همه ما دوست داریم که مسابقات تیم های مورد علاقه مان را از نزدیک مشاهده کنیم و آن ها را تشویق کنیم. قطعا دیدن بازی هایی که تیم محبوبمان در آن حضور دارد، بسیار لذت بخش خواهد بود و زمانی که این بازی را از نزدیک ببینیم یک خاطره به یاد ماندنی خواهد شد. استادیوم های ایرانی زیادی درنقاط مختلف کشور ما وجود دارند که این امکان را به ما می دهند تا بتوانیم مسابقات دلخواهمان را از نزدیک ببینیم؛ یکی از آنها ورزشگاه حافظیه، واقع در شهر شیراز می باشد. این ورزشگاه بسیار زیباست و گنجایش آن نسبتا زیاد می باشد، همچنین وسعت زیادی نیز دارد. اگر تمایل دارید درباره این استادیوم اطلاعاتی کسب کنید و چیز های بیشتری در رابطه با آن بدانید، به شما پیشنهاد می شود این متن را تا انتها بخوانید.

 • به راحتی می توانید با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله به راحتی برای شما در دسترس قرار گرفته است به بهترین سایت پیش بینی فوتبال هدایت شوید.
معرفی ورزشگاه حافظیه شیراز

معرفی ورزشگاه حافظیه شیراز

در رابطه با این ورزشگاه باید گفت استادیوم حافظیه شیراز یکی از استادیوم های فوتبال با چمن طبیعی است که در استان فارس و شهر شیراز واقع شده است. علت نام ‌گذاری آن به این دلیل است که این ورزشگاه روبروی آرامگاه حافظ قرار دارد. استادیوم حافظیه شیراز گنجایش حضور بیست هزار نفر را دارد؛ از این رو در این ورزشگاه‌ ۲۰ هزار تماشاگر می توانند بازی های خانگی چهار تیم شیراز را تماشا کرده و از دیدن این بازی ها لذت ببرند ،همچنین جالب است بدانید که مسابقات دومیدانی کشوری نیز در این مکان برگزار شده است .ورزشگاه حافظیه شیراز تحت مالکیت وزارت ورزش و جوانان بوده و تمام مسؤلیت مربوط به این ورزشگاه بر عهده ی آن است .البته اداره ورزش و جوانان استان فارس که زیر مجموعه ی وزارت ورزش و جوانان است، وظیفه ی گرداندن و اداره ی این استادیوم را بر عهده دارد و در سال 1400 این ورزشگاه را که دچار فرسودگی در نقاط مختلف شده بود، بازسازی کرد .نکته ی جالب توجه دیگر در مورد استادیوم وسیع حافظیه شیراز این است که این مکان شاهد اولین جشنواره ی بالن های هوای داغ کشور به مناسبت هفته ی شیراز در اردیبهشت سال 1389 بوده است و ۱۲ بالن بر فراز آسمان این ورزشگاه به پرواز درآمد. در این جشنواره تعداد زیادی از مردم ساکن شیراز ‌و همین طور افراد دیگر، از شهر های پیرامون حضور داشتند و از شکوه و زیبایی آن لذت بردند.

ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان بازی های کدام تیم است؟

این ورزشگاه هم مانند خیلی از ورزشگاه های نقاط مختلف کشور، میزبان تیم های مختلفی بوده است. یکی از بازی هایی که این استادیوم اخیرا میزبان دو تیم آن بوده است، بازی میان تیم قشقایی و شمس آذر قزوین بوده . گفته می شود که این بازی حواشی زیادی هم با خود به همراه داشته است؛ آن طور که گفته شده است بعد از اینکه قشقایی سومین گل را در دقیقه ۸۰ بازی زد، هواداران این تیم شروع به اعتراض نسبت به مسئولان استان کردند و در این بین یکی از هواداران تیم قشقایی از حال رفت؛ اما پس از تلاش تیم پزشکی حاضر در استادیوم، آن شخص بهبود پیدا کرد. از تیم های دیگری که به تازگی در این ورزشگاه بازی‌ کرده اند می توان به فجر سپاسی و ذوب آهن اشاره کرد؛ این بازی هم مانند هر بازی دیگری حواشیی در پی داشته. در رابطه با اینکه استاديوم حافظیه شیراز میزبان بازی های کدام تیم ها بوده است می توان گفت این ورزشگاه در اکثر مواقع میزبان بازی های خانگی فجر شهید سپاسی، برق شیرازو برق جدید شیراز است. علاوه بر بازی های فوتبال، مسابقات دو و میدانی کشوری نیز در این استادیوم برگزار می شود.

آدرس ورزشگاه حافظیه شیراز

آدرس ورزشگاه حافظیه شیراز

کسانی که اهل استان فارس هستند به خصوص شهروندان شیرازی به خوبی می دانند که این ورزشگاه در کجا قرار گرفته است؛ بعید است که این افراد از مکان این استادیوم مطلع نباشند و تا بحال به آنجا نرفته باشند. کسانی که علاقه مند به دیدن بازی هایی فوتبال می باشند می توانند به این ورزشگاه بروند و از دیدن بازی های تیم مورد علاقه شان لذت ببرند. آدرس ورزشگاه حافظیه شیراز در محله حافظیه شیراز واقع شده. این استاديوم در بلوار چهل مقام و در خیابان چهل مقام ۱۲ قرار دارد که در نزدیکی مکان هایی همچون بیمارستان های شهید آیت الله دستغیب و دکتر میرحسینی، هتل ارگ، رستوران هفت خوان و از همه مهم تر در نزدیکی آرامگاه حافظ واقع شده است. برای پیدا کردن آدرس دقیق این ورزشگاه وهمین طور شماره تماس ورزشگاه حافظیه شیراز می توانید نام آن را در مرورگر های اینترنتی جست و جو کنید تا به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به اینکه در حال حاضر تقریبا همه افراد به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند می توان با جست و جو کردن نام این ورزشگاه در سایت های مختلف و در کوتاه ترین زمان، به عکس های مختلفی از آن دسترسی پیدا کرد؛ علاوه بر آن، کسانی که علاقه دارند جدید ترین عکس ها و فیلم های مربوط به این استادیوم را ببینند می توانند در بعضی پیام رسان های خارجی مانند اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، توییتر و اپلیکیشن هایی از این قبیل نیز به آنها دسترسی پیدا کنند. با این حال می توان گفت بهترین منبع برای دیدن عکس های این ورزشگاه زیبا که در شیراز واقع شده است، سایت های مختلف می باشد. در صورتی که به اینترنت دستیرسی دارید و همین طور تمایل دارید عکس ورزشگاه حافظیه شیراز را ببینید، می‌توانید نام آن را در مرورگرهای اینترنتی جست و جو کنید؛ در این صورت قادر هستید عکس های زیادی از این استادیوم را مشاهده کنید و تصاویری که قبل از هربازی، در حین مسابقه و یا بعد از آن گرفته شده را ببینید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید این استادیوم وسیع و زیبا در چه سالی ساخته شده است، باید گفت ورزشگاه حافظیه ی شیراز اولین ورزشگاه ساخته شده در استان فارس بوده است. این استادیوم پهناوردر سال ۱۳۲۴ در شهر زیبای شیراز احداث شده است و تقریبا همه ی امکانات مورد نیاز را داشته است. ورزشگاه‌ حافظیه شیراز جزو اولین ورزشگاه های ساخته شده در کشور است که بعد از ورزشگاه های بابل و شیرودی تهران در سال 1318 و قائمشهر در سال 1320 در رتبه ی سوم قرار می گیرد. استاديوم حافظیه شیراز با اینکه جزو استاديوم های قدیمی به شمار می رود، اما با این حال جزو بهترین ورزشگاه های کشور نیز می باشد چون دارای زمین چمن طبیعی است و ازامکانت خوبی برخوردار می باشد.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

استادیوم حافظیه شیراز حدودا هفتاد سال است که ساخته شده و تا کنون میزبان مسابقات بی شماری بوده است. این ورزشگاه رو به روی آرامگاه حافظ قرار دارد و یکی از دلایلی که نام حافظیه را برای‌ آن برگزیده اند این مورد می باشد. استادیوم حافظیه حدودا ظرفیت حضور ۲۰ هزار نفر را دارد و قادر است میزبان این تعداد تماشاگر باشد. هم چنین در رابطه با این استادیوم قدیمی باید گفت بازی هایی که بیشتر در آن برگزار می شود مربوط به چهار تیم خانگی شیراز می باشد و طرفداران این تیم ها برای تشویق و حمایت از تیم مورد علاقه شان به این استادیوم می روند.

زمین چمن ورزشگاه حافظیه شیراز چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه حافظیه شیراز چگونه است؟

در رابطه با زمین چمن این استادیوم باید گفت ورزشگاه‌ حافظیه شیراز از ابتدا دارای زمین چمن طبیعی بوده است و در حال حاضر نیز همین طور می باشد. یکی از مواردی که برخی افراد از آن انتقاد کرده اند و برای مدتی جزو خبر های مربوط به این ورزشگاه بود‌، خط کشی های زمین بازی این استاديوم بوده است؛ به طوری که گفته می شود خط کشی های زمین فوتبالش صاف نیست و دچار نقص هایی می باشد. با این حال جالب است بدانید که چمن ورزشگاه حافظیه شیراز در مقایسه با ورزشگاه پارس شیراز، که زمین چمن مصنوعی دارد، خیلی بهتر و با کیفیت تر مي باشد. در رابطه با ورزشگاه شهید دستغیب شیراز هم باید گفت استادیوم حافظیه شرایط خیلی بهتری را نسبت به آن دارد.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

این ورزشگاه هفتاد ساله نسبت به ورزشگاه های دیگری که در استان فارس قرار دارند وسیع تره است. ورزشگاه هایی همچون پارس و شهید دست غیب از وسعت کمتری برخوردار هستند و همین طور ظرفیت آنها نیز به مراتب کمتر می باشد. در رابطه با ظرفیت ورزشگاه حافظیه شیراز جالب است بدانید که این استادیوم توانایی حضور بیست هزار تماشاگر را دارد که این عدد مقدار کمی‌ نیست. از این رو بسیاری از شهروندان شیراز می توانند در این استادیوم حضور داشته و از نزدیک شاهد بازی تیم های مورد علاقه خود باشند و آنها را تشویق کنند علاوه بر آن کسانی که ساکن شهر های دیگر نیز هستند می توانند برای دیدن بازی هایی که در این استادیوم برگزار می شود به آنجا بروند و از دیدن این بازی ها لذت ببرند. همان طور که گفته شد این استادیوم میزبان بازی های دو و میدانی کشوری نیز می باشد، از این رو در زمان برگزاری این مسابقات افراد زیادی به این استادیوم رفته و این مسابقه را تماشا می کنند. به طور قطع می توان گفت دیدن این مسابقات از نزدیک هیجان و لذت بیشتری خواهد داشت.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شده اند کدامند؟

این ورزشگاه بیش از هفتاد سال است که میزبان تیم های گوناگون بوده است و به عبارتی سالانه تعداد زیادی از بازی های تیم های مختلف در آن برگزار‌ می شود که این تیم های گاهی در بین مردم پر طرفدار و محبوب هستند و گاهی این طور نیست. در رابطه با مهم ترین بازی هایی که ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان آن ها بوده است، باید گفت اکثرا بازی های خانگی در این ورزشگاه برگزار می شود؛ به طوری‌ که این باشگاه در بیشتر مواقع محل برگزاری بازی های چهار تیم استان فارس می باشد. یکی از این تیم ها ” تیم برق شیراز” می باشد که این تیم محبوبیت زیادی در بین علاقه مندان فوتبال داشته و دارد. باشگاه فوتبال برق شیراز عنوان قدیمی ترین تیم شیراز را دارد، چرا که این باشگاه در سال ۱۳۲۵ پایه گذاری شده است. تیم برق شیراز که سالانه بازی های زیادی در استادیوم حافظیه دارد، در سال ۱۳۷۵ در جام برنوگان آسیا به عنوان قهرمان جام حذفی ایران حضور داشت.

مالک ورزشگاه حافظیه شیراز کدام تیم است؟

این ورزشگاه تحت نظارت ورزش و جوانان استان فارس می باشد و این سازمان وظیفه اداره و گرداندن ورزشگاه حافظیه را دارد. از طرفی باید گفت که مالک این استادیوم وزارت ورزش و جوانان است. این ورزشگاه در سال ۱۳۲۴ توسط وزارت ورزش و جوانان پایه گذاری شد و هم اکنون هم تحت نظارت آن است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. استادیوم حافظیه شیراز ظرفیت حضور چند تماشاگر را دارد؟

  استادیوم حافظیه شیراز می تواند میزبان حدود بیست هزار تماشاچی باشد.

 2. ورزشگاه حافظیه شیراز در چه سالی ساخته شده است؟

  این ورزشگاه در سال ۱۳۴۲ ساخته شده است.

 3. مالک این ورزشگاه چه کسی می باشد؟

  مالک ورزشگاه حافظیه شیراز وزارت ورزش و جوانان است.

 4. چمن ورزشگاه حافظیه شیراز طبیعی است یا مصنوعی؟

  این ورزشگاه دارای زمین چمن طبیعی می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :