زندگی در دنیای امروز به زندگی از پر از دغدغه و جنب و جوش تبدیل شده است و این عامل می تواند انسان های را با مشکلاتی جدی و بحرانی همراه کند. از همین رو همه انسان ها نیاز دارند برای مدتی در روز یا هفته خود به سرگرمی و تفریح کردن به دور از دغدغه هایشان بپردازد. بازی های دورهمی و دوستانه می تواند تفریحی مناسب برای افراد باشد، به طوری می می توانند با استفاده از این تفریح تمام خستگی های خود را از تن بیرون کنند و برای مدتی سر خوش باشند. از همین رو ما امروز قصد داریم به محبوب ترین بازی های دسته جمعی دور همی بپردازیم و آن ها را با هم مورد بررسی قرار دهیم. این بازی ها در کنار بازی های فکری می توانند سرگرمی فوق العاده ای برای شما باشند. پس با ما همراه باشید و آن ها را از دست ندهید.

محبوب ترین بازی های دورهمی چه بازی هایی هستند؟

محبوب ترین بازی های دورهمی چه بازی هایی هستند؟

بازی تخته نرد

تخته نرد یکی محبوب ترین بازی های دورهمی در سراسر جهان مخصوصا در ایران و ترکیه می باشد. این بازی بر پایه شانس و تحلیل و تفکر می باشد و همچنین به عنوان بازی های قماری یاد می شود. این بازی نیاز به ابزار های خاص خود می باشد و در صورتی وجود آن ها انجام این بازی ممکن نمی باشد. این بازی تنها در تعداد دو نفر قابل اجرا می باشد. این بازی به صورتی می باشد که هر بازیکن دارای تعداد مشخصی از مهره می باشد و باید سعی کند زودتر از بازیکن دیگر مهره های خود را از بازی خارج کند. برنده بازیکنی است که قبل از بازیکن دیگر تمام مهره های خود را از صفحه بازی خارج کند.

بازی مافیا

از چندین سال پیش بازی مافیا طرفداران فراوانی در سراسر دنیا پیدا کرد و امروز به عنوان یکی از محبوب ترین بازی های دورهمی برای جمع های نسبتا زیاد یاد می شود. این بازی نیاز به امکانات خاصی ندارد و تنها با چندین تکه کاغذ قابل اجرا می باشد. این بازی به این صورت می باشند همه افراد در این بازی از نقش هایی برخوردار می باشند. کلیت نقش های بازی به دو دسته تیم شهروند و تیم مافیا تقسیم می شوند. همچنین یکی از بازیکنان به عنوان مدیر بازی که به آن گاد گفته می شود، حاضر می شود.

در این بازی برخی از نقش ها دارای قابلیت های خاصی می باشند که می توانند برای نزدیک کردن تیم خود به پیروزی استفاده کنند. هدف بازی مافیا این است که هر تیم باید سعی کنند بر اساس قوانین بازی، بازیکنان تیم دیگر را از بازی بیرون کنند و در نهایت با زنده ماندن برنده بازی شوند. این بازی تنها با صحبت و حرف زندن اجرا می شود و بازیکنان باید با حرف های خود بقیه افراد را متقاعد کنند.

بازی دبرنا

بازی دبرنا

یکی از دیگر بازی های دورهمی که از محبوبیت زیادی در سراسر دنیا برخوردار می باشد، بازی دبرنا می باشد. این بازی از قوانین بسیار ساده ای تشکیل شده است و تقریبا تمام این بازی بر پایه شانس می باشد. این بازی یک بازی دوستانه می باشد که برای جمع های زیاد مناسب می باشد.

در این بازی به هر بازیکن یک صفحه اعداد و مهره هایی دارای اعداد داده می شود و فردی هم به عنوان گوینده شماره های انتخاب می شود. در این بازی گوینده اعداد را می خواند و بازیکنانی که آن عدد را بر روی صفحه خود، دارد باید یک مهره بر روی آن قرار دهد. بازیکنی که زودتر از باقی بازیکن ها تمام اعداد درون صفحه خود را کامل کند باید بگوید دبرنا و برنده بازی می باشد.

بازی پانتومیم

کمتر کسی پیدا می شود که با بازی دور همی پانتومیم آشنا نباشد. پانتومیم یکی از محبوب ترین بازی های دورهمی در ایران می باشد که دارای هیچ گونه محدودیتی برای بازیکن ها نمی باشد. در این بازی بازیکن ها به دو تیم تقسیم می شوند و به رقابت به همدیگر می پردازند. کلیت این بازی به این صورت می باشد که هر دست یک بازیکن از یک تیم انتخاب می شود تا به اجرا بپردازد.

اجرا هر بازیکن به صورتی است که یک کلمه به او داده می شود و او باید بدون هیچ گونه صحبتی آن کلمه را برای هم تیمی های خود اجرا کند. هر بار که هر تیم بتوانند کلمات را درست حدس بزنند، یک امتیاز دریافت می کنند. این بازی، یکی از بازی های دور همی دوستانه می باشد و شما می توانید با دوستان خود با پرداختن به آن اوقات خوبی را سپری کنید.

بازی اسم و فامیل

بازی اسم و فامیل یکی از بازی های دسته جمعی دور همی می باشد که برای همه سنین مناسب می باشد. این بازی از قوانین ساده ای تشکیل شده و این باعث شده که هر کسی توانایی پرداختن به این بازی را داشته باشد. این بازی تنها نیاز به یک کاغذ و خودکار برای هر بازیکن دارد. در ابتدای بازی بر روی کاغذ دسته های مانند اسم، فامیل، خوراکی و … مشخص می شود.

در ادامه برای شروع بازی یک حرف از حروف الفبا را انتخاب می کنند و همه باید در تمام دسته های کلماتی که با این حرف شروع می شوند بنویسند. در ادامه پس از چندین دست، بر اساس ارزش گذاری های بازی فردی که دارای بیشترین امتیاز می باشد، برنده بازی است.

بازی چشمک

بازی چشمک

در بین بازی های چند نفره دورهمی بازی چشمک هم از محبوبیت مناسبی برخوردار می باشد. این بازی در تعداد 4 الی 10 نفره قابل اجرا می باشد. تنها وسایل مورد نیاز برای اجرا این بازی، تعداد کاغذ به تعداد بازیکنان می باشد. برای شروع بازی باید بر روی یکی از کارت ها کلمه چشمک نوشته شود.

سپس کارت های به صورت تصادفی در بین بازیکنان پخش می شود. سپس بازیکنی که کارت چشمک در دست او می باشد باید بازیکنان را دانه به دانه با چشمک زدن به آن ها از بازی خارج کند. فردی که چشمک می زند، باید بدون اینکه باقی بازیکنان متوجه بشوند، به یک بازیکن چشمک بزند. اگر بازیکنی متوجه شود که او چشمک زده و مچ او را بگیرد، فرد چشمک زننده بازنده بازی می باشد. در غیر این صورت فردی که در آخر بازی با فرد چشمک زننده باقی می ماند، بازنده بازی می باشد.

بازی منچ

بازی منچ هم یکی دیگر از محبوب ترین بازی های دورهمی در ایران می باشد. این بازی در تعداد نفرات 2 الی 4 نفره قابل اجرا می باشد. در این بازی بازیکنان باید چهار مهره رنگ خود را در خانه های که هم رنگ مهره هایشان می باشد قرار دهند. فردی که زودتر از باقی بازیکنان این کار را انجام دهد، برنده بازی می باشد. این بازی بیشتر بر پایه شانس می باشد، اما با این وجود عامل دیگری هم در این بازی دخیل می باشد.

بازی های دور همی خنده دار

تا به اینجا با برخی از بازی های دورهمی آشنا شودیم و آن ها را مورد بررسی قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید بسیاری از این بازی های بیشتر در جهت خوش گذرانی و تفریح می باشند و در آن ها رقابتی خاصی وجود ندارد. از این دسته بای های می توان بازی پانتومیم، اسم فامیل و منچ را نام برد.

بازی های دورهمی ترسناک

در بین بازی های دورهمی بازی های وجود دارد که برخی اوقات دارای هیجان فراوانی می باشد، اما هیجان آن حاصل از ترسناکی بازی می باشد. در بین بازی هایی که با هم مرور کرده ایم بازی مافیا می تواند گاهی ترسناک به نظر برسد.

بازی های دورهمی بزرگسالان

بسیاری از بازی های فکری دورهمی برای کودکان مناسب نمی باشد و دارای رده سنی می باشد. این بازی ها معمولا به تفکر و تحلیل بالایی نیاز دارند و این باعث شده که برای کودکان مناسب نباشد. از این دسته بازی های می توان به بازی های مافیا، تخته نرد و بسیاری از بازی های ورقی اشاره کرد.

بازی های دورهمی با کاغذ

بازی های دورهمی با کاغذ

حال که با بازی های محبوب دورهمی آشنا شدید، شاید برایتان سوال باشد که کدام یک از بازی های با امکانات کمی قابل اجرا می باشد و برای پرداختن به آن تنها یک تکه کاغذ نیاز است. در بین بازی هایی که با هم مرور کردیم بازی مافیا چشمک و اسم فامیل تنها با یک تکه کاغذ هم قابل اجرا می باشند، اما برای پرداختن به بازی پانتومیم به همان یک تکه کاغذ هم نیاز ندارید.

بازی های دورهمی 4 نفره

بازی های دورهمی معمولا با محدودیت های زیادی در ارتباط با تعداد بازیکنان همراه می باشند، مثلا بازی تخته نرد تنها دو نفره انجام می شود. اما برخی از بازی های وجود دارد که از محدودیت کمی برخوردار می باشند، برای مثال بازی پانتومیم و در میان بازی های ورقی حکم برای تعداد 4 نفر در بهترین حالت خود قرار دارند.

بازی های دورهمی آنلاین

همان طور که متوجه شدید، برای پرداختن به بازی های دورهمی به ابزار و وسایل مربوط به آن بازی نیاز دارید و در صورت نبود آن ها پرداختن به این بازی ها ممکن نمی باشد. اما برای شرایط این چنینی اکثر بازی های دورهمی به صورت آنلاین هم طراحی شده اند. برای مثال بازی پانتومیم را می توانید در بازار با نام ادا بازی دانلود کنید و از آن لذت ببرید. برای تجربه این بازی ها مراجعه به سایت تاینی بت می تواند کمک فوق العاده ای به شما بکند.

در این مورد اپلیکیشن تاینی بت دسترسی بدون فیلتر را ارئه کرده است که بدون هیچ گونه دغدغه ای تجربه شرط بندی بازی های دورمی برایتان مهیا می باشد.

بازی های دورهمی اندروید

حال ممکن است علاقه مند به پرداخت بازی های دورهمی به صورت آنلاین باشید. اما بهترین روش دانلود این بازی های چیست؟ بهترین روش دانلود بازی های اندروید از طریق پلتفرم هایی مانند گوگل پلی یا بازار می باشد. این پلتفرم های بازی هایی با امنیت و سلامت کامل را در اختیار شما قرار می دهند.

سوالات متداول

سوالات متداول

بازی مافیا بازی ای چند نفره می باشد؟

این بازی از 5 نفره به بالا قابل انجام می باشد.

برنده بازی اسم فامیل چه کسی می باشد؟

فردی که در پایان بازی امتیاز بیشتری داشته باشد.

از کجا می توانیم بازی های دورهمی آنلاین را دانلود کنیم؟

بهترین روش دانلود این بازی ها استفاده از پلتفرم هایی مانند گوگل پلی می باشد.

تخته نرد چگونه بازی ای می باشد؟

بازی تخته نرد بر پایه شانس و تحلیل و تفکر می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :