ورزشگاه تختی اهواز یکی از استادیوم های ایرانی چند منظوره است که در شهر اهواز از استان خوزستان می باشد. به طور معمول در این ورزشگاه بازی تیم های استقلال اهواز برگزار می شود و از استقبال زیادی برخوردار است. این ورزشگاه از سال هزار و سیصد و پنجاه و دو ساخته شد و در سال هشتاد و پنج این ورزشگاه فقط بازسازی شد. این ورزشگاه به طور رسمی تا سال هشتاد و چهار که بازسازی شد گنجایش آن مشخص نبود ولی بعد از بازسازی ظرفیت آن به بیش از سی هزار نفر رسید. بعد از بازسازی در سال هشتاد و چهار به علت نصب صندلی ظرفیت این ورزشگاه حدودا به هجده هزار نفر رسید. در سال های قبل و تکمیل ورزشگاه و صندلی های آن گنجایش ورزشگاه به پانزده هزار نفر نیز کاهش پیدا کرد‌. در ادامه به معرفی کامل این ورزشگاه می پردازیم پس همراه ما باشید.

 • با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به بهترین سایت پیش بینی فوتبال منتقل خواهید شد.
معرفی ورزشگاه تختی اهواز

معرفی ورزشگاه تختی اهواز

این ورزشگاه یکی از استادیوم های فوتبال به نام و معروف است که در سال پنجاه و دو ساخته شده است. همانگونه که در بخش های قبل گفته شد ظرفیت این باشگاه تا قبل از زمانی که بازسازی شود هنوز تعیین شده بود و به محض اینکه بازسازی شد اعلام شد که این سالن بیست هزار ظرفیت دارد. این سالن ارتفاع کمی از سطح دریا دارد سبب شده تا برای انجام بازی در زمین چمن ایجاد شده است‌. در نهایت مسئولین تصمیم گرفتند تا در سال هشتاد و چهار این استادیوم را باز سازی کنند. طولی نکشید که این ورزشگاه در سال ۸۵ میزبان مسابقات شد. این ورزشگاه که در شهر اهواز ساخته شد میزبان بازی های استقلال می باشد. مالک این ورزشگاه وزارت آموزش و پرورش جوانان گفته شد و نکته جالبی که در رابطه با نسبت به وجود دارد زمین چمن آن است که از چمن طبیعی برخوردار می باشد. بانک که این ورزشگاه را با هزینه بسیار زیادی بازسازی کردند ما گنجایش آن خیلی بیشتر نشد و حتی به علت گذاشتن صندلی در ورزشگاه و ظرفیت آن کاسته هم شد. ورزشکار های اهواز معمولاً در این سالن به تمرین و فعالیت پرداختند و بهره زیادی از آن می برند.

ورزشگاه تختی اهواز میزبان بازی های کدام تیم است؟

در هفته های آخر لیگ برتر این ورزشکار تصمیم گرفته تمامی ورزشکاران ساکن شهر شرا به سالن خود راه دهد و آنها در این ورزشگاه به تمرین بپردازند. در اواخر هفته لیگ برتر تیم نساجی و دیگر تیم ها در این ورزشگاه فعالیت پرداختند. ورزشگاه تختی برای اکثر رشته های ورزشی جای گذاشته و همگان می توانند در آن به تمرین بپردازند. به طور معمول در این ورزشگاه تیم استقلال تیم راگبی اهواز حضور دارند و طرفداران و علاقمندان این تیم‌ها نیز می توانند برای تشویق تیم شان به استادیوم بروند‌.

آدرس ورزشگاه تختی اهواز

آدرس ورزشگاه تختی اهواز

اگر شما ما علاقمند هستید تا به آدرس استادیوم دسترسی پیدا کنید می توانید به سایت های متعدد مراجعه کرده و از این طریق به راحتی به آدرس آن دسترسی پیدا کنید. این استادیوم واقع در استان خوزستان در شهر اهواز است. این ورزشگاه چندین سال پس از احداث بازسازی شد و به گونه ای که بعد از بازسازی گنجایش آن اعلام شد. با توجه به اینکه این روزها ساکنان شهر اهواز و بومیان این شهر علاقه زیادی به جمع آوری اطلاعات در رابطه با آدرس و گنجایش این استادیوم دارند در تلاش هستند تا اطلاعات کاملی دسترسی یابند. برای دسترسی راحت تر به آدرس این ورزشگاه شما می توانید از اپلیکیشن های متعدد مانند بلد و یا نشان استفاده کنید.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

اگر علاقمند هستید تا به عکس این ورزشگاه دسترسی پیدا کنید می توانید به سایت های متعدد سر بزنید و از این طریق به بهترین نحو ممکن به هر یک از تصاویر این ورزشگاه دسترسی پیدا کنید. به طور کامل در رابطه با مشاهده تصاویر در این استادیوم روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. امروزه افراد بسیاری هستند که تصاویر متعدد را جمع آوری کرده و هر یک از این تصاویر را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام برای هواداران به اشتراک می گذارند. یکی دیگر از روش های مشاهده تصاویر به اینستاگرام مراجعه به پیج اینستاگرام بازیکنانی است که در این ورزشگاه به فعالیت می پردازند چرا که این اشخاص هر یک در قالب پست عکس های بسیاری از خود و این استادیوم برای هواداران به اشتراک می گذارند که هر یک لایک و کامنت زیادی را به خود اختصاص می‌ دهند. به طور کل می توانید از طریق راه های مختلفی که پیش روی شماست بهترین نحو ممکن به هر یک از تصاویر دسترسی پیدا کنید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم یکی از استادیوم های قدیمی است که در سال ۱۳۵۲ توسط وزارت آموزش و پرورش جوانان ساخته شد. استادیوم تختی در سال هشتاد و چهار بازسازی شد و بعد از آن بود که مشخص شد تا چه میزان ظرفیت را دارا می باشد. این استادیوم یکی از بهترین استادیوم های شهر اهواز به شمار می رود. برای کسب اطلاعات زیادی می توانید به سایت های مختلف سر بزنید تا تصاویر و اطلاعات زیادی دست یابید. در سایت های معتبر ورزشی شما می توانید به بهترین نحو ممکن تصاویر و کلیپ های کوتاهی از این ورزشگاه را مشاهده کنید.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

زمین چمن ورزشگاه تختی اهواز چگونه است؟ در رابطه با زمین چمن این استادیوم باید به اطلاع شما عزیزان برسانیم که زمین چمن آن طبیعی است. اوایل به طور مرتب آب به زمین نمی رسید به همین دلیل چمن از بین رفت و بعد از مدتی با لوله کشی از کناره ها توانستند چمن ها را احیا کنند. اگر شما به تصاویر این چمن ها توجه کرده باشید احتمالا متوجه می شوید که چمن ها طبیعی هستند. بازیکن های تیم استقلال و افرادی که در این استادیوم فعالیت دارند تمام استاندارد های لازم را رعایت کردند و به بهترین نحو ممکن به بازی پرداخته اند.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

همانگونه که می دانید در شهرهای کوچک ورزشگاه های ساخته می‌شود که متناسب با آن شهر باشد و البته گاهی آنقدر آن ورزشگاه بزرگ است که از شهرهای دیگر هم در آن جای داده می شوند. به طور کلی این ورزشگاه ها به نسبت شهرهای بزرگ مانند تهران شاید اندازه شان کوچک باشد اما مناسب آن شهر است. این ورزشکار در زمانی که تاسیس شد یعنی ساله ۵۷ ظرفیت آنچنان زیاد نبود ولی زمانی که بازسازی شد ظرفیت افزایش پیدا کرد. زمانی که در سال ۸۴ آغاز شد و صندلی چیده شد افزایش پیدا کرد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت های متعدد مراجعه کنید و از این طریق به کسب اطلاعات بپردازید.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شده اند کدامند؟

یکی از مهم‌ترین بازی هایی که در این استادیوم برگزار می شود بازی استقلال است که هوادار زیادی هم به نسبت دارند. بازی های بسیاری هستند که این استادیوم برگزار می‌شوند که به طور معمول بازیکن های همان شهر هستند.

مالک ورزشگاه تختی اهواز کدام تیم است؟

وضعیت این ورزشگاه در چند سال گذشته کمی به هم ریخت سازمان های زیادی بودند که از آن رضایت نداشتند از سعی داشتند که مالکیت آن را تغییر دهند اما این ورزشگاه مالکش سازمان وزارت نوجوانان است در چند سال اخیر تلاش زیادی برای آن کرده اند‌. این روز ها افراد زیادی هستند که در رابطه با این استادیوم کنجکاو بوده من می خواهند به اطلاعات زیادی دسترسی پیدا کنند. اگر علاقمند از چاپ اطلاعات کاملی دسترسی پیدا کنید می توانید به سایت های نظیر ویکی پدیا مراجعه کنید‌. در رابطه با آدرس این ورزشگاه همینطور اطلاعات کاملی در مقاله در اختیار شما قرار داده ایم که شما با مطالعه آن می توانید اطلاعات جامعی دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

 1. چگونه می توان به تصاویر ورزشگاه تختی اهواز دسترسی یابیم؟

  اگر علاقمند هستید که تصاویر ورزشگاه تختی اهواز دسترسی پیدا کنید می توانید به سایت های معتبر ورزشی سر بزنید.

 2. ورزشگاه تختی اهواز در چه سالی تاسیس شده است؟

  ورزشگاه تختی اهواز یکی از بهترین ورزشگاه های استان خوزستان میباشد در سال ۱۳۵۷ تاسیس شده است. لازم به ذکر است که این ورزشگاه در سال ۱۳۸۲ بازسازی شده است.

 3. ورزشگاه تختی اهواز تا چه میزان ظرفیت را دارا می باشد؟

  ورزشگاه تختی اهواز ۳۴ هزار نفر را دارا میباشد اما زمانی که صندلی در این استادیوم چیده شد ظرفیت آن کمی کاهش یافت.

 4. ورزشگاه تختی اهواز برای اثرگذاری کدام تیم ها ایجاد شده است؟

  ورزشگاه تختی اهواز برای تیم استقلال و دیگر تیم هایی که در شهر اهواز هستند ساخته شده و یکی از ورزشگاه هایی که برای تمامی ورزش ها از جایگاه خاص بر خوردار است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت های اینترنتی مختلف مراجعه کنید اطلاعات کامل در دسترس شما قرار گیرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :