ورزشگاه یادگار امام تبریز یکی از استادیوم های ایرانی بزرگ، این ورزشگاه سومین ورزشگاه بزرگ فوتبال ایران است. استادیوم یادگار امام از لحاظ ظرفیتی با گنجایش ۶۶۸۳۳ هزار نفر است. ساخت این ورزشگاه که در دهکده المپیک تبریز قرار دارد، لز سال ۱۳۶۸ شروع و در سال ۱۳۷۵ گشایش یافته است. در ایران تعداد بسیار زیادی ورزشگاه وجود دارد.

معرفی ورزشگاه یادگار امام

معرفی ورزشگاه یادگار امام

استادیوم های فوتبال ایرانی در سطح جهانی بسیار خوش درخشیده اند. ورزشگاه یادگار امام شهر تبریز با ظرفیتی بالغ بر ۶۶۸۳۳ نفر در شهر تبریز قرار دارد. این ورزشگاه به عنوان سومین ورزشگاه بزرگ فوتبال ایران نیز در سطح جهان شناخته می شود. در سال ۱۳۷۵ در دهکده ی المپیک تبریز افتتاح گردید. آغاز ساخت ورزشگاه یادگار در سال ۱۳۶۸ شروع شد. بعد از گذشت چندین سال نیز امکانات بسیار جدیدی و همچنین طبقه دوم این ورزشگاه در سال ۱۳۹۵ بهره برداری شد.

این ورزشگاه توانسته علاوه بر میزبانی بازی های فوتبال باشگاه تراکتورسازی بازی های بسیار مهم تیم ملی ایران و همچنین بازی شهرآورد پایتخت را نیز میزبانی کند. لازم به ذکر است که چند مسابقه بین‌المللی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران از جمله دیدارهای دوستانه مقابل قطر و کویت و همچنین دیدارهای رسمی گروه تیم ملی ایران در دور اول انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ در آن برگزار شده است.

ورزشگاه ۷۰ هزار نفری امام تبریز، محل برگزاری بازی های فوتبال باشگاه بزرگ تراکتور تبریز در لیگ برتر کشور است. ورزشگاه یادگار امام به دلیل نبود برخی امکانات مورد نیاز هنوز هم جای بازسازی و تعبیه امکانات مدرن را دارد. چرا که کمبود برخی از امکانات رفاهی برای حفاظت های امنیتی لازمه این ورزشگاه است اما در اخبار اخیر ورزشی خبر از خرابی این ورزشگاه را می دهند. به گزارش خبرنگار ایرنا استاندار آذربایجان شرقی در این آیین با بیان این که ۱۲۰میلیارد تومان مصوبه سفر رئیس جمهور محترم به استان تبریز بازسازی ورزشگاه یادگار امام برای سه سال بوده است. در این باره ایشان اعلام کردند که سعی خواهیم کرد این رقم را حداکثر تا شهریور سال بعد به اداره کل ورزش و جوانان استان واگذار کنیم.

ورزشگاه یادگار امام میزبان بازی های کدام است؟

ورزشگاه یادگار امام میزبان بازی های کدام است؟

استادیوم یادگار امام از معدود استادیوم های ایران است که با توجه به پیشرفت و افتخارات روزافزون باشگاه بزرگ تراکتور در لیگ برتر ورزشگاه امام به شهرت فراوانی در نزد فوتبال دوستان ایرانی و مخصوصا شهر تبریز رسیده است. با توجه به این پیشرفت بسیاری از گردشگرانی که به شهر زیبای تبریز سفر می کنند، بعد از دیدن اماکن تاریخی و دیدنی تبریز به این ورزشگاه بزرگ ایرانی هم سری می زنند. دلیل این حجم از بازدید و شهرت این ورزشگاه میزبان بودن بسیار زیادی از بازی های مهم لیگ برتری و ملی است.

چندی از مسابقه های بین المللی تیم ملی فوتبال ایران از جمله دیدار های دوستانه قطر و کویت و همچنین دیدارهای پر هیجان و رسمی گروه تیم ملی ایران در دور اول انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ و به پیروزی رسیدن این تیم در دیدار در مقابل گوام با نتیجه ۱۹بر صفر در ورزشگاه تبریز انجام گرفته است.

از دیگر بازی های مهم میزبانی استادیوم امام تبریز در ۲۱ آوريل ۱۹۷۷ تیم ملی کنیا در بازی دوستانه مقابل تیم ملی کشورمان بوده است. از دیگر دیدارهای مهم و میزبانی های مهم ورزشگاه یادگار امام دیدارهای تیم تراکتورسازی با تیم های بزرگ لیگ برتری است. از جمله دیدارهای دوستانه لیگ برتر در ورزشگاه امام دیدار تراکتورسازی با تیم استقلال تهران و یا پرسپولیس و تیم تراکتورسازی است.

آدرس ورزشگاه یادگار امام

از معروف ترین استادیوم های فوتبال ایران ورزشگاه یادگار امام و یا سهند است. شهرت این استادیوم بیشتر به این علت است که جزو معدود ورزشگاه هایی محسوب می شود که بعد از ورزشگاه بزرگ آزادی تهران بازی های تیم ملی ایران و دربی های دو تیم بزرگ استقلال و پرسپولیس تهران در آن برگزار شده است. برگزاری چنین مسابقات مهم باعث جذب فوتبال دوستان زیادی در این ورزشگاه شده است. برای دسترسی آسان به این استادیوم پر طرفدار در ادامه راه حل هایی معرفی خواهیم کرد. این ورزشگاه در جنوب و کمی خارج از این شهر قرار دارد.

اگر قصد رفتن با خودروی شخصی خود به استادیوم را دارید، ابتدا به بزرگراه شهید کسایی بروید، در میانه این اتوبان دو خروجی به دو خیابان جواد و کریم باقری قرار دارد که هر دوی این خیابان ها به دهکده المپیک تبریز می رسند. ورزشگاه یادگار امام یا سهند در این دهکده قرار دارد. از دیگر روش های سفر به استادیوم یادگار امام اتوبوس های عمومی است. یک ایستگاه اتوبوس مختص این ورزشگاه در کنار استادیوم وجود دارد که دسترسی به این ورزشگاه را برای طرفداران فوتبال آسان کرده است. موقعیت مکانی ورزشگاه یادگار امام به صورت دقیق در جنوب شهر تبریز اتوبان شهید کسایی بعد از خروجی طالقانی قرار گرفته است. این ورزشگاه دارای پارکینگ اختصاصی نیز می باشد.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم ؟

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم ؟

در این روزهای داغ فوتبالی و برگزاری بازی های هیجانی لیگ برتری برای بعضی از کاربران و فوتبال دوستان ایرانی که دسترسی رفتن به استادیوم را ندارند، جای سوال است که چگونه می توانند از عکس های این استادیوم ها بهره مند شوند. از آسان ترین روش های این روزهای دنیای مجازی گوگل است. گوگل با در اختیار گذاشتن هر عکس و اطلاعاتی جزو محبوب ترین راه کارهای تماشای عکس های استادیوم است.

افراد علاقه مند به فوتبال با سرچ کردن نام استادیوم مدنظر خود می توانند از تمام امکانات و همچنین روند بازسازی ورزشگاه یادگار امام دیدن کنند. از دیگر روش های دیدن استادیوم ها تلویزیون و یا تلوبیون است‌. در شبکه های ورزش تلويزيون قبل از شروع هر بازی استادیوم محل برگزاری بازی را معرفی و به اشتراک با مخاطبان می گذارند. همچنین کاربران با پیوستن به کانال های تلگرامی و یا حتی روبیکا که در این روزهای داغ فوتبال با عنوان ورزش و فوتبال مشغول به فعالیت هستند، عکس های مدنظر هر استادیوم را مشاهده کنند.

این استادیوم درچه سالی ساخته شده است؟

آغاز ساخت ورزشگاه امام از سال ۱۳۶۸ آغاز شد و در سال ۱۳۷۵ در دهکده المپیک تبریز افتتاح شد. مالک این ورزشگاه وزارت ورزش و جوانان است. این وزارتخانه در سال ۱۳۸۸ تصمیم گرفت. استادیوم یادگار امام را افزایش ظرفیت و بهبود خدماتی برساند. به همین دلیل جایگاه های طبقه دوم اضافه شد و این ورزشگاه حدود۶۷هزارنفر افزایش یافت.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

پس از قطع چندین بار برق و از کار افتادن نورافکن ها و موقف شدن بازی ها مسئولین با خریداری تعداد بسیار زیادی نورافکن های مدرن میزان روشنایی این استادیوم را به ۱۵۰۰ افزایش دادند. این میزان از افزایش در حالی است که میزان استاندارد ای اف سی ۱۲۰۰ لوکس است. جالب است بدانید که صندلی های ردیف اول طبقه اول در روی ستون ها قرار ندارد و این صندلی های به صورت طبیعی در روی صخره ها و تپه ها قرار دارد. تنها دو ورزشگاه در جهان از همچین ویژگی ای برخوردار هستند‌. در حال حاضر ورزشگاه نمره A را از فدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرده است.

زمین چمن ورزشگاه یادگار امام چگونه است؟

این ورزشگاه بعد از ورزشگاه آزادی سومین ورزشگاه بزرگ ایران با چمن طبیعی است. ورزشگاه یادگار امام تبریز بعد از ورزشگاه نقش جهان و ورزشگاه آزادی یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های ایران محسوب می شود.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

این ورزشگاه در سال ۱۳۶۵ شروع به ساخت و در سال ۱۳۷۵افتتاح شد. اما در سال ۱۳۹۵ با توجه به قطعی برق و از کار افتادن پی در پی نورافکن ها مسئولین شروع به بازسازی این ورزشگاه و ساخت طبقه دوم این استادیوم شدند. پس از ساخت طبقه دوم سقف ورزشگاه یادگار امام تبریز به صورت ناخواسته به شکل زیبایی در آمد. با ساخت طبقه دوم استادیوم یادگار امام ظرفیت این ورزشگاه به ۶۷ هزار نفر افزایش یافت. در حال حاضر این ورزشگاه بیش از ۱۸۸هزار نفر ظرفیت دارد. بعد از بازسازی رختکن ورزشگاه یادگار امام تبریز هم بازسازی و بزرگ تر شد.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه یادگار امام برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه یادگار امام برگزار شده اند کدامند؟

از معروف ترین و محبوب ترین بازی های اخیر ورزشگاه یادگار امام بازی تراکتور و استقلال تهران است. این بازی در هفته های اخیر لیگ برتر در ورزشگاه یادگار امام برگزار شد که با استقبال باور نکردنی دوستداران فوتبال در این استادیوم رو به رو شدند. اما از دیگر بازی های مهم برگزار شده در استادیوم یادگار امام در ۱۷ مه سال ۱۹۹۶ بازی دوستانه بین تیم ملی کشورمان و و قطر بود. همچنین یک سال بعد از این بازی در ۲۱ آوریل ۱۹۹۷ تیم ملی ایران و تیم ملی کنیا در استادیوم یادگار امام برگزار شد. از دیگر بازی های مهم برگزار شده در ورزشگاه یادگارامام تبریز الان بازی های لیگ برتری است. از محبوب ترین این بازی های دربی سرخ پوشان و آبی پوشان پایتخت بوده است. در حال حاضر بیشتر بازی های خانگی تیم تراکتورسازی در این استادیوم برگزار می شود.

مالک ورزشگاه یادگار امام کدام تیم است؟

بعد از ساخت ورزشگاه یادگار امام در دهکده المپیک مالک این ورزشگاه وزارت ورزش و جوانان شد. پس از بازسازي ورزشگاه یادگار امام تبریز با بازی های بسیار درخشانی که تیم تراکتورسازی در لیگ برتر از خود نشان داده اند. این ورزشگاه به عنوان خانه تیم تراکتورسازی نامیده شد و این ورزشگاه به این باشگاه واگذار شد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. آیا ورزشگاه یادگار امام تبریز در لیست استادیوم های پیشنهادی ایران در بازی های آسیایی است؟

    ورزشگاه یادگار امام یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های ایران محسوب می شود و به همین دلیل این ورزشگاه در لیست استادیوم های برتر قرار دارد.

  2. تیم تراکتورسازی تمام بازی های خانگی خود را در این استادیوم انجام می دهد؟

    تمام بازی های اخیر تیم تراکتورسازی در این استادیوم انجام شده است و می توان گفت خانه اصلی تیم تراکتورسازی این استادیوم است

  3. ورزشگاه یادگار امام در کدام شهر تبریز قرار دارد؟

    ورزشگاه یادگار امام در خود شهر تبریز و در کمی دور تر از این شهر در دهکده المپیک قرار دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :