بازی کارکاسون یک گیم فرانسوی است که؛ مدل ایرانی آن به نام قلعه رود خان، در بازار موجود است. این بازی، یک بازی فکری، خانوادگی و گروهی است که تا پنج نفر بازیکن دارد. کارکاسون، یک بازی رومیزی است. این گیم باعث تقویت خلاقیت و افزایش تمرکز شما خواهد شد. این گیم می تواند، خانواده شما را دور هم جمع کرده و برای ساعتی هم که شده شما را از فضای مجازی و مشغله های فکری دور کند. این بازی جذاب می تواند لحظه های شیرینی برای شما و عزیزانتان بسازد. امیدواریم این بازی را تهیه کنید و در کنار خانواده، از انجام آن لذت ببرید.

برای تجربه آنلاین این بازی می توانید از لینک های موجود در مقاله به یک سایت شرط بندی معتبر دسترسی داشته باشید.

معرفی بازی کارکاسون

معرفی بازی کارکاسون

بازی کارکاسون ، یک بازی کارتی و رومیزی است که محصول کشور فرانسه است. کارکاسون، یک مدل ایرانی هم دارد به نام قلعه رود خان که؛ کاملا شبیه کارکاسون است. می توان گفت: این بازی نوعی پازل است که باید کاشی های آن به طور صحیح در کنار هم چیده شوند. افزایش تمرکز و تقویت خلاقیت و مهارت از هدف های این بازی جالب ومهیج است‌.

این بازی چه قوانینی دارد؟

ر این گیم، نباید مهره شما با مهره حریف در یک جا باشد؛ یعنی اگر مهره حریف روی یک جاده قرار داشت شما نمی توانید مهره خود را روی آن جاده قرار دهید. اگر در پایان بازی روی یک نشان، دو مهره از دو حریف باشد امتیاز به کسی داده می شود که بیش ترین مهره را در زمین بازی دارد و اگر مهره هر دو حریف مساوی باشد، به هر دو بازیکن امتیاز داده می شود. کاشی ها باید به صورت صحیح قرار داده شوند تا مزرعه ها، راه ها، شهرها و صومعه کامل شود. در بازی کارکاسون برنده کسی است که؛ بیش ترین امتیاز را به دست آورده باشد. در ادامه به؛ آموزش بازی کارکاسون خواهیم پرداخت.

محتویات بازی کارکاسون چیست؟

محتویات این بازی شامل؛ یک صفحه امتیاز، ۷۲عدد کاشی، ۴۰ عدد مهره رنگی آدمک‌، ۵ عدد مهره راهب که برای صومعه استفاده می شود، است.

آموزش بازی کارکاسون

آموزش بازی کارکاسون

در بازی کارکاسون، بازیکنان با استفاده از کاشی های موجود در بازی قلمرو را می سازند. راه ها، شهر ها، صومعه و مزرعه. برنده بازی کسی است که؛ بیش ترین امتیاز را با، قرار دادن مهره های خودش روی کاشی ها به دست آورده باشد. به هر بازیکن ۸ مهره داده می شود، یک مهره برای امتیاز روی صفحه امتیاز قرار می گیرد و ۷ مهره دیگر برای انجام بازی دست بازیکن باقی می ماند. در نوبت خودتان، سه کار می توانید انجام دهید. یک کاشی بگذارید، یک مهره روی آن قرار دهید. بازی با اولین کاشی که روی میز قرار می دهید شروع می شود.

در نوبت خودتان باید یک کاشی برداشته و به طور صحیح کنار کاشی های دیگر قرار دهید. سپس؛ یکی از مهره های خودتان را در یکی از قسمت های بازی مثلاً مزرعه قرار می دهید. البته شما نمی توانید در قسمتی که مهره حریف قرار دارد مهره بگذارید، به عنوان مثال؛ اگر مهره حریف روی یک راه گذاشته شده، مهره شما نمی تواند روی آن راه قرار بگیرد. مهره شما تا زمانی که آن نشانه کامل شود روی آن باقی می ماند. هر مهره پس از کامل شدن نشانی که، روی آن قرار دارد به بازیکن برگردانده می شود. شهر زمانی که دیوار کاملاً دور آن را گرفته باشد، کامل می شود.

بازیکن به ازای هر کاشی که در شهر دارند امتیاز می گیرد و به ازای هر نماد سپر که روی آن شهر باشد دو امتیاز دریافت می کند. راه زمانی کامل می شود که به شهر رسیده باشد. بازیکن به ازای هر کاشی که تکمیل کننده راه باشد یک امتیاز می گیرد. صومعه زمانی کامل است که؛ دور آن را هشت کاشی گرفته باشد. بازیکنی که صومعه را تکمیل کرده باشد، نه امتیاز می گیرد؛ یک امتیاز برای صومعه و به ازای هر کاشی اطراف، یک امتیاز که جمعاً نه امتیاز می شود. اگر روی یک نشانه چند مهره قرار گرفته باشد امتیاز به کسی داده می شود که بیش ترین مهره را در زمین بازی دارد ولی اگر؛ تعداد مهره ها برابر باشد هر دو امتیاز می گیرند.

بازی تا زمانی ادامه پیدا می کند که، تمام کاشی ها در جای خود قرار گرفته باشند و زمین بازی کامل شده باشد. در پایان بازی، امتیاز هر نشانه ناقص حساب می شود. شهر های ناقص، امتیاز نصف دارند، یک امتیاز برای هر کاشی و یک امتیاز برای سپری که در انجا قرار دارد. برای راه های ناقص به ازای هر کاشی یک امتیاز و برای صومعه ناقص هم به ازای هر کاشی یک امتیاز و در آخر نوبت مزرعه است؛ برای مزرعه به ازای هر شهر کاملی که در مجاورت آن باشد، سه امتیاز دارد. با خرید بازی کارکاسون، دیگر آن را فراموش نمی کنید، بلکه آن را به دیگران نیز پیشنهاد خواهید کرد.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

در بازی کارکاسون دو تا پنج نفر، می توانند با هم رقابت کنند. این بازی بسیار آسان است و با یک بار انجام بازی آن را یاد خواهید گرفت.

این بازی شرایط سنی دارد؟

این بازی شرایط سنی دارد؟

شرایط سنی برای بازی کارکاسون، ۷ سال به بالا است اما؛ همه می توانند در هر سن و سالی که هستند آن را انجام دهند.

زمان لازم برای انجام بازی کارکاسون چند دقیقه است؟

برای بازی فکری کارکاسون، با توجه به تعداد بازیکنان بین سی الی شصت دقیقه زمان لازم است.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

گیم کارکاسون در، فروشگاه های بزرگ اسباب بازی، کتابفروشی ها و … قابل دسترس است. اگر دسترسی به آن برای شما سخت و یا وقت گیر است می توانید با مراجعه به گوگل و دانلود بازی کارکاسون، آن را روی دستگاه مورد نظر خود نصب کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :