حسن آقا میری از روحانیون ایرانی است که سال ها در لباس روحانیت مشغول به فعالیت بوده است. چند سالی است که این روحانی به دلیل جنجال هایی که به راه انداخته است خلع لباس شده است. او در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی فعالیت زیادی دارد و لایو ها و پست های جنجالی او همیشه سوژه بحث رسانه ها می باشد. برای شناخت بیشتر با او که یکی از پرطرفدارترین سلبریتی های اینستاگرام هم شناخته می شود با ما در ادامه همراه باشید.

حسن آقا میری کیست؟

حسن آقا میری کیست؟

برای آن که با این چهره پر حاشیه بتوانیم بیش تر آشنا شویم، بهتر است در ابتدا نگاهی به بیوگرافی حسن آقا میری داشته باشیم. سید حسن آقا میری در تاریخ 17 اسفند ماه سال 1358 در شهر تهران به دنیا آمد. او به علت علاقه اش به مسائل دینی و مذهبی تصمیم گرفت که دروس حوزه را فرا گیرد. او تا پایان دوره لمعتین از این دروس را یاد گرفت و از حوزه علمیه فارغ التحصیل شده است. علاقه وی به دروس حوزه و مسائل دینی ریشه در دوران کودکی و حضورش در هیئت های عاشورایی دارد. این چهره اولین سخنرانی مذهبی اش را به طور رسمی در سال 1380 و در یکی از هیئت های شهر قم آغاز کرد.

سن حسن آقا میری در اولین سخنرانیش 22 سال بود. در آن زمان او بیش تر در ماه های محرم و صفر سخنرانی هایش را در هیئت های شهر قم انجام می داد. بعد ها او در کارش موفق تر شد و برای تبلیغ دین اسلام به شهر ها و روستا های بزرگ و کوچک رفت. در سال 1388 این چهره اداره منبر جلسات هیئت هایی که در قم بودند را بر عهده گرفت و تبدیل به یکی از چهره های شاخص دینی کشور شد. بعد از مدتی و با آمدن برنامه هایی مانند اینستاگرام و تلگرام، آقا میری تصمیم گرفت سخنرانی هایش را در قالب پادکست در این برنامه های دنیا مجازی منتشر کند. کم کم سخنرانی های او تبدیل به جنجالی ترین سخنرانی های مذهبی در اینستاگرام شد و مخاطبان زیادی به دست آورد. به تدریج سخنرانی ها و حرف های آقا میری رو به مغایرت با مسائل و آموزه های دینی رفت. در آخرین سخنرانی او، آقا میری کلام خدا و احادیث را دروغ و مسخره دانست.

در زمستان سال 1397 او بعد از مدت ها جنجال و حاشیه دستگیر شد و سرانجام از لباس روحانیت خلع لباس شد. دادستانی شهر تهران این حکم را برای او دادند و حتی در حکم آقا میری زندانی شدن نیز نوشته شد. اتهام های زیادی در پرونده این چهره وجود داشت که از آن ها می توان به توهین به مقدسات و تمسخر آن ها و همچنین ایجاد شهبه در احکام ضروری دین اسلام و تردید در اصالت قرآن کریم و اعتقاد به تحریف آن را اشاره کرد. پس از این حکم و خلع لباس این روحانی، واکنش های فراوانی در فضا مجازی و به خصوص پلتفرم اینستاگرام شکل گرفت. فیلم خلع لباس حسن آقا میری یکی از پر بازدید ترین فیلم های اینستاگرام بود که واکنش های منفی و مثبت زیادی به آن شد. امروزه مردم حسن آقا میری جدید را در اینستاگرام می بینند که رویکرد و حرف هایش با گذشته بسیار متفاوت شده است.

درآمد حسن آقا میری از کجاست؟

آقا میری بار ها در مصاحبه هایش اعلام کرده است که درآمد وی وابسته به روحانیت نبوده است. او به عنوان یک مشاور در یک شرکت خصوصی فعالیت دارد و بار ها اعلام کرده است که از حوزه علمیه هیچ شهریه ای را دریافت نکرده است و حتی در پوشش بیمه حوزه هم نامش قرار ندارد.

چه حاشیه هایی برای حسن آقامیری به وجود آمد؟

چه حاشیه هایی برای حسن آقامیری به وجود آمد؟

حسن آقا میری چهره پر حاشیه فضا مجازی است. او تا به حال لایو ها و مطالب بسیار جنجالی را در پیجش قرار داده است. مخالفان حسن آقا میری در فضا مجازی و برنامه هایی مانند اینستاگرام بسیار زیاد هستند. سید حسن آقا میری در مورد رهبری هم نظراتی را ارائه داده است و در بعضی موضوعات نقد های بسیار جدی و توهین آمیزی را نسبت به ایشان بیان کرده اند.

یکی از پر حاشیه ترین اقدامات او برقراری لایو های اینستاگرامی با چهره های شناخته شده می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به حسین تهی، حصین ابلیس و احلام اشاره کرد.

آیا تا به حال مصاحبه ای رسمی با حسن آقا میری انجام شده است؟

تا به امروز با حسن آقا میری مصاحبه های فراوانی انجام شده است. در زمانی که او در ایران به کار روحانیت مشغول بود، چهره بسیار محبوبی در میان جوانان جامعه به حساب می آمد. روزنامه ها و مجلات مختلفی مانند روزنامه همشهری با او چندین بار مصاحبه کرده بودند. امروزه این روحانی اینستا را محل اصلی فعالیتش قرار داده است و در آن به وسیله لایو هایی که دارد با مخاطبان و چهره های دیگر مصاحبه انجام می دهد. مناظره حسن آقا میری با شاخ های مجازی و مصاحبه اش با چهره های منفور اینستاگرامی از جمله پر بازدید ترین فیلم های اینستاگرام است.

سخنرانی های حسن آقامیری را از کجا ببینیم؟

سخنرانی های حسن آقامیری را از کجا ببینیم؟

برای دیدن سخنرانی های این چهره بهترین راه مراجعه به اینستاگرامش است. او در این پلتفرم بسیار فعال است و گفته هایش را اغلب در آن منتشر می کند. این روحانی تا به امروز پادکست هایی را نیز منتشر کرده است و در آن مجموعه ای از سخنرانی هایش را قرار داده است. حسن آقا میری محرم 1400 یکی از سخنرانی های مهمش را در اینستاگرام منتشر کرد که با آموزه های امروزی ما بسیار متفاوت بود. در این پست حسن آقا میری شغل حضرت ابوالفضل را به مردم بیان کردند. او در حرف هایش به این موضوع اشاره کرد که اصلا چنین نبوده که ائمه و معصومین دست به خاک بزنند و تبدیل به طلا شود، همه آن ها شاغل بودند و برای زندگیشان کار می کردند.

آدرس پیج اینستاگرام حسن آقا میری چیست؟

پیج اصلی آقا میری در اینستاگرام hasanaghamirii است. او در این پلتفرم اجتماعی بیش از 6/3 میلیون نفر فالوور دارد و از چهره های جنجالی این برنامه به حساب می آید. به جز اینستاگرام، اکانت کلاب هاوس حسن آقا میری نیز فالووران زیادی دارد. او امروزه سعی می کند تا در رسانه های اجتماعی فعالیت زیادی داشته باشد و فالووان بیش تری را در پیجش داشته باشد.

سایت حسن آقا میری چه نام دارد؟

یکی از کار هایی که آقا میری این روز ها به آن مشغول است، فروش عسل می باشد که این شغل در خانواده آن موروثی بوده است. آقا سایتی را که در آن عسل هایش را به فروش گذاشته است در بیو پیج اینستاگرامش قرار داده است و توانسته است از فالووران زیادش برای فروش این محصول استفاده کند.

حسن آقامیری یوتیوب

حسن آقامیری یوتیوب

در این سال ها سخنرانی های آقا میری در یوتیوب هم منتشر می شوند و دنبال کنندگان زیادی دارند. جالب است بدانید سخنرانی های این روحانی سابق در رسانه های خارجی نیز مورد بحث قرار می گیرند. یوتیوب حسن آقا میری نیز مانند پیج اینستاگرامش بازدید کنندگان زیادی دارد و در بین جوانان ایرانی و غیر ایرانی، بسیار محبوب به شمار می رود.

علت خلع لباس حسن آقا میری چه بود؟

در سال 1397 این روحانی به دلیل سخنرانی های جنجالی اش از لباس روحانیت خلع لباس شد. او اتهام های زیادی در پرونده اش داشت که از آن می توان به ارتکاب رفتار های خلاف شئونات روحانیت که نتیجه اش هتک حیثیت روحانیون بود را نام برد. امروزه این روحانی دیگر حق سخنرانی در این لباس را در هیچ هیئت و مراسمی ندارد. او به دلیل مخالفت علنی با کلام خدا و احادیث معصومین، به زندان نیز محکوم شد.

لایو حسن آقا میری و احلام 

حسن آقا میری امروزه در اینستاگرام لایو های زیادی را با چهره های معروف اینستاگرامی منتشر می کند. احلام، یکی از خوانندگان معروف، در یکی از لایو های او حضور داشت و گفتگوی جالبی میان این دو شکل گرفت. احلام به احترام آقا میری به صورت با حجاب در این لایو حاضر شد. لایو این دو از لایو های پر بازدید اینستاگرام بود که بعد ها قسمت هایی از آن به صورت ویدیو هایی در سایت ها منتشر شد.

عکس حسن آقامیری را از کجا ببینیم؟

برای دیدن تصاویر این چهره جنجالی، بهترین راه مراجعه به پیج اینستاگرام خود این شخص است. راه بعدی جستجو نام حسن آقا میری در موتور جستجو گوگل است. تصاویر و اطلاعات زیادی از او در اینترنت موجود است. آقا میری در این سال ها جنجال های زیادی در فضا مجازی داشت که تمامی آن ها در اینترنت و برخی از پیج های اینستاگرامی موجود می باشند.

انحرافات حسن آقا میری

انحرافات حسن آقا میری

برخی عقیده دارند که این روحانی به طور جدی بیمار است. او برخی از دستور های دینی را که بخواهد انتخاب می کند و شروع به مخالفت با آن ها می کند. در مقابل او نسبت به برخی از احادیث همیشه نقش حمایتی نشان می دهد. آقا میری از دین اسلام منحرف شده است و سخنرانی هایش معمولا تناقض های آشکاری با گذشته دارند. انتقاد های زیادی به این چهره در اینستاگرام می شود. جوانان او را متهم به ایجاد شبهه و انحراف در دین کرده اند و از او درباره این اختلاف نظر شاخص، توضیح خواسته اند.

همسر حسن آقا میری کیست؟

آقا میری چند سالی است که ازدواج کرده است. او امروزه پسری به نام هانی و دختری به نام حلما دارد. پس از خلع لباس روحانیت، آقا میری اعلام کرد که خوشحال است که دیگر وقت بیش تری برای خانواده و فرزندانش دارد. آقا میری عاشقانه فرزندانش را دوست دارد و از آن ها در سخنرانی هایش زیاد صحبت می کند.

سوالات متداول

 1. <strong>حسن آقا میری متولد چه سالی است؟</strong>

  سید حسن آقا میری در تاریخ 17 اسفند ماه سال 1358 در شهر تهران به دنیا آمد.

 2. <strong>اولین سخنرانی آقا میری در چه شهری بود؟</strong>

  این چهره اولین سخنرانی مذهبی اش را به طور رسمی در سال 1380 و در یکی از هیئت های شهر قم آغاز کرد.

 3. <strong>خلع لباس روحانیت از آقا میری در چه زمانی اتفاق افتاد؟</strong>

  در زمستان سال 1397 او بعد از مدت ها جنجال و حاشیه دستگیر شد و سرانجام از لباس روحانیت خلع لباس شد.

 4. <strong>آقا میری چند فرزند دارد؟</strong>

  او در حال حاضر پسری به نام هانی و دختری به نام حلما دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :