در این بخش با صفر تا ۱۰۰ ورزشگاه تختی بندر انزلی و نحوه ساخت این ورزشگاه از استادیوم های ایرانی مهم کشور آشنا خواهید شد. یکی از ورزشگاه های فوتبال مهم در شمال کشورمان، ورزشگاه تختی بندر انزلی است. این ورزشگاه یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های کشور است و قدمتی حدوداً ۵۵ ساله دارد.

  • دیگر نگران لینک جدید ورود به بهترین سایت پیش بینی فوتبال نباشید؛ تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به این سایت که دارای بونوس های بسیار ویژه ای نیز می باشد خواهید شد.
معرفی ورزشگاه تختی بندر انزلی

معرفی ورزشگاه تختی بندر انزلی

ورزشگاه تختی بندر انزلی از استادیوم های فوتبال در سال ۱۳۴۶ شروع به ساخت شده است و بسیار قدیمی است و همین باعث شهرت او در کشور است. ورزشگاهی که قدمت ۵۵ ساله دارد، در بندر انزلی در استان گیلان در شمال کشورمان ایران، قرار گرفته است و میزبان بازی های خانگی تیم ملوان بندر انزلی است.

این ورزشگاه به علت قدیمی بودن، از امکانات چندان گسترده و خوبی برخوردار نیست و همین موضوع باعث شده است که تعمیرات زیادی را به نسبت دیگر ورزشگاه ها به خود ببیند. این استادیوم در سال ۱۳۸۹-۱۳۹۰، باعث شد لیگ برتر فوتبال ایران تا حدودی در فصل ۱۳۸۹-۱۳۹۰ ارتقا پیدا کند و پیشرفت بیشتری کند. در این فصل، این استادیوم یک بازسازی و تعمیر کوچکی را به خود دید و امکانات جدیدتری به این ورزشگاه افزوده نشد و صرفاً فقط صندلی ها و جایگاه هواداران بازسازی و با صندلی های بهتر و جدیدتری با کیفیت بالاتر جایگزین شدند.

همچنین در باسازی و تعمیر انجام شده در این فصل، زمین چمن ورزشگاه نیز تعمیر شده است و به کیفیت بهتری رسیده است. جالب است بدانید تمامی اقداماتی که برای تعمیر و بازسازی انجام شد و قدم های برداشته شده در این زمینه، برای کسب رضایت ناظر فدراسیون فوتبال آسیا است. تیم ملوان بندر انزلی یکی از تیم های خوب کشورمان است که صاحب افتخارات زیادی در جای به جای فوتبال کشور دارد.

اما متأسفانه شهر بندر انزلی در گیلان، با وجود این تیم خوب و حرفه ای هنوز نتوانسته است یک ورزشگاه با کیفیت به این تیم تقدیم کند و ورزشگاه تختی یا سیروس قایقران نیز بسیار قدیمی و فاقد امکانات کافی است. در طی سال های اخیر، فدراسیون فوتبال آسیا فشار زیادی برای بازسازی این ورزشگاه به دولت مردان ایرانی وارد کرد در صورتی که آن ها خود تمایلی به انجام این کار نداشتند.

فدراسیون فوتبال آسیا فشار های زیادی به دلیل بازسازی این استادیوم بر اساس استاندارد های ورزشگاه های آسیایی و جهانی بود که می خواست ورزشگاه تختی بندر انزلی بر اساس استاندارد های ورزشگاهی جهان بازسازی شود. سپس مدیر عامل سابق ملوان، اردشیر نعمت پور و مدرس فیفا، تعمیر و بازسازی این ورزشگاه را در لیست بازسازی فدراسیون فوتبال ایران، بازسازی ورزشگاه تختی بندر انزلی را در اولویت برای انجام قرار دادند. برای جلب رضایت فدراسیون فوتبال آسیا نیز یک تغییر جزئی در این ورزشگاه ایجاد شد اما هنوز تعمیرات و بازسازی های بیشتری برای این ورزشگاه نیاز است.

باشگاه فوتبال بندر انزلی سابقه خوبی را توانسته است از خود بر جای بگذارد. همچنین نام دیگر این ورزشگاه، ورزشگاه سیروس قایقران است. علت تغییر نام این ورزشگاه، خواسته هواداران پر و پا قرص تیم ملوان بندر انزلی که مهمان این استادیوم است، بود. آن ها بسیار علاقه زیادی داشتند که نام ورزشگاه اصلی شهرشان از تختی بندر انزلی به نام کاپیتان سابق تیم ملی ایران تغییر پیدا کند. آن ها در ابتدا علاقه داشتند هر زمان که استادیومی در شهرشان، بندر انزلی افتتاح شد، نام آن، به نام کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران نام گذاری شود اما به دلیل اینکه هیچ گونه ورزشگاهی به عنوان ورزشگاه جدید در این شهر ساخته نشد آن ها درخواست تغییر نام این استادیوم را کردند.

و اما چون کسی به خواسته آن ها توجه چندانی نشان نداد، آن ها خود به نوبه خودشان نام این ورزشگاه را به خواست خود، نام کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران، سیروس قایقران نامیدند و این نام را برای ورزشگاه تختی بندر انزلی رسانه ای کردند. سپس مسئولین باشگاه ملوان بندر انزلی و شورا شهر بندر انزلی با دیدن این صحنه ها و رغبت مردم به تغییر نام این ورزشگاه قدیمی، تلاش زیادی را برای رقم زدن این اتفاق به طور رسمی کردند. در طی این تلاش های مردم و مسئولین باشگاه ملوان و شورا شهر بندر انزلی گیلان، در ۲۱ ام فروردین ماه در سال ۱۴۰۱ نام این پرزشگاه از تختی بندر انزلی به سیروس قایقرانی بندر انزلی با موفقیت تغییر یافت.

همچنین علاقه مندان به فوتبال در شهر بندر انزلی و حتی استان گیلان نیز نام این ورزشگاه را با الگو برداری از ورزشگاه میلان در کشور ایتالیا که سن سیرو نام دارد، سن سیروس نامیدند که آن را به عنوان سیروس مقدس معنا می کنند. این ورزشگاه از سال های اولیه بازی خود و حتی تا قبل از سال ۱۳۸۰، افتخار آفرینی های زیادی در جام باشگاه کشور و همچنین پرورش ورزشکاران و ستاره های محبوب، با استعداد و خوش ذوق کرده است.

ورزشگاه تختی بندر انزلی میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه تختی بندر انزلی میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه تختی بندر انزلی یا ورزشگاه سیروس قایقران بندر انزلی یا سن سیروس، میزبان بازی های تیم ملوان بندر انزلی است که یکی از تیم های خوب شمال کشورمان، ایران است.

آدرس ورزشگاه تختی بندر انزلی

ورزشگاه تختی بندر انزلی یا سن سیروس، در بندر انزلی در استان گیلان واقع شده است. این ورزشگاه بسیار قدیمی از نظر جغرافیایی در خیابان شهید رحیم زاده و در نزدیکی مهمانسرا نیرو هوایی ارتش و اغذیه لاله قرار گرفته است.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این ورزشگاه را در موتور جستجو گوگل می توانید در قسمت تصاویر مشاهده نمایید. همچنین این استادیوم صفحه اینستاگرام دارد که می توانید با ورود به این صفحه از طریق جستجو در گوگل با عنوان پیج اینستاگرام ورزشگاه بندر انزلی مشاهده کنید و یا با جستجو نام این ورزشگاه در برنامه اینستاگرام نیز می توانید عکس هایی که در پیج های مختلفی درباره این ورزشگاه بارگذاری شده است، مشاهده نمایید و با این ورزشگاه آشنا شوید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در سال ۱۳۴۶ توسط وزارت ورزش و جوانان ساخته شده است و از قدیمی ترین های ورزشگاه فوتبال ایران است که اکنون به یکی از کم امکانات ترین ورزشگاه های کشور معروف است اما در فصل سال های ۱۳۸۹-۱۳۹۰ این ورزشگاه به دلیل فشار آوردن تیم فدراسیون فوتبال آسیا به مقامات و مسئولین ایرانی مرتبطه، یک بازسازی جزئی در آن انجام شد که مشخص بود این بازسازی و تعمیر جزئی صرفاً برای اتمام فشار های فدراسیون فوتبال آسیا و ناظر فدراسیون است و به طور عمیق و به اصطلاح درست و حسابی بازسازی نشده است.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم به علت به اصطلاح پیر بودن در این شهر از امکانات رفاهی و ورزشی زیادی برخوردار نیست و یکی از ضعیف ترین ورزشگاه های کشور است اما جهانبخش آرمان در یکی از گفتگو های خبری اش با یکی از رسانه های کشور اعلام کرده است که در تلاش هستند تا ۲۱ مرداد ماه بتوانند ورزشگاه را با امکانات رفاهی بهتری پوشش دهند تا بازی های خانگی تیم ملوان بندر انزلی در این ورزشگاه برگزار شود. این ورزشگاه گنجایشی ۸ هزار نفره دارد و از چمن مصنوعی تشکیل شده است که در تاریخ پنجم اسفند ماه سال ۱۳۸۷ از چمن طبیعی به چمن مصنوعی تبدیل شد.

زمین چمن ورزشگاه تختی بندر انزلی چگونه است؟

در اوایل ساخت این ورزشگاه به مدت نزدیک به ۴۰ سال از چمن طبیعی پوشیده شده بود اما در سال ۱۳۸۷ به چمن مصنوعی تغییر یافت.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

در اوایل بازی های این ورزشگاه تا قبل از تاریخ بازسازی آن، ظرفیت ورزشگاه ۸ هزار نفر بود اما اکنون ظرفیت ورزشگاه بندر انزلی نزدیک به ۱۵ هزار نفر است که در سال ۱۳۸۹-۱۳۹۰ بازسازی و صندلی های جدید به ورزشگاه آمد.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه تختی بندر انزلی برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی های این ورزشگاه از جمله بازی های خانگی تیم ملوان بندر انزلی است. این تیم میزبان تیم های لیگ برتر خواهد بود و در حال آماده سازی برای این موضوع است. همچنین این باشگاه به دلیل قدیمی بودن در میان دیگر باشگاه های ایران بازی های مهم و تاریخی زیادی را از سر گذرانده است.

مالک ورزشگاه تختی بندر انزلی کدام تیم است؟

مالک ورزشگاه تختی بندر انزلی کدام تیم است؟

مالک ورزشگاه تختی بندر انزلی یا سن سیروس که همان سیروس قایقران بندر انزلی نیز می گویند، وزارت ورزش و جوانان است که در سال ۱۳۴۶ توسط این وزارتخانه این استادیوم قدیمی ساخته شد و در سال ۱۳۸۹-۹۰ تعمیر و بازسازی شد و به نظر می رسد اکنون نیز در حال بازسازی است.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. ورزشگاه سیروس قایقران بندر انزلی در کجاست؟

    ورزشگاه سیروس قایقران بندر انزلی همان طور که از نامش پیداست، در شهر بندرانزلی در استان گیلان واقع است.

  2. آخرین وضعیت ورزشگاه تختی انزلی چیست؟

    آخرین وضعیت این ورزشگاه بر اساس خبر ها و گزارش های به دست آمده در حال ساخت و بازسازی است.

  3. گنجایش ورزشگاه تختی بندر انزلی چقدر است؟

    گنجایش این ورزشگاه در حال حاضر ۱۵ هزار نفر است اما به نظر می رسد مانند گذشته برای آمادگی برای میزبانی از تیم های لیگ برتر، در حال بازسازی است و ممکن است این ظرفیت رشد صعودی و رو به بالایی پیدا کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :