گفتنی است که تا به امروز رکورد قهرمانی جام حذفی ایران توسط برخی از تیم های فوتبال به ثبت رسیده است که برخی از آن ها مهم ترین رکورد های قهرمانی جام حذفی ایران به شمار می روند و ثبت این رکورد ها توسط خیلی از دوستداران و علاقه مندان به فوتبال دنبال شده است.

پرافتخارترین رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران چه تیمی است؟

پرافتخارترین رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران چه تیمی است؟

در ابتدا در رابطه با جام حذفی فوتبال ایران بهتر است بدانید که جام حذفی فوتبال ایران نام مسابقات حذفی فوتبال در ایران می باشد که تا قبل از انقلاب 57 جام پهلوی نام داشت. حال ناگفته نماند که در تاریخ جام حذفی ایران رکورد هایی به ثبت رسیده است و هر سال نیز به تعداد این رکورد ها اضافه می شود و برخی از رکورد ها هم به سطحی می رسند که شکسته می شوند و در این میان برخی از تیم ها نیز توانسته اند در صدر لیست پرافتخار ترین رکورددار قهرمانی جام‌ حذفی‌ ایران قرار گیرند.

حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید تیم استقلال 9 قهرمانی لیگ در کارنامه ای اش دارد. این تیم فوتبال یک بار قهرمان سوپرجام و یک مرتبه قهرمان رقابت‌ های سراسری کشور نیز شده است. هم چنین ناگفته نماند که پرافتخار ترین رکورد دار قهرمانی جام حذفی ‎‌ایران تیم استقلال است.

باشگاه فوتبال استقلال همان طور که بیان کردیم، 9 عنوان قهرمانی لیگ ایران به دست آورده است. این باشگاه آخرین بار در فصل 2021-2022 قهرمان لیگ شد. استقلال تنها باشگاه ایرانی است که موفق به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا شده است و دو بار در سال‌های 1970 و 1990-1991 قهرمان شده است. این باشگاه تا به اکنون توانسته در کارنامه حرفه‌ ای اش رکورد ها و افتخارات متعددی را به ثبت برساند که یکی از این رکورد ها در رابطه با پرافتخارترین رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران بوده است.

رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران در گرفتن پنالتی

معمولا افرادی که علاقمند به ورزش فوتبال هستند و این ورزش را دنبال می‌ کنند در رابطه با جام حذفی ایران اطلاعاتی در اختیار دارند. در قسمت قبل در رابطه با آن اطلاعاتی را قرار دادیم. حال این موضوع را هم باید افزود که تا به اکنون در جام حذفی رکورد هایی توسط برخی از تیم های فوتبال و یا حتی بازیکنان فوتبال جا به جا و به ثبت رسیده است. به طور مثال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید هم اکنون رکورد گرفتن پنالتی در اختیار تیم استقلال و هم چنین تیم پرسپولیس می باشد.

بهتر است بدانید که تیم پرسپولیس و تیم استقلال هر دو از تیم‌ های پرافتخار و قدرتمند ایران به شمار می‌ روند که طرفداران و هواداران بسیار زیادی هم در سراسر کشور دارند. حال ناگفته نماند که در جام‌حذفی ایران این دو تیم فوتبال، رکورد قهرمانی جام حذفی‌ایران را در بخش گرفتن پنالتی در اختیار گرفته اند.

رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران در لو ندادن توپ

رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران در لو ندادن توپ

در ابتدا بهتر است بدانید که توپ شل، توپ زنده ای است که در طول، بازی دویدن در اختیار بازیکن نیست. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گاهی اوقات رکورد لو ندادن توپ نیز توسط برخی از تیم‌ ها جا به جا و به ثبت می رسد. به عنوان مثال رکورددار قهرمانی جام حذفی در لودن ندادن توپ در حال حاضر در اختیار تیم سپاهان می‌ باشد.

ثبت رکورد توسط تیم سپاهان

تیم سپاهان یکی از تیم‌ های محبوب و پرطرفدار ایران به شمار می‌ رود که تا به اکنون توانسته افتخارات و رکورد های متعددی را در کارنامه حرفه‌ ای‌ اش به ثبت برساند که یکی از این رکورد ها در رابطه با لو ندادن توپ در جام حذفی بوده است. این موضوع را هم باید افزود که تیم سپاهان در سال 1332 در شهر اصفهان پایه گذاری شده است.

رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران در کلین شیت

بهتر است بدانید که کلین شیت یک اصطلاحی است که در ورزش فوتبال بسیار کاربردی است و زمانی این اصطلاح گفته می شود که دروازه‌ بان در طول یک بازی هیچ گلی نخورد و دروازه‌ اش به اصطلاح (باز) نشود. حال این موضوع را هم باید افزود که تا به اکنون رکورد کلین شیت در جام حذفی ایران نیز جا به جا و به ثبت رسیده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر این رکورد در اختیار تیم استقلال با دروازه بانی مهدی رحمتی است. گفتنی است که مهدی رحمتی که یکی از بهترین دروازه بانان آسیا محسوب می شود، با 180 عدد رکورد بیشترین کلین شیت در لیگ خلیج فارس را هم در اختیار دارد.

رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران در گل زدن

رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران در گل زدن

اگر طرفدار تیم پرسپولیس هستید و یا این تیم را دنبال می‌ کنید، شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر رکورددار قهرمانی ایران در گل زدن تیم پرسپولیس می‌ باشد. گفتنی است طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس پرطرفدارترین باشگاه فوتبال آسیاست. این باشگاه در سال 1963 تأسیس شد و به سرعت به یک نیروی مسلط در فوتبال ایران تبدیل شد.

این تیم فوتبال با 15 قهرمانی در لیگ، 7 قهرمانی در جام حذفی و هم چنین 5 قهرمانی در سوپرجام رکورددار فوتبال ایران است. تیم پرسپولیس یک بار هم فاتح رقابت انتخابی جام باشگاه‌ های آسیا شد. این تیم با 29 قهرمانی بیشترین تعداد قهرمانی در سطح ایران و آسیا دارد. هم چنین در حال حاضر رکورد قهرمانی جام حذفی ایران در بخش گل زدن نیز در اختیار این تیم فوتبال می باشد.

رکورد دار قهرمانی جام حذفی ایران در هتریک

در ابتدا در رابطه با سه‌ گله که به آن هتریک هم می‌ گویند، بهتر است بدانید که یک اصطلاح ورزشی است که به ثبت سه بار پیاپی یک کار برجسته در یک مسابقه فوتبال گفته می‌ شود. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رکورددار قهرمانی جام حذفی ایران در هتریک علی دایی می باشد و هنوز هیچ بازیکن دیگری نتوانسته این رکورد را جا به جا و به ثبت برساند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :