ازی پوکر، از مشهور ترین و محبوب ترین بازی های قمار در جهان به حساب می آید و با این که به عنوان یک بازی تخصصی فکری شناخته می شود، اما بیشترین دلیل پیروزی در این بازی شانس در داشتن دست برتر، می باشد. انجام این بازی متاسفانه در کشورمان، ایران، به دلیل مسائل شرعی جایز نیست و به همین علت است که در بین قهرمانان پوکر باز جهانی، نام قهرمانان ایرانی متعددی به چشم نمی خورد. اما این دلیل، ملاک قابل توجیحی برای حضور نداشتن قهرمانان پوکر باز ایرانی در رقابت های جهانی این بازی محبوب نیست. در سال های اخیر، ایرانیانی هم چون حسین انسان در رقابت با پوکر بازان امریکایی به پیروزی رسیده اند، اما از منصور مطلوبی می توان به عنوان اولین پوکر باز ایرانی، نام برد.

بیوگرافی منصور مطلوبی

بیوگرافی منصور مطلوبی

در سال ۱۳۳۱ که همزمان با سال ۱۹۵۲ میلادی بود، شخصیتی به دنیا آمد که توانست با شرکت در تورنمنت پوکر های متعدد و کسب پیروزی های چشم گیر، نام خود را برای همیشه در میان قهرمانان دنیای پوکر، به ثبت برساند. منصور مطلوبی از بازیکنانی است که، به عنوان اولین پوکر باز با ملیت ایرانی، شناخته و محبوب شده است. اگر چه بازی پوکر از بازی های مورد علاقه ی ایرانیان از دیرباز تاکنون بوده، اما به دلایل محدودیت های شرعی در ایران، مسابقات مختص به این بازی برگزار نمی شود و شخصیت های درخشانی مانند منصور مطلوبی برای شرکت در این گونه مسابقات و رونمایی از استعداد های خود، مجبور به مهاجرت و زندگی در دیگر کشور ها می شوند.

شروع به فعالیت منصور مطلوبی در پوکر

منصور مطلوبی به دلیل علاقه ی شدید و استعداد درونی اش، به بازی پوکر روی آورد و در سال ۱۹۸۸ میلادی، در حالی که در ۳۶ سالگی به سر می برد، با شرکت در رقابت های تورنمت پوکر مالت، به صورت حرفه ای و رسمی در این زمینه به فعالیت پرداخت. هرچند که در سال های قبل نیز در سری های مختلف این گونه رقابت ها شرکت کرده بود، اما سال ۱۹۸۸ را سال ورود رسمی او به دنیای پوکر می دانند. پس از آن با شرکت در مسابقه هایی همچون بیست و یکمین رقابت های هولدم آمریکا که در سال ۱۹۹۰ برگزار شد، توانست استیو اونگار، که از سرشناس ترین پوکر بازان تاریخ است، را شکست دهد و به عنوان یکی از ستاره های نوظهور پوکر، به عنوان رقیب جدید پوکر بازان قهار، شناخته شود.

مطلوبی پوکر باز ایرانی در کجا زندگی می کند؟

منصور مطلوبی تا مدتی که در ایران ساکن بود، سعی کرد که در محل زادگاهش به انجام بازی پوکر بپردازد، اما همان طور که ذکر شد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هر گونه بازی که ابزار آن ورق باشد به عنوان زیر شاخه های بازی قمار شناخته می شود و انجام آن از دید تمام مراجع اسلامی، جایز نیست. همین دلیل باعث شد که ستاره ها و نخبه های ایرانی تبار پوکر، به کشور های دیگر مهاجرت کنند. منصور مطلوبی نیز آموزش پوکر را در ولز، واقع در لندن، آغاز کرد و تا به امروز از ساکنان ولز، شناخته می شود.

بازی های منصور مطلوبی

منصور مطلوبی با شرکت در رقابت های بزرگ، علاوه بر درخشاندن نام خود به عنوان یک قهرمان، با پیروزی ها و همچنین با شکست هایش، تجارب و مهارت های بسیاری را کسب نمود. با این که در سال ۱۹۹۰ توانست در مقابل استیو اونگار پیروز شود، اما استیو اونگار دست از مغلوب کردن مطلوبی برنداشت و سرانجام در سال ۱۹۹۲، او را شکست داد. منصور مطلوبی در سال ۱۹۹۳ با این که به مرحله ی فینال رقابت های پوکر آمریکا دست یافته بود، اما توسط تیم رقیبش به نام جیمز بچتل مغلوب شد و توانست مقام چهارم را برای خود به ارمغان آورد. لازم به ذکر است که در تاریخ دنیای پوکر، دست های برتر منصور مطلوبی بسیار شناخته شده می باشد؛ زیرا او تمام پیروزی ها و قهرمانی هایش را مدیون شانس و اقبال و تمرکز بی نظیرش و هم چنین دست های بسیار خوبی که نصیب او می شد، است.

منصور مطلوبی قهرمان پوکر آمریکا

منصور مطلوبی قهرمان پوکر آمریکا

منصور مطلوبی به عنوان نخستین قهرمانی شناخته می شود، که تباری ایرانی دارد و اولین پوکر باز غیر امریکایی است که توانست به رقابت های نولیمیت هولدم آمریکا، راه یابد و جایزه ی جهانی این رقابت را برای خود به ارمغان آورد. همان طور که ذکر شد، مطلوبی با قهرمانی در بیست و یکمین دوره ی این گونه رقابت ها، نام خود را ابدی کرد. این رقابت که با عنوان اختصاری WSOP شناخته می شود، توسط شخصی به نام بنی بنیون در سال ۱۹۷۰، تاسیس شد و تا سال ۱۹۹۰ تمامی قهرمانان آن آمریکایی تبار بودند. استیو اونگار نیز یک آمریکایی با دین یهودیت بود که ۲ بار پیروزی این رقابت را کسب کرده بود، تا آن که در سال ۱۹۹۰، منصور مطلوبی در WSOP شرکت کرد و اونگار را که به پیروزی این دوره نیز غره شده بود و در صدد کسب سومین قهرمانی خود به سر می برد، شکست داد و جایزه ی جهانی WSOP را در کارنامه ی پوکر بازی اش، به ثبت رسانید.

برد های منصور مطلوبی

شرکت در رقابت ها و پیروزی های متعدد منصور مطلوبی از زمانی که پوکر را به صورت حرفه ای آغاز کرد، تا سال ۲۰۰۶ ادامه داشت و سال ۲۰۰۶ را به عنوان اوج درخشش این ستاره ی پوکر ایرانی می دانند، اما در این سال، منصور مطلوبی به صورت کاملا ناگهانی و غیر منتظره از دنیای پوکر فاصله گرفت. نداشتن اطلاعاتی از وی، این شایعه را پدید آورد که او برای همیشه از شرکت در رقابت های پوکر، خارج شده است. اما دقیقا پس از گذشت ۱۰ سال از آخرین فعالیتش، دوباره به دنیای پوکر بازگشت و در سال ۲۰۱۶ در رقابت های پوکر کشور ماکائو، حضور آفرینی کرد.

برد های منصور مطلوبی

شرکت مطلوبی در تورنمت اوماها

از چشم گیر ترین رقابت هایی که او را به عنوان یک اسطوره ی پوکر به همگان شناساند، شرکت کردن منصور مطلوبی در پوکر اوماها بود. این رقابت در سال ۱۹۹۵ میلادی برگزار گردید و مطلوبی به عنوان هشتمین نفر در رقابت PL Omaha شناخته شد. همچنین در مسابقه ی Limit Omaha مقام پانزدهمین نفر را کسب نمود. در نهایت، این چهره ی محبوب توانست ۱۴ حضور در سری مسابقات نولیمیت هولدم امریکا را در کارنامه اش ثبت کند، و پس از آن برای همیشه از دنیای پوکر خداحافظی کرد. گرچه دلیل او برای این تصمیم ناشناخته باقی ماند، اما همچنان در سر تا سر جهان به خصوص ایران، طرفداران مخصوص خود را حفظ کرده و نامش را تا ابد به عنوان برترین و اولین بازیکن پوکر ایرانی تبار، در تاریخ قهرمانان پوکر، ماندگار کرده است.

درامد منصور مطلوبی از پوکر چقدر می باشد؟

منصور مطلوبی تا کنون از منبع درآمد اصلی اش صحبتی به میان نیاورده است، اما می توان مبالغی که به عنوان جایزه از پیروزی در رقابت های بزرگ پوکر، به دست آورده را به عنوان یکی از منبع های درآمد وی، نام برد. مطلوبی توانست تنها با پیروزی در رقابت WSOP که برای ۲۱اُمین بار در سال ۱۹۹۰ برگزار شد، مبلغی معادل ۸۳۵ هزار دلار آمریکایی را برای خود به ارمغان آورد، که مبلغ چشم گیر و قابل توجهی می باشد و از این جایزه به عنوان یکی از بزرگ ترین جوایزی که کسب کرده است، نام برده می شود.

شرکت منصور مطلوبی در دایموند

شرکت منصور مطلوبی در دایموند

همچنین او با شرکت کردن در رقابت های دایاموند به عنوان نفر دوم، ۱۶۰ هزار دلار و ۷۲ هزار دلار را در سال ۱۹۹۴ با نفر اول شدن در رقابت های پوکر فالینالز، برای خود کسب کرد. با این که جوایزی که به قهرمانان پوکر تعلق میگرفت به اندازه ی امروز مبالغ نقدی بالائی نداشت، اما می توان به طور کلی جایزه های نقدی او را مبلغی حدود دو میلیون دلار آمریکا دانست، که این مبلغ به عنوان کسب درآمدی برای منصور مطلوبی، به حساب می آید.

اینستاگرام منصور مطلوبی

منصور مطلوبی نیز مانند سایر سلبریتی ها، در صفحات مجازی نیز به فعالیت پرداخته است و با مراجعه به پیج اینستاگرامش، علاوه بر عکس منصور مطلوبی، به تصاویری از خانواده اش نیز دست می یابید. همچنین منصور مطلوبی در یوتیوب، که یکی از بزرگترین شبکه های مجازی است، نیز فعالیت می کند و با سرچ کردن در این شبکه ی اجتماعی، می توانید مصاحبه های او را پیرامون بازی پوکر، مشاهده کنید. او در ویدئو هایی که به اشتراک گذاشته است، اغلب در مورد تجربیاتش در رقابت های پوکر سخن به میان آورده و مهارت هایی را که لازمه ی پیروزی در مسابقات پوکر است را، در اختیار پوکر بازان مبتدی قرار می دهد.

سوالات متداول

منصور مطلوبی در چه زمینه ای به مشهوریت و شناخته شدن رسیده است؟

او یکی از محبوب ترین و حرفه ای ترین پلیر های پوکر است که ملیتی ایرانی دارد و پس از ساکن شدن در ولز و در سال ۱۹۸۸، فعالیت پوکر خود را به صورت کاملا رسمی آغاز نمود. تا کنون ۱۴ بار در رقابت های WSOP آمریکا، شرکت کرده است و نام خود را با عنوان اولین قهرمان ایرانی این رقابت ها، به ماندگاری رسانده است.

حضور منصور مطلوبی در کدام رقابت ها به چشم می خورد؟

او در از سال ۱۹۸۰ در مسابقات پوکر شرکت کرد و تنها در ۱۴ دوره ی رقابت های نولیمیت هولدم آمریکا، حضور یافته است. همچنین نام او در بین قهرمانان رقابت های دیاموند، مسابقات فالینالز و رقابت های پوکری که در کشور ماکائو برگزار شده است، به چشم می خورد.

مبالغی که منصور مطلوبی از قهرمانی رقابت های پوکر کسب کرده است، به چه مقداری می رسد؟

جوایز او شامل جوایز نقدی و غیر نقدی می شود و مبلغ نقدی که از پیروزی هایش با عنوان جایزه کسب کرد، دو میلیون دلار می شود که ۸۳۵ هزار دلار آن مربوط به پیروزی اش در ۲۱اُمین رقابت های WSOP است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :