در بسیاری از شهر ها برای انجام بازی های فوتبال، استادیوم های ایرانی تهیه شده است که در آن ها بازی ها و مسابقات زیادی انجام می شود. در این مطلب می خواهیم در مورد یکی از ورزشگاه های ایران به نام ورزشگاه عضدی رشت اطلاعاتی را به دست آورده و در اختیار شما قرار دهیم تا با این ورزشگاه بیش تر آشنا شوید.

 • لازم به بیان است در صورتی که تماید دارید تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به بهترین سایت پیش بینی فوتبال ایرانی هدایت خواهید شد.
معرفی ورزشگاه عضدی رشت

معرفی ورزشگاه عضدی رشت

ورزشگاهی در رشت وجود دارد که نام آن ورزشگاه شهید دکتر حسن عضدی می باشد. این ورزشگاه یکی از بهترین استادیوم های فوتبال و به طور کلی یک ورزشگاه چند منظوره می باشد و در آن بازی های خانگی تیم های رشت انجام می شود. در سال 1356 تصمیمی بر باز سازی کلی آن گرفته شد که در این باز سازی بخشی از ورزشگاه را تخریب نمودند و با این تخریب، سکو های اصلی رو به جایگاه و کلمه رشت از سکو ها ناقص باقی ماند. محل قرار گیری این ورزشگاه در یکی از نقاط مرکزی شهر رشت در شمال ایران است. طرفداران و هواداران فوتبال شهر رشت، استادیوم عضدی را به عنوان ورزشگاه اصلی شهر خود می دانند. بعد ها بر روی زمین و در مجموعه ورزشی عضدی، اداره کل تربیت بدنی استان گیلان ایجاد و تاسیس شد. در سال های 1388 تا 1390 باز سازی مجدد آن انجام شد. متاسفانه در سال 1396 ورزشگاه عضدی رشت خراب شد و در سال 1397 آن را تعطیل نمودند. مهندس ناز آقا پایانی فر طراح این مجموعه ورزشی بود. مهندس ساختمان برای انجام این پروژه علی کل چنگیزی بوده است. پیج باشگاه عضدی رشت را می توانید از گوگل پیدا کرده و برای اطلاعات بیش تر در مورد این مجموعه، آن را دنبال کنید.

ورزشگاه عضدی رشت میزبان بازی های کدام تیم است؟

در ورزشگاه عضدی رشت، معمولا بازی های تیم های رشت و تمرین و مسابقات آن ها انجام می شود. قرار است باز سازی این ورزشگاه وارد فاز دوم خود شود که این امر همزمان با رویش چمن ها می باشد. قرار است در این باز سازی، رختکن را تجهیز نمایند و فضای استادیوم را رنگ آمیزی کنند و صندلی های سکو ها را تکمیل کنند. پس از انجام تمام این امور قرار است تماشاچیان در این استادیوم بازی های تیم داماش گیلان و تیم سپید رود رشت را تماشا کنند. قول هایی در مورد مسقف شدن این ورزشگاه داده شده است که با گذر زمان مشخص می شود که این قول را عملی خواهند کرد یا خیر.

آدرس ورزشگاه عضدی رشت

آدرس ورزشگاه عضدی رشت

آدرس ورزشگاه عضدی رشت این گونه می باشد که این ورزشگاه در محله ای به نام منظریه رشت و بلوار نامجو قرار دارد. در این محله دو مجموعه ورزشی وجود دارد که یکی از آن ها مجموعه ورزشی عضدی رشت می باشد. این استادیوم در موقعیت جغرافیایی مناسبی می باشد. شهر بازی پارک محتشم، عمارت کلاه فرنگی، مرکز درمانی پور سینا و مرکز آموزشی در اطراف این مجموعه وجود دارد. این ورزشگاه در مجاورت مهمان سرای المپیک تربیت بدنی رشت و کباب مهدی نیز قرار گرفته است. آدرس دقیق آن در استان گیلان، شهر رشت، بلوار نامجو، بین شفیعی و میدان علم و دانش می باشد. شماره تماس باشگاه عضدی رشت 01333310364 می باشد.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

برای تماشا کردن عکس ورزشگاه عضدی می توان نام این ورزشگاه را در اینترنت خود نوشته و جست و جو نمایید. با انجام این کار می توان تصاویر زیادی از این ورزشگاه را مشاهده کرد. البته در برخی از سایت های ورزشی نیز تصاویری از این مجموعه وجود دارد که می توان به آن ها مراجعه کرد و این تصاویر را تماشا کرد. در برخی از شبکه های خبری، گزارش هایی از این مجموعه ورزشی تهیه می شوند که در آن ها ویدئو ها و یا تصاویری از ورزشگاه عضدی رشت وجود دارد. باشگاه عضدی رشت والیبال و بسکتبال نیز دارد که می توان برای انجام دادن آن ها به این مجموعه ورزشی مراجعه کرد.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

از سال 1363 برای احداث این مکان اقدام کردند و به پایان رسیدن این پروژه تا سال 1368 به طول انجامید. از زمان ساخت این ورزشگاه استفاده زیادی از آن نشده است و در مدت طولانی نیز تعطیل شد. باشگاه بدنسازی عضدی رشت در مجاورت مجموعه ورزشی عضدی قرار دارد.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این ورزشگاه دارای 4 برج در شمال غربی، شمال شرقی، جنوب غربی و جنوب شرقی می باشد که توسط آن ها روشنایی این مجموعه تامین می شود. سیستم های صوتی که در این مجموعه ورزشی استفده شده اند غیر متمرکز بوده و هر بلند گو در یک جهت استفاده شده است تا تمام طرفداران صدای رسایی را بشنوند. اتاق کنفرانس مطبوعاتی، دسترسی به اینترنت پر سرعت بیسیم ویژه رسانه‌ ها، اتاق خبرنگاران مجهز، جایگاه تصویر برداری حرفه‌ ای از بازی ها، مجهز به آسانسور ویژه تصویر برداران از دیگر امکاناتی است که در این ورزشگاه وجود دارد. در ابتدا در این استادیوم نمایشگر و اسکوبردی که استفاده شده بود، تک رنگ و متنی بوده است اما امروزه از یک نمایشگر رنگی در این ورزشگاه استفاده می شود. البته امکانات رفاهی و تشریفاتی نیز در آن به کار رفته است، رختکن‌ های میهمان و میزبان به صورت مدرن و مبلمان، اتاق ویژه داوران، کولر اسپیلت جهت سرمایش و گرمایش اتاق‌ها و رختکن‌ ها، دو مجموعه سرویس‌ های بهداشتی شامل بر 24 چشمه دستشویی ویژه تماشا گران، جایگاه VIP به صورت مبلمان، اتاق تست دوپینگ، سنسور باران، نیمکت‌ های ذخیره مبله و دو دستگاه آب سرد کن مجهز به سیستم تصفیه آب ویژه تماشا گران از این دست امکانات می باشند.

زمین چمن ورزشگاه عضدی رشت چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه عضدی رشت چگونه است؟

زمین ورزشگاه عضدی رشت از چمن مصنوعی پوشیده شده است. اما با آغاز شدن فاز اول باز سازی این مجموعه ورزشی، مشاهده شده است که باز سازی و زیر سازی های لازم برای کاشت چمن طبیعی در حال انجام شدن می باشد. این زیر سازی ها مجهز به تکنولوژی هیتینگ می باشد. هم اکنون گفته می شود که مرحله زیر سازی به پایان رسیده و به مرحله بذر پاشی و کاشت چمن طبیعی رسیده است. کارشناسان اعلام کرده اند که از زمان پایان بذر پاشی، مدت زمان 40 روز نیاز است تا چمن ها رشد کرده و آماده شوند.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ورزشگاه عضدی می تواند 15 هزار نفر را در یک طبقه جای بدهد. البته در برخی از مواقع می تواند ظرفیت را به صورت فشرده به 20 هزار نفر هم برساند. یکی از ویژگی های ورزشگاه شهید دکتر حسن عضدی، این است که بر روی صندلی های رو به جایگاه اصلی با حروف لاتین، کلمه رشت را نوشته اند. پایگاه قهرمانی عضدی رشت یک مرکز استعداد یابی است که برای رشته های مختلف ورزشی استفاده می شود.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه عضدی رشت برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه عضدی رشت برگزار شده اند کدامند؟

تا کنون بازی های خاصی در این ورزشگاه انجام نشده است. بیش ترین بازی های انجام شده در این استادیوم مربوط به بازی هایی بین تیم های شمال کشور بوده است و بازی های بسیار مهم هنوز در آن انجام نشده است اما قرار است پس از بازسازی این ورزشگاه، شاهد بازی های بسیار هیجان انگیز و لذت بخش در این استادیوم باشیم. برای اطلاع از رشته های ورزشی باشگاه عضدی رشت می توانید به اینترنت مراجعه نمایید و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

مالک ورزشگاه عضدی رشت کدام تیم است؟

این استادیوم دو مالک دارد. باشگاه فوتبال داماش گیلان و باشگاه فوتبال سپید رود رشت مالکان اصلی آن هستند. باشگاه فوتبال داماش گیلان را آقای رضا اکبر در سال 1399 توانست پروانه و مجوز آن را از انجمن تربیت بدنی گیلان دریافت کند. باشگاه فرهنگی ورزشی داماش گیلان را با لقب های تیفوسی ها و ابر های طوفانی و لاجوردی پوشان و غیره می شناسند. باشگاه فرهنگی ورزشی سپید رود رشت در لیگ دسته دوم فوتبال ایران قرار دارد. به این تیم ارتش سرخ گیلان، ماهی ها و پسران باران و غیره گفته می شود. مالک این تیم علی رضا نوید است و سر مربی و مدیر عامل آن، علی نظر محمدی می باشد. رنگ لباس این تیم سفید، قرمز و مشکی است. سایت باشگاه عضدی رشت را به دست آورید و برای اطلاعات بیش تر به آن مراجعه نمایید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. ورزشگاه عضدی رشت را در چه سالی باز سازی کرده اند؟

  ورزشگاه عضدی رشت را در سال 1356 باز سازی کردند که این باز سازی نیمه کاره رها شد و در سال 1388 تا سال 1390 دوباره برای بازسازی آن اقدام کردند.

 2. سیستم تصویری و صوتی ورزشگاه عضدی رشت چگونه است؟

  در گذشته سیستم تصویری ورزشگاه عضدی رشت به صورت متنی و تک رنگ بود اما پس از باز سازی برای این استادیوم یک نمایشگر رنگی و جدید نصب کرده اند. سیستم صوتی این استادیوم نیز در جهت های مختلفی قرار دارد و متمرکز نمی باشد.

 3. ورزشگاه عضدی رشت را چه کسی طراحی کرده است و مهندس ساختمان آن چه کسی می باشد؟

  ورزشگاه عضدی رشت را مهندس ناز آقا پایانی فر طراحی کرده است و مهندس ساختمان آن، علی کل چنگیزی می باشد.

 4. ورزشگاه عضدی رشت چرا تعطیل شد و چه مدت تعطیل شد؟

  ورزشگاه عضدی رشت به دلیل خراب بودن بسته شد و این تعطیل شدن دو سال به طول انجامید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :