در تمام دنیا می دانیم که  فوتبال و ورزش یکی از مهم ترین و پر طرفدارترین ورزش های جهانی است. اما برای یک بازی خوب و دیدنی مهم ترین چیزی که لازم است، ورزشگاه و استادیوم است. ورزشگاه آزادی تهران یکی از بزرگ ترین و بهترین استادیوم های ایرانی محسوب می شود. ورزشگاه آزادی تهران در زمان شاه ساخته شده است.

  • با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به برترین سایت پیش بینی فوتبال که بونوس های بسیار ویژه ای نیز ارائه کرده است؛ هدایت خواهید شد.
معرفی ورزشگاه آزادی تهران

معرفی ورزشگاه آزادی تهران

این استادیوم از استادیوم های فوتبال با پیشرفت و ساختاری که دارد میزبان مهم ترین بازی های آسیایی در سال های اخیر بوده است. ظرفیت و گنجایش این استادیوم بیش از ۷۸هزار نفر است.

ورزشگاه آریان مهر پیشین ورزشگاه آزادی حال حاضر ورزشگاه ملی و بزرگ ترین و پیشرفته ترین ورزشگاه ایران است. این ورزشگاه معروف برای میزبانی جام ملت های آسیا که در سال ۱۹۷۴ ساخته شد. زمین فوتبال تنها بخشی از این ورزشگاه بزرگ است. در زمین فوتبال این ورزشگاه بازی های تیم ملی و همچنین‌ بازی های پر طرفدار دو تیم پرسپولیس و استقلال پایتخت نشین برگزار می شود. طبق اخباری که در مهرماه ۱۳۹۲ در بلیچر رپورت منتشر شد. ورزشگاه  بزرگ آزادی  تهران در میان ۲۰ ورزشگاه برتر جهان جای گرفته است.

این ورزشگاه برای مدت زیادی در رسانه های مطرح جهان از جمله گاردین به عنوان یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های جهان مطرح شده است. ورزشگاه آزادی با بالاترین معیارهای بین‌المللی دوران خود برای بازی های آسیایی ۱۹۷۴ تهران با مساحت ۱۴۱۰۰۰متر مربع در مجموعه ورزشی آزادی ساخته شد. برای برخی از کاربران جای سوال است، ورزشگاه آزادی به دستور کی ساخته شد. این ورزشگاه در سال ۱۹۷۴ با دستور شاه و به طراحی و ساخت عبدالعزیز فرمانفراییان طراحی و ساخته و در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۵۰ گشایش یافت. این ورزشگاه تا سال ۱۳۵۷ آریا مهر خوانده می شد. اما با رخداد انقلاب ۱۳۵۷ ایران این ورزشگاه آزادی نام گرفت.

ورزشگاه آزادی تهران ميزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه آزادی تهران ميزبان بازی های کدام تیم است؟

در ورزشگاه آزادی علاوه بر ورزش های مختلف می توان گفت رویدادهای مهمی هم اتفاق افتاده است ‌. در نوامبر ۱۹۷۵ فرانک سیناترا خواننده خوش صدا و معروف آمریکایی در ورزشگاه آریا مهر کنسرت اجرا کرد و با استقبال بسیار زیادی از مردم ایران روبه رو شد. همچنین فیلم برداری فیلم آفساید در این ورزشگاه انجام شده است. از میزبانی های مهم ورزشگاه آزادی میزبان اصلی بازی های آسیایی ۱۹۷۴که توسط ایران برگزار شده بود است.

از دیگر افتخارات آزادی میزبانی گشایش المپیک آسیا ۱۳۵۳ و همچنین میزبانی بازی های اسلامی زنان در سال ۲۰۱۵ بوده است. از مهم ترین میزبانی های ورزشگاه آزادی  بازی های آسیایی ۱۹۷۴تهران فینال جام ملت های آسیا ۱۹۷۶ایران  و همچنین فینال جام برندگان جام آسیا ۱۹۹۰ و۱۹۹۳است. از دیگر افتخارات این ورزشگاه ایرانی معروف تورنومنت قهرمانی غرب آسیا ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ می باشد و اما از دیگر میزبانی های این ورزشگاه میزبانی بازی های تیم ملی ایران مقابل تیم های مطرح جهانی است. تیم های استقلال تهران و پرسپولیس هم در این استادیوم مقابل هم بازی های به یاد ماندنی ای را دارند.

 آدرس ورزشگاه آزادی تهران

ورزشگاه آزادی از بزرگ ترین و معروف ترین و ورزشگاه های ایران است‌. ورزشگاه آریا مهر یا همان آزادی از منحصر به ‌فرد ترین و خاطره انگیزترین ورزشگاه های تهران است. این ورزشگاه بارها شادی و غم و هیجان را برای طرفداران به فوتبال به ارمغان آورده است. این استادیوم بزرگ بارها میزبان بازی های مهم تیم ملی ایران و تیم های استقلال و پرسپولیس بوده و خاطرات غم انگیز و شیرینی را برای دوستداران فوتبال به ارمغان آورده است. ورزشگاه آزادی در کیلومتر ۵آزاد راه تهران کرج قرار دارد.

برای رفتن و دیدن بازی ها از نزدیک در این ورزشگاه سه راه وجود دارد، وسیله نقلیه شخصی، مترو و اتوبوس‌هایی که به آن  مسیر می روند. اما اگر با وسیله شخصی به این ورزشگاه می روید، باید از اتوبان تهران کرج و بزرگ راه شیخ فضل‌الله نوری رفته و سپس بلوار استادیو آزادی بروید. برای کسانی که با اتوبوس نقل مکان می کنند، یک اتوبوس در فاصله ای نه چندان نزدیک از درب غربی ورزشگاه آزادی واقع شده است‌.

اما معمولا در مواقع بازی های مهم در ورزشگاه آزادی اتوبوس های زیادی برای نقل مکان روانه آن محله می شوند و اما از دیگر نقل مکان های عمومی اتوبوس است. همچنین از آسان ترین روش های رفتن به ورزشگاه آزادی استفاده از خط ۵ مترو است‌. ورزشگاه آزادی بین دو ایستگاه ارم سبز و چیتگر قرار دارد و متناسب با جمعیت بسیار زیاد تماشاگران ساخته شده است. این ایستگاه ورزشگاه در ضلع جنوبی استادیوم آزادی قرار گرفته و در فاصله۹۰۰متری با آن قرار دارد.

عکس های این ورزشگاه را درکجا مشاهده کنیم ؟

عکس های این ورزشگاه را درکجا مشاهده کنیم ؟

 ورزشگاه آزادی یکی از ۲۰ ورزشگاه معروف و مطرح جهان است‌. اخبار و مقالات بسیار زیادی از ورزشگاه آزادی در سر تا سر جهان وجود دارد که این استادیوم را به صورت کامل به کاربران معرفی می کند. برای دیدن عکس های استادیوم آزادی امروز و همچنین دیدن عکس های قدیمی این ورزشگاه می توان به گوگل رفته و با سرچ کردن نام ورزشگاه آزادی از دیدن اطلاعات و عکس های این ورزشگاه بهره مند شوید و اما از دیگر روش های دیدن استادیوم اریا مهر و یا آزادی تلویزیون و یا تلویبیون است. پیش آغاز هر مسابقه‌ فوتبالی مجریان برنامه های ورزش استادیوم و محل برگزاری فوتبال را به فوتبال دوستان معرفی می کنند.

با دیدن این برنامه ها می توانید از دیدن ویدئوهای مربوط به گزارش ورزشگاه بهره مند شوید. همچنین کانال های بسیار زیادی در این روزها با عنوان فوتبال و ورزش در تلگرام و روبیکا فعالیت دارند که با پیوستن به این کانال ها می توانید از دیدن عکس های استادیوم آزادی بهره مند شوید.

این استادیوم درچه سالی ساخته شده است؟

مجموعه ورزشگاه آزادی در سال ۱۳۵۳ با استاندارد های بین‌المللی و در زمین به مساحت ۴۶۰ هکتار به طراحی و ساخت عبدالعزیز فرمانفراییان در غرب تهران ساخته شد.

از مهم ترین و پر طرفدارترین بخش این ورزشگاه بزرگ استادیوم یک صد هزار نفری فوتبال است و اما قسمت های دیگری مانند استادیوم دوچرخه سواری، پیست های اتومبیل رانی، موتور سواری و کارتینگ زمین های تنیس سالن والیبال و بسکتبال دریاچه برای قایقرانی و اسکی روی آب تالار ۱۲هزار نفری و .‌‌… دارد‌.

از این ورزشگاه به عنوان ورزشگاه ملی جمهوری اسلامی در سر تا سر جهان یاد می شود. این مجموعه ورزش بزرگ علاوه بر اجرای بیشتر رشته های ورزشی محلی مناسب برای برگزاری گردهمایی و مراسم مختلفی مانند تشکیل اردو های ورزشی است. استادیوم بزرگ آزادی در زمان پهلوی دوم با نام آریا مهر برای میزبانی بازی های آسیایی در سال ۱۹۷۴ در تهران ساخته شد. این ورزشگاه با استاندارهای بین‌المللی آن سال های ساخته شده است. این مجموعه ورزشی برای علاقه مندان به فوتبال یکی از خاطره انگیزترین ورزشگاه ها محسوب می شود.یکی از نکته های قابل توجه در مورد این ورزشگاه معروف ایرانی با وجود قدمت نیم قرن حفظ جایگاه آن در میان برترین ورزشگاه های جهان است.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-04-27 08:06:09Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

ورزشگاه آزادی از مهم ترین ورزش گاه های ایران محسوب می شود. زمین بازی این ورزشگاه از چمن طبیعی و اطراف چمن یک پیست دو و میدانی در هشت ردیف از جنس تارتان قرار دارد.در قسمت غربی ورزشگاه و ضلع جنوبی آن جایگاه ویژه جایگاه گزارشگران صدا و سیما و در جنب راست استادیوم جایگاه خبرنگاران با ظرفیت ۸۵نفر ساخته شده است.

از مهم ترین ویژگی های این مجموعه ورزشی ایمنی آن است. زمانه تخلیه برای ورزشگاه ۱۱ دقیقه محاسبه شده تونل ها و راهروهای این مجموعه به گونه ای ساخته شده اند که وسایل نقلیه مانند آتش نشانی تمیز کاری و همچنین کانتینرهای مخصوص تلویزیون در هنگام لزوم تا نزدیک جایگاه بتوانند بیایند.

زمین چمن ورزشگاه آزادی تهران چه گونه است؟

نوع چمن ورزشگاه آزادی تهران طبیعی است.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

گنجایش و ظرفیت ورزشگاه آزادی امروز یکی از ویژگی های مهم این مجموعه است. گنجایش این ورزشگاه بیش از۸۷۱۱۶ صندلی است. تا پیش از نصب صندلی در ورزشگاه گنجایش این مجموعه ورزشی ۱۰۰هزار نفر بود. اما پس از نصب صندلی های مخصوص جایگاه و اعلام سازمان ورزش از تعداد دقیق صندلی ها گنجایش اسمی ورزشگاه به ۷۸۱۱۶ نفر کاهش یافته است.

مهم ترین بازی هایی که درورزشگاه آزادی برگزار شده اند کدامند؟

از مهم ترین بازی های ورزشگاه آزادی فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ رقابت پایانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ است. اما از دیگر میزبانی های بین المللی برگزار شده در این ورزشگاه از سال ساخت تا کنون بازی های آسیایی  ۱۹۷۴ فینال جام ملت های آسیا۱۹۷۶ایران و فینال جام باشگاه ها و لیگ قهرمانان آسیا است.

مالک اصلی وزشگاه آزادی تهران کدام تیم است؟

ورزشگاه آزادی تهران خانه اصلی تیم ملی ایران است‌ و همچنین تیم های استقلال تهران و پرسپولیس را مستاجران این ورزشگاه می دانند. مالک بیشتر استادیوم های ایرانی در حال حاضر وزارت ورزش جوانان است و گرداننده این مکان افراد مجموعه ورزشی آزادی تهران است. تاریخچه ساخت ورزشگاه آزادی به دوران پهلوی بر می گردد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. آیا تمرین های تیم ملی هم در ورزشگاه آزادی برگزار می شود؟

    در کنار ورزشگاه آزادی دو زمین فوتبال با نام های زمین شماره ۱ و شماره۲ وجود دارد که تمرینات تیم های مختلف درآنجا برگزار می شود.

  2. ابعاد زمین ورزشگاه آزادی چقدر است؟

    این مجموعه ۱۱۰متر در۷۵متر است.

  3. مهم ترین لقب ورزشگاه آزادی چیست؟

    ورزشگاه آزادی علاوه بر آریامهر نگارخانه هم نام دارد چرا که با طرح هایی که طرفداران تیم پرسپولیس و استقلال ایجاد می کنند، این ورزشگاه را نگار خانه هم می نامند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :