استادیوم فلتینس آرنا (Veltins-Arena) یک استادیوم ورزشی در شهر گلزن‌ کیرشن آلمان است که در حال حاضر خانه اختصاصی تیم شالکه 04 می باشد و بیش از شصت هزار نفر ظرفیت دارد. این استادیوم از معروف ترین استادیوم های بوندسلیگا نیز محسوب می شود.

 • می توانید جهت ورود به معتبرترین سایت پیش بینی فوتبال  همین حالا بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در مقاله مشاهده می کنید؛ کلیک کنید.
معرفی استادیوم فلتینس آرنا

معرفی استادیوم فلتینس آرنا

استادیوم های فوتبال، مکان هایی برای برگزاری مسابقات فوتبال و تمرینات بازیکنان فوتبال می باشند و تماشاگران نیز برای مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود به این مکان ها می روند. حال با توجه به این که مردم آلمان علاقه بسیار زیادی به ورزش فوتبال دارند و در آلمان تیم های موفق و پرافتخار زیادی مشاهده می‌ شوند، به همین دلیل در حال حاضر، استادیوم های مختلفی در آلمان راه اندازی شده اند که هر کدام از این استادیوم‌ ها، میزبان برخی از بازی های تیم‌ های فوتبال آلمان می باشند. حال استادیوم فلتینس آرنا یکی از استادیوم های مدرن و معروف آلمان می باشد که در ادامه قرار است به معرفی این استادیوم بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم همراه ما باشید.

استادیوم فلتینس آرنا که با نام استادیوم شالکه 04 هم شناخته می شود، یک استادیوم سرپوشیده فوتبال در Gelhsen-Watch در شمال کشور آلمان است. این استادیوم در تاریخ 13 آگوست 2001 به عنوان استادیوم اختصاصی باشگاه بوندسلیگا اف سی شالکه 04 افتتاح شد. این استادیوم بدون شک یکی از پیشرفته‌ ترین و بهترین استادیوم های حال حاضر جهان است.

حال این موضوع را هم باید افزود که ورزشگاه فلتینس آرنا میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2004 و هم چنین پنج بازی در جام جهانی فوتبال 2006 مانند یک چهارم نهایی بوده است. بهتر است که بدانید حقوق نامگذاری این استادیوم در تاریخ یک ژوئیه 2005 به کارخانه آبجوسازی آلمانی Veltins فروخته شده است.

ظرفیت ورزشگاه فلتینس آرنا چقدر است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، این ورزشگاه یکی از مدرن ترین ورزشگاه های آلمان و هم چنین سراسر دنیا به شمار می‌ رود که دارای امکانات بسیار زیادی می باشد. حال این موضوع را هم باید افزود که سران این ورزشگاه برای ساخت فلتینس آرنا امکاناتی را برای آن در نظر گرفته اند که یکی از این امکانات ظرفیت بالای ورزشگاه می باشد، چرا که وجود تماشاگران در این ورزشگاه حائز اهمیت است و بازیکنان فوتبال می توانند با بهره گیری از حامی روانی نتایج بهتری را کسب کنند. حال بهتر است که بدانید در حال حاضر ظرفیت این استادیوم به صورت ایستاده و نشسته 62271 نفر برای مسابقات لیگ و هم چنین فقط نشسته 54740 نفر برای مسابقات بین المللی است. این موضوع را هم باید افزود که این ورزشگاه از سقف جمع شونده و زمین جمع شونده برخوردار است.

استادیوم فلتینس آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم فلتینس آرنا کجا قرار دارد؟

با توجه به این که در حال حاضر تیم معروف شالکه 04 تمام مسابقات خود را در این ورزشگاه برگزار می‌ کند و از آن جایی که این تیم فوتبال طرفداران بسیار زیادی دارد که در هنگام برگزاری مسابقات تیم شالکه 04 خیلی از آن ها به این استادیوم برای مشاهده بازی مورد علاقه خود می روند، به همین دلیل یکی از متداول‌ ترین سوالاتی که برای خیلی از افراد به وجود می آید، این است که این استادیوم در کجا قرار دارد؟ در این باره می توان این گونه بیان کرد که استادیوم فلتینس آرنا در شهر گلزن‌ کیرشن آلمان و در شمال گلسنکرشن بین دو اتوبان A42 و A2 قرار دارد که هر دو از غرب به شرق شهر ادامه دارند.

حال این موضوع را هم باید افزود که اگر تماشاگران می خواهند از اتوبان A42 به سمت ورزشگاه بروند، باید وارد خروجی شماره‌ 17 گلسنکرشن- شالکه شوند. پس از آن در خیابان آلفرد- زینگلر به سمت شمال بپیچند و در همان جاده حدود دو کیلومتر رانندگی کنند. سپس زمانی که به تقاطع خیابان کورت شوماخر رسیدند به سمت راست بپیچند و در همین مسیر به فلتینس آرنا خواهند رسید. از A2 هم تماشاگران باید وارد خروجی گلسنکرشن- بویر شوند و زمانی که به میدان رسیدند به سمت چپ بپیچند و پس از چند صد متر وارد خیابان کورت شوماخر شوند. هم چنین برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هم می‌ توانید از ایستگاه پست گلسنکرشن سوار قطار 302 شوید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

در حال حاضر این ورزشگاه میزبان بازی های تیم خانگی شالکه 04 می باشد و این تیم تمام بازی های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌ کند. حال در رابطه با تیم شالکه 04 بهتر است که بدانید باشگاه فوتبال شالکه 04 (FC Schalke 04) باشگاه فوتبال آلمانی است که در گلزن‌ کیرشن قرار دارد. این تیم تا به اکنون هفت بار قهرمان بوندس‌ لیگا شده‌ است. این تیم فوتبال در سال 1904 تأسیس شده است و دلیل قرارگیری عدد 04 در انتهای نام تیم نیز به‌ خاطر تاریخ تاسیس می‌ باشد.

حال با توجه به این که تیم شالکه 04 یکی از پر افتخار ترین و محبوب ترین تیم های آلمان محسوب می‌ شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین دلیل در زمان برگزاری مسابقات این تیم طرفداران این تیم به استادیوم فلتینس آرنا می روند تا به این گونه بتوانند از نزدیک و به صورت زنده به تماشای بازی های تیم موردعلاقه خود بپردازند.

استادیوم فلتینس آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم فلتینس آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم فلتینس آرنا جایگزین استادیوم قبلی باشگاه شالکه 04، پارکاشتادیون، شده است و تا قبل از سال 2005 با نام آرنا آوف شالکه شناخته می‌ شده است. حال این موضوع را هم باید افزود که فلتینس آرنا نخستین استادیوم در آلمان است که تمام مخارج ساخت و ساز آن توسط یک شرکت خصوصی تأمین شده است و احداث این استادیوم برای باشگاه شالکه مبلغ 191 میلیون یورو هزینه در بر داشته است. ساخت این ورزشگاه در سال 1998 شروع شد و در سیزدهم آگوست سال 2001، ورزشگاه فلتینس آرنا با برگزاری یک تورنومنت دوستانه به صورت رسمی افتتاح شد. اولین بازی این استادیوم بین تیم‌ شالکه و تیم دورتموند برگزار شد که با تساوی بدون گل به پایان رسید.

عکس های استادیوم فلتینس آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که فلتینس آرنا یکی از مدرن ترین و زیبا ترین استادیوم های آلمان و جهان به شمار می‌ رود، به همین دلیل خیلی از افراد تمایل دارند تا نگاهی به ورزشگاه زیبا و دیدنی شالکه بپردازند و به این گونه بیشتر با این استادیوم آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید روش های مختلفی برای جستجو و مشاهده عکس های این استادیوم وجود دارد. به عنوان مثال اگر شما به اینترنت مراجعه کنید و عباراتی از جمله عکس استادیوم فلتینس آرنا را جستجو نمایید، عکس های بی شماری از این استادیوم زیبا برای شما نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها بپردازید. هم چنین ناگفته نماند که در اینترنت می توانید به جستجو و مشاهده تصاویر سایر استادیوم های آلمان هم بپردازید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

فلتینس آرنا همانند سایر استادیوم های فوتبال دارای یکسری امکانات و ویژگی هایی می باشد تا به این گونه تیم های فوتبال بتوانند به راحتی و بدون مشکل بازی های خود را در این استادیوم برگزار کنند. حال از مهم‌ ترین امکانات این استادیوم می توان به: چمن باکیفیت، دارای سقف جمع شونده و زمین جمع شونده، صفحه نمایش اختصاصی، جایگاه مناسب تماشاگران، ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، دسترسی راحت به استادیوم، جایگاهی برای میهمانان ویژه و… اشاره کرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، در حال حاضر تمام بازی های تیم معروف شالکه 04 در این ورزشگاه برگزار می‌ شود. حال این موضوع را هم باید افزود که مالک این ورزشگاه نیز باشگاه شالکه 04 می باشد. حال اگر تمایل دارید تا در این باره اطلاعات بیشتری را به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به ورزشگاه فلتینس آرنا ویکی پدیا مراجعه نمایید.

نوع چمن استادیوم فلتینس آرنا چگونه است؟

نوع چمن استادیوم فلتینس آرنا چگونه است؟

در ساخت زمین این استادیوم از چمن طبیعی و باکیفیت استفاده شده است تا به این گونه در هنگام برگزاری مسابقات برای بازیکنان فوتبال مشکلی به وجود نیاید.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم فلتینس آرنا برگزار شده اند کدامند؟

در حال حاضر تیم شالکه 04 تمام بازی های خود را در این استادیوم برگزار می کند. هم چنین این استادیوم میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2004 و پنج بازی در جام جهانی فوتبال 2006 مانند یک چهارم نهایی هم بوده است.

سوالات متداول

 1. استادیوم فلتینس آرنا در چه سالی افتتاح شده است؟

  ساخت این ورزشگاه در سال 1998 آغاز شد و در تاریخ سیزدهم آگوست سال 2001، ورزشگاه فلتینس آرنا با برگزاری یک تورنومنت دوستانه به صورت رسمی افتتاح شد.

 2. استادیوم فلتینس آرنا میزبان بازی های کدام تیم است؟

  در حال حاضر این استادیوم میزبان بازی های تیم خانگی شالکه 04 می باشد و این تیم تمام بازی های خود را در این استادیوم برگزار می‌ کند.

 3. ظرفیت استادیوم فلتینس آرنا چقدر است؟

  در حال حاضر ظرفیت فلتینس آرنا به صورت ایستاده و نشسته 62271 نفر برای مسابقات لیگ و هم چنین فقط نشسته 54740 نفر برای مسابقات بین المللی است.

 4. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم فلتینس آرنا پرداخت؟

  برای مشاهده عکس های این استادیوم زیبا و مدرن کافی است تا به اینترنت مراجعه نمایید و نام این استادیوم را جستجو کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :