اتحادیه ملی بسکتبال با نام اختصار یافته ‏nba در تاریخ ۶ ژوئن سال ۱۹۴۶ میلادی در شهر نیویورک ایالات متحده آمریکا بنیان گذاری شد. اتحادیه ملی بسکتبال به مدیریت ملکی سون لیگ بسکتبال بزرگسالان آمریکا را در بر دارد و معتبر ترین لیگ بسکتبال جهان است. این اتحادیه در تاریخ ۳۰ اوت سال ۱۹۴۹ بعد از ادغام شدن با لیگ بسکتبال ملی به نام nbl به نام اتحادیه ملی بسکتبال تغییر یافت. اگر می خواهید در مورد لوگوی تیم های nba، رده بندی تیم های nba، محبوب ترین تیم های nba، جدول nba، اسم تیم های nba، جدول لیگ ۲۰۲۱ nba، لیگ nba، بهترین لیگ های بسکتبال جهان، جدول کنفرانس شرق، لیگ های معتبر بسکتبال، برگزاری کنفرانس برای بسکتبال اطلاعات بدست بیاورید ادامه مطلب مقاله را دنبال کنید.

 • توجه داشته باشید که برای شرط بندی بسکتبال nba با بونوس 200 درصدی می توانید از لینکی که در دسترس شما قرار داده ام نهایت استفاده را داشته باشید.
محتوا پنهان
در حال حاضر تیم های nba کدامند؟

پرطرفدارترین تیم های nba در سال 2022

تیم های nba در حال حاضر شامل دو دسته تیم‌ های همایش شرق و تیم‌ های همایش غرب می باشد؛ که تیم های همایش شرق در منطقه آتلانتیک شامل بوستون سلتیکز، بروکلین نتز، نیویورک نیکز، فیلادلفیا ، سونتی سیکسرز، تورنتو رپترز می باشد و در منطقه مرکزی شامل شیکاگو بولز، کلیولند ‌کاوالیرز، دیترویت پیستونز، ایندیانا پیسرز، میلواکی باکز می باشد. در منطقه جنوب شرقی شامل آتلانتا هاوکز، شارلوت هورنتس، میامی هیت، اورلاندو مجیک، واشینگتن ویزاردز می باشد.

همچنین تیم های همایش غرب در منطقه شمال غربی شامل دنور ناگتس، مینه سوتا تیمبرولوز، اوکلاهوماسیتی تاندر، پورتلند تریلبلزرز، یوتا جز می باشد و در منطقیه پاسیفیک شامل گلدن استیت واریرز، لس آنجلس لیکرز، لس آنجلس کلیپرز، فینیکس سانز، ساکرامنتو کینگز می باشد و در منطقه جنوب غربی شامل دالاس ماوریکز، هیوستون راکتز، ممفیس گریزلیز، نیو اورلینز پلیکانز، سن آنتونیو اسپرز می باشد. در ادامه به معرفی برخی از این تیم ها می پردازیم.

تیم های کنفرانس شرق nba

لیست تیم های کنفرانس شرق nba را در ادامه برایتان مورد بررسی قرار می دهیم.

از تیم های nba بوستون سلتیکز

تیم بوستان سلتیکز در سال ۱۹۴۶ در شهر بوستون ایالت ماساچوست تاسیس شد. سرمربی این تیم آقای برد استیونز و پشتیبان مالی آن جنرال الکتریک صاحب یک شرکت آمریکایی می باشد. این تیم در منطقه آتلانتیک شرق ان بی ای قرار دارد و بازی های خانگی آن در ورزشگاه خانگی تیگاردن برگزار می‌ شود. این تیم با ۱۷ قهرمانی بعد از لس آنجلس لیکرز در nba جزو پر افتخار ترین تیم ها قرار دارد.

از بازیکنان فعلی این تیم می توان به براوون جیلین در پست سوئینگمن، مارکوس اسمارت در پست فوروارد، جیسون تیتوم در پست گارد، هادلی واکر در پست سوئینگمن و در پست گارد اشاره کرد. همچنین از اسطوره های این تیم می توان به دنیس جانسون، کوین گارنت، پال پیرس، راجان پیر راندو، ریک کارلال، لری برد و بیل راسل اشاره کرد.

بروکلین نتز

تیم بروکلین نتز در سال ۱۹۶۷ در بروکلین یکی از مناطق شهر نیویورک و ایالت نیو جرزی بنیان نهاده شد. مالکیت این تیم با میخائیل پروخوروف می باشد. این تیم تا کنون توانسته دو قهرمانی در سال ۱۹۷۴ و سال ۱۹۷۶ به دست بیاورد. از بازیکنان فعلی این تیم می توان به کوین دورانت، کایری اروینگ، دآندره جردن اشاره کرد.

شیکاگو بولز

تیم شیکاگو بولز در سال ۱۹۶۶ در شیکاگو که یکی از بزرگترین شهر های ایالت ایلینوی است بنیان نهاده شد. این تیم اکنون جزو تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و این تیم بازی ‌های خانگی خود را در ورزشگاه یونایتد سنتر برگزار می کند. سرمربی این تیم در حال حاضر حاوی فرد هویبرگ می باشد. این تیم تا کنون توانسته شش قهرمانی در سال های ۱۹۹۲، ۱۹۹۳، ۱۹۹۶، ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ به دست آورد و به خاطر قهرمانی های پی در پی خود در دهه ۹۰ در ان بی ای شناخته شده است. تمامی قهرمانی های این تیم با رهبری مایکل جردن، اسکاتی پیپن و سرمربیگری فیل جکسون به دست آمده است.

تیم شیکاگو بولز در فصل ۹۵و ۹۶ موفق شد ۷۲ بازی از ۸۲ بازی فصل عادی را با پیروزی پشت سر بگذارد و با ثبت این رکورد در تاریخ nba تنها تیمی است که در یک فصل در ۷۰ مسابقه یا بیشتر برنده شده است. قهرمانی های این تیم موجب شد تا این تیم جزو پر بازدید ترین و پر بیننده ترین بازی های فینال در تاریخ nba باشد. طبق گزارش موسسات و مجلات معتبر در سال ۲۰۱۳ ارزش این باشگاه یک میلیارد دلار است که سومین تیم با ارزش لیگ ان‌ بی‌ ای محسوب می‌ شود. از بازیکنان تاریخی این تیم می توان به مایکل جردن، اسکاتی پیپن، دنیس رادمن و دریک رز اشاره کرد.

از تیم های nba کلیولند کاوالیرز

تیم کلیولند کاوالیرز در سال ۱۹۷۰ در کلیولند ایالت اوهایو تاسیس شد. این تیم ها بازی های خود را در باشگاه کویکن لونز آرنا برگزار می‌ کند. سرمربی این تیم تایرن لو مدیر، کلان کوبی آلتمن پشتیبان مالی، آن گودیر تایر شرکت لاستیک سازی آمریکایی می باشد. این تیم تا کنون توانسته یک قهرمانی در سال ۲۰۱۶ به دست آورد؛ تیم کلیولند تا کنون ۲۶ باخت متوالی در فصل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ داشته و رکورد دار باخت های پی در پی در میان تیم های ان بی ای است.

فهرست بازیکنان این تیم در فصل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ شامل لبران جیمز در پست فوروارد، جردن کلارکسون در پست گارد، کوین لاو در پست فوروارد و سنتر جی آر اسمیت در پست گارد و فوروارد، جرج هیل در پست گارد، تریستان تامسون در پست فوروارد قدرتی و سنتر جف گرین در پست فوروارد کایل کورور در پست گارد، خوزه کالدرون در پست گارد می باشد. این تیم تا کنون در منطقه شش بار عنوان قهرمانی را در سال های ۱۹۷۶، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به دست آورده است.

بوستون سلتیکز

تیم بوستون سلتیکز جزو تیم ‌های پر افتخار nba می باشد که در کنفرانس شرق قرار دارد. این تیم به سرمربی استیونس مالکیت بوستون بسکتبال پارتنرز ریاست، ریچ گوتام تیم بوستون در شهر بوستون ایالت ماساچوست در سال ۱۹۴۶ به وجود آمد و تا کنون توانسته ۱۷ قهرمانی را در سال‌ های از ۱۹۵۷، ۱۹۵۹، ۱۹۶۰، ۱۹۶۱، ۱۹۶۲، ۱۹۶۳، ۱۹۶۴، ۱۹۶۵، ۱۹۶۶، ۱۹۶۸، ۱۹۶۹، ۱۹۷۴، ۱۹۷۶، ۱۹۸۱، ۱۹۸۴، ۱۹۸۶ و ۲۰۰۸ کسب کند. این تیم در ورزشگاه تی دی گاردن بازی های خود را برگزار می‌ کند.

آتلانتا هاوکز

آتلانتا هاوکس

تیم آتلانتا هاوکس در سال ۱۹۴۶ در ایالت جورجیا که یکی از ایالت‌ های جنوبی آمریکا است تاسیس شد. این تیم جزو تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است. بازی های این تیم در شهر آتلانتا و در ورزشگاه فولاد آرنا برگزار می شود. مالکین تیم آتلانتا هاوکز اسپریت، مدیر اصلی آن ریکسان و سرمربیان مایک بود نهاوزر می باشد.

این تیم ۱ عنوان قهرمانی در لیگ در سال ۱۹۵۸ به دست آورده است و در میان مشاهیر کریس تاکر از طرفداران بزرگ این تیم می باشد. از بازیکنان فصل ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ این تیم می‌ توان به دنیس شرودر در پست گارد، راس کایل کرور در پست شوتینگ گارد، پاول میلسپ در پست فروارد قدرتی، دوایت هاوارد در پست سنتر اشاره کرد‌‌.

شارلوت هورنتس

تیم شارلوت هورنتس در سال ۱۹۸۸ در شهر شارلوت ایالات کاریلو نیای شمالی تاسیس شد. مالکین تیم مایکل جردن، مدیر اصلی آن مایکل کوپ چک ، سرمربیان جیمز بوری گو می باشد. بازی های این تیم در ورزشگاه اسپکتروم سنتر برگزار می شود.

دنور ناگتس

تیم دنور ناگتس در سال ۱۹۶۷ در شهر دنور ایالت کلرادو تاسیس شد. بازی های این تیم در ورزشگاه پپسی سنتر برگزار می شود و پشتیبان مالی این تیم وسترن یونیون می باشد. این تیم جزو تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است. سازندگان ثابت پارک که یک مجموعه طنز پویانمایی آمریکایی می باشد از طرفداران بزرگ این تیم محسوب می‌ شوند.

فیلادلفیا سونتی سیکسرز

تیم فیلادلفیا سونتی سیکسرز در سال ۱۹۴۶ در فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا بنیان نهاده شد و این تیم در منطقه آتلانتیک کنفرانس شرق قرار دارد و به نام قبلی این تیم از سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۳ شهروندان سیراکوز بود که در سال ۱۹۶۳ به نام اکنون خود تغییر یافت. این تیم بازی های خود را در باشگاه ولز فارگو سنتر برگزار می کند. سرمربی این تیم داک ریورز، مالک آن جاشوا هریس، مدیر کل آن التون برند، مدیرعامل اجرایی آن اسکات اونیل ، پشتیبان مالی او استاب هاب می باشد.

پس از انتقال این تیم به شهر فیلادلفیا در سال ۱۹۶۳ بازی برای انتخاب نام جدید تیم برگزار شد که نام سونتی سیکسرز که شخصی به نام والتر گل برگ آن را پیشنهاد داده بود انتخاب شد. این نام برای ادای احترام به مردم آن کشور ایالات متحده که در سال ۱۷۷۶ تاسیس کردند انتخاب شد. این تیم تاریخچه غنی دارد و بازیکنان بزرگی همچون ویلت چمبرلین، جولیوس اروینگ، موسس مالون، چارلز بارکلی و آلن آیورسن در آن بازی کردند و دومین قهرمانی تیم فیلادلفیا با رهبری ویل ویلت چمبرلین در فصل ۶۶، ۶۷ بدست آمد و آخرین قهرمانی این تیم به ۳۰ سال پیش و در فصل ۸۲، ۸۳ باز می‌ گردد که بازیکنانی مانند اروینگ و مالون در این تیم بازی می کردند.

تیم های کنفرانس غرب nba

لیست تیم های کنفرانس غربnba را در ادامه برایتان مورد بررسی قرار می دهیم.

گلدن استیت واریرز

تیم گلدن استیت واریرز در سال ۱۹۴۶ در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. سرمربی این تیم آن استیو کر و مالک آن جو لکوب و پیتر گوبر می باشد. این تیم تا کنون توانسته شش قهرمانی را در سال های ۱۹۴۷، ۱۹۵۶، ۱۹۷۵، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به دست آورد. این تیم در دسته بندی لیگ nba در منطقه پسفیک در کنفرانس غرب قرار دارد. بازی های این تیم در ورزشگاه چیس سنتر برگزار می شود. در سال ۱۹۶۲ این تیم به سانفراسیسکو منتقل شد؛ تا سال ۱۹۷۱ نام آن سان فرانسیسکو و ریورز بود تا این که نام تیم به نام کنونی خود یعنی گلدن استیت واریورز تغییر پیدا کرد.

جرج لوکاس از طرفداران بزرگ این تیم می باشد. اولین قهرمانی این تیم در دوره اول برگزاری ba در سال ۱۹۴۷ با پیروزی یک بر ۴ در برابر شیکاگو استیج، دومین قهرمانی آن در nba در سال ۱۹۷۵ و با نتیجه صفر بر ۴ در برابر تیم ماشینتون بولت بود. تیم گلدن استیت پس از کسب سومین عنوان قهرمانی دیگر نمی توانست قهرمانی جدیدی را رقم بزند تا این که در بازی فینال فصل ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ توانست نتیجه ۲ بر ۴ در ۶ بازی تیم کلیولند کاوالیرز پیوست و بعد از چهل سال دوباره قهرمان ان‌بی‌ای شد. چهارمین عنوان قهرمانی گلدن استیت در nba با کسب ۴ برد در مقابل کلیولند به دست آمد.

از تیم های nba دالاس ماوریکس

تیم دالاس ماوریکس در سال ۱۹۸۰ در شهر دالاس ایالت تگزاس تاسیس شد. بازی های این تیم در ورزشگاه امریکن ایر لاینز سنتر برگزار می شود. سرمربی این تیم ریک کارلایل و مالک آن مارک کیوبن است. این تیم تا کنون توانسته است یک بار مقام قهرمانی را در سال ۲۰۱۱ کسب کند. از بازیکنان سرشناس این تیم می توان به دالاس ماوریکس، لوکا دانچیچ و کریستاپس پورزینکس اشاره کرد.

پر افتخار ترین تیم های nba کدامند؟

از پر افتخارترین تیم های nba لس آنجلس لیکرز

تیم لس آنجلس لیکرز در سال ۱۹۴۷ دنیا تاسیس شد و این تیم در منطقه پاسیفیک کنفرانس غرب قرار دارد. بازی های این تیم در ورزشگاه استیپلز سنتر آنجلس برگزار می شود و رئیس این تیم جانی بوس مدیر کلان رب لینکا سرمربیان فرانک و مالک آن تیم می باشند. این تیم جزو موفق ترین و پر افتخار ترین تیم های تاریخ nba می باشد، که تا کنون توانسته ۱۸ قهرمانی را در سال‌ های ۱۹۴۹، ۱۹۵۰ ،۱۹۵۲، ۱۹۵۳، ۱۹۵۴، ۱۹۷۲، ۱۹۸۰، ۱۹۸۲، ۱۹۸۵، ۱۹۸۷، ۱۹۸۸، ۲۰۰۰، ۲۰۰۱، ۲۰۰۲، ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۲۰ کسب کند.

در میان مشاهیر کریس راک توبی، مگوایر متیو، پری آیس کیوب، اشتون کوچر، زاک افرون، لئوناردو دی کاپریو، دیوید بکهام، کریس جک نیکلسون از طرفداران و هواداران این تیم می باشند. تیم لس آنجلس لیکرز در سال ۱۹۴۷ در زمانی که بن برگر و موریس چالف از مینه سوتا حق امتیاز باشگاه منحل شده دیترویت جیمز که در لیگ ملی بسکتبال حضور داشت؛ را با مبلغ ۱۵ هزار دلاری به ماری وینستون مالک جیمز خرید و باشگاه لیکرز تاسیس شد. سیدهارت من از خبرنگاران ورزشی به آن ها کمک کرد تا جان کندلا را از دانشگاه سنت توماس به عنوان سرمربی به خدمت بگیرند.

از مایکل به عنوان اولین فوق ‌ستاره این لیگ یاد می ‌شود که در اواخر دهه ۱۹۵۰ و پس از بازنشستگی آن لیکرز قبل از شور فصل ۶۱ بلاسان جلس نقل مکان کرد. با وجود بازیکنان نیز همچون الدین بیلور و جری وسط، تیم لیکرز توانست در دهه شصت شش بار به فینال nba برسد. اما هر بار مقابل پستون شکست خورد و این آغاز رقابت طولانی این دو تیم قدیمی بود. آخرین قهرمانی لیگ در سال ۲۰۲۰ به دست آمد که لبران جیمز ستاره این تیم جایزه بهترین بازیکن فینال را توانست به دست آورد بازیکن در لیست تالار مشاهیر بسکتبال دارد که ۲۳ بازیکن ۴ سرمربی یک کمک مربی و دو تن از شرکت‌ کنندگان در این باشگاه شرکت داشتند.

سن آنتونیو اسپرز

تیم سن آنتونیو اسپرز در سال ۱۹۶۷ در شهر سن آنتونیو در ایالت تگزاس تاسیس شد. در منطقه جنوب غرب کنفرانس غربی قرار دارد پس از ادغام لی ای بی ای و ان بی ای در سال ۱۹۷۶ دست نخورده باقی ماند و تنها طی مسابقه ای که در آن قهرمان لیگ nba شده است. بازی‌ های این تیم در ورزشگاه آی تی اند تی سنتر برگزار می‌ شود. رئیس و سرمربی این تیم کرک می باشد که تا کنون توانسته پنج قهرمانی را در سال های ۱۹۹۹، ۲۰۰۳، ۲۰۰۵، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۴ به دست آورد.

از بازیکنان مشهور این تیم می ‌توان به تونی پارکر، مانو جینو بلی و تیم دانکن کاپیتان این تیم اشاره کرد. این تیم بسکتبال با ۵ قهرمانی در رده چهارم تیم های nba قرار دارد و تا کنون ۶ بار به فینال ان بی ای رسیده است که پنج بار قهرمان شده است؛ از این نظر پس از شیکاگو بولز با شش قهرمانی در شش فینال در رده دوم قرار دارد. در تاریخ ژوئیه سال ۲۰۰۹ به عنوان سومین تیم برتر تاریخ این تیم قرار گرفت. اعضای مشهور سابق این تیم می‌ توان به جورج گروین، موزس مالون، دیوید رابینسون، دومینیک ویلکینز، آنتونیو مک، دایس دنیس، اشاره کرد. از مشاهیر لیدی گاگا، سلنا گومز، جف بک و یان تورپ و اوا لونگوریا پارکر طرفدار این تیم می باشند.

زمان پخش مسابقات بسکتبال nba را از کجا دنبال کنیم؟

زمان پخش مسابقات بسکتبال nba را از کجا دنبال کنیم؟

شما می توانید پخش مسابقات nba در سایت های معتبر که پخش آنلاین مسابقات را پشتیبانی می کنند و همچنین شبکه های تلویزیون بازی را به صورت آنلاین و زنده تماشا کنید. همچنین می توانید عبارات کلیدی مانند جدول کنفرانس شرق، جدول لیگ های معتبر بسکتبال، جدول کنفرانس برای بسکتبال، زمان پلی آف nba و بسکتبال nba ورزش سه در گوگل جستجو کنید و سایت ها جدول پخش این مسابقات را بیابید و از زمان آن ها مطلع شوید.

آخرین بازی تیم های nba چه بود؟

آخرین مسابقات nba بازی های رادیو با برگزاری ۹ بازی ادامه یافت. مهم‌ ترین بازی nba تیم بوستون سلتیکس و لس آنجلس لیکرز به رقابت با یکدیگر پرداختند و رقابت این دو تیم که جزوه پرافتخار ترین تیم های لیگ هستند. این بازی همیشه برای هواداران و طرفداران بازی های nba جذاب است و در نهایت نتیجه این بازی به نفع تیم بوستون شد. جیسون با ۳۷ امتیاز و یازده ریباند بهترین بازیکن میدان بود و تیم او در کسب این پیروزی مهم توسط او رهبری شد. نبرد مهم دیگر این مسابقات بازی بین دو تیم دیترویت و گلدن استیت بود که در پایان تیم گلدن استیت موفق شد.

با نتیجه ۱۰۲ بر ۱۰۵ پیروز میدان شود و آن ها تنها در صدر جدول رده بندی کنفرانس غرب قرار گرفتند. جالب است بدانید در این بازی استفن کری حضور پیدا نکرد در دیدار بعدی تیم فینیکس سانز و دالاس موریکس در آریزونا و در ورزشگاه فوت پرینت سنتر به مصاف یک دیگر رفتند و در نتیجه میزبان این بازی توانست با نتیجه ۱۰۴ بر ۱۱۲ پیروزی را به دست آورد. نتایج سایر مسابقات بدین شرح می باشد.

مسابقه بین ایندیانا پیسرز و شارلوت هورنتس با نتیجه ۱۱۸ بر ۱۲۱، مسابقه اورلاندو مجیک با بروکلین با نتیجه ۱۱۳ بر ۱۱۵، مسابقه اوکلاهاما سیتی تاندر با میلواکی باکس با نتیجه ۹۶ بر ۸۹، مسابقه لس آنجلس کلیپرز و نیو اورلینز پلیکانز با نتیجه ۹۴ بر ۸۱، مسابقه شیکاگو بولز و دنور ناگتس با نتیجه ۱۰۸ بر ۱۴، مسابقه تورنتو رپترز و ساکرامنتو کینگز با نتیجه ۸۹ بر ۱۰۸ برگزار شد.

حامد حدادی در کدام یک از تیم های nba حضور داشت؟

حامد حدادی بازیکن بسکتبال ایرانی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۶۴ در شهر اهواز به دنیا آمد. او در تاریخ ۱۹۹۹ فعالیت خود را در ورزش بسکتبال آغاز کرد و در تیم‌ های مختلف و رقابت های مختلفی شرکت کرده است؛ او در تیم‌ های پیکان، صبا باتری ملی، حفاری اهواز، پتروشیمی بندر امام خمینی، مهرام النصر امارات و ممفیس گریزلیز در ان بی ای بازی کرده است.

تفاوت کنفرانس شرق و غرب چیست؟

تفاوت کنفرانس شرق و غرب چیست؟

لازم است بدانید که این به دو بخش کنفرانس شرق و غرب تقسیم می‌ شود که هر کدام از این کنفرانس ها به سه بخش دیگر به نام دیویژن تقسیم می شود. در یک فصل هر تیم در هر دیویژن ۴ بار با چهار تیم مقابل مسابقه می ‌دهد که در مجموع می‌ شود ۱۶ بازی و سه تا چهار بار در مقابل ۱۰ تیم دیگر به کنفرانس خود که در مجموع می‌ شود ۳۶ بازی بازی می‌ کند و دوباره با ۱۵ تیم کنفرانس دیگر بازی می‌ کند. بنابراین هر تیم قبل از مرحله حذفی ۸۲ مسابقه انجام می دهد. شما می توانید اطلاعات بیشتر را در مورد ‏nba و کنفرانس‌ های شرق و غرب، با عبارات کلیدی مثل بازیکنان تیم ملی، بسکتبال مردان ایالت متحده آمریکا، لوگوی nba، بهترین لیگ های بسکتبال جهان، انتخاب اسم برای تیم بسکتبال را در سایت های مختلف جستجو کرده اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

پلی آف کنفرانس شرق در چند مرحله انجام می شود؟

نحوه برگزاری پلی آف بدین صورت می باشد که بین دو تیم اولین تیمی که به ۴ برد برسد به مرحله بعد صعود پیدا می‌ کند. در نهایت از قهرمانان هر کنفرانس مشخص شوند و با یکدیگر بعد از ۴ برد از هفت بازی به رقابت می‌ پردازند؛ تا قهرمان nba نیز مشخص شود.

آخرین قهرمان کنفرانس شرق چه تیمی بود؟

آخرین قهرمان کنفرانس شرق تیم میلواکی باکس می باشد. این تیم در سال ۱۹۶۸ در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین تاسیس شد. از بازیکنان مشهور این تیم می توان به یانیس آنتتو کونمپو و جباری پارکر اشاره کرد.

آخرین قهرمان کنفرانس غرب چه تیمی بود؟

آخرین قهرمانی کنفرانس غرب تیم فینیکس سانز می باشد. این تیم در سال ۱۹۶۸ در شهر فینیکس ایالت آریزونا تاسیس شد. در میان هنرمندان مشهور آلیس کوپر از هواداران بزرگ این تیم می باشد. تیم فینیکس بازی های خود را در ورزشگاه سر پوشیده تاکینگ استیک ریزورت آرنا برگزار می کند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. تیم بسکتبال nba در چه تاریخی تاسیس شد؟

  تیم بسکتبال nba در تاریخ ۶ ژوئن سال ۱۹۴۶ میلادی تاسیس شد.

 2. تیم های nba به چند دسته تقسیم می شوند؟

  تیم های nba در حال حاضر شامل دو دسته تیم‌ های همایش شرق و تیم‌ های همایش غرب می باشد.

 3. طرفداران تیم گلدن استیت واریرز چه کسانی هستند؟

  از طرفداران تیم گلدن استیت می توان به جرج لوکاس اشاره کرد.

 4. تیم بوستون سلتیکز در کجا تاسیس شد؟

  این تیم در شهر بوستون ایالت ماساچوست تاسیس شد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :