت نیاز با این مجموعه تماس بگیرید و مسئولین آن جا پاسخ شما را به خوبی خواهند داد.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

شما می توانید عکس های ورزشگاه تختی تهران را با سرچ در بخش تصاویر در جست و جو گر گوگل مشاهده کنید همین طور نیز می توانید با مراجعه به سایت های مختلف که در مورد این ورزشگاه اطلاعات زیادی را به اشتراک گذاشته اند. تصاویر مربوط به این ورزشگاه را مشاهده کنید، هم چنین شما می توانید در برنامه های مختلفی که امروزه در سر تا سر دنیا از آن ها استفاده می شود نیز این تصاویر را مشاهده کنید این برنامه ها شامل اینستاگرام یا تلگرام می باشد که شما با سرچ هشتگ ها یا کلید واژه هایی راجع به نام این ورزشگاه به آسانی تصاویر بسیار زیادی از این ورزشگاه را مشاهده کنید، همچنین تصاویر این ورزشگاه ممکن است از گوشه ها و زوایای مختلفی باشد که دیدن آن ها می تواند برای شما جالب و جذاب باشد و همین طورعکس هایی نیز در اینترنت وجود دارد که به وسیله دوربین های هوایی گرفته شده و کل نمای بالایی ورزشگاه تختی را به وضوح نشان می دهد و در این صورت شما می توانید نقشه دقیق این ورزشگاه را به خوبی مشاهده کنید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

ورزشگاه تختی تهران که یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین ورزشگاه های ایران محسوب می شود در سال ۱۳۴۶ ساخته شده که نام این ورزشگاه ابتدا ورزشگاه فرح بوده است و پس از انقلاب اسلامی این ورزشگاه به نام ورزشگاه تختی تغییر نام یافت و امروزه به این نام شناخته می شود. این ورزشگاه طی مراحل زیادی باز سازی شده است که ابتدای آن در سال ۱۳۸۶ بود که برای اولین بار بازسازی آن شروع شده است.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

در مجموعه ورزشی تختی تهران ورزش های بسیاری نظیر دوچرخه سواری و دو و میدانی و تنیس انجام می شود و همین طور نیز در این ورزشگاه سالن های چند منظوره زیادی وجود دارد که فعالیت های مختلفی مثل بدن سازی و بسکتبال و ژیمناستیک و فوتبال به صورت آموزشی برای خانم ها و آقایان انجام می شود. البته این کلاس های آموزشی برای خانم ها فقط در طول تابستان دایر می باشد، این ورزشگاه بزرگ یک زمین چمن طبیعی برای مسابقه های رسمی و دوازده زمین خاکی و شش زمین چمن برای بازی های محلی و همین طور نیز زمین چمن مصنوعی و استخر و سونا را دارد. در صورت علاقه مندی به شرکت در این کلاس ها و استفاده از امکانات این ورزشگاه می توانید به سایت ورزشگاه تختی مراجعه کنید و از کلاس های آموزشی این ورزشگاه و دیگر امکانات این مجموعه خبر دار شوید.

زمین چمن ورزشگاه تختی تهران چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه تختی تهران چگونه است؟

چمن ورزشگاه تختی تهران، چمن طبیعی می باشد که این زمین بیش تر برای مسابقه های رسمی استفاده می شود اما در مجموعه ورزشی تختی زمین خاکی و زمین چمن مصنوعی نیز وجود دارد.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه تختی تهران حدود سی هزار و صد و بیست و دو نفر می باشد که این استادیوم همان طور که پیش تر گفته شد یکی از هفت ورزشگاه بزرگ در ایران می باشد. این ورزشگاه در سال های گذشته در زمان ساختش یکی از پیشرفته ترین و برترین ورزشگاه ها در دنیا شمرده می شد که برای بازی های آسیایی ۱۹۷۴ با طراحی فوق العاده استاد معماری آقای جهانگیر درویش ساخته شده است و این ورزشگاه در سال های دور اولین و تنها ورزشگاه سرپوشیده در ایران بود. در خرداد ماه سال ۱۳۴۵ جهانگیر درویش که معمار ماهری در معماری اسکلت های خاص در ایتالیا بود، به درخواست فرح پهلوی مشغول به طراحی کردن این استادیوم امروز شد که او تصمیم گرفت این استادیوم را به دلیل طراحی خاصی که دارد در منطقه فرح آباد در تهران بسازد که این منطقه به دلیل داشتن ارتفاع زیادی که دارد و داشتن شیب زیاد بهترین منطقه برای ساخت ورزشگاه بود.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه تختی تهران برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه تختی تهران برگزار شده اند کدامند؟

این ورزشگاه یکی از معروف ترین و بزرگ ترین ورزشگاه هایی می باشد که میزبانی بازی های خانگی بسیاری از تیم ها را نظیر نفت تهران و راه آهن و دیگر تیم ها و بازی ها می باشد که این بازی ها در زمان برگزاری لیگ برتر ایران در این ورزشگاه برگزار می شوند.

مالک ورزشگاه تختی تهران کدام تیم است؟

مالک این استادیوم وزارت ورزش و جوانان می باشد که گرداننده آن نیز مجموعه ورزشی تختی تهران می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. نام ورزشگاه تختی تهران در سال های گذشته و زمان ساخت آن چه بوده است؟

  نام این ورزشگاه در ابتدای ساخت آن در سال ۱۳۴۶ که زمان قبل از انقلاب اسلامی بود به نام ورزشگاه فرح ساخته شد که یکی از مجهز ترین و بزرگ ترین ورزشگاه ها در آن زمان شمرده می شد و پس از انقلاب اسلامی به نام ورزشگاه تختی تغییر نام یافت.

 2. طراحی و معماری ورزشگاه تختی تهران را چه کسی برعهده داشته است؟

  طراحی و معماری ورزشگاه تختی تهران را استاد جهانگیر درویش بر عهده داشته است.

 3. آیا ورزشگاه تختی تهران بازسازی نیز شده است؟

  ورزشگاه تختی تهران در سال ۱۳۸۶ بازسازی شده است.

 4. آیا مترو ورزشگاه تختی فعال می باشد؟

  مترو ورزشگاه تختی یکی از بهترین راه هایی است که شما می توانید با کم ترین زمان خود را به این مکان برسانید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :