این‌طور به نظر می‌رسد که کشمکش‌ های نیمار و بارسلونا هیچوقت به انتها نخواهد رسید! نیمار مهاجم برزیلی تیم پاری سن ژرمن برای بار سوم از بارسلونا شکایت کرده و طلب 6.5 میلیون یورو داشته است که این شکایت مجدد، دنیای فوتبال را به حیرت وا داشته است.

در این مطلب ابتدا بیوگرافی کوتاهی از زندگی نیمار را توضیح داده و سپس خبر جدید مبنی بر شکایت این بازیکن از تیم بارسلونا را بررسی خواهیم کرد.

شکایت نیمار

بیوگرافی نیمار

نِیمار دا سیلوا سانتوس جونیور که با نام نیمار جونیور شناخته می‌شود متولد 5 فوریه 1992 است. این بازیکن برزیلی برای تیم ملی برزیل و تیم پاری سن ژرمن (پی.اس.جی) در پست مهاجم بازی می‌کند.

نیمار بازی حرفه‌ای خود را از سال 2003 در تیم سانتوس شروع کرد و در سطح جوانان بسیار موفق عمل کرد. درآمد او از 15 سالگی شروع به افزایش کرد و در سن 17 سالگی وارد اولین بازی حرفه‌ای خود برای تیم سانتوس شد. او در فصل اول بازی خود در طول 48 بازی 14 گل را برای خود ثبت کرد و باعث شگفتی همگان شد.

توانایی و مهارت نیمار بر هیچکس پوشیده نیست و او در سال 2011 زمانی که فقط 19 سال داشت جایزه بازیکن سال آمریکای جنوبی را دریافت کرد. او همچنان به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا شناخته می‌شود.

نیمار در سال 2013 به بارسلونا پیوست و در فصل 2015/2014 موفق به کسب سه گانه باشگاهی (لالیگا، حذفی اسپانیا و چمپیونز لیگ اروپا) با بارسلونا شد. در سال 2015 شایعاتی که مبنی بر تخلف باشگاه بارسلونا در انتقال نیمار از سانتوس وجود داشت اثبات شده و این باشگاه متحمل جریمه سنگینی شد. ساندرو راسل مدیر پیشین این باشگاه نیز در پی این تخلف به 7 سال زندان محکوم شد.

سایت تاینی بت بهترین و معتبر ترین سایت شرط بندی فوتبال ایرانی را میشناسید؟

 

دعوی حقوقی نیمار و بارسلونا از کجا شروع شد؟

نیمار نهایتا در سال 2017 از بارسلونا جدا شد و به پاری سن ژرمن پیوست، در حالی که تا سال 2020 با بارسلونا قرارداد داشت. پس از این خروج اختلاف نیمار با باشگاه کاتالان به اوج خود رسید و بارها شکایت باشگاه علیه نیمار و بالعکس انجام شد. باشگاه به دلیل نقض قرارداد توسط نیمار درخواست غرامت داشت در حالی که نیمار خواهان بخشی از پاداش تمدید قرارداد خود با بارسلونا بود.

44 میلیون یورو پاداش برای قرارداد نیمار با بارسلونا در 2017 تعیین شده بود که نیمار تنها 20میلیون یورو از آن را دریافت کرده بود و خواهان بقیه این مبلغ بود، در حالی که این باشگاه به دلیل ادعای نقض قرارداد توسط نیمار، از پرداخت باقی این مبلغ امتناع کرد. باشگاه بارسلونا معتقد بود که نیمار باید 20میلیون یورو دریافتی را نیز بازگرداند.

بعدها بارسا اعلام کرد که در صورت بازگشت نیمار به بارسلونا مابقی مبلغ را پرداخت می‌کند که این پیشنهاد نه تنها توسط نیمار رد شد بلکه نیمار مجددا طلب دریافت دو غرامت یکی به مبلغ 11.71 میلیون و دیگری 22.45 میلیون یورو به دلیل دو قراردادی که با این باشگاه بسته بود کرد. باشگاه نیز همچنان مواضع خود را برای عدم پرداخت این مبلغ به دلیل ترک تیم توسط نیمار حفظ کرد.

شکایت نیمار

 

ماجرای شکایت اخیر نیمار از بارسلونا

این بار نیمار برای بار سوم مقابل تیم بارسلونا قرار گرفته است. این در حالی است که اخیرا نیمار تمایل زیادی برای بازگشت به بارسلونا نشان می‌داد و سعی داشت رضایت مدیران باشگاه PSG را برای رفتن به تیم بارسلونا جلب کند. این بازیکن تمایل خود برای بازگشت به تیم کاتالان را به روش‌های مختلف نشان داده بود اما با سرسختی مدیران باشگاه PSG روبرو شد.

نیمار در شکایت اخیر خود، درخواست 6.5 میلیون یورو غرامت به دلیل هزینه دادگاه‌ های سال 2013 که به دلیل مشکلات قراردادش با این باشگاه برگزار شده بود کرده است. شکایت اخیر مجموع طلب نیمار از بارسلونا را به 38.6میلیون یورو رسانده است. طبق اعلام منابع نزدیک، این باشگاه هیچ برنامه‌ای برای پرداخت این مبالغ به نیمار ندارد و اقدامی نیز برای مقابله با این ادعا انجام نخواهد داد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :