بازی گو فیش یکی از بازی های کارتی ساده و جذاب است که شما می‌ توانید با دو نفر یا بیشتر از دو نفر بازی کنید.

  • شما کاربران محترم با یک کلیک ساده روی “ورود به وب سایت” به معتبرترین سایت شرط بندی ایرانی ارائه دهنده بونوس های ویژه هدایت خواهید شد.
معرفی بازی گو فیش

معرفی بازی گو فیش

Go fish یک بازی ساده و جذاب است که هم تمرکز و هم دقت را افزایش می‌ دهد. همچنین، بازی باعث بروز احساس همکاری و تعامل میان بازیکنان می‌ شود و می‌ تواند یک فعالیت خلاقانه برای گروه‌ هایی باشد که می‌ خواهند با خانواده یا دوستان خود بازی کنند و از وقت شادی و لذت ببرند.

آموزش بازی Go Fish

در بازی گو فیش، هر بازیکن باید تلاش کند تا جفتی از کارت‌ های خود را جمع کند. در ابتدای بازی، به هر بازیکن ۵ کارت توزیع می‌ شود. سپس بازی آغاز می‌ شود و بازیکن اول باید تاخیر زیادی نداشته باشد که از بازیکن دوم یک کارت خواسته و اگر بازیکن دوم آن کارت را داشت، باید آن را به بازیکن اول بدهد. اگر بازیکن دوم آن کارت را نداشت، بازیکن اول باید یکی از کارت‌ هایش را برابر با تعداد درخواست خودش انتخاب کند و به دنبال آن، از پک کارت یک کارت بگیرد.

حالا نوبت بازیکن دوم است که دوباره از بازیکن قبلی که کارت را خواسته، یک کارت از دست کند. اگر یک بازیکن موفق به جمع آوری دو کارت با شماره یا تصویری مشابه باشد، می‌ تواند آن جفت کارت را بر روی میز بگذارد. هدف اصلی این است که با ادامه جمع آوری جفت‌ های کارت، بیشترین تعداد جفت کارت را جمع آوری کنید. وقتی هیچ کارتی باز نمانده و هیچ بازیکنی کارت جدیدی برای گرفتن ندارد، بازی به پایان می‌ رسد و بازیکنی که بیشترین جفت کارت را جمع آورده است، برنده بازی می‌ شود.

قوانین بازی

این بازی چه قوانینی دارد؟

بازی گو فیش یک بازی کارتی ساده است که دو یا چند بازیکن با آن می‌ توانند بازی کنند. قوانین بازی به شرح زیر می‌ باشد:

1. تعداد بازیکنان بازی Go Fish برای دو یا بیشتر بازیکنان مناسب است.

2. کارت‌ های بازی برای بازی Go Fish یک پک کارت با ۵۲ کارت کافی است. در این بازی هیچ نیازی به جوکر نیست.

3. توزیع کارت‌ ها در ابتدای بازی، به هر بازیکن ۵ کارت توزیع می‌ شود.

4. شروع بازی بازیکنان به ترتیب ساعت‌ گرد حرکت می‌ کنند. هر بازیکن باید از بازیکن دیگری که در جلوی او قرار دارد، بخواهد که یک کارت خاصی را به او بدهد. در بازی گو فیش بازیکنی که می‌ خواهد کارتی را بخواهد، باید به صورت مستقیم به بازیکن دیگر بپرسد: “آیا تعداد X را دارید؟” به‌ عنوان مثال، “آیا تعداد دو اس را دارید؟”

5. اگر کارتی را دارید، آن را بدهید اگر بازیکنی که شما از او کارت خواستید، کارت مورد نظر را دارد، باید کارت را به شما بدهد. شما سپس آن کارت را با دست خودتان بگیرید و با کارت‌ هایتان ترکیب کنید.

6. اگر کارتی را ندارید، Go Fish بخوانید اگر بازیکن مقابل از بازیکنی که کارت را خواسته، کارت مورد نظر خود را ندارد، بازیکن اول باید بگوید “Go Fish!” و یک کارت از پک برای خودش بگیرد.

7. گرفتن کارت‌ های هر بازیکن به هر نوبت تا زمانی که به بازیکن دیگر کارت ندهد، بخشی از بازی را شکل می‌ دهد. هر زمان که یک بازیکن یک کارت جدید به دست آورد، باید ترکیب جدید خودش را بسازد.

8. بازی تمام می‌ شود زمانی که تمام کارت‌ های پک به تازگی توزیع شده و هیچ کارت جدیدی وجود نداشته باشد. سپس بازیکنی که بیشترین جفت کارت را دارد، برنده بازی می‌ شود.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

این بازی را می توان با حداقل دو نفر آغاز کرد، اما تعداد نفرات بیشتر در این بازی نیز موردی ندارد و می توان با افراد بیشتری نیز این بازی را انجام داد.

بازی گو فیش برای موبایل هم وجود دارد؟

بله این بازی امروزه به صورت نرم افزار هم وجود دارد که می توانید آن را دانلود و بازی کنید.

محتویات بازی

محتویات بازی گو فیش چیست؟

محتویات بازی گو فیش شامل 52 کارت است که می تواند به اشکال مختلفی باشد اما رایج ترین نوع این بازی با کارت هایی انجام می شود که دارای اشکال ماهی بوده و مخصوص این بازی است.

سوالات متداول

  1. بازی گو فیش با چند کارت انجام می شود؟

    برای انجام بازی داشتن 52 کارت کافی است.

  2. برنده این بازی چگونه اعلام می شود؟

    برنده بازی کسی است که بیشترین جفت را داشته باشد.

  3. این بازی برای کدام رده سنی مناسب است؟

    این بازی برای همه رده های سنی حتی کودکان مناسب است.

5/5 - (1 امتیاز)