یکی از بهترین باشگاه های برتر در لیگ برتر انگلستان منچستر یونایتد است. در این بخش قصد داریم درباره مالک جدید منچستر یونایتد برای شما مطالبی مفید قرار دهیم. شاید جالب باشد بدانید پس از اعلام انتقال مالیکیت این تیم بازار پیش بینی روی منچستر یونایتد بسیار داغ تر از قبل شد. از اینکه ما را تا انتهای مطالب همراهی می کنید سپاس گذاریم.

آیا تغییر مالکیت در یونایتد حقیقت دارد

آیا تغییر مالکیت در یونایتد حقیقت دارد؟

همزمان با پایان مهلت ارائه پیشنهاد ها برای خریداری باشگاه منچستر یونایتد که توسط خانواده گلیزر مالکان فعلی آن روز جمعه تعیین شده بود.

در روز جمعه نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر به نام حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی که مدیر عامل سازمان سرمایه‌ گذاری قطر است از پیشنهاد رسمی برای خریداری باشگاه منچستر یونایتد خبر داد و ابراز امیدواری کرد. همان طور که می دانید منچستر از  5 تیم برتر انگلیس می باشد عده زیادی به دنبال آن می باشند.

میری در سال 1989 به دنبال خرید منچستر یونایتد با 20 میلیون پوند بود و قرار بود 10 میلیون پوند را خرج‌ ورزشگاه و به‌ روز رسانی امکانات باشگاه کند که در آن زمان یک رکورد محسوب می‌ شد. اما پس از ناکامی در خرید به علت کنار کشیدن شریک های تجاری خود، به هیئت مدیره یونایتد پیوست. در حال حاضر قطری ها به عنوان جدی ترین گزینه برای مالک جدید منچستر یونایتد شناخته می شوند.

مالک جدید منچستر یونایتد کیست

مالک جدید منچستر یونایتد کیست؟

گلیزر ها در ماه نوامبر اعلام کردند که مایل هستند که پیشنهادات مناسب برای فروش سهم خود در غول لیگ برتر را در نظر بگیرند. اما حالا گزارش‌ ها حکایت از آن دارد که از آن زمان تاکنون تصمیم این خانواده عوض شده و حالا آن ها بیشتر تمایل دارند باشگاه را به طور کامل به فروش برسانند و به دنبال دریافت پیشنهاداتی از این دست هستند.

چه کسانی تا کنون برای خرید این تیم بزرگ پیشنهاد داده اند؟

منچستر یونایتد با داشتن 20 عنوان قهرمانی در لیگ برتر، 5 قهرمانی در جام اتحادیه، 12 قهرمانی در جام حذفی، 21 قهرمانی در سوپر جام انگلستان، 3 عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا یکی از پر افتخار ترین باشگاه‌ های فوتبال جهان به‌شمار می‌ آید. آن‌ ها تنها تیم انگلیسی هستند که توانستند هر سه جام اصلی یعنی لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا سه‌گانه را در فصل 1998_99 به دست آورند.

سر جیم راتکلیف ثروتمند ترین مرد بریتانیا که بنیان‌ گذار شرکت چند ملیتی صنایع شیمیایی اینیوس است. نیز روز گذشته پیشنهاد مالی خود برای مالکیت باشگاه منچستر یونایتد را ارائه کرده و گفته است می‌ تواند منچستر یونایتد را به اوج بازگرداند. آخرین پیشنهاد او 4.25 میلیارد پوند برآورد شده است و یکی از گزینه ها برای مالک جدید منچستر یونایتد می باشد. علاوه بر وی، تیم سرمایه گذاری قطر نیز یکی از جدی ترین خریداران یونایتد به شمار می روند.

رقم خرید این تیم

رقم خرید این تیم چقدر می باشد؟

گزارش‌ ها حاکی از آن است که پیشنهاد منچستر یونایتد از سوی سرمایه‌ گذاران جداگانه قطری ارائه شده که عملا بخشی از گروه سرمایه‌ گذاری ورزشی قطر نیستند. با این حال پیش از نهایی شدن این انتقال، یوفا آزمون‌ های سخت‌ گیرانه‌ ای را برای مشخص کردن نوع مالکیت دو باشگاه انجام خواهد داد و روابط بالقوه بین آن ها را بررسی خواهد کرد. محمد بن سلمان ولیعهد عربستان حاضر است که برای خرید باشگاه منچستر یونایتد 3.5 میلیارد پوند پرداخت کند.

مالک جدید منچستر یونایتد چه زمانی مشخص می شود؟

گلیزر ها امیدوارند بتوانند روش باشگاه را تا ماه آینده میلادی یعنی ماه مارس نهایی کنند. در این بین باید بین آل‌ ثانی و راتکلیف یک مالک جدید را انتخاب کنند تا سکان معروف‌ ترین باشگاه انگلیس را به دست آن‌ ها بسپارند.

نوامبر گذشته بود که خانواده گلیزر اعلام کرد روند پیگیری جایگزین‌ های استراتژیک برای منچستر یونایتد را آغاز کرده‌ اند و این به معنای آن است که مالکان شیاطین سرخ پس از 17 سال باشگاه‌ داری و برانگیختن انتقاد های بسیاری مخصوصا در چند سال اخیر، منچستر یونایتد را ترک خواهند کرد.

سوالات متداول

  1. افراد حاضر در باشگاه منچستر پس از پیشنهاد محمد بن سلمان چه واکنشی نشان دادند؟

    به نوشته روزنامه سان مالکان آمریکایی منچستر یونایتد برای فروش این باشگاه وسوسه شده‌ اند و این احتمال زیاد است که آن را به محمد بن سلمان بفروشند.

  2. جدی ترین افراد برای مالک جدید منچستر یونایتد چه کسانی هستند؟

    در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری قطر جدی ترین و بالاترین پیشنهاد را برای خرید این تیم ارائه داده است.

  3. مالک جدید منچستر یونایتد مشخص شده است؟

    در حال حاضر مالک جدید منچستر یونایتد مشخص نشده است و همچنان گلیزر ها در راس کار هستند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :