استادیوم مرسدس بنز آرنا در حال حاضر خانه اختصاصی تیم باشگاه فوتبال اشتوتگارت و از استادیوم های بوندسلیگا می باشد. این استادیوم واقع در شهر اشتوتگارت، آلمان می باشد.

  • برای شما کاربران گرامی آدرس معتبرترین سایت پیش بینی فوتبال را قرار داده ایم؛ با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به آن دسترسی خواهید داشت.
معرفی استادیوم مرسدس بنز آرنا

معرفی استادیوم مرسدس بنز آرنا

استادیوم های فوتبال، مکان هایی برای برگزاری مسابقات ورزش فوتبال هستند و تماشاگران با مراجعه به این مکان ها می توانند مسابقات فوتبال را به صورت زنده مشاهده کنند. حال با توجه به این که در آلمان تیم های فوتبال متعددی وجود دارد که این تیم‌ ها طرفداران بسیار زیادی دارند، به همین دلیل در زمان برگزاری مسابقات فوتبال مردم به استادیوم ها می روند. از این رو در آلمان استادیوم های مختلفی مشاهده می شوند که هر کدام از این استادیوم ها، میزبان بازی‌ های خانگی برخی از تیم های فوتبال هستند که یکی از آن ها استادیوم مرسدس بنز آرنا نام دارد که در ادامه می خواهیم به معرفی این استادیوم بپردازیم و اطلاعات کاملی در مورد آن قرار دهیم.

مرسدس بنز آرنا که با نام استادیوم اشتوگارت هم شناخته می شود یک استادیوم واقع در اشتوتگارت، بادن-وورتمبرگ، آلمان می باشد و هم اکنون میزبان بازی های باشگاه بوندسلیگا آلمان VfB اشتوتگارت می باشد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این ورزشگاه تا قبل از سال 1993، (Neckarstadion) نامیده می شد و نام آن از رودخانه نزدیک Neckar گرفته شده است. هم چنین ناگفته نماند که این ورزشگاه را در بین سال های 1993 و ماه ژوئیه 2008، ورزشگاه گوتلیب دایملر می نامیدند. البته در نهایت از فصل 09-2008، نام آن به مرسدس بنز آرنا تغییر یافت و در تاریخ 30 ژوئیه 2008، این استادیوم با یک بازی دوستانه پیش فصل مقابل تیم آرسنال افتتاح شد.

ظرفیت ورزشگاه مرسدس بنز آرنا چقدر است؟

هسته اصلی ورزش فوتبال تماشاگران آن هستند، چرا که شما نمی توانید هیچ تیم فوتبالی را پیدا کنید که بدون تماشاچی و حامی روانی عنوان مهمی را کسب کرده باشد. از این رو یکی از نکاتی که در ساخت استادیوم ها به آن توجه می‌ شود ظرفیت این ساختمان ها می باشد. حال مالک این ورزشگاه برای جذب هوادار به مرسدس بنز آرنا، استاندارد هایی را در نظر گرفته است که یکی از این استاندارد ها ظرفیت بالای این ساختمان می باشد تا به این گونه تماشاگران زیادی به این استادیوم بروند و به تماشای بازی مورد علاقه خود بپردازند. حال ناگفته نماند که در حال حاضر ظرفیت این ورزشگاه برای مسابقات بین‌ المللی 54,906 نفر است و ظرفیت این ورزشگاه برای مسابقه های لیگ 60,441 نفر می باشد. باتوجه به ظرفیت بالای ورزشگاه مرسدس بنز آرنا، این ورزشگاه به یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های آلمان تبدیل شده است.

استادیوم مرسدس بنز آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم مرسدس بنز آرنا کجا قرار دارد؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم استادیوم‌ ها، ساختمان هایی هستند که محل برگزاری مسابقات فوتبال می باشند. حال با توجه به این که مردم آلمان علاقه زیادی به ورزش فوتبال دارند، به همین دلیل خیلی از آن ها برای مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود به ورزشگاه ها می روند. حال یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که برای خیلی از افراد به وجود می آید، این است که ورزشگاه مرسدس بنز آرنا کجا قرار دارد؟ در این باره می توان این گونه بیان کرد این ورزشگاه در Mercedes-Platz 1, 10243 Berlin, آلمان قرار دارد. حال برخی از افراد تمایل دارند از آدرس دقیق تر این استادیوم مطلع شوند، می توانید از نرم افزار هایی همچون نرم افزار نقشه استفاده کنید تا به این گونه از آدرس دقیق تر این استادیوم مطلع شوید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

بهتر است که بدانید در حال حاضر این استادیوم، محل برگزاری بازی های خانگی باشگاه فوتبال اشتوتگارت می باشد و از این رو می‌ توان این گونه بیان کرد که این باشگاه تمام بازی های خود را در مرسدس بنز آرنا برگزار می‌ کند. حال در مورد باشگاه فوتبال اشتوتگارت بهتر است که بدانید باشگاه فوتبال فا. ایف. ب اشتوتگارت یک باشگاه ورزشی است که در شهر اشتوتگارت، مهد صنعت و فوتبال آلمان در جنوب این کشور قرار دارد و به اختصار اشتوتگارت هم نامیده می شود. این باشگاه در 9 سپتامبر 1893 میلادی تأسیس شده‌ است و از این رو یکی از قدیمی‌ ترین باشگاه‌ های آلمان محسوب می شود. باشگاه اشتوتگارت بیشتر به دلیل تیم فوتبالش شناخته می شود. این تیم فوتبال تا به اکنون توانسته پنج بار در لیگ آلمان، یک بار در سوپر جام فوتبال آلمان و سه بار هم در جام حذفی فوتبال آلمان قهرمان شود و به همین دلیل یکی از تیم های موفق آلمان محسوب می شود که طرفداران و هواداران بسیار زیادی دارد.

حال باتوجه به این که این باشگاه هواداران و طرفداران زیادی دارد، به همین دلیل زمانی که باشگاه اشتوتگارت بازی‌ های خانگی خود را در مرسدس بنز آرنا که در نزدیکی کارخانه بنز قرار دارد، برگزار می کند، طرفداران زیادی به مرسدس بنز آرنا می روند تا به مشاهده بازی های مورد علاقه خود بپردازند.

استادیوم مرسدس بنز آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم مرسدس بنز آرنا در چه سالی ساخته شد؟

بهتر است که بدانید در سال 1933، این استادیوم با طرح های پل بوناتز یکی از معماران سرشناس آلمانی ساخته شد و پس از مدتی که از افتتاح آن گذشت نام این استادیوم را به (آدولف-هیتلر-کمپف باهن) تغییر دادند. هم چنین ناگفته نماند که از سال 1945 تا سال 1949 این مکان (استادیوم قرن) خوانده می شد و پس از مدتی نام آن به (کمپف باهن) تغییر پیدا کرد. بهتر است که بدانید در این سال ها در این ورزشگاه نیرو های آمریکایی بیسبال بازی می کردند و از سال 1949 به بعد هم نام این مکان به (ورزشگاه نکر) تغییر یافت.

حال ناگفته نماند که این استادیوم از اواخر دهه 1980 تا اوایل دهه 1990 مورد باسازی قرار گرفت و هزینه این بازسازی توسط کارخانه دایملر- بنز پرداخت شد و از این رو (شورای شهر اشتوتگارت) آن را تقدیم به گوتلیب دایلمر کرد و و نام این استادیوم را به نام او تغییر داد. در حال حاضر هم این استادیوم با نام مرسدس بنز آرنا شناخته می شود.

عکس های استادیوم مرسدس بنز آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم مرسدس بنز آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

در حال حاضر ورزشگاه مرسدس بنز آرنا محل برگزاری بازی‌ های خانگی تیم فوتبال اشتوتگارت می باشد و یکی از ورزشگاه های معروف و قدیمی کشور آلمان محسوب می‌ شود، به همین دلیل خیلی از مردم کنجکاو هستند که به مشاهده تصاویر این ورزشگاه بپردازند و به این گونه بیشتر با فضا و جو این ورزشگاه آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید بهترین راه برای جستجو و مشاهده تصاویر این ورزشگاه این است که به گوگل مراجعه نمایید. شما با مراجعه به گوگل و جستجو عباراتی همچون تصاویر ورزشگاه مرسدس بنز آرنا با نتایج دلخواه رو به رو خواهید شد و عکس های بی شماری از این ورزشگاه برای شما نمایش خواهد یافت. هم چنین در گوگل می توانید به جستجو و مشاهده تصاویر استادیوم های بوندسلیگا و یا تصاویر سایر استادیوم های آلمان هم بپردازید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این استادیوم همانند سایر استادیوم ها دارای امکانات و ویژگی هایی است تا به این گونه تماشاگران بتوانند به راحتی به این استادیوم مراجعه کنند و به مشاهده مسابقات خود بپردازند و هم چنین تیم های فوتبال هم بدون مشکل بازی های خود را در این استادیوم برگزار کنند. حال از مهم ترین ویژگی ها و امکانات این استادیوم می توان به: ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه، چمن باکیفیت، جایگاه مناسب تماشاگران، سیستم تهویه هوا، جایگاه مشخص برای مهمانان ویژه، دسترسی راحت به ورزشگاه و … اشاره کرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

همان طور که بیان کردیم در حال حاضر این استادیوم محل برگزاری بازی های خانگی باشگاه مشهور اشتوتگارت می باشد. حال خیلی از مردم کنجکاو هستند تا در رابطه با مالک این استادیوم اطلاعات بیشتری را به دست آورند. در این باره می‌ توان این گونه بیان کرد که مالک این استادیوم Stadion NeckarPark GmbH & Co.KG می باشد.

نوع چمن استادیوم مرسدس بنز آرنا چگونه است؟

نوع چمن استادیوم مرسدس بنز آرنا چگونه است؟

بهتر است که بدانید از چمن طبیعی مرغوب برای ساخت زمین این ورزشگاه استفاده شده است تا بازیکنان در هنگام بازی با مشکلی رو به رو نشوند.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم مرسدس بنز آرنا برگزار شده اند کدامند؟

این استادیوم معروف محل برگزاری تمام بازی های باشگاه فوتبال اشتوتگارت می باشد. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که در سال 1959، این استادیوم میزبان دیدار (فینال جام باشگاه‌ های اروپا) بوده است. پس از آن در مسابقات جام ملت‌ های اروپا در 1988 هم میزبان 2 بازی بوده است. هم چنین این استادیوم در جام جهانی 2006، میزبان شش بازی بوده است. حال برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به ورزشگاه مرسدس بنز آرنا ویکی پدیا مراجعه نمایید.

سوالات متداول

  1. استادیوم مرسدس بنز آرنا محل برگزاری بازی های خانگی کدام تیم است؟

    در حال حاضر این ورزشگاه معروف و قدیمی، محل برگزاری بازی های خانگی باشگاه فوتبال اشتوتگارت می باشد.

  2. استادیوم مرسدس بنز آرنا در کجا قرار دارد؟

    این استادیوم در شهر اشتوتگارت کشور آلمان و در Mercedes-Platz 1, 10243 Berlin, قرار دارد.

  3. گنجایش استادیوم مرسدس بنز آرنا چقدر است؟

    گنجایش این ورزشگاه برای مسابقات بین‌ المللی 54,906 نفر است و برای مسابقه های لیگ 60,441 نفر می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :