استادیوم استده لوئیز یک ی از استادیوم های لیگ لوشامپیونه در شهر موناکو است که ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال موناکو و تیم ملی فوتبال موناکو می باشد و در حال حاضر این ورزشگاه از 18523 نفر ظرفیت برخوردار است.

 • با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” می توانید به معتبرترین سایت پیش بینی فوتبال ایرانی که بونوس های بسیار خاصی را ارائه داده است؛ هدایت خواهید شد.
معرفی استادیوم استده لوئیز

معرفی استادیوم استده لوئیز

موناکو یک کشور اروپایی در ساحل دریای مدیترانه است که مردم این کشورعلاقه بسیار زیادی به ورزش فوتبال دارند. حال جالب است که بدانید در این کشور تیم قوی و پرطرفداری نیز وجود دارد که تا به اکنون افتخارات بسیار زیادی را نیز کسب کرده است. حال ناگفته نماند که برگزاری مسابقات این تیم در کشور موناکو همانند سایر کشور ها در استادیوم برگزار می شود. از این رو یک استادیوم مجهز در این کشور ساخته شده است که استادیوم استده لوئیز نام دارد. حال در ادامه قرار است به معرفی این ورزشگاه از بهترین استادیوم های فوتبال بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

ورزشگاه استده لوئیز که با نام ورزشگاه لویی دوم هم شناخته می شود، یک ورزشگاه واقع در ناحیه فونتویه موناکو می باشد. در رابطه با این استادیوم بهتر است که بدانید در درجه اول به عنوان یک مکان برای فوتبال عمل می کند که خانه باشگاه فوتبال موناکو و هم چنین تیم ملی فوتبال موناکو است. استده لوئیز به خاطر 9 طاق متمایز خود در انتهای زمین مورد توجه قرار گرفته است. این میدان برای مسابقه هرکولیس، مسابقه دو و هم چنین میدانی لیگ الماس استفاده می شود. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این استادیوم محل برگزاری مسابقات سوپر جام یوفا در سال‌ های 1986 و 1998–2012 بوده است. در نهایت ناگفته نماند به دلیل وسعت کوچک موناکو، این استادیوم تنها استادیوم فوتبال و دو و میدانی در این کشور محسوب می شود.

ظرفیت ورزشگاه استده لوئیز چقدر است؟

اگر علاقه مند به ورزش فوتبال هستید و این ورزش را دنبال می کنید، به طور قطع می دانید که هسته اصلی ورزش فوتبال تماشاگران آن هستند، چرا که با وجود تماشاگران در استادیوم ها، تیم های فوتبال می‌ توانند با بهره گیری از حامی روانی و حمایت طرفدارانشان عناوین مهمی را کسب کنند. به همین دلیل وجود تماشاگران در استادیوم حائز اهمیت است. حال مالک این ورزشگاه برای جذب طرفدار و هوادار به استده لوئیز، امکاناتی را برای این ورزشگاه در نظر گرفته است که یکی از این امکانات، ظرفیت آن می باشد. بهتر است که بدانید در حال حاضر این ورزشگاه 18523 نفر را در خود جای می دهد. حال با توجه به ظرفیت این ورزشگاه خیلی از علاقمندان به فوتبال تمایل دارند تا برای مشاهده بازی های مورد علاقه خود به صورت زنده به ورزشگاه استده لوئیز مراجعه کنند.

استادیوم استده لوئیز کجا قرار دارد؟

استادیوم استده لوئیز کجا قرار دارد؟

با توجه به این که در حال حاضر تمام بازی های باشگاه فوتبال موناکو و تیم ملی فوتبال موناکو در این استادیوم برگزار می‌ شود و مردم برای مشاهده بازی مورد علاقه خود به این استادیوم مراجعه می‌ کنند، به همین دلیل یکی از متداول‌ ترین سوالاتی که برای خیلی از افراد به وجود می آید، این است که استده لوئیز در کجا قرار دارد؟ در این باره بهتر است بدانید این استادیوم واقع در7 Av. des Castelans, 98000 Monaco, موناکو می باشد.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

در حال حاضر این ورزشگاه میزبان بازی های باشگاه فوتبال موناکو و تیم ملی فوتبال موناکو می باشد. حال در رابطه با باشگاه فوتبال موناکو بهتر است که بدانید آ.اس موناکو (Association Sportive de Monaco Football Club SA) یک باشگاه فوتبال حرفه ای در موناکو می‌ باشد که در لیگ یک فرانسه بازی می‌ کند. با این که این باشگاه در کشور شاهزاده‌ نشین موناکو قرار دارد، اما در حال حاضر در لیگ فوتبال فرانسه بازی می‌ کند. این موضوع را هم باید افزود که باشگاه فوتبال آاس موناکو در تاریخ 23 اوت 1924 تأسیس شده‌ است.

استادیوم استده لوئیز در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم استده لوئیز در چه سالی ساخته شد؟

ورزشگاه اصلی در سال 1939 به عنوان خانه AS Monaco افتتاح شد. اما با این حال بهتر است که بدانید شاهزاده رینیر سوم تصمیم گرفت یک منطقه ورزشی در منطقه Fontvieille ایجاد کند. به همین دلیل شاهزاده معماران پاریسی را برای ساخت این مجموعه آورد. سرانجام ساخت ورزشگاه فعلی در می 1981 آغاز شد و در سال 1984 به پایان رسید و به 120هزار مترمکعب بتن، 9 هزار تن آهن و 2 هزار تن سازه فولادی در زمینی متوسط ​​که از دریا بازپس گرفته شده بود، نیاز داشت. در نهایت این مجموعه در تاریخ 25 ژانویه 1985 توسط Rainier III افتتاح شد.

این استادیوم به افتخار لویی دوم، شاهزاده موناکو که در زمان ساخت استادیوم اصلی شاهزاده موناکو بود، نامگذاری شده است. این موضوع را هم باید افزود که این استادیوم گهگاه میزبان مبارزات قهرمانی جهانی بوکس حرفه ای هم بوده است.

عکس های استادیوم استده لوئیز را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که استده لوئیز تنها استادیوم موناکو به شمار می‌ رود که علاوه بر این که خانه باشگاه فوتبال موناکو می باشد، محل برگزاری مسابقات تیم ملی فوتبال موناکو هم می باشد و یکی از ورزشگاه های معروف محسوب می شود، به همین دلیل خیلی از افراد تمایل دارند تا به جستجو و مشاهده عکس های استادیوم موناکو بپردازند و به این گونه بیشتر با این استادیوم و فضای داخلی و بیرونی آن آشنا شوند. در عصر مدرن روش‌ های متعددی برای جستجو و مشاهده تصاویر استادیوم های معروف همچون استادیوم موناکو وجود دارد.

حال اگر به گوگل مراجعه کنید و نام این استادیوم را جستجو نمایید با نتایج دلخواه رو به رو خواهید شد و عکس های متعددی از استادیوم لویی دوم برای شما نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها و یا حتی دانلود آن ها بپردازید. هم چنین ناگفته نماند که با در گوگل می توانید به جستجو و مشاهده عکس معروف ترین استادیوم های فوتبال، عکس استادیوم های فرانسه، ورزشگاه های لوشامپیونه و … نیز بپردازید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

ورزشگاه لویی دوم دارای یک سری امکانات و تجهیزات می باشد تا به این گونه بازیکنان فوتبال بتوانند در زمین این ورزشگاه به مسابقات بپردازند و هم چنین تماشاگران نیز به راحتی به مشاهده مسابقات مورد علاقه خود بپردازند. حال از مهم ترین امکانات ورزشگاه لویی دوم می توان به: جایگاه مناسب تماشاگران، جایگاه مشخص برای مهمانان ویژه، گنجایش بالا، یک پارکینگ بزرگ مستقیماً در زیر زمین، چمن باکیفیت، سیستم تهویه هوا، صفحه نمایش اختصاصی، دسترسی راحت به استادیوم و … اشاره کرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

با توجه به این که در حال حاضر ورزشگاه استده لوئیز تنها ورزشگاه کشور موناکو است که دارای امکانات و تجهیزات بسیار زیادی می باشد و محل برگزاری مسابقات باشگاه فوتبال موناکو و تیم ملی فوتبال موناکو هم می باشد و یکی از ورزشگاه های معروف اروپا محسوب می شود، به همین دلیل خیلی از افراد کنجکاو هستند تا در مورد مالک این ورزشگاه اطلاعات بیشتری را به دست آورند. در این باره بهتر است که بدانید مالک این استادیوم موناکو است.

نوع چمن استادیوم استده لوئیز چگونه است؟

نوع چمن استادیوم استده لوئیز چگونه است؟

به طور قطع می‌ دانید که یکی از نکاتی که در ساخت زمین ورزشگاه ها با آن توجه می‌ شود نوع چمن است، چرا که معمولا چمن در نحوه بازی بازیکنان از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر چمن از کیفیت بالایی برخوردار باشد، تیم فوتبال می تواند بازی بهتری داشته باشد. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید برای ورزشگاه لویی دوم از چمن طبیعی و باکیفیت استفاده شده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم استده لوئیز برگزار شده اند کدامند؟

همان طور که بیان کردیم در حال حاضر این ورزشگاه میزبان برگزاری بازی های باشگاه فوتبال موناکو و هم چنین تیم ملی فوتبال موناکو که برای مردم موناکو بسیار مهم هستند می باشد و تنها ورزشگاه کشور موناکو محسوب می شود. حال این موضوع را هم باید افزود که ورزشگاه لویی دوم از سال 1998 الی 2012 میلادی، میزبان بازی پایانی سوپر جام اروپا بوده است. هم چنین این ورزشگاه در سال 1989 و 1995 میزبان مسابقات جایزه بزرگ اتحادیه بین‌ المللی فدراسیون‌ های دو و میدانی هم بوده است. حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به ویکی پدیای ورزشگاه لویی دوم مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 1. ظرفیت استادیوم استده لوئیز چقدر است؟

  در حال حاضر این استادیوم 18523 نفر ظرفیت دارد و با توجه به ظرفیت بالای این استادیوم خیلی از مردم برای مشاهده بازی های فوتبال به استده لوئیز مراجعه می‌ کنند.

 2. در حال حاضر استادیوم استده لوئیز میزبان بازی های کدام تیم است؟

  این استادیوم در درجه اول به عنوان یک مکان برای فوتبال عمل می کند و خانه باشگاه فوتبال موناکو و هم چنین تیم ملی فوتبال موناکو است و تمام بازی های فوتبال در این استادیوم برگزار می شوند.

 3. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم استده لوئیز پرداخت؟

  روش های مختلفی برای مشاهده تصاویر این استادیوم وجود دارد، اما بهترین روش مراجعه به سایت گوگل و جستجوی نام این استادیوم می باشد.

 4. آیا استادیوم استده لوئیز تنها استادیوم موناکو است؟

  باتوجه به وسعت کوچک کشور موناکو، در حال حاضر این استادیوم تنها استادیوم فوتبال و هم چنین دو و میدانی در کشور موناکو محسوب می شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :