استادیوم نیو بوردو از استادیوم های لیگ لوشامپیونه می باشد که در حال حاضر میزبان بازی های خانگی تیم فوتبال بوردو می باشد و با ظرفیت 42115 نفری در کشور فرانسه قرار دارد.

 • به راحتی می توانید به معتبرترین سایت پیش بینی فوتبال دسترسی داشته باشید؛ کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” موجود در همین مقاله کلیک کنید.
معرفی استادیوم نیو بوردو

معرفی استادیوم نیو بوردو

ورزش فوتبال در سراسر جهان به شدت محبوب و پرطرفدار است. حال این موضوع را هم باید افزود که در بین مردم فرانسه نیز این رشته ورزشی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. فرانسه از لحاظ فوتبال کشور جالبی است، چرا که تیم های قدرتمند زیادی در این کشور وجود دارند که هر کدام از آن ها تا به اکنون موفقیت های زیادی را کسب کرده اند. حال بهتر است که بدانید در فرانسه استادیوم های فوتبال متعددی ساخته شده اند که این استادیوم‌ ها محل برگزاری مسابقات و تمرینات تیم‌ های فوتبال فرانسه هستند و تماشاگران نیز برای مشاهده مسابقات مورد نظر خود به این استادیوم ها مراجعه می کنند. حال یکی از این استادیوم های فرانسه، استادیوم نیو بوردو نام دارد که در ادامه به معرفی استادیوم نیو بوردو شهر بوردو خواهیم پرداخت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

ورزشگاه نیو بوردو در تاریخ 18 مه 2015 افتتاح شده است. این ورزشگاه فوتبال در بوردو، فرانسه قرار دارد و در حال حاضر میزبان بازی های خانگی تیم بوردو می باشد. برای اولین بار در تاریخ 23 می 2015 در این استادیوم، بازی بوردو مقابل تیم مونپلیه که آخرین روز فصل لیگ بوده است برگزار شد. میزبان 2-1 با هر دو گل دیگو رولان پیروز شد. جالب است که بدانید این استادیوم میزبان نیمه نهایی فصل 14 برتر 2014-2015 در اتحادیه راگبی هم بوده است و هم چنین میزبان 5 مسابقه در یورو 2016 یوفا، مانند یک چهارم نهایی بوده است.

اولین کنسرت در این استادیوم توسط خواننده فرانسوی- کانادایی به نام سلین دیون در تاریخ 29 ژوئن 2017 برگزار شده است. هم چنین در تاریخ 26 ژوئن 2018 گروه هارد راک Guns N’ Roses در طول تور (Not In This Lifetime…) در این استادیوم اجرا کردند.

این موضوع را هم باید افزود که این ورزشگاه در تاریخ جولای 2017 به‌ عنوان یکی از شش استادیوم میزبانی فوتبال در پاریس برای بازی‌ های المپیک تابستانی 2024 انتخاب شد. بعد از برنده شدن مناقصه فرانسه در ماه نوامبر 2017، این ورزشگاه به عنوان یکی از 9 ورزشگاه تایید شد.

ظرفیت ورزشگاه نیو بوردو چقدر است؟

در هنگام ساخت استادیوم ها نکاتی در نظر گرفته می‌ شود که یکی از این نکات ظرفیت استادیوم ها می باشد، چرا که بازیکنان فوتبال با توجه به وجود تماشاگران و حمایت آن ها می توانند عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند و به این گونه تیم می تواند عنوان بهتری را کسب کند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید برای ساخت استادیوم نیو بوردو نیز یکی از نکاتی که به آن توجه شده است ظرفیت آن می باشد. در حال حاضر این استادیوم از ظرفیت 42115 نفری برخوردار است و به همین دلیل یکی از بزرگ ترین استادیوم های فرانسه به شمار می رود.

استادیوم نیو بوردو کجا قرار دارد؟

استادیوم نیو بوردو کجا قرار دارد؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، ورزشگاه‌ ها مکان هایی برای برگزاری مسابقات فوتبال و هم چنین تمرینات بازیکنان هستند و تماشاگران نیز برای مشاهده مسابقات مورد علاقه خود به این مکان ها مراجعه می کنند. حال با توجه به این که ورزشگاه نیو بوردو میزبان بازی های خانگی تیم بوردو می باشد، به همین دلیل به طور معمول مردم به ویژه علاقمندان به تیم بوردو برای مشاهده مسابقات مورد علاقه خود به این ورزشگاه مراجعه می‌ کنند.

حال یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که برای برخی از افراد به وجود می آید، این است که این ورزشگاه واقع در کجاست؟ در این باره می توان این گونه بیان کرد که این ورزشگاه واقع در Cr Jules Ladoumegue, 33300 Bordeaux, فرانسه می باشد. ناگفته نماند که با مراجعه به نرم افزار هایی همچون نقشه می توانید به صورت دقیق تر از لوکیشن این ورزشگاه مطلع شوید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

در حال حاضر این استادیوم معروف محل برگزاری بازی های خانگی باشگاه بوردو می باشد. حال در رابطه با این باشگاه بهتر است باشگاه فوتبال بوردو، یکی از باشگاه‌ های فوتبال فرانسه و اروپا است که در شهر بوردو قرار دارد و در سال 1881 تأسیس شده است. جالب است که بدانید تیم بوردو یکی از ثروتمند ترین تیم‌ های سراسر دنیا در سال 2000 بوده است، مالک آن یکی از تاجران فرش در امارات به نام خلیل ذولا می باشد. این تیم فوتبال در حال حاضر در لیگ دو فرانسه بازی می کند. شش بار قهرمانی در لیگ فرانسه و یک بار قهرمانی در جام یوفا از مهم ترین عناوینی است که این تیم فوتبال تا به اکنون کسب کرده است.

در حال حاضر تیم بوردو طرفداران بسیار زیادی دارد، به همین دلیل زمانی که مسابقات این تیم برگزار می‌ شود، طرفداران تیم بوردو برای مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود به صورت زنده به ورزشگاه نیو بوردو مراجعه می کنند.

استادیوم نیو بوردو در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم نیو بوردو در چه سالی ساخته شد؟

بهتر است که بدانید در تاریخ نوامبر 2012، ساخت و ساز این ورزشگاه شروع شد و بعد از سه سال در آوریل 2015 ساخت آن به پایان رسید. در تاریخ 18 مه 2015، این استادیوم به صورت رسمی افتتاح شد. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که در تاریخ 23 می 2015، اولین بازی در این ورزشگاه بین تیم بوردو و تیم مونپلیه، آخرین روز فصل لیگ بوده است. میزبان در این بازی با هر دو گل دیگو رولان پیروز شد.

عکس های استادیوم نیو بوردو را در کجا مشاهده کنیم؟

استادیوم نیو بوردو در حال حاضر محل برگزاری بازی های خانگی تیم فوتبال بوردو می باشد و یکی از مشهور ترین استادیوم های فرانسه به شمار می‌ رود که از ظرفیت بالایی هم برخوردار است. حال خیلی از مردم تمایل دارند تا به مشاهده عکس های این ورزشگاه بپردازند و به این گونه بیشتر با فضای داخلی و بیرونی نیو بوردو آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای جستجو و مشاهده عکس های این ورزشگاه مراجعه به گوگل است. اگر شما در گوگل عباراتی از جمله تصاویر استادیوم نیو بوردو را جستجو کنید با نتایج دلخواه رو به رو خواهید شد. هم چنین در گوگل می توانید تصاویر سایر استادیوم های فرانسه و یا تصاویر ورزشگاه های لوشامپیونه را نیز جستجو و مشاهده نمایید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

در هنگام ساخت نیو بوردو، طراحان این استادیوم امکانات زیادی را برای آن در نظر گرفته اند تا به این گونه تیم‌ های فوتبال بتوانند بازی های خود را بدون مشکل در نیو بوردو برگزار کنند. حال از مهم‌ ترین امکانات این استادیوم می توان به: جایگاه مناسب تماشاگران، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، ظرفیت بالا، جایگاهی برای میهمانان ویژه، چمن مرغوب، صفحه نمایش اختصاصی، دسترسی راحت به استادیوم و … اشاره کرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، در حال حاضر ورزشگاه نیو بوردو میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال بوردو می باشد. حال برای خیلی از افراد سوالی که به وجود می آید، این است که مالک این ورزشگاه کیست؟ در این باره بهتر است که بدانید این استادیوم متعلق به شهر بوردو (City of Bordeaux) می باشد. حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به ورزشگاه نیو بوردو ویکی پدیا مراجعه نمایید.

نوع چمن استادیوم نیو بوردو چگونه است؟

نوع چمن استادیوم نیو بوردو چگونه است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام ساخت نیو بوردو به آن توجه شده است نوع چمن زمین استادیوم می باشد. حال در این باره بهتر است که بدانید برای ساخت زمین نیو بوردو از چمن طبیعی با کیفیت استفاده شده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم نیو بوردو برگزار شده اند کدامند؟

در حال حاضر تمام بازی های باشگاه فوتبال بوردو که برای هوادارانش بسیار مهم است در این ورزشگاه برگزار می شود. هم چنین بهتر است که بدانید زمین این استادیوم، در تاریخ سپتامبر 2016، به عنوان میزبان فینال کوپه د لا لیگ 2018 به عنوان بخشی از برنامه ریزی برای میزبانی این رویداد در مکان های مختلف خارج از پاریس انتخاب شد. هم چنین ناگفته نماند که در تاریخ 7 سپتامبر 2015، در این استادیوم یک بازی دوستانه 2–1 مقابل صربستان میزبان تیم ملی فرانسه برگزار شده است.

سوالات متداول

 1. در چه سالی استادیوم نیو بوردو افتتاح شده است؟

  در تاریخ نوامبر 2012، ساخت و ساز نیو بوردو شروع شد و در آوریل 2015 ساخت آن به پایان رسید و در تاریخ 18 مه 2015، این استادیوم به صورت رسمی افتتاح شد.

 2. در حال حاضر ظرفیت استادیوم نیو بوردو چقدر است؟

  این ورزشگاه از ظرفیت 42115 نفری برخوردار است و از این رو یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های فرانسه به شمار می رود.

 3. استادیوم نیو بوردو میزبان بازی های کدام تیم است؟

  در حال حاضر این استادیوم معروف میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال بوردو می باشد و این باشگاه تمام بازی های خود را در نیو بوردو برگزار می کند.

 4. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم نیو بوردو پرداخت؟

  برای مشاهده عکس های استادیوم نیو بوردو می توانید به گوگل مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)