ورزشگاه امام خمینی اراک یک ورزشگاه نسبتا بزرگ است که جزو دو ورزشگاه معروف شهرستان اراک می باشد. این استادیوم میزبان بسیاری از بازی های فوتبال بوده است که شما نیز می توانید در صورت علاقه بلیط این ورزشگاه را تهیه کرده و به این استادیوم از استادیوم های ایرانی بروید و تیم خود را از نزدیک مورد تشویق قرار دهید.

 • صبا تنها یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به معتبرترین سایت پیش بینی فوتبال هدایت خواهید شد.
معرفی ورزشگاه امام خمینی اراک

معرفی ورزشگاه امام خمینی اراک

استادیوم امام خمینی اراک یکی از استادیوم های فوتبال و ورزشگاه های چند منظوره است که در کشور عزیزمان ایران ساخته شده است. ظرفیت و گنجایش این ورزشگاه چیزی حدود پانزده هزار نفر می باشد که این ورزشگاه این توانایی را دارد که دو دیدار پیاپی را سازمان دهی کند و نیاز های آن را برآورده کند. این ورزشگاه از نظر موقعیت جغرافیایی درست رو به روی پارک شهدای گمنام واقع شده است و هم چنین این ورزشگاه از سال ۱۳۸۶ در اختیار تیم های لیگ یک اراک بوده و از آن استفاده می کردند و سپس بعد از آن نیز مورد استفاده تیم های بانوان اراکی مثل تیم شن سای اراک قرار گرفته است و در حال حاضر نیز میزبان باشگاه فوتبال آلومینیوم اراک است که این تیم در این ورزشگاه بازی می کند. هزینه ساخت این مکان ورزشی زیبا در اراک حدود شصت و دو میلیارد ریال بوده است و شروع به ساخت این ورزشگاه در سال ۱۳۸۱ استارت خورده است و پس از آن چند بار قسمت های مختلف این ورزشگاه بازسازی و ترمیم شده است. همین طور از مشخصات این ورزشگاه نسبتا بزرگ می توان به این نکته اشاره کرد که نوع زمین این ورزشگاه نیز چمن می باشد.

ورزشگاه امام خمینی اراک میزبان بازی های کدام تیم است؟

این ورزشگاه امروز پس از گذشت سال ها پس از ساخت این ورزشگاه، حالا میزبان بسیاری از بازی ها و تیم ها از سراسر ایران می باشد و همچنین نیز میزبان تیم های خانگی خود نیز می باشد. باشگاه هایی نظیر باشگاه فوتبال صنایع اراک در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ و باشگاه فوتبال آلومینیوم اراک در بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ و باشگاه فوتبال شن‌سا اراک در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ و باشگاه فوتبال همیاری اراک در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ و باشگاه فوتبال شهرداری اراک ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ و در نهایت باشگاه فوتبال آلومینیوم اراک نیز در حال حاضر بازی های خود را در این باشگاه انجام می دادند.

آدرس ورزشگاه امام خمینی اراک

آدرس ورزشگاه امام خمینی اراک

آدرس ورزشگاه امام خمینی اراک در محله ای در این شهر به نام محله بهاران می باشد که آدرس دقیق آن استان مرکزی، شهرستان اراک، محله بهاران، خیابان دلیجان، بعد از بلوار ورزش می باشد‌. این ورزشگاه یکی از دو ورزشگاه و استادیوم های ورزشی در محله بهاران اراک می باشد که از نظر جغرافیایی می توان گفت که به مراکز زیادی نزدیک است و این مراکز و مکان ها شامل چهارشنبه بازار و اورژانس بیمارستان سینا و همچنین پیست دو و میدانی تارتان در این شهرستان زیبا می باشد. همین طور نیز امروزه با توجه به این که خیلی از اپلیکیشن هایی که نقشه های شهر های مختلف از جمله نقشه شهر اراک را در خود دارند. به راحتی می توانند شما را به مقصد هایی که می خواهید به آن ها سفر کنید راهنمایی کنند و شما را به آن مکان ها برسانند. در صورت علاقه شما نیز می توانید این برنامه ها را از سایت های مختلف و معتبر و یا اپلیکیشن های مختلف دانلود کنید و سپس نقشه دقیق استادیوم امام خمینی اراک را با توجه به مکان فعلی خودتان بررسی کنید و به راحتی به آن جا سفر کنید، این اپلیکیشن ها این قابلیت را دارند که نزدیک ترین راه را به مکان مقصد شما نشان می دهند و شما می توانید در کم ترین زمان ممکن خودتان را به قصد مورد نظرتان برسانید. شماره ورزشگاه امام خمینی اراک 08633679763 می باشد که شما می توانید در صورت نیاز با آن جا تماس گرفته و مسئولین این ورزشگاه به خوبی پاسخ شما را خواهند داد.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس ورزشگاه امام خمینی اراک را می توانید با جست و جو و سرچ در قسمت تصاویر گوگل و یا با رجوع به سایت های مختلفی که در مورد این ورزشگاه مطالبی را به اشتراک گذاشته اند، به راحتی به آن ها دست پیدا کنید و این عکس ها را مشاهده کنید، هم چنین شما می توانید در اپلیکیشن های مختلف مانند اینستاگرام یا تلگرام نیز با سرچ هشتگ ها یا کلید واژه هایی مربوط شهر اراک و نام این ورزشگاه به راحتی و به آسانی تصاویر بسیار زیادی از این ورزشگاه را مشاهده کنید. تصاویر این ورزشگاه از گوشه ها و زوایای مختلفی ممکن است باشد که دیدن آن ها می تواند جذاب باشد و همین طور عکس هایی نیز در اینترنت وجود دارد که به وسیله پهپاد ها گرفته شده و کل نمای بالایی ورزشگاه امام خمینی اراک را به وضوح نشان می دهد و در این صورت شما می توانید نقشه دقیق این ورزشگاه را به خوبی مشاهده کنید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم امام خمینی اراک ابتدا در سال ۱۳۸۱ شروع به شاخت شده است و این استادیوم در سال های بعد نیز بازسازی های جزئی داشته است که مکان های مختلف آن ترمیم و بازسازی شده است. اما افتتاح آن در سال ۱۳۸۶ بود ه است که برای اولین بار حدود بیست هزار نفر به این ورزشگاه آمده بودند در حالی که گنجایش و ظرفیت ورزشگاه پانزده هزار نفر می باشد.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم حدود پانزده هزار نفر گنجایش دارد و نوع زمین آن نیز چمن می باشد که به تازگی چمن این زمین نیز تعویض شده است و این ورزشگاه در سال ۱۳۸۱ ساخته شده که تقریبا می توان گفت ورزشگاهی تازه ساخت است.

زمین چمن ورزشگاه امام خمینی اراک چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه امام خمینی اراک چگونه است؟

چمن ورزشگاه امام خمینی اراک، چمن طبیعی می باشد.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه امام خمینی اراک به طور حدودی می توان گفت که حدود پانزده هزار نفر جمعیت را می تواند درون خود جای دهد و این ورزشگاه از امکانات نسبتا خوبی بر خوردار است که این امکانات برای جمعیتی است که برای تماشای رقایت های فوتبال تیم های محبوب خود به این مکان می آیند و یک صدا تیم های محبوب خود را تشویق می کنند‌.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه امام خمینی اراک برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه امام خمینی اراک برگزار شده اند کدامند؟

این ورزشگاه نخستین بار در سال ۱۳۸۶ یعنی چیزی حدود پنج سال پس از آن که این استادیوم را شروع به ساخت کردند، در بازی افتتاحیه بین تیم های معروفی این استادیوم مورد استفاده قرار گرفت که یکی از این تیم ها، تیم پرسپولیس تهران بود و دیگری یکی از تیم های لیگ یکی خود شهرستان اراک بود و این بازی در حالی انجام شد که بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت به این ورزشگاه آمده بودند و این استادیوم تنها ۱۵ نفر ظرفیت و گنجایش داشت و نتیجه این دیدار دوستانه نیز برد شیرین تیم لیگ یک اراک بود که باعث خوشحالی بسیار زیاد هم استانی هایش شد، اما اولین باری که یک دیدار رسمی انجام شد و این استادیوم برای این دیدار پر از جمعیت فوتبال دوستان شد.

دیدار تیم های آلومینیوم اراک بود با تیم استیل آذین که این بازی و دیدار رسمی در سال ۱۳۸۸ انجام شد و در لیگ دسته یک بود که این بازی یک بازی بسیار حساس بود و رقابت بین این دو تیم نیز برای صعود یک تیم به لیگ برتر انجام شده بود و بخاطر این حساست رقابت ها در نهایت تمام هزار و پانصد سکو این ورزشگاه پر از هواداران این تیم ها شده بود. در صورت علاقه شما می توانید فیلم ورزشگاه امام خمینی اراک و مسابقات مختلفی که در این ورزشگاه انجام می شود را در سایت های مختلف داخلی با سرچ کلید واژه ها و عبارت هایی مربوط به این بازی ها و این ورزشگاه محلی مشاهده کنید.

مالک ورزشگاه امام خمینی اراک کدام تیم است؟

مالک این ورزشگاه سازمان تربیت بدنی استان مرکزی می باشد و هم چنین این ورزشگاه پانزده هزار نفری فعلا در اختیار تیم باشگاهی فوتبال آلومینیوم اراک قرار دارد و این تیم بازی های خود را در این ورزشگاه انجام می دهد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. چمن ورزشگاه امام خمینی اراک چمن طبیعی می باشد یا چمن مصنوعی؟

  چمن ورزشگاه امام خمینی اراک، چمن طبیعی می باشد.

 2. اولین سالی که در ورزشگاه امام خمینی اراک بازی انجام شد چه سالی بود و چه بازی در این ورزشگاه انجام شد؟

  در سال ۱۳۸۶ برای نخستین بار بازی دوستانه ای بین تیم های پرسپولیس تهران و یکی از تیم های لیگ یک اراک برگزار شده است.

 3. نخستین باری که دیدار رسمی در ورزشگاه امام خمینی اراک برگزار شده بود چند نفر از هواداران به این ورزشگاه آمده بودند؟

  نخستین بازی رسمی که در این ورزشگاه برگزار شد به دلیل حساسیت بازی برای صعود یک تیم به تیم های لیگ برتر، تماشاگران بسیار زیادی به ورزشگاه آمده بودند.

 4. مالک ورزشگاه امام خمینی اراک چه سازمانی است؟

  مالک ورزشگاه امام خمینی اراک سازمان تربیت بدنی استان مرکزی می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :