بازی تونی یک بازی کارتی است که در سبک تریک می باشد و توسط چهار بازیکن انجام می شود و در حال حاضر از محبوبیت زیادی در آفریقا و سایت شرط بندی معتبر برخوردار است.

بازی تونی چگونه است؟

بازی تونی چگونه است؟

بازی تونی یک بازی کارت محبوب در آفریقای جنوبی است که توسط چهار بازیکن در دو تیم انجام می‌شود و هدف بازیکنان در این بازی، کسب 105 امتیاز در هر دور است. بهتر است که بدانید این بازی و بازی بلک جک اصلی‌ ترین بازی کارتی در بین جوانان و بزرگسالان در آفریقای جنوبی به شمار می رود و به طور ویژه در اقلیت‌ های هندی – آفریقایی ریشه دار است. بازی تونی در اساس یک بازی ترکیبی است که از عناصری از بازی‌ های تک‌ تیمی و شراکتی برخوردار است.

آموزش این بازی را چگونه فرا بگیریم؟

اگر می خواهید به آموزش این بازی بپردازید، بهتر است که بدانید بازی تونی با 24 کارت از یک بسته کارت استاندارد 52 تایی انجام می‌ شود و علاوه بر آن از چهار کارت 6 از بسته برای پیگیری امتیاز استفاده‌ می‌ شود. دیلر اول با هر روش مناسبی انتخاب می‌ شود. دیلر کارت‌ ها را بر می‌ زند و سپس کارت ها توزیع می شود. بهتر است بدانید تا زمانی که تیم دیلر از نظر امتیاز (بال) عقب باشد، همان بازیکن به توزیع ادامه خواهد داد. در غیر این صورت نوبت دیلر به سمت راست می‌ چرخد. دیلر یک دسته از چهار کارت را به هر بازیکن می‌ دهد و پس از آن بازی در خلاف جهت عقربه‌ های ساعت شروع می شود.

بازیکن سمت راست دیلر، باید به انتخاب یک خال بپردازد که آن خال حکم بازی خواهد بود. معمولا حکم با قرار دادن‌ یک کارت از خال مورد نظر به صورت رو به پایین بر روی میز انتخاب می‌ شود. در این بازی تیم‌ ها برای کارت‌ ها در تریک‌ هایی که برنده می‌ شوند امتیاز می‌ گیرند. تیمی که آخرین تریک را می‌ بازد باید 10 امتیاز را به تیم برنده بدهد. تعداد کل امتیازات کارت بسته‌ 304 امتیاز می باشد. رقیبان تیمی که خال حکم را انتخاب می‌ کنند به عنوان تیم شمارنده شناخته می‌ شوند. توجه داشته باشید که هدف تیم شمارنده در بازی تونی، گرفتن‌ حداقل 105 امتیاز کارت است. اگر آن ها 104 امتیاز و یا حتی کمتر داشته باشند، تیم حاکم برنده اعلام می شود.

بازی تونی چه قوانینی دارد؟

بازی تونی چه قوانینی دارد؟

اگر تا به اکنون به بازی های کارتی پرداخته اید، به احتمال زیاد می دانید که هر کدام از بازی های کارتی دارای یکسری قوانین می باشد که بازیکنان باید این قوانین را بدانند و آن ها را رعایت کنند. حال ناگفته نماند که در بازی تونی با توجه به طبع محلی آن، قوانین دقیق بازی ممکن است میان مناطق و حتی خانواده‌ ها تفاوت هایی داشته باشد. معمولا قوانین توسط بازیکنانی که بازی را در آن منطقه و یا خانواده انجام می‌ دهند، تعیین می‌ شود. البته در نسخه‌ های رایج بازی تونی، معمولاً قوانینی برای نحوه شمارش امتیازات، ترتیب برداشت کارت و محدودیت‌ هایی برای ایجاد استراتژی در بازی وجود دارد.

تعداد نفرات لازم برای بازی تونی چند نفر است؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که برای خیلی از افرادی که تمایل دارند تا به انجام این بازی بپردازند به وجود می آید، این است که با چه تعداد نفرات می توان به بازی تونی پرداخت؟ در این باره بهتر است بدانید که این بازی مناسب چهار بازیکن می باشد. بازیکنان در تیم‌ های ثابت قرار می گیرند و اعضای هر تیم مقابل هم می‌ نشینند، به طوری که هر بازیکن بین دو حریف خود نشسته باشد و با توزیع کارت ها بازی شروع می شود.

محتویات بازی تونی چیست؟

محتویات بازی تونی چیست؟

اگر در دورهمی های دوستانه و یا خانوادگی هستید و می خواهید به انجام این بازی جذاب و هیجان‌ انگیز بپردازید، بهتر است که بدانید محتویات لازم برای انجام بازی تونی 24 کارت از یک بسته‌ استاندارد 52 کارتی می باشد. علاوه بر این، از 4 کارت شش از بسته برای پیگیری امتیاز استفاده‌ می‌ شود.

سوالات متداول

  1. بازی تونی چگونه است؟

    بازی تونی یک بازی کارتی است که در سبک تریک می باشد و با 24 کارت از یک بسته‌ استاندارد 52 تایی انجام می شود.

  2. بازی تونی با چه تعداد نفرات انجام می شود؟

    این بازی مناسب 4 بازیکن می باشد و بازیکنان در تیم‌ های ثابت قرار می گیرند و اعضای هر تیم مقابل هم می‌ نشینند، به طوری که هر بازیکن بین دو حریف خود نشسته باشد.

  3. بازی تونی در کدام کشور از محبوبیت زیادی برخوردار است؟

    این بازی در آفریقا از محبوبیت زیادی برخوردار است و اصلی‌ ترین بازی کارتی در بین جوانان و بزرگسالان در آفریقای جنوبی می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :