مانی میکر یکی از حرفه ای ترین بازیکنان پوکر جهان می باشد که در اولین تجربه خود در یک مسابقه رسمی توانست تمام حریفان خود را شکست دهد و در عین ناباوری جایزه ویژه و دستبند طلای رقابت های جهانی را به نام خود ثبت کند. او یک جوانی بی تجربه بود که توانست بر ترس خود غلبه کند و به عنوان یک بازیکن آماتور در این مسابقات شرکت کند. پس از ان بود که نام خود را در تمام مسابقات ثبت نام می کرد و توانست خود را به عنوان یک قهرمان به همه بشناساند. Chris Moneymaker درست در دورانی درخشید که به تازگی مسئولان تصمیم گرفته بودند تا از تکنولوژی های جدید در این مسابقات بهره ببرند تا ببیند که بازیکنان از چه بلوف هایی در بازی استفاده می کند. در ادامه به بیوگرافی این بازیکن ماهر که در سایت پوکر استارز شرط بندی می کند خواهیم پرداخت.

کریس مانی میکر کیست

کریس مانی میکر کیست

مانی میکر در ماه نوامبر سال 1975 به دنیا آمده است. خانواده اش در کار ساخت نقره و طلا بودند و گفته می شود که او اصلیتی آلمانی دارد و در ابتدا فامیل آنها Nurmacher بود اما بعد ها در کشور آمریکا به خاطر شغلش به مانی میکر یا سازنده پول تغییر یافت. دوران ابتدایی را در مدرسه فرگت گذراند. شهر فرگت تنها 20 هزار نفر جمعیت دارد و در منطقه تنسی است. تحصیلات عالی خود را در دانشگاه این شهر در رشته حسابداری تا مقطع لیسانس به اتمام رساند. سپس درس خود را تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد و به پاین رساند و بعد از آن به عنوان مدیر مالی مشغول به کار شد.

اثر مانی میکر

اثر مانی میکر

بازی های مانی میکر اثر خوبی روی افرادی که می خواستند وارد این رشته شوند، گذاشت. او در واقع در سال 2003 بود که در یک رستوران کار می کرد و تنها 27 سال داشت. از اینکه نمی توانست بر ترس خود غلبه کند و در یک مسابقه رسمی شرکت کند، ناراحت بود. اما بالاخره آن تصمیم را که می بایست خیلی قبل ها بگیرد را گرفت و نام خود را در یک مسابقه ستلایت ثبت نما کرد. این مسابقات جایزه ای ندارد اما راه را برای شرکت در مسابقه بزرگتر و رسمی تر هموار می کند. اتفاقا کریس در آن مسابقات قهرمان شد و به مسابقات جهانی راه یافت. در مسابقات جهانی هم توانست با غلبه بر حریفان خود یک شگفتی را به وجود آورد و جایزه ویژه دو و نیم میلیون دلاری را به همراه دستبند طلای آن را کسب کند. پس از آن بود که همگان افرادی که مانند او ترس داشتند احساس کردند که باید یک بار هم که شده شانس خود را امتحان کنند.

زندگینامه مانی میکر 

فیلم های مانی میکر را می توان در بستر اینترنت تماشا کرد. او از دوران کودکی به بازی های فکری علاقه زیادی داشت و به همین دلیل همیشه سعی می کرد تا دیگران از جمله برادر و دوستان خود را ترغیب کند تا در زیرزمین خانه شان با او بازی کنند. او بیشتر اوقات فراغت خود را به این بازی می پرداخت و سعی می کرد تا تمام راه های آن را یاد بگیرد. تحصیلات خود را که در رشته حسابداری به پایان رساند در رستورانی مشغول به کار شد و در آنجا نیز تصمیم بزرگی گرفت. او هنوز هم نمی توانست علاقه دوران کودکی خود را که در درونش بود را سرکوب کند و به همین دلیل نام خود را در مسابقات ستلایت ثبت کرد و با برنده شدن در این رقابت ها به مسابقات جهانی راه یافت.

اینستاگرام مانی میکر

اینستاگرام مانی میکر 

اما این بازیکن هم در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می کند و در آن تصاویر و کلیپ های خود و خانواده اش را به اشتراک می گذارد. در برخی از تصاویر می بینیم که او در کنار خانواده اش است و نشان دهنده این است که به آنها اهمیت بسیار می دهد. او دو دختر و یک پسر دارد و بارها تصاویر آنها را در کنار خود و همسرش به اشتراک گذاشته است. همچنین برخی از کلیپ های این صفحه مخصوص خود اوست و نشان می دهد که بر سر میز بازی است ودر همان حالت از خود فیلم گرفته است. علاوه بر آن در شبکه تلگرام مانی میکر فعال می باشد. برای دنبال کردن اینستاگرام کریس مانی میکر از این لینک استفاده کنید.

انجمن مانی میکر

مانی میکر در دنیای پوکر اسم و رسم پیدا کرد و به خاطر او در فضای مجازی هم انجمن های زیادی به نام او به راه افتاده است. یکی از انجمن هایی که در حال حاضر فعال است قوانین جالبی دارد. این انجمن که به فارسی هم است به این صورت است که در صورتی که شما در یک بحث شرکت کنید، 50 تومان به حساب شما واریز می شود. اما اگر موضوع جدیدی را مطرح نمایید، 100 تومان جایزه می گیرید و در صورتی که کاربر جدیدی را معرفی کنید 25 تومان به عنوان جایزه به شما تعلق خواهد گرفت. این انجمن دارای شرایط و قوانینی خاص است که می توانید در آن عضو شوید از امکانات آن استفاده کنید.

مانی میکر  در لیست برترین پوکر بازان جهان

دست های مانی میکر موجب شد تا نام او در لیست برتری های جهان قرار بگیرد. او در زمانی که در مسابقات ستلایت شرکت کرده بود کاری کرد که همه را انگشت به دهان گذاشت و سپس وارد مسابقات جهانی شد. در واقع در آن زمان قرار شد تا تکنولوژی جدیدی را استفاده کنند که بینندگان داخل خانه هم ورق های بازیکنان را ببیند و بدانند که بازیکنان در بازی ها از چه بلوفی استفاده می کنند. این کار موجب شد تا Chris Moneymaker  به عنوان یک بازیکن تازه کار اما حرفه ای به جهانیان شناخته شود و به همین خاطر نامش در لیست بهترین ها قرار بگیرد.

استراتژی مانی میکر

استراتژی مانی میکر 

مانی میکر  در WSOP بسیار ساده بازی می کرد و سعی کرد تا بازی خودش را انجام دهد. در واقع همه از طریق تلویزیون نظاره گر شاهکار و هنرنمایی او در میدان مسابقات بودند و دیدند که او چگونه توانست تمام حریفان خود را با استراتژی ساده خود یکی پس از دیگری از میدان مسابقه حذف کند و در انتها تنها جایزه ویژه دو و نیم میلیون دلاری و دستبند طلای مسابقات را از آن خود کند.

Chris Moneymaker و پوکر

پوکر را به عنوان یک بازی و سرگرمی در دوران کودکی بازی می کرد. از همان زمان همیشه به دنبال برادر یا دوستان خود بود تا به عنوان حریف در مقابل او بنشینند و با آنها پوکر بازی کند. او اوقات فراغتش را تماما به آموزش بازی پوکر اختصاص داده بود و در دوران مدرسه نیز با دوستان خود سعی می کرد تا این بازی را انجام دهد. در دوران دبیرستان و دانشگاه نیز در سر کلاس با همکلاسی های خود به این بازی می پرداخت.

درامد مانی میکر

درامد مانی میکر از پوکر چقدر می باشد؟

او تا به حال توانسته جایزه های بسیاری را در مسابقات مختلف برنده شود. مانی میکر در اولین حضور خود در مسابقات بین المللی توانست در کمال ناباوری تمام حریفان خود را از میدان مسابقه حذف کند و در انتها خودش جایزه ویژه دو و نیم میلیون دلاری و دستبند طلای این رقابت ها را به نام خود ثبت کند. پس از آن در مسابقات مختلفی شرکت کرد و جایزه هایی را برنده شده است. درآمد Chris moneymaker بسیار زیادی می باشد و تا به حال توانسته در بازی های مخختلفی برنده شود.

هولدم و اوماها با Chris Moneymaker

اما یکی از بازی هایی که او توانست جایزه ویژه آن را بدست آورد مسابقات سبک هولدم و اوماها بود که واقعا این بازیکن در آنها استاد است. همه می دانیم که یکی از سخت ترین بازی های ممکن است و در حال حاضر هم حریفان قدری در این دو سبک وجود دارد اما مانی میکر در بیشتر مسابقات آن شرکت می کند و تا به حال توانسته جایزه های بسیاری را با شکست حریفان خود برنده شود. او همچنین در رقابت های جهانی بسیاری شرکت کرده است که حریفان قدری را هم شکست داده است.

موفقیت های مانی میکر در پوکر

موفقیت های مانی میکر در پوکر

در مسابقات قهرمانی ملی NBC توانست نفر دوم شود و جایزه نقدی 300 هزار دلاری آن را به جیب بزند. همچنین در مسابقات قهرمانی آزاد Gold Streal در سال 2009 میلادی نیز شرکت کرد که در نهایت سوم شد و جایزه 60 هزار دلاری آن را از آن خود کرد.  اما این تمام ماجرا نیست. کریس مانی میکر در سال 2011 نیز در رقابت های قهرمانی اروپا نیز توانست تا میز فینال راه یابد اما بازی را به حریف خود واگذار کرد و دوم شد و جایزه 200 هزار دلاری را به حساب خود واریز کرد. همچنین در همان سال در رقابت های EPT ثبت نام کرد اما در این رقابت ها عملکرد خوبی نداشت و در رتبه یازدهم ایستاد و جایزه 130 هزار دلاری را برنده شد.

سوالات متداول

اثر کریس مانی میکر چیست؟

او توانست با پیروزی خود اثری ماندگار روی روحیه دیگر افرادی که مانند او ترس دارند و نمی توانند تصمیمی قاطع بگیرند، بگذارد.

مانی میکر اهل کجاست؟

گفته می شود که اصلیتی آلمانی دارد اما به کشور آمریکا مهاجرت کرده و در ایالت تنسی زندگی می کرده است.

مانی میکر در اولین حضور خود چه جایزه ای را برنده شد؟

او توانست از طریق شرکت در مسابقه ستلایت وارد مسابقات جهانی شود و جایزه دو و نیم میلیون دلاری را به همراه دستبند طلا از آن خود کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :