استادیوم آلیانز آرنا در مونیخ آلمان قرار دارد و جزو استادیوم های بوندسلیگا و استادیوم های مطرح دنیا می باشد. ورزشگاه آلیانز آرنا یکی از ورزشگاه های سرپوشیده جهان می باشد و هزینه زیادی برای ساخت آن صرف شده است. در این قسمت تصمیم داریم اطلاعات بیشتری از این ورزشگاه بزرگ و باشکوه جهان که در کشور آلمان قرار دارد، در اختیارتان قرار بدهیم. این ورزشگاه هم اکنون در اختیار بایرن مونیخ قرار دارد.

  • به دنبال بهترین سایت پیش بینی فوتبال  با بونوس های بسیار ویژه هستید؛ همین حالا جهت دسترسی بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در مقاله مشاهده می کنید؛ کلیک کنید.
معرفی استادیوم آلیانز آرنا

معرفی استادیوم آلیانز آرنا

یکی از بزرگ ترین و معروف تریناستادیوم های فوتبال سر پوشیده جهان، ورزشگاه آلیانز آرنا می باشد که این ورزشگاه بسیار زیبا در شهر مونیخ کشور آلمان ساخته شده است. بایرن مونیخ که یکی از تیم های بزرگ و مدعی در جهان است، بازی های خود را در این استادیوم انجام می دهد. در واقع می توان گفت که استادیوم بایرن از سال ۲۰۰۵ همین ورزشگاه آلیانز آرنا می باشد.

ای تی اف ای یعنی توانایی ورزشگاه در تغییر خود که ورزشگاه مونیخ تنها ورزشگاه در جهان است که این ویژگی را دارد و از این بابت بسیار معروف و محبوب می باشد. ورزشگاه وستفالن بزرگ ترین ورزشگاه آلمان از توانایی ای تی اف ای برخوردار نمی باشد و این ویژگی تنها مخصوص ورزشگاه آلیانز آرنا است که به عنوان دومین ورزشگاه بزرگ کشور آلمان شناخته می شود.

ظرفیت ورزشگاه آلیانز آرنا چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه آلیانز آرنا از سال ۲۰۰۲ تاکنون در حال تغییر است و در ابتدا این ورزشگاه ظرفیتی برابر با ۶۶۰۰۰ نفر داشت که به دلیل افزایش جمعیتی که برای تماشای فوتبال می آمدند، در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ ظرفیت آن به ۶۹۹۰۱ نفر افزایش یافت.

این افزایش ظرفیت ادامه داشت تا این که در نهایت در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ تعداد ظرفیت آن چیزی حدود ۷۱۴۷۳ نفر شد.

افزایش ظرفیت ورزشگاه آلیانز آرنا تاثیری در رتبه آن در کشور آلمان نداشت و همچنان دومین ورزشگاه بزرگ این کشور بود. اما تعداد تماشاچیان آن بالا رفته و برای بازی های بین المللی بسیار مناسب شد و تیم ملی آلمان از این ورزشگاه برای رقابت های خود نیز بهره می برد.

استادیوم آلیانز آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم آلیانز آرنا کجا قرار دارد؟

نام کامل این ورزشگاه، آلیانز آرنا بوده و در شهر مونیخ آلمان قرار دارد. مونیخ شهری با مردمان عاشق فوتبال می باشد و تیم های قوی و مطرحی در جهان دارد. تیم بایرن مونیخ یکی از مدعیان همیشگی جهان و در لیگ های سخت و پر هیجان آن می باشد. پیش از ساخت ورزشگاه آلیانز آرنا بازی های تیم بایرن مونیخ به طور مشترک با دیگر تیم های شهر مونیخ در ورزشگاه المپیک مونیخ انجام می شد. اما بعدها این ورزشگاه در مونیخ ساخته شد و خانه تیم پر ستاره بایرن مونیخ شد. آلیانز آرنا ویکی پدیا را که سرچ کنید، می توانید آدرس دقیق تر آن را در گوگل پیدا کنید. که لوکیشن ورزشگاه در شهر مونیخ می باشد. تیم بایرن مونیخ با دنیایی از ستارگان خود و تعداد بی شماری از قهرمانی هایش تا قبل از سال ۲۰۰۲ در ورزشگاه المپیک مونیخ به مصاف با رقیبانش می رفت. بعد از ساخت ورزشگاه آلیانز آرنا، این استادیوم در اختیار تیم بایرن مونیخ قرار گرفت و پس از آن تمامی تمرین های بازیکنانش در آن انجام شد. همچنین در دیدار های خانگی اش برای رقابت و برنده شدن از این ورزشگاه استفاده می کند.

استادیوم آلیانز آرنا در چه سالی ساخته شد؟

ورزشگاه آلیانز آرنا در روز ۲۱ ماه اکتبر سال ۲۰۰۲ ساخته شد و در اختیار باشگاه بایرن مونیخ قرار گرفت. برای ساخت این ورزشگاه ۳۴۰ میلیون یورو صرف شد تا به دومین ورزشگاه بزرگ آلمان و با امکانات و تجهیزات بسیار به روز و پیشرفته تبدیل شود. طراحی آن بر عهده آروپ هرتزوگ و دمرون بوده که از مهندسان مطرح و کاربلد کشور آلمان می باشند. بنابراین سال ۲۰۰۲ سال فوتبالی مهمی برای طرفدارن فوتبال کشور آلمان بود. زیرا یکی از بهترین استادیوم های جهان یعنی ورزشگاه آلیانز آرنا در کشور آن ها ساخته شده بود و آن ها با راحتی و هیجان بیشتر می توانستند، شاهد رقابت تیم مورد علاقه شان با رقیبان بزرگ دنیا باشند.

عکس های استادیوم آلیانز آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم آلیانز آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

دیدن عکس ورزشگاه بایرن مونیخ برای طرفداران این تیم بسیار جذاب و مهم می باشد. آن ها علاقه دارند که درباره زمین تمرین تیم محبوبشان یعنی بایرن مونیخ اطلاعاتی به دست بیاورند. زیرا این تیم بازیکنان ستاره و بزرگی دارد و برای آماده سازی نیاز به مکانی با امکانات ورزشی به روز می باشند. برای دیدن عکس های قسمت های مختلف این استادیوم می توان به سایت اصلی خود باشگاه مراجعه کرد و یا در گوگل اسم ورزشگاه بایرن مونیخ را سرچ کرده و عکس های آن جا را مشاهده کنید. برخی از بازیکنان این تیم نیز از ورزشگاه در زمان بازی و یا انجام تمرینات عکس هایی در پیج اینستای خود قرار می دهند که اگر فالور آن ها باشید، شاهد این عکس ها خواهید بود.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه دارای امکانات به روز و فوق العاده دنیا است. فناوری ای تی اف ای یا همان توانایی تغییر رنگ دیواره ها و سقف ورزشگاه از ویژگی های مهم آن است که در زمان هر بازی به رنگ خاصی در می آید. دارای پارکینگ چهار طبقه و با ظرفیتی حدود ۹۸۰۰ ماشین بوده که یکی از بزرگ ترین پارکینگ های آلمان به شمار می رود‌. بسیاری دیگر از امکانات و تجهیزات به روز دنیا و آماده و در اختیار بازیکنان و کادر فنی و… تیم بایرن مونیخ از دیگر ویژگی های این باشگاه می باشد. امکانات بالای ورزشگاه آلیانز آرنا آن را به یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ورزشگاه های جهان تبدیل کرده است و کم تر کسی می باشد که آن را نشناسد. امکانات معماری و ساختمان سازی بالا و مهندسان متخصص در کشور آلمان به این امر بسیار کمک کرده است و در همان ابتدا ساخت آن به بهترین ها واگذار شد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه کیست؟

زمانی که ورزشگاه آلیانز آرنا ساخته شد، هزینه زیادی صرف ساخت آن شد. بنابراین این باشگاه در اختیار بایرن مونیخ قرار گرفت تا مقداری از هزینه آن جبران شود. همچنین حقوق این باشگاه بزرگ برای سی سال توسط گروه خدمات مالی آلیانتس خریده شده است. اما در بازی های بین المللی از این نام به دلیل خصوصی بودن شرکت اسپانسر استفاده نمی شود. نام ورزشگاه فیفا به جای ورزشگاه آلیانز آرنا در بازی های بین المللی استفاده می شود و این شرکت اسپانسر تنها از سود مالی آن استفاده می کند. صرف هزینه و مجهز کردن و به روز کردن ورزشگاه و همچنین هزینه های نگه داری و بهداشت و تعمیرات و بازسازی و… به عهده مالک این استادیوم زیبا و فوق العاده بوده و بعد از برگزاری بازی ها و به دست آوردن سود و درآمد زیاد، این هزینه ها جبران می شود.

نوع چمن استادیوم آلیانز آرنا چگونه است؟

در زمان ساخت ورزشگاه آلیانز آرنا تصمیم به این شد که از چمن مصنوعی مرغوبی استفاده شود و این از امکانات ورزشگاه آلیانز آرنا به شمار می رود. نگه داری از چمن مصنوعی راحت تر و کم هزینه تر بوده و در تمامی فواصل سال به راحتی می توان از ورزشگاه استفاده کرد. همچنین به بازیکنان فرصت بهتر بازی کردن و دوندگی بالا را می دهد. سال ها قبل بیشتر زمین های فوتبال از نوع چمن های طبیعی ساخته می شدند که به دلیل هزینه ی بسیار زیاد در نگه داری، کم کم این نوع چمن منسوخ شد. بعدها با پیشرفت فناوری و بالا رفتن کیفیت چمن مصنوعی ورزشگاه های بزرگ را از نوع چمن مصنوعی ساخته و هزینه نگه داری و تعمیر آن را بسیار کاهش دادند.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم آلیانز آرنا برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم آلیانز آرنا برگزار شده اند کدامند؟

آلمان همواره تیم فوتبال و بازیکنان فوق العاده ای را به دنیا نشان داده است. از آن جایی که تیم های آلمانی همچون بایرن مونیخ در لیگ های مطرح جهان همواره مدعی هستند، بنابراین در بسیاری از مواقع میزبان تیم های بزرگ دیگر جهان می باشد و در ورزشگاه آلیانز آرنا بازی های مهم زیادی انجام شده است. بایرن مونیخ رقابت های لیگ آلمان و لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی اروپا و دیگر رقابت های مهم خود را در ورزشگاه آلیانز آرنا انجام می دهد. برای مثال فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲ که یکی از مهم ترین فینال های جهان است، در این ورزشگاه انجام شد. این رقابت بین دو تیم پر ستاره و مدعی جهان یعنی بایرن مونیخ آلمان و چلسی انگلیس صورت گرفت و در نهایت بازی با قهرمانی چلسی در ضربات پنالتی به پایان رسید و چلسی جام قهرمانی لیگ اروپا را در خانه بایرن مونیخ و باشگاه آلیانز آرنا که یکی از بهترین استادیوم های آلمان است، به دست آورد.

سوالات متداول

  1. قیمت بلیط ورزشگاه آلیانز آرنا چقدر می باشد؟

    قیمت بلیط ورزشگاه آلیانز آرنا در هر بازی متفاوت بوده و برای اطلاع از آن باید به سایت این باشگاه مراجعه کرد.

  2. ورزشگاه آلیانز آرنا در زمان بازی تیم ملی آلمان به چه رنگی است؟

    این باشگاه در زمان بازی تیم ملی آلمان به رنگ سفید می باشد.

  3. آیا این ورزشگاه در اختیار تیم آلمانی دیگر نیز می باشد؟

    ورزشگاه آلیانز آرنا تنها در اختیار تیم پر ستاره بایرن مونیخ است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :