ورزشگاه شهید شیرودی تهران از استادیوم های ایرانی که با نام ورزشگاه امجدیه نیز شهرت دارد یک ورزشگاه بسیار بزرگ و چند منظوره شناخته شده که در کشور ایران از شهرت بسیار زیادی برخوردار می باشد و بسیاری از بازیکنان ماهر و توانا در این زمینه را تربیت و آماده کرده تا بتوانند در تیم ملی و در تیم های بسیار مهم، سرافراز باشند و افتخارات زیادی را برای کشورمان به دست بیاورند. به همین خاطر افرادی که مایل به یادگیری بسیاری از مهارت ها و توانایی ها باشند، در این ورزشگاه ثبت نام می کنند و به یادگیری بسیاری از مهارت ها می پردازند و اینچنین تا پیش از آنکه به مسابقات راه پیدا کنند، آمادگی لازم جهت حضور در این مسابقات را به دست می‌ آورند. با توجه به آنکه بسیاری از افراد مایل به حضور در این ورزشگاه هستند و می‌ خواهند چه به صورت تماشاچی و چه به صورت بازیکن در این ورزشگاه حضور پیدا کنند، مایل اند تمام ویژگی ها و خصوصیات این ورزشگاه را مطالعه نمایند و درباره آن به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنند. از این رو توصیه می کنیم که تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری از این ورزشگاه در اختیارتان قرار دهیم و شما را با تمام جزئیات آن آشنا نماییم.

 • تیم ما این بار برای شما لینک “ورود به وب سایت” بهترین سایت پیش بینی فوتبال را فراهم کرده اند؛ با کلیک بر روی این گزینه به این سایت که دارای بونوس های بسیار ویژه ای نیز می باشد؛ هدایت خواهید شد.
معرفی ورزشگاه شهید شیرودی تهران

معرفی ورزشگاه شهید شیرودی تهران

ورزشگاه شهید شیرودی شهر تهران یا همان استادیوم شهید شیرودی تهران یا ورزشگاه امجدیه به عنوان یک ورزشگاه دو و میدانی در خیابان مفتح تهران واقع شده است که تا قبل از ساخت ورزشگاه آزادی به عنوان یکی از بهترین و نخستین استادیوم های فوتبال تهران شناخته می‌ شد و بزرگ ترین ورزشگاه فوتبال در شهر تهران بود که تا آن زمان وجود داشت. بازی های خانگی تیم ملی ایران در این ورزشگاه برگزار می شدند و دو تیم پرسپولیس و استقلال در آن به رویارویی با یکدیگر می پرداختند. به همین دلیل ساخت این ورزشگاه کمک بسیار زیادی به علاقه مندان به فوتبال نمود اما بعد از آن زمانی که ورزشگاه آزادی در غرب تهران ساخته شد، این ورزشگاه دیگر به طرفداری آن زمان نبود و طرفداران خود را به میزان قابل توجهی از دست داد.

این ورزشگاه که در خیابان مفتح و خیابان امجدیه تهران و در یکی از مهم ترین نقاط تهران و شهدای هفت تیر واقع شده است، رشته های ورزشی مختلف را پوشش می‌ دهد و بسیاری از افراد می توانند برای حضور در این ورزشگاه از راه‌ های مختلفی ثبت‌ نام انجام دهند. زمین چمن این ورزشگاه طبیعی بوده و مسابقات بسیار مهمی در این ورزشگاه برگزار می شود. از سال ۱۳۲۱ تا سال ۱۳۵۳ ساخت این ورزشگاه زمان برد و در نهایت بازسازی آن در سال ۱۳۸۵ صورت گرفت. مالک آن نیز وزارت ورزش و جوانان بوده و مسابقات مهمی مانند فوتبال جوانان آسیا در سال ۲۰۰۰ در این ورزشگاه برگزار شده است. همچنین مسیر رفت و آمد این ورزش و نیز بسیار مناسب ارزیابی شده است.

قبل از انقلاب نام این ورزشگاه و استادیوم ورزشی امجدیه تهران بود و از آن زمان تا به امروز این ورزشگاه در برگیرنده سه استخر سر پوشیده بوده و یک استخر روباز را نیز به عنوان امکانات خود همچنان محفوظ داشته است. این استخر روباز مناسب تمام مسابقات بوده که این مدت در آن برگزار می شده است. همچنین دو زمین فوتبال و یک زمین بوکس و کاراته و کشتی و سالن تمرین های این رشته های ورزشی در این مجموعه ورزشی وجود دارد. این زمین مجموعه ورزشی از فردی به نام امجد نظام خریداری شد و به همین دلیل نام آن امجدیه قرار گرفت. این ورزشگاه در سال ۱۳۶۰ به نام علی اکبر شیرودی یا همان شهید شیرودی تغییر نام پیدا کرد.

ورزشگاه شهید شیرودی تهران میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه شهید شیرودی میزبان بازی های متعددی در رشته های فوتبال و والیبال و بسکتبال می باشد که از زمان ساخت آن تا به اکنون این بازی ها ادامه داشته و هم اکنون نیز شاهد برگزاری مسابقات متعددی در این رشته ها در این استادیوم ورزشی می باشد

آدرس ورزشگاه شهید شیرودی تهران

ورزشگاه امجدیه در خیابان امجدیه و مفتح تهران قرار گرفته و دو مسیر مترو برای دستیابی به آدرس آن در نظر گرفته شده است که هیچ نگرانی بابت آن وجود ندارد و افراد علاقه مند به شرکت در مسابقات و رشته های ورزشی اینستاگرام می توانند با کمک این دو مسیر مترو در آن حضور پیدا کنند

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس های این استادیوم می توانید نام آن را در موتورهای جستجوگر گوگل جستجو نمایید و به مشاهده تمام عکس ها و تصاویر این استادیوم بپردازید و این گونه به جزئیات و خصوصیات تمام نقاط این استادیوم دست پیدا کنید. همچنین مراجعه به وب سایت رسمی این استادیوم نیز راه دیگری برای مشاهده تمام تصاویر این ورزشگاه می باشد.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

در بازه سال های ۱۳۲۱ تا ۱۳۵۳ این ورزشگاه شروع به ساخت نمود و تا پایان این بازه زمانی ساخت و آماده سازی آن به پایان رسید و بعد از آن افراد مختلف شروع به شرکت در رشته های ورزشی این ورزشگاه ورزشی نمودند.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

ورزشگاه شهید شیرودی یا همان امجدیه که نام سابق آن به شمار می رود، در خیابان مفتح تهران واقع شده است و پیش از آن که ورزشگاه آزادی ساخته و آماده برای بهره برداری و استفاده شود، به عنوان بزرگترین ورزشگاه شهر تهران شناخته می‌ شد. هم اکنون دو مسیر مترو برای دسترسی به این ورزشگاه در نظر گرفته شده است که دسترسی به این ورزشگاه را بسیار آسان نموده و افراد زیادی که تمایل به شرکت در رشته های ورزشی نشان داده اند توجهشان به این موضوع جلب شده است. این مجموعه دارای چهار استخر سرپوشیده و یک استخر سرباز است که برای مسابقات در نظر گرفته شده است. همچنین رشته‌ های ورزشی مانند بسکتبال و والیبال و پینگ پنگ و بدمینتون و شمشیر بازی و تیراندازی و بدنسازی و فوتبال از جمله رشته هایی است که در این ورزشگاه آموزش داده می شود.

زمین چمن ورزشگاه شهید شیرودی تهران چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه شهید شیرودی تهران چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه شیرودی از کیفیت بالایی برخوردار است و تمام استاندارد های لازم برای ساخت آن به کار رفته است. زمین چمن این ورزشگاه طبیعی بوده و تمام بازیکنان شرکت کننده در مسابقات در این استادیوم از چمن این استادیوم رضایت داشته اند.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه برای هر کدام از رشته های ورزشی متفاوت بوده و می توان گفت که بیشترین ظرفیت استادیوم شیرودی تهران متعلق به رشته فوتبال بوده است که نزدیک به ۲۵ هزار نفر ارزیابی و اعلام شده است و در حالت فشرده این ظرفیت حتی تا مقادیر بالاتر نیز اعلام می شود.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در این ورزشگاه برگزار می شپند مربوط به رشته فوتبال است که از مدت ها پیش از ساخت ورزشگاه آزادی در شهر تهران برگزار می شد. این ورزشگاه شاهد برگزاری مسابقات بسکتبال و کشتی و والیبال نیز بوده است که هر کدام از اهمیت بالایی برای این استادیوم و کادر آن برخوردار بوده است.

مالک ورزشگاه شهید شیرودی تهران کدام تیم است؟

مالک ورزشگاه شهید شیرودی تهران کدام تیم است؟

این ورزشگاه هیچ گونه مالک خصوصی ندارد و کاملا در گروی اختیارات وزارت ورزش و جوانان می باشد. همچنین هیچ تیم ورزشی به طور اختصاصی در این ورزشگاه به تمرین نمی‌ پردازد و تمام تیم های فوتبال می توانند در این ورزشگاه به تمرینات داخلی و خانگی خود بپردازند. از این رو هیچ گونه مالک خصوصی پیدا نکرده و کاملاً وقف عموم است و همه مردم می‌ توانند در این ورزشگاه در رشته مورد علاقه خود ثبت نام نمایند و به کسب تجربه و مهارت بپردازند. از این رو این ورزشگاه تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است.

برنامه کلاس های دوومیدانی در ورزشگاه شهید شیرودی و برنامه کلاسهای ورزشگاه شیرودی در وب سایت رسمی این ورزشگاه در اختیار افراد علاقه مند قرار گرفته و می توان با مراجعه به این وب سایت رسمی درباره برنامه کلاس های آموزشی اطلاعات لازم را به دست آورد. آدرس ورزشگاه شهید شیرودی بسیار راحت و در دسترس است و ورزشگاه امجدیه با مترو مشیر بسیار خوبی داشته است. لوکیشن ورزشگاه شهید شیرودی تهران را می توان از طریق گوگل مپ و برنامه بلد پیدا کرد. نقشه ورزشگاه شهید شیرودی تهران را نیز می توان از همین طریق به راحتی یافت. تصاویر ورزشگاه شهید شیرودی تهران را نیز با جستجو در سایت های اینترنتی می توانید مشاهده نمایید.

سوالات متداول

 1. ورزشگاه شهید شیرودی تهران کجا می باشد؟

  ورزشگاه شهید شیرودی در خیابان امجدیه و مفتح تهران واقع شده است.

 2. ظرفیت ورزشگاه شهید شیرودی تهران چقدر می باشد؟

  ظرفیه ورزشگاه‌ شهید شیرودی تهران ۲۵ هزار نفر است.

 3. نوع چمن استادیوم شهید شیرودی تهران چه می باشد؟

  نوع چمن استادیوم شهید شیرودی تهران طبیعی می باشد.

 4. استادیوم شهید شیرودی تهران چه رشته های ورزشی را دارا می باشد؟

  استادیوم شهید شیرودی تهران دارای رشته های والیبال و بسکتبال و کشتی و تیر اندازی و اسب سواری می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :