در این مطلب قصد داریم در مورد یکی از ورزشکاران حرفه ای که در ورزش های رزمی توانسته به تنهایی بدرخشد صحبت کنیم. فربد ایران نژاد یکی از ورزشکاران رزمی کار حرفه ای کشورمان می باشد. فربد توانسته که افتخارات زیادی را به صورت فردی در ورزش به دست آورد. فربد از جمله قهرمانان ام ام ای (mma چیست)می باشد که نامش را کمتر کسی شنیده است. به طور کلی ورزش های رزمی ورزش های پر سر و صدایی مانند فوتبال نیستند.

فربد ایران نژاد یک قهرمان ایرانی است که سال هاست در ورزش های هنرهای رزمی ترکیبی فعالیت می کند. او در ایران متولد شد اما پس از ورودش به این رشته و نمایان شدن استعداد هایش در این رشته ورزشی به آلمان مهاجرت کرد تا بتواند بهتر فعالیت خودش را ادامه دهد. در ادامه در مورد این ورزشکار فعال بیشتر به شما اطلاعات می دهم.

بیوگرافی فربد ایران نژاد

فربد ایران نژاد متولد مازندران است. او در سی و یکم تیرماه سال 1369 به دنیا آمد. او یکی از قهرمانان ایرانی ورزش هنرهای رزمی ترکیبی است. همان طور که می دانید این ورزش هنوز در ایران نوپا است و توجه چندانی به آن نمی شود به همین دلیل اکثر قهرمانان این رشته چه آقا و چه خانم ترجیح می دهند ادامه فعالیت خود را در این رشته خارج از ایران انجام دهند.

فربد ایران نژاد یکی از مبارزین معروف mma است. مبارزین حاضر در MMA را می توان کامل ترین مبارزین دنیا در عرصه رقابت های رزمی دانست. مبارزینی که محدود به سبک خاصی نیستند. آنها نه کیک بوکسور محسوب می شوند، نه جودوکا، نه کاراته کا و نه کشتی گیر؛ سبک آنها ترکیبی است از تمامی این رشته ها. در بالا به رشته های رایجی که مبارزین MMA در آنها تمرین می کنند اشاره شد.

 البته این بدان معنا نیست که این مبارزین در تمامی رشته های فوق تبحر داشته یا همه آنها را به طور کامل آموزش دیده اند بلکه آنان تکنیک های کاربردی و متناسب مسابقات را از هر کدام از این رشته ها استخراج کرده اند و روی آنها تمرین می کنند. هم اکنون استفاده از چندین مربی مختلف در رشته های فوق برای تحقق این امر، در بین مبارزین MMA امری رایج است.

 مبارزینی که به عنوان قهرمان از رشته های مختلف چون کیک بوکس یا کشتی به MMA می آیند مجبورند با تمرین روی سبک های مکمل، خودشان را برای مبارزه آماده کنند. به طور مثال کسانی که از کیک بوکس به رقابت های MMA می آیند، مجبورند مدتی روی تکنیک های گلاویزی که عموما از کشتی، جودو و جوجیستو استخراج شده تمرین کنند یا کشتی گیران حرفه ای که مجبورند تکنیک های رایج کیک بوکس و موی تای را فرا خوانند.

مهم ترین مبارزه این mma باز

MMA   مخفف عبارت «Mixed Martial Arts» و به زبان ساده ترکیب هنرهای رزمی است. به طور کلی به مجموعه ای از رقابت های رزمی حرفه ای اطلاق می شود که در آنها از تکنیک های مختلف رزمی، از انواع مشت و لگد ها گرفته تا تکنیک های قفل، اهرم کردن ها، پرتاب ها و تکنیک های خاک استفاده می شود. یکی از مهم ترین مبارزات فربد با بون هایمر آلمانی بوده است.

 در این مسابقه در حالیکه بوکسور مازندرانی رقیب آلمانی خود را در خاک و خانه اش به باد مشت گرفت و ضرباتش را پایانی نبود، مبارزه مساوی اعلام شد تا فربد ایران نژاد پس از 6 پیروزی متوالی در مسابقات مشت زنی حرفه ای قفسی یا ام ام ای به تساوی تن دهد.

فربد موفق شد 91 درصد بازی مقابل بون هایمر را در دست داشته و این ژرمن مبهوت شده را در تمام مبارزه به شکست نزدیک کند. اما وقتی راند ها پایان یافت، داوران مسابقه را مساوی دادند تا فربد اینگونه متوقف شود.
ایران نژاد باید باز هم پیروز می شد ولی بوکن هایمر در همان نهادی که مسابقه را برگزار کرد، عضویت دارد و جلوی باختش را گرفتند.

فربد با تمرینات سختی که سپری می کند و فرم خاص مشتزنی و قابلیت های ذهنی و بدنی اش آمادگی پیروزی را در هر لحظه از رزم هایش خواهد داشت. اما این بار توقف ناگهانی اش هیچ ارتباطی به تاکتیک مبارزه نداشت، مشکل این بود که بوکن هایمر نباید می باخت و این را به سادگی از 91 درصد برتری محض فربد می توان دید.

فربد ایران نژاد اهل کجاست

فربد ایران نژاد اهل کجاست ؟

فربد ایران نژاد متولد عباس آباد مازندران است. اما او هم اکنون در برلین زندگی می کند.  رشته MMA رشته نو ظهور و پر طرفداری است. زمانی که رشته پر طرفدار MMA وارد ایران شد اول بصورت رشته گراپلینگ و جوجیتسو ظهور کرد. این دو رشته علاقمندی شدیدی را به وجود آورد.  اما در این رشته ‌ها ضربه مشت و لگد ندارد و فقط در خاک و تسلیم کردن بود.

در این میان سازمان ‌هایی به وجود آمدند که سبک MMA رواج پیدا کرد و علاقمندان زیادی در این رشته به تمرین پرداختند. اما به دلیل ممنوعیت در ایران رشته‌ های دیگر و یا سبک ‌های دیگری به وجود آمد. که ریشه در این رشته دارند و به صورت آماتور و در قالب و چهارچوب قوانین کشور ایران فعالیت می‌ کنند.

کشور ایران یک کشور اسلامی است و مذهب و اسلام ما از خون و خونریزی دوری می ‌کند. هر چند مسؤولان ورزشی ما افراد واقعا دلسوزی هستند به همین علت ما ایرانی ‌ها با خشونت سرو کار نداریم. یعنی این رشته بصورت آماتور و بصورت تکنیک‌ های جودو و جوجیتسو در خاک ادامه پیدا می‌کند. در ایران این مسابقات به‌ صورت آماتور برگزار می ‌شود یعنی دو مبارز تا وقتی روی پا هستند بصورت کیک بوکس و در گلاویزی ‌ها از تکنیک‌ های جودو و جوجیتسو استفاده می‌کنند.

هنگامی که در خاک می ‌افتند، دفاع شخصی و تکنیک‌ های قفل مفصلی یا همان جوجیتسوی برزیلی تا تسلیم شدن یکی از فایترها ادامه دارد و هیچکدام از فایترها حق ضربه زدن در زمان اجرای تکنیک ‌های در خاک را ندارند. اما در سطح حرفه ای این رشته که در برون مرزی برگزار می ‌شود ضربه زدن، هنگام افتادن حریف بر خاک آزاد است. ولی باز هم قوانین خودش را داراست که در مرحله اول سلامتی فایترها برایشان اهمیت دارد.

آهنگ ورود فربد ایران نژاد

آهنگ ورود فربد ایران نژاد

فربد ایران نژاد زمانی معروف شد که وقتی وارد رینگ مسابقه اش شد آهنگ مازندرانی پخش شد و بعد از پیروزی اش هم گفته بود آهنگ پلنگ مازندرانی پخش کند. او به اصالت خود بسیار افتخار می کند و همین باعث شده که بین مردم ایران و از جمله مردم مازندران محبوب شود.

پیروزی در این مسابقات به این گونه است که با اعلام تسلیم حریف، ممکن است در هنگام مبارزه، یکی از مبارزین (به خاطر اجرای یک تکنیک قفل توسط طرف مقابل یا هر علت دیگری) شکست را بپذیرد. وی باید تسلیم شدنش را با زدن سه ضربه دست به بدن حریف، تشک یا کف زمین مسابقه یا به صورت زبانی اعلام کند. اگر مبارزه به درازا کشید، سه داور مسابقه با سیستم امتیازدهی موجود، در مورد برنده مبارزه تصمیم خواهند گرفت.
اگر یکی از مبارزین در طول مسابقه ضربه غیرقانونی را اجرا کرده یا به دستورات داور بی توجهی کند، اخطار خواهد گرفت.

که اگر تعداد این اخطار‌ها به عدد سه برسد، مبارزه فوق فاقد صلاحیت شناخته می شود. همچنین اگر یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر اجرای به عمد یک ضربه غیرقانونی دیگری بدان دچار شده، قادر به ادامه مبارزه نباشد، طرف مقابل فاقد صلاحیت شناخته می‌ شود. در ضمن اگر در مبارزه‌ ای هر دو مبارز مرتکب خشونت و خطا شده یا یکی از مبارزین به خاطر آسیب دیدگی که به خاطر یک ضربه غیر قانونی به صورت اتفاقی اجرا شده، قادر به ادامه رقابت نباشد، مبارزه بدون برنده پایانه می‌ یابد.

فربد ایران نژاد در مسابقات mma

فربد ایران نژاد (8 برد و 1 باخت) در مسابقات Brave 39  به مصاف فلیپه لیما (8 برد و 1 باخت) می رود. چند دهه اخیر را می توان سال هایی طلایی برای ورزش های رزمی در مسیر حرفه ای شدن به حساب آورد. به یمن وجود نشریات رزمی، رزمی کاران ایرانی نیز اگر پا به پای همتایانشان در اروپا و آمریکا و ژاپن این رقابت های نوین رزمی را تجربه نمی کنند اما در جریان چند و چون آنها قرار می گیرند. هنوز چند سالی از زمانی که رقابت های K-1 به جامعه رزمی معرفی شد و خیلی زود طرفداران خودش را پیدا کرد نمی گذرد. حالا این روزها MMA نامی است که در نشریات رزمی خودنمایی می کند.

این رقابت‌ ها در کل شیوه جدیدی از رقابت ‌های رزمی محسوب می ‌شود، اما اگر به گذشته نگاه کنیم. می‌ توان رگه‌ هایی از رقابت ‌های «وال تودو» که از سال 1920 در برزیل برگزار می‌ شود را در MMA امروزی مشاهده کرد. اگر خیلی به عقب برگردیم شاید «پانکریشن» این نقش را بر عهده بگیرد.

سوالات متداول

فربد ایران نژاد کیست؟

فربد یکی از ورزش کاران حرفه ای هنرهای رزمی ترکیبی است.

فربد ایران نژاد چه مطالبی در کانال تلگرامش منتشر می کند؟

فربد در کانالش قسمتی از مسابقاتش را قرار می دهد.

فربد ایران نژاد در کجا زندگی می کند؟

فربد در کشور آلمان و شهر برلین زندگی می کند.

فربد ایران نژاد برای چه چیزی معروف شد؟

فربد هنگام ورودش به رینگ مسابقه آهنگ شاد مازندرانی گذاشت به همین دلیل معروف شد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :