ورزشگاه تختی آبادان از استادیوم های ایرانی می باشد که در شهر آبادان واقع شده است. این مکان ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال صنعت نفت آبادان می باشد و این در سال ۱۳۳۰ هجری شمسی ساخته شده است، اما بعد ها در سال های متوالی این ورزشگاه بازسازی و ترمیم شده است و به امکانات بسیار زیادی دست پیدا کرده است. این ورزشگاه بعد از ورزشگاه بزرگ آزادی در تهران دومین ورزشگاهی بود که به سیستم دوربین های مدار بسته مجهز شد و بسیاری از قسمت های این ورزشگاه نیز به تازگی بازسازی شده است. این تغییرات به صورتی بوده است که به کل ظاهر اولیه این ورزشگاه عوض شده است و همین طور تیز تمام نواقص آن برطرف شده است.

معرفی ورزشگاه تختی آبادان

معرفی ورزشگاه تختی آبادان

ورزشگاه جهان پهلوان تختی آبادان یکی از قدیمی ترین استادیوم های فوتبال قدیمی کشورمان ایران می باشد که در سال ۱۳۳۰ ساخته شده است و پس از آن بار ها در طی مراحل مختلف بازسازی شده است که بازسازی آن در سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۹۰ اتفاق افتاده است و در سال ۱۳۷۸ نیز این ورزشگاه توسعه یافت. مالک ورزشگاه جهان پهلوان تختی پالایشگاه آبادان می باشد که گرداننده این ورزشگاه نیز هیئت فوتبال آبادان می باشد و هم چنین نوع زمین این ورزشگاه چمن می باشد. گنجایش این ورزشگاه هشت هزار نفر می باشد. این باشگاه برای گرفتن جواز برگزاری مسابقات مختلف فوتبال بسیاری از نواقص و کمبود های خود را تکمیل کرد که یکی از این کمبود ها ببود سقف برای تماشا گران بود که آن را برطرف کردند و دیگری نداشتن گیت های الکترونیک بود که درب های ورودی این ورزشگاه را نیز به گیت های الکترونیک تبدیل کردند که پس از این تغییرات بسیاری از تیم ها برای رقابت با یکدیگر به این ورزشگاه می آمدند و مسابقات در این مکان انجام می شد.

ورزشگاه تختی آبادان میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه تختی آبادان از گذشته تا به امروز میزبان بسیاری از تیم ها از هر جای ایران بوده است و رقابت های زیادی را میزبانی کرده است. اما بیش تر میزبانی ها از تیم های خانگی بوده است.

آدرس ورزشگاه تختی آبادان

آدرس ورزشگاه تختی آبادان

آدرس دقیق این ورزشگاه استان خوزستان، آبادان، بلوار دهداری می باشد. استادیوم جهان پهلوان تختی آبادان از نظر موقعیت جغرافیایی خود در نزدیکی مکان های بسیاری قرار دارد که این مکان ها شامل موزه کار آموزان صنعت نفت آبادان و فرماندهی نیروی انتظامی و اداره ورزش و جوانان و فروشگاه نظر و همین طور استخر خلیج فارس و نمایندگی بیمه آسیا می باشد. همچنین امروزه با توجه به این موضوع که بسیاری از برنامه ها که نقشه های شهر ها و استان های مختلف از جمله نقشه شهر آبادان را در خود دارند، به راحتی می توانید با این برنامه ها به مقصد هایی که می خواهید به آن ها سفر کنید برسید و این برنامه ها شما را راهنمایی خواهند کرد تا بدون دغدغه به راحتی مسیر خود را پیدا کنید، در صورت علاقه شما نیز می توانید این برنامه ها را از سایت های مورد اعتماد و معتبر و یا اپلیکیشن های مختلف مثل گوگل پلی در تلفن همراه خود دانلود کنید و سپس نقشه دقیق ورزشگاه تختی آبادان را با توجه به مکان فعلی خودتان بررسی کنید و به راحتی به آن جا سفر کنید. این اپلیکیشن ها این قابلیت را دارند که نزدیک ترین راه را به مکان مقصد شما نشان می دهند و شما می توانید در کم ترین زمان ممکن خودتان را به قصد مورد نظرتان برسانید.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های ورزشگاه جهان پهلوان تختی آبادان را می توانید به وسیله سرچ در قسمت تصاویر جست و جو گر گوگل و یا با مراجعه به سایت های مختلف که درباره این ورزشگاه مطالب زیادی را به اشتراک گذاشته اند، به راحتی به این عکی ها دست پیدا کنید و آن ها را مشاهده کنید. هم چنین شما می توانید در اپلیکیشن های مختلفی که امروزه همه دنیا از آن ها استفاده می کنند مانند اینستاگرام یا تلگرام نیز با سرچ هشتگ ها یا کلید واژه هایی راجع به شهر آبادان و استادیوم جهان پهلوان تختی آبادان می باشد به راحتی و به آسانی تصاویر بسیار زیادی از این مکان و این شهر را مشاهده کنید همچنین تصاویر این استادیوم آبادانی از گوشه ها و زوایای مختلفی ممکن است باشد که دیدن آن ها می تواند برای شما جالب باشد و همین طور عکس هایی نیز در اینترنت وجود دارد که به وسیله پهپاد ها گرفته شده و کل نمای بالایی ورزشگاه جهان پهلوان تختی را به وضوح نشان می دهد و در این صورت شما می توانید نقشه دقیق استادیوم تختی آبادان را به خوبی مشاهده کنید‌.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

قدمت ورزشگاه تختی آبادان بسیار زیاد است به طوری که یکی از قدیمی ترین استادیوم های ایران این ورزشگاه می باشد که خیلی از بازی های اساسی فوتبال در این ورزشگاه انجام می گیرد و در مرحله اول شش سکو رو به روی جایگاه اصلی ساخته شد که باعث شد ظرفیت ورزشگاه از پانزده هزار نفر اول به بیست هزار نفر افزایش پیدا کند و در مرحله دوم نیز بعد از افتتاح کردن جایگاه های تازه ای که ساخته شده بود. جايگاه اصلی را نیز پس از گذشت حدودا پنجاه سال از زمانی که این جایگاه ها ساخته شده بود و همینطور نیز پس از گذشت سی سال از تبدیل به چمن، این ورزشگاه بازسازی اساسی شد و این مرحله نیز در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد و در مرحله سوم نیز فضا هایی از جایگاه های اصلی به مکان هایی نظیر اتاق کنفرانس و رختکن های جدید و کلینیک پزشکی و اتاق مانیتورینگ تبدیل شد.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

تاریخ تاسیس ورزشگاه تختی آبادان در سال ۱۳۳۰ می باشد. که امکانات این استادیوم بسیار زیاد می باشد به طوری که در بازی با تیم فوتبال سایپا در لیگ سال ۱۳۸۶_ ۱۳۸۷ این ورزشگاه به عنوان دومین ورزشگاهی در ایران بود که در آن زمان امکانات زیادی داشت و صاحب اسکوربورد تمام دیجیتال بود که این امکان را به تمام تماشاگران داخل استادیوم می داد تا بازی را به خوبی مشاهده کنند و برای تمام تماشاگران بازی قابل مشاهده باشد هم چنین در بین لیگ سال ۱۳۸۹ _ ۱۳۹۰ نیز استادیوم تختی آبادان بعد از ورزشگاه بزرگ آزادی دومین ورزشگاهی بود که مجهز به سیستم دوربین مدار بسته بود و این سیستم این امکان را می داد که کنترل روی فضا های مختلف ورزشگاه بیش تر باشد. درب این ورزشگاه به گیت های الکترونیک تبدیل شده اند و هم چنین نیز سقف و سایبانی نیز برای تماشاگران نصب شده است.

زمین چمن ورزشگاه تختی آبادان چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه تختی آبادان چگونه است؟

چمن این ورزشگاه، چمن طبیعی می باشد که در سال ۱۳۸۶ چمن های ورزشگاه تعویض شد.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ورزشگاه تختی آبادان ظرفیت زیادی ندارد و گنجایش این استادیوم چیزی حدود هشت هزار نفر می باشد.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه تختی آبادان برگزار شده اند کدامند؟

بسیاری از بازی های مهم در این ورزشگاه انجام شده است که در ابتدای مقاله به آن ها اشاره شده است و این ورزشگاه به دلیل قدیمی بودن بسیاری از تیم ها را برای رقابت های مختلف میزبانی کرده است اما پس از آن که امکانات این ورزشگاه بیش تر شد بسیاری از بازی های مهم نیز در این ورزشگاه انجام می گرفت. یکی از مهم ترین بازی هایی که در استادیوم جهان پهلوان تختی برگزار شده بود بازی تیم های استقلال و نفت آبادان بود که قبل از این بازی سر مربی تیم نفت آبادان جناب آقای فراز کمال وند در ساعت ۲ بامداد روز مسابقه با دستیار خود جناب آقای پیمان صاحب جمعی به ورزشگاه جهان پهلوان تختی رفتند تا خودشان به شخصه از وضعیت و شرایط این ورزشگاه قبل از بازی با تیم استقلال دیدن کنند. تیم نفت آبادان در اولین دیدار لیگ برتر خود بود که با این تیم یعنی تیم استقلال بازی داشت به همین خاطر سر مربی این تیم شبانه قبل از بازی به این استادیوم رفته بود تا شرایط چمن ورزشگاه تختی و سایر قسمت های این ورزشگاه را ببینند تا بتواند با اطلاعات بیش تری تیم خودش را به زمین فوتبال بفرستد تا بتوانند با این شرایط با تیم حریف به رقابت بپردازند.

مالک ورزشگاه تختی آبادان کدام تیم است؟

مالک این ورزشگاه پالایشگاه آبادان می باشد که گرداننده آن نیز هیئت فوتبال آبادان می باشد و در نهایت این باشگاه در دست تیم صنعت نفت آبادان قرار گرفته است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. مدیرعامل ورزشگاه تختی آبادان چه خدماتی به این ورزشگاه ارائه داده است؟

  با هماهنگی هایی که با نیروی انتظامی شهر زیبا آبادان انجام داد توانست ورزشگاه را مجهز به سیستم دوربین مدار بسته کند.

 2. آیا زمین ورزشگاه تختی آبادان چمن طبیعی دارد یا چمن مصنوعی؟

  زمین این ورزشگاه چمن طبیعی دارد که در سال ۱۳۸۶ این چمن ها تعویض هم شده است.

 3. در چه سالی ورزشگاه تختی آبادان توسعه یافت؟

  در سال ۱۳۹۰ ورزشگاه تختی آبادان توسعه یافت.

 4. ورزشگاه تختی آبادان ورزشگاه خانگی چه باشگاهی می باشد؟

  استادیوم تختی آبادان ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال صنعت نفت آبادان می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :